Ogólny > Ogólny

Targi E3 20XX - oficjalny wątek

<< < (2/23) > >>

Antari:
PS Vita, zapowiada się na genialny sprzęcik, jedyne co momentalnie mnie odrzuciło po zobaczeniu grafik z konferencji to paskudne logo PS VITA umieszczone w całości pod ekranem... nie mogli dać po prostu PSV? W ogóle nazwa PSP2 byłaby bardziej na miejscu ale spece od marketingu pewnie wydumali że 2 (PSP2) jest gorsze od 3 (3DS), więc zaproponowali kolejną roszadę jeżeli idzie o nazwę... Jeżeli jakimś nieokreślonym cudem Vita będzie miała możliwość emulowania PS2 to biorę w ciemno bo ceny, zwłaszcza w USA są na zadowalającym poziomie.

No i czekamy na Ninę... wszyscy oczekują cudu a może z tego wyjść zwykła kupa. Chociaż sama medialna wrzawa wokół kawowego projektu jest już sporym sukcesem marketingowym. Kontroler z wbudowanym ekranem dotykowym? Hmm nie wiem czy do szczęścia potrzebny jest mi dodatkowy handheld :P Bo zapewne będzie możliwość "kontynuowania zabawy na dworze". Nie wiem czemu ale dziwnie przypomina mi to zapowiedzi Sony w przypadku kombinacji PS3 + PS Vita.

Mrocznooki:
Po dotychczasowych konferencjach mogę powiedzieć że :

- Microsoft oficjalnie pokazała że na XBOXa będzie coraz mniej "normalnych" gier , a będą starali się przekonać wszystkich że to multimedialne centrum rozrywki (w USA przyznaje że może on spełniać taką rolę z tymi wszystkimi dostępnymi funkcjonalnościami) , dodatkowo Kinecta będą wsadzać w każdą możliwą grę. Także to nie jest już konsola dla graczy :( Jedyną wartą uwagi dla mnie rzeczą z tej konferencji był Tomb Raider , po tym co zobaczyłem mam cichą nadzieję że po latach zarzynania tak świetnej marki kiepskimi grami. Jak to mówi mój kolega " jest szansa na nadzieje" że Lara powróci w pełni chwały ! :D

- Electronic Arts jedynie zaciekawił mnie NFS: Run, po tym co pokazali to takie połączenie ścigałki z quick time eventami w stylu Heavy Rain. Ewentualnie może jeszcze Battlefield 3 pokazała że to będzie rewelacyjna gra, ale to już było wiadomo przed targami :)

- Ubisoft to były  niestety nuuuuuuuuuuuuuuuuuuudy

- Sony udowodniło na konferencji że nie mają koncepcji na PS VITA. Ta konsolka to ni pies, ni wydra, jeśli chciał bym zagrać w Uncharted , to napewno wybrał bym PS 3 a nie tą kieszonsolkę. Ale jest i jedna warta uwagi rzecz związana z PS VITA , a mianowicie jej CENA ! Co ona nam mówi ? A to że ponownie Sony nie będzie zarabiać na sprzęcie , podobnie jak było z PS 3. A po drugie na starcie PS VITA , Nintendo będzie musiało obniżyć cenę 3DSa, a to już mnie wyjątkowo cieszy :)   


!!! MAGIA NINTENDO !!!

Nintendo pozamiatało :) Nowy kontroler jest kosmiczny , połączenie tabletu z padem. Naprawdę przyniesie sporo nowych możliwości . Możliwość szybkiego przełączenia się z grania na TV, do grania na ekranie pada. Przeglądanie www na padzie. To naprawdę wygląda miodnie. Także wiem już że na gwiazdkę sprawie sobie 3DSa , a w przyszłym roku Wii U (hmmm Nintendo  ma chyba specjalny departament do wymyślania głupich nazw). No i w końcu Nintendo dopuściło do swojej konsoli pozostałych deweloperów. Z zapowiedzianych już ich gier strasznie się cieszę na Darksiders II oraz na Batmana. Także potwierdziło się to na co liczyłem. Wielkie N zwraca się w kierunku prawdziwych graczy :)

Antari:
No i po konferencji.

