Autor Wątek: [3DS & PSP] 3DS vs. PSP  (Przeczytany 16913 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
[3DS & PSP] 3DS vs. PSP
« dnia: Sierpień 04, 2011, 22:32:43 »
Witam! ;)

Skłaniam się ku zakupowi PSP lub 3DS i tu jest problem, nie wiem, którą wybrać.
Szukam gier RPG,strategi oraz dobrych platformówek ,choć grami mafijnymi też nie pogardzę :)
Proszę doradźcie mi! ;)

PS. U mnie grywalność jest ważna, nie grafika ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 11:17:23 wysłana przez Keitaro »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 23:05:14 »
Ciężko coś tutaj doradzić. Najlepiej kupić obie konsole :P 3DS to bardziej inwestycja długoterminowa. Póki co nie ma na niej RPG z prawdziwego zdarzenia z wyjątkiem Zeldy, która jest bardziej action-adventure :P No ale wiadomo, dzięki wstecznej kompatybilności dostajesz praktycznie setki dobrych i bardzo dobrych gier z DS'a w tym masę strategii, RPG, platformówek i szeroko pojętego hydraulika i spółki. PSP lepiej się sprawdza jako uzupełnienie DS'a i raczej większych hitów wydawniczych na niej już się nie ma co spodziewać gdyż na horyzoncie PS Vita. To sprzęt bardziej dla stereotypowych hardkorowców, gdyż egzystuje na nim kilkanaście topowych pozycji o mega wyśrubowanym poziomie trudności. Większość z gier kupisz w sklepie za grosze dzięki rewelacyjnej polityce wydawniczej Sony w naszym kraju. W przeciwieństwie do konkurencji, której pozycje na DS oscylują w granicach 200 zł w górę (źródło -> Kraków - Empik) :P Na DS jest kilkaset dobrych pozycji i kilkadziesiąt bardzo dobrych, na PSP tylko kilkadziesiąt bardzo dobrych, ot różnica między systemami. Mimo ewidentnej przegranej w słupkach Sony, nadal uważam że PSP to rewelacyjny sprzęt, na którym przegrałem masę czasu, kto wie czy nie więcej aniżeli na DS (tu przesiedziałem masę czasu przy Pokemonach, Mario Kart i Zeldzie). Istnieje też możliwość zakupu hitów z PSOne - Finale, Crashe Bandicooty itd. Zobaczyć na małym ekranie to, co kiedyś widoczne było tylko na obszernym CRT z gigantyczną dupą to jest coś.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 23:23:23 »
Ant, jeżeli możesz to podaj po 3 najlepsze gry na PSP i 3DS :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2011, 00:10:42 »
User nasz pan, ale bierz pod uwagę że to moja subiektywna opinia :P

PSP:

1. Seria Patapon/ Locoroco
2. Seria God of War
3. Seria MGS

A poza tym 3 częsci GTA, masa Monster Hunterów, Little Big Planet, Lumines 2, seria Wipeout, dużo świetnych bijatyk w tym 2 częsci Blazblue, bardzo dobre klasyczne, ze sporą dozą "hardkorowości i techniczności" Naruto Ultimate Ninja Heroes 2, 2 części Tekkena, z dobrych RPG: Persona 3 Portable (konwersja z ps2, która z miejsca stałą się moją kultową serią), Tactics Ogre: Let Us Cling Together, Final Fantasy Dissidia Duodecim 012 (bardzo obszerna pozycja), mega dopracowany remake Final Fantasy IV: The Complete Collection (rewelacyjne wydanie pudełkowe), Crisis Core: Final Fantasy VII, Kingdom Hearts: Birth by Sleep. Z wypełniaczy dobre są też Angry Birds, Cladun: This is an RPG czy Echochrome. Hity z PSX'a myślę że znasz :P 3 części Crash'a, masa Finali, Metal Gear Solid i wiele innych.

3DS:

1. (the) Legend of Zelda Ocarina of Time [3DS]
2. (the) Legend of Zelda Phantom Hourglass i Spirit Tracks [DS]
3. Pokemon Black/White/Platinum [DS]

Dalej masz Mario Kart DS z ogromnym zapleczem multiplayerowym - świetna zabawa na długi czas, Metroid Prime Hunters (to samo co wyżej), Mario & Luigi Bowser Inside Story, Final Fantasy IV, Dragon Quest 9, Seria Castlevania, Seria Advance Wars, Nintendogs, Seria Professor Layton, Seria Phoenix Wright/Apollo Justice/Miles Edgeworth investigations, Yoshi Island DS, i wiele wiele innych.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2011, 00:19:51 »
Cho,cho,cho!

