Autor Wątek: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 17839 razy)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2011, 20:08:55 »
co do wybrzuszenia, to spokojnie w moim tutorialu bedzie objasnione jak obciacw srodku ten bialy plastik zeby wszsytko mozna bylo skrecic z taka sila tka jak oryginalnie..... i nadal bedzie konsola miala swoj oryginalny ksztalt. mianowicie bedize mozna dokrecic do kocna srubki od plyty glownej.... i do kocna srubki od obudowy.... daje to pewnosc ze wszsytko ebdzie tka jak nalezy a i rowneiz wyswuetlacz nie bedize swirowac. trzeba oczywiscie poswiecic wiecej czasu na tkaeigo moda - ale ma sie te pewnosc, ze wszsytk ojest tak jak nalezy. twoja gameboy wyglada wykurwiscie - bo swietnie wszsytko pasuje do siebie i o to wlasnie chodzi. przy RCA wlasnie trzeba uwazac zeby byly odpoiwiednio od siebie te wtyki. jednakze nie myslales zeby te wtyki umiescic gdzie indziej? dwa kable wychodzace od gry troche ciążą.... fajnie jakby wychodzily od dolu :D. na rynku elektornicznym ejst masa roznych wtykow, o roznym mocowaniu..... nie musza to byc wtyki mocowane na nakrętke od srodka..... moga byc tylko delikatnie wpuszczane a superglue zalatwi sprawe.... to tez dobre rozwiazanie (chcoiaz nie lubie kleic takich rzeczy bo jak trzeba bedize wymienic to jest problem - chcoiaz w tym przypadku, przy probie wylamania starego wtyku RCA obudowa raczej nie peknie bo jest zbyt gruba). niektorzy wlasnie orpcz RCA robia jeszcze pro-sounda ze zwyklym jackiem. zreszta ktos wymyslil plytkę ktora pozwala zaoszczedzic miejsce w gameboyu - wyglada swietnie i to jest to co lubie - zreszta jest to skopiowana plytka od zwyklego wyjcia na jacka, ale dizeki zastosowaniu nowych metod trawienia plytek wygospodarowal gosc miejsce na dodatkowego jacka:
http://www.apeshitmods.com/2011/07/pcb-mount-pro-sound.html
nawet sam cos tkeigo moglbym zrobic, i to w domowych warunkach, ale po prostu nie chhce mi sie (bo musialbym cala chemie kupowac.....)

Dzięki za uznanie pajda :P Muszę przyznać że też mi się cholernie podoba .
Co do umieszczenia gniazd RCA to rozważałem wywalenie głośniczka i w tym narożniku zamocować gniazda. Druga opcja jaką wymyśliłem to zastosowanie jakiegoś typu gniazda 4 pinowego u dołu GB, i zastosowanie takiej jak by przejściówki . Czyli kawałka przewodu z wtyczką pasującą do tego gniazda z jednej strony. Natomiast po drugiej stronie zamontowane dwa gniazda RCA na przewodach, i dopiero do tego bym podłączał docelowy przewód audio. Plusem tego rozwiązania było by to że można by zastosować jakieś gniazdo które mało by rzucało się w oczy i zakłócało cały kształt konsolki .

@Mario_77
Nie ma co marzyć , czekaj na kolejne forumowe zamówienie i bierz się do dzieła , to naprawdę nie jest trudne :)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2011, 20:24:05 »
Heh, nie mam nawet GB Classic ;d
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 17, 2011, 20:29:21 »
Mrocznooki, +50 do lansu, ale super mod! :D Bardzo mi się podoba screen protector i kolor podświetlenia, idealnie to wszystko współgra ze sobą. No i RCA, nie ma to jak podłączyć Classic'a do potężnego nagłośnienia. :>

Piękne wykonanie, wtyki wyglądają jakby były oryginalne.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 17, 2011, 20:30:36 »
Mi się właśnie najbardziej Screen Protector podoba ;P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 18, 2011, 01:08:48 »
Mrocznooki - wyjscie 4 pinowe to stary typ wyjscia - ciagel zreszta uzywany. jednakze wkladanie do neigo wtyku 4 pinowego a po drogiej stronie wkladanie do tej przejsciowki czinczy - mija sie z celem - po pierwsze kilka przejsc - to juz strata na jakosci.. jednakze w gameboyu zawsze beda szumy wiec to malo istotne.... lepiej zrobic wyjscie na duzego jacka poniewaz czy czincze czy jack - to zawsze stereo... wyjscie z jacka tez mozna na kablu zakonczyc czinczami tkazeby pasowalo pod wzmacniacz.... ale niektorzy wola jak z obu stron sa czincze.... to jest TO SAMO tylko ze ianczje wyglada. osobiscie ten link otry ci podalem z tym ukladem scalonym - nei iem cyz sobie go przeanalizowales (jest identyko jak ten stary tylko rezystroy wchdoza na te plytke nowej generacji i dzieki temu ejst meijsce na drugie gniazdo jacka 3,5 mm), ale wlasnie ten ukladzik powoduje ze poza obręb konsoli nei wychodzi zadne gniazdo... obok znajudeja sie kolo siebie dwa identyczne gzniazda na jacka 3,5mm. rca wychdozi i to duzo poza obręb.... ale wyglada bardzo ladnie bo profesjonalnie.... i mozna je zamontowac po lewej stronie u dolu tak ze wychodza wtyki z lewej strony. ale wpadlem na lepszy pomysl i znalalzem na tyle miejsca ze gniazda RCA beda calkowiscie schowane w konsoli tak ze wtyczki bedzie sie wkaldac do konsoli.... ;),

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 05, 2013, 23:37:03 »
Rozpoczynam nowy wątek, gdyż chcę z pomocą poradnika Pajdy zainstalować podświetlenie w Classicu. Nie chodzi tu tylko o same zmagania się i efekty końcowe, ale też wspólne zakupy "Backlighta" z tej strony:

http://asmretro.com/index.php?route=product/product&product_id=86

Jeśli nikt się nie zgłosi to po prostu kupię go sam, ale wiadomo w kupie raźniej i będzie można na bieżąco wyjaśniać bardziej skomplikowane kwestie;p
Oczywiście link z dostępnością tego panelu można zmienić na dowolnie wybrany, dostałem go od Pajdy i wyrzucało mi go często podczas licznych poszukiwań w sieci. Mimo wszystko myślę, że jest w miarę tanio.

Oczywiście jeśli nikt się nie dołączy z czym się liczę to proszę o skasowanie wątku.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:39:11 wysłana przez Antari »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 05, 2013, 23:48:00 »
Hmm... a jak z instalacją takiego podświetlenia. Jaki skill potrzebny w skali 1/10?

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 05, 2013, 23:53:22 »
Myślę, że spokojnie można spróbować. Potrzebne będzie światło dzienne i parę godzin spokoju w domu. Dodatkowo muszę kupić ten % co Pajda wymienił w tutorialu i skalpel. Skill 4/10. Myślę, że efekt będzie powalający. Najwięcej roboty coś czuję, będzie z tą cholerną białą ramką.





Chodzi o to:


http://www.modshow.blogspot.com/p/podswietlenie-v3.html

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 06, 2013, 00:37:26 »
z miejsca się piszę :)

ja bym brał to- http://asmretro.com/backlight-vc

Myślę, że nie będzie problemu, bo z tego co chyba wiem, to nic nie trzeba przycinać...

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 06, 2013, 07:52:02 »
Ja też wezmę biały, do Pocketa.
Instalowałem dwie sztuki od nonfinite electronics w Classicu i robotę mogę ocenić na te 4/10.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 06, 2013, 10:57:33 »
@matizc skąd wiesz, że ona pasują bez przycinki? Myślę, że Pajda dał by znac o takich a nie męczył się ze skalpelem i lutownicą:)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 06, 2013, 14:04:58 »
Ogólnie panel v3 nie pasował idealnie. Konsola była w tym miejscu zbyt gruba, żeby to skręcić prawidłowo. Jeśli w środku wrzucimy wszystko luźno (śrubki w środku przykręcone są z zostawionym pewnym luzem) to wtedy zewnętrzna obudowa będzie skręcona bez problemu/bez zniekształceń i wszsytko się w środku zmieści. Jeśli panel od ASM jest cieńszy od tych v3 to nie trzeba będzie modyfikować tej białej ramki. w panelu v3 była taka konieczność, żeby to wszsytko weszło tak jak należy i żeby można było przykręcić płytę główną do przdniej części obudowy. Musimy pamiętać, że wszystkie tutoriale jakie pokazują sprzedawcy są tutorialami dla laików - jak szybko zrobić podświetlenie do Gameboya - dlatego oni nie poakzują jak to zrobić bardzo dobrze. 4/10? Uwierzcie mi, że ramka to mały problem. Szlifowanie lutów to dopiero wyzwanie. A gdy modyfikujemy ramkę to luty też trzeba zeszlifować. Jeśli panel od ASM ma taką grubość jak v3 (a podejrzewam, że ma), to żeby to wszsytko perfekcyjnie pasowało to trzeba modyfikować ramkę i szlifować luty tak jak to widać w moim poradniku.

O tym czy dałbym znać: wyszły panele 4 diodowe i one w zasadzie od v3 różnią się tylko ilością diód. Ale są penele, które są również dla Pocket'ów, lecz nie sądzę żeby chodziło tu o grubość, ale wielkość. Panele jeszcze v2 były prostokątne. Panele v3 już były kwadratowe i 4 diodowe są również kwadratowe. Chodzi o to, że nie trzeba przerabiać w środku konsoli, żeby ten panel wszedł i dlatego pasuje do pocket'a, bo jest kwadratowy (i dlatego dedykują go również dla pocket'ów), a grubościowo v3 też się mieszczą w pocket'cie.

Ja się piszę na panel, ale ma słaby wybór kolorystyczny tych paneli.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 06, 2013, 14:32:23 »
Pajda bo nie skumałem, jeśli zakupimy te panele ASM to będą one V3 czy V4? Bo ja jestem nastawiony na przerabianie i trudno, na tym polega cała frajda.
Myślisz, że to mała ilość? Mi i tak pasuje najbardziej biały kolor, ale wezmę chyba dwa różne, bo mam zamiar zmodyfikować dwie konsole. A teraz mam Transparent więc biały chyba najbardziej.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2013, 14:55:31 »
Od ASM panele mają 4 diody. I teraz tu mamy klasyczny przykład w sklepie nonfinite (http://www.nonelectronics.com/catalog/index.php?main_page=index&cPath=10&zenid=p2t7gipr0a2197e60plm6uq7n2) ma dwie osobne oferty - dla classic'a i pocket'a. Jak wejdziemy w każdą z nich to nie ma żadnych różnic - po prostu oferuje również ten sam produkt do innego urządzenia. Panele te są tak urposzczeone żeby można było je zamontować bardzo szybko i bez większych problemów (dlatego mają wbudowany rezystor, zaimplementowaną folię polaryzacyjną). Ale żeby zamontować panel profesjonalnie, solidnie i estetycznie należy wprowadzić kilka modyfikacji - wyciąć ramkę, zeszlifować luty. tutaj powtórze jeszcze raz - tutoriale na youtube wszystkich sprzedawców tych paneli pokazują jak w szybki sposób zamontować taki panel, żeby mieć efekt modyfikacji w 30 minut. To nie świadczy o dobrym zamontowaniu podświetlenia. Żeby w środku wszystko było zamontowane prawidłowo (nie na gwałtu rety), żeby wszystko w środku siedziało nie za bardzo ściśnięte, lub nie za bardzo luźno to powinno się wprowadzić szereg modyfikacji. Opisywałem to w swoim tutorialu - prawidłowe zamontowanie podświetlenie gwarantuje prawidłowe działanie konsoli - tutaj prawidłowe wyświetlnie grafiki (zbyt ściśnięty wyświetlacz będzie ciemniejszy w niektorych miejscach, zbyt ściśnięte podświetlenie będzie dawać nierównomierne światlo). Bardzo dawno temu jak były panele jeszcze jednodiodowe i dwudiodowe to przerabiałem takich przypadków całą masę, typu plama w jednym miejscu wyświetlaczu, a to potrafi zespuć cały efekt.

Osobiście wolałbym zamówienie zrobić u nonfinite'a dlatego, że ma większy wybór klorystyczny. Poza tym zawsze u neigo kupowałem i nigdy nie było problemów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2013, 15:04:45 wysłana przez pajda »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:06:46 »
Czyli rozumiem, że zamontowanie takiego podświetlenia w GBP jest o wiele prostsze?

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:10:31 »
Zdaje się, że bardzo proste :p

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:13:07 »
Hmm. Jeśli wielkościowo panel pasuje to nie trzeba robić dużych modyfikacji wewnątrz konsoli. Chociaż na pewno trzeba wprowadzić kilka drobnych zmian, żeby wszystko bardzo dobrze pasowało.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2013, 15:20:55 wysłana przez pajda »

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:28:39 »
Pajda, prowadź nas Wodzu :) Pewnie Twoje wsparcie będzie potrzebne:

Proponuję, by każdy napisał co chce i ile to bym już listę tworzył.

Pajda, a czym Twoim zdaniem różnią się te trzy opcje?

http://asmretro.com/diy-gear

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:04:32 »
http://asmretro.com/diy-gear?product_id=86

myślę, że te będą dobre w kolorze white ja bym wziął :)

Jak Pajda powiedział... hmmm to normalne, że trzeba się lekko napocić by było wszystko ładnie :P ale zapewne efekt będzie powalał więc nie straszne mi piłowanie lutów ;P nie takie rzeczy się robiło :D Także ja z miejsca biorę "white" :) Wziąłbym z tego strony z racji 4diód czyli lepszego naświetlenia.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:08:47 »
VC UNI - wbudowana folia polaryzacyjna (wybór normalne - 0 stopni, lub z inwersją - 90 stopni).
VC BI - dołączona folia osobno do samodzielnego zamontowania.
DENSITY BACKLIGT - wyjście podłączenia kabli za pomocą taśmy (widać na zdjęciach), folia dołączona osobno do samodzielnego montażu (w zasadzie tego panelu nie zauważyłem w ofercie i stąd wniosek, że jednak ten najlepszy będzie).

Osobiście przyjrzałem się zdjęciom, oraz poczytałem o tych panelach. Są one cieńsze i tańsze od tych paneli nonfinite'a. Poza tym panel DENSITY BACKILIGHT jest naprawdę łatwy w montażu i ma wybór takich samych kolorów co u nonfinite'a. Więc chyba wybór jest jasny. Ponadto panel u nonfinite'a jest chyba troszeczkę grubszy.

Osobiście nie kieruję się ceną leccz grubością paneli i jeśli nonfinite miałby cieńsze panele a droższe to i wtedy wziąłbym od niego, ale widzę, że ASM ma tańsze i przede wszsytkim cieńsze.

Osobiście chce zamówić dwa panele DENSITY ZIELONY I RÓŻOWY.