No nie powiem że nowy kontroler w postaci tableta wyposażonego w pakiet przycisków znanych z padów był tym czego oczekiwałem... Nie zaprezentowali nawet wyglądu samej konsoli - co prawda w niektórych momentach była widoczna konsolka ale cholera wie czy to jakiś concept art czy prototyp... Martwi mnie też fakt że prowadzący fakultatywnie używali wyrażeń ''nowa konsola'' i ''nowy kontroler'', z ogromnym naciskiem na to drugie...czyżby zamiast wydawać nowy system zdecydowali się po prostu wycisnąć z Wii tyle ile to możliwe?

Jedno jest pewne, dotychczas na każdym kolejnym E3 zasypywani byliśmy designem coraz to bardziej dziwacznych konsol stacjonarnych a ich kontrolery pełniły rolę czegoś w rodzaju dodatku - mało znaczącej konieczności. Tym razem było inaczej - to "pad" stanowił clou programu. Tylko czy to wystarczy? Gdzie hologramy, gdzie rewolucja?

Dodatkowo samoistnie nasuwa się pytanie, skoro mam połączenie handhelda ze stacjonarką w domu to po co mi 3DS? A może to swego rodzaju wyjście ewakuacyjne Niny w odpowiedzi na kiepską sprzedaż i reakcje fanów w stosunku do efektu 3D?

GBColorSprint:

--- Cytat: Mrocznooki w Czerwiec 07, 2011, 17:40:25 ---!!! MAGIA NINTENDO !!!

Nintendo pozamiatało :) Nowy kontroler jest kosmiczny , połączenie tabletu z padem. Naprawdę przyniesie sporo nowych możliwości . Możliwość szybkiego przełączenia się z grania na TV, do grania na ekranie pada. Przeglądanie www na padzie. To naprawdę wygląda miodnie. Także wiem już że na gwiazdkę sprawie sobie 3DSa , a w przyszłym roku Wii U (hmmm Nintendo  ma chyba specjalny departament do wymyślania głupich nazw). No i w końcu Nintendo dopuściło do swojej konsoli pozostałych deweloperów. Z zapowiedzianych już ich gier strasznie się cieszę na Darksiders II oraz na Batmana. Także potwierdziło się to na co liczyłem. Wielkie N zwraca się w kierunku prawdziwych graczy :)

--- Koniec cytatu ---

Prawdziwych graczy powiadasz... hardcorowców...

Przykro mi, ale załamałem się. Toż to jest PORAŻKA DZIESIĘCIOLECIA! Co to w ogóle jest? Tablet? Konsola? Pad? Bez sensu. I jakie to WIELKIE!

MEGA NIEWYGODNE!!!

Serio, porażka na całej linii takie coś nie w kij nie w oko. Bo to przenośne nie jest a na stacjonarne też nie wygląda. Przebili chyba wielkością GameGear'a. A może ja nie rozumiem, bo tak durnowato było to wytłumaczone? To coś z ekranem to tylko KONTROLER, czy sama KONSOLA? Bo te wyrazy używano naprzemian i za chiny ludowe nie wiem już prawie nic z tego. I nie tylko ja z tego co widzę.

To moja prywatna opinia na dzień dzisiejszy, więc proszę mi nawet nie tłumaczyć, że jest super, bo dla mnie nie jest.

A sama konferencja nawet fajna, super była orkiestra symfoniczna na początku. ;)

Mrocznooki:
Fakt że nie podali szczegółów hardwaru, ale myśle że w przeciągu najbliższych dni wszystko się wyjaśni. Co do samej konsoli to na slajdach było ją widać pod telewizorem . A tu masz jej dokładniejsze zdjęcie :

http://kotaku.com/5809482/the-is-the-first-picture-of-nintendos-new-console-the-wii-u

Teraz zakończyły się konferencje, i przyjdzie czas na ogrywanie wszystkiego . Także jak tylko dziennikarze dostaną w swoje ręce Wii U , będziemy wiedzieli z czym to się je :)

@GBColorSprint

Co do wygody , to wstrzymał bym się do pierwszych opinii osób które miały go w rękach . Nie wierzę że Wielkie N pozwoliło by sobie na stworzenie kontrolera któy był by nie wygodny :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej