Autor Wątek: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach  (Przeczytany 26509 razy)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 03, 2015, 12:46:18 »
lepsze od folii spożywczej jest dodanie do kremu trochę gliceryny.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 03, 2015, 18:15:42 »
Z tą folią to nie słyszałem. Na nastepny rok coś spróbuje :)
BDG ALL DAY

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 24, 2021, 20:37:50 »
Witam serdecznie. Zapraszam na youtube i na mojego bloga, tak dokładnie pokazałem jak w bardoz prosty, ale teżi bardzo skuteczny sposób odżółcić gameboya. Caly proces pokazalem na białych gameboyach, ale proces ten musze powtrozyc co do szaraków ponieważ za dlugie odżółcanie gameboya o innej barwie niż biała możę spowodować wyblaknięcie koloru - tak sie stalo keidys jak użyłem wody utelnionej w żelu do odżółcania ciemnoszarych elementów SNESa.... podobnei dzieje sięz kardridżami, ale do tego bedzie osobny materiał na youtube... bo już to przerobilem. kardridze sa ciemniejsze od szarego DMG, ale mimo wszsytko szary DMG nadal jest ciemniejszy od bialego i stad moje obawy od przebarwien i wyblakniecie koloru. a tym arazem cieszcie się nowym filmikiem na modshow.blogspot.com - tam znajdziecie filmik. pozdro

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 27, 2022, 12:38:37 »
Obejrzałem filmik jak wybielasz. Fajnie. Możesz polecić jaką taśmę LED UV?
To pudełko niebieskie to sam zrobiłeś, czy można takie kupić?


Mam pożółkłą konsolę i chciałbym to wypróbować.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 01, 2022, 00:34:14 »
Pudełko jest firmy Herlitz - na jakieś kartki czy coś takiego - jeszcze z poprzedniej epoki, ono się specyficznie otwiera (widać na filmiku). Od środka wykleiłem to pudełko folią odblaskową (lustrzana) i na to przykleiłem taśmę UV. Są na allegro zestawy (taśma led UV, razem z zasilaczem - gotowy zestawik, podpinasz do gniazdka i działa, ja kupiłem chyba 1m, ale polecę Ci na takiej wielkości pudełko mieć 2 metry). Oczywiście w takim pudełku ładnie taśmę pociąłem i zlutowałem kabelki, żeby to ładnie współgrało ze sobą. Dodałem wyłącznik i zrobiłem ładne wyjście pod zasilacz - tak żeby całość wyglądała jak profesjonalne pudełko UV. Dużym plusem jest to ze taśma led jest na górnej i tylnej ściance, szczerze chyba jeszcze dołożę ze dwa paski tej taśmy na dolnej ściance. Raz, że będzie mocniejsze światło (szybciej będzie odżółcać), a dwa, że będzie docierać we wszystkie zakamarki.

Po kilku odżółceniach co mogę polecić i w przyszłości na pewno zrobię - większe pudełko, przydaje się mocno do wielu rzeczy w domu, które są odrobinę większe niż Game Boy (na pewno wyższe, na głębszy pojemnik na wodę utlenioną). Więcej taśmy led (są też lampy led w obudowach od razu - ludzie montują je do przeźroczystych pojemników takich dużych i całość owijają folią aluminiową, ale jest to mega rzeźba)... wiec - więcej taśmy led - najlepiej 4 metry i żeby była ona stosunkowo z każdej strony. To są moje sugestie. Taki UV box to mega przydatne urządzenie - wybiela każdy plastik i gumę. W domu jest wiele rzeczy, które można wybielić, a guma? Chociażby podeszwy butów (pomyślicie - kuźwa podeszwy butów wybielać? To już lepiej kupić nowe buty, co za Janusz... :P. Czasami są buty, które mają białą podeszwę i bardzo szybko żółkną - taki UV box idealnie się do tego nadaje).

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 01, 2022, 19:12:08 »
Hej! Wielkie dzięki!


Pudła już takie duże mam, na zabawki dla dzieci. Wystarczy że je obkleję od środka taką folią lustrzaną jak wspomniałeś. Mam kilka konsol od dożółcenia, a przedewszystkim Dreamcast. Wygląda tragicznie.


- Pudło
- 4-5m taśmy LED UV z zasilaczem
- sampprzylepna folia lustrzana
- Scandic woda utleniona w kremie 12%


Niby proste, ale nigdy czegoś takiego nie robiłem. Plan na niedługą przyszłość! Jeszcze raz, wielkie dzięki.
Jak się do tego dobiorę dam tu znać.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 03, 2022, 18:53:48 »
Wodę utlenioną lepiej kup w postaci ciekłej, a nie w kremie. Ja używam takiej w postaci ciekłej 6%. Jest w sprzedaży w bańkach 5l na allegro. Jest wygodniejsza w obsłudze :P.