3DS- Zeldy,Pokemony,Mario,Metroidy itd. ,czyli odgrzewane kotlety ;(
PSP- wiele gier dla "starszych" osób :D

Raczej wezmę PSP, moim zdaniem 3DS jest za bardzo wyreklamowany :D Może kiedyś... Oczywiście nadal czekam na opinie innych użytkowników i ich listy must-have ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2011, 09:53:17 »
a ja wzialbym 3DSa... wsystkie gry z DSa wrzucisz na to.... poza tym jakei gierki dla starszych? tu chodzi o miód i starsi graja wlasnie w durne kolorowe gierki po to zeby sie tylko wyluzowac. na 3DS jeszcze wyjdzie mase dobrych gierek.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2011, 10:06:50 »
Prawdopodobnie na 3DS'a gry stanieją i wyjdą dobre must-have pod koniec 2012 roku ,więc zdążę kupić ;P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:08:44 »
Nie martw się Mario,  nie stanieją. :/ Zobacz na gry z DSa - takie produkcje sprzed 5 lat DALEJ kosztują po 160 zł w sklepach... To jest już okropna i wręcz krwiopijcza polityka Nintendo - wyssać jak najwięcej kasy z biednych ludzi. A potem wszyscy się dziwią - ale jak to, DS jest najpopularniejszą przenośną konsolą na świecie, a w Polsce znacznie dominuje PSP?? Jak to? A tak to, że takie SONY potrafi wypuścić gry 2 lata po premierze za 39,99! I co, jak nawet taki rodzić pójdzie do sklepu kupić dziecku grę, to co wybierze? Grę na PSP, bo tańsza!

Ok, wyżaliłem się...

Ja polecam jednak PSP. Ogólnie wyszło na tą konsolę mnóstwo dobrych gier, polecam:
- serię Grand Theft Auto (Liberty City Stories, Vice City Stories, Chinatown Wars - ta ostatnia jest lepsza na PSP, niż na DSie, no ale to też kwestia gustu),
- seria LocoRoco (1, 2, Midnight Carnival - ta ostatnia tylko w PS Store),
- Seria Patapon,
- God of War (Chains of Olympus i Duch Sparty - tak, ta druga ma Polski dubbing i to naprawdę dobry!),
- Wipeout (Pure i Pulse) - takie wyścigi przyszłości ;)
- Little Big Planet,
- plus to wszystko to, co wymienił Antari. ;)

Powiedzmy sobie szczerze - 3DSa nie powinno się kupować prawie tylko dla gier z DSa... Jedyna gra jaka jest naprawdę warta zakupu to Ocarina Of Time, a tak to raczej nic ciekawego. Na razie gry DSowe zapełniają duże braki. Warto kupić 3DSa, ale za jakiś rok. Też się do tego powoli przymierzam. ;)

Krótko mówiąc - bierz PSP. Bo teraz też tanie jest. A tego argumentu nie da się przebić. :>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:17:56 »
Polecam PSP.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:01:03 »
Polecam PSP-1000, czyli wersję pierwszą ze wszystkich! Niby pierwsza ale jak dla mnie lepsza... Dla samego PSP masa plusów:

+ Trudniej zepsuć niż plastikowe bazarowe PSP-2000 lub PSP-3000
+ Każde PSP-1000 da się przerobić w celu HB, w przeciwieństwie do kombinacji z 2000 lub 3000
+ MASA HOMEBREW
+ EMULACJA
+ Nie trzeba się chrzanić z jakimiś flashcartami jak na DS-ie, gba to co innego bo są 2-3 liczące się ale na DS-ie jak dla mnie za dużo tych R4 szajsów i innych MAGIC ULTRA PRO 3D cartów...
+ Miałem w rękach NDS-a a PSP mam w szafce i zdecydowanie wolę PSP.
+ Syphon Filter: Logan's Shadow PL - warto zagrać dla polskich dialogów i animacji WODY-opad szczeny...

Mówię z góry że to moje opinie, więc proszę o wyrozumiałość.
rnav spotting :)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:49:13 »
Widzę ,że gry na PSP kosztują bardzo mało ,Essentials - 39,99 PLN, Platinum - 59,99 PLN oraz Zwyczajne nowości - 99,99 PLN ,co mnie skłoniło do zakupu PSP i nie przerabiania go ,tzn. nie będę piracić! :D

DS- gry są bardzo drogie, 200zł w górę ;( 

Dziękuję, wybieram PSP ,ale prozę adminów i resztę szefów (:D) ,aby nie usuwali tego tematu ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:57:29 »
Przepraszam za double post ;)

Wie ktoś czy można dorwać PSP 2000 ,nowe, w Media Markt,Emipku lub innych podobnych sklepach? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 16:05:26 wysłana przez Mario_77 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:01:12 »
w lumpexie dorwiesz.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:05:46 »
Pytam serio ;P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:17:48 »
Nowe PSP-2000 jest ciężko osiągalne, na allegro za 500 w górę. Bo już nie produkują i tyle ;) Na Media nie licz, ew. jakieś tesco, media mixy czy inne.
rnav spotting :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:21:39 »
Z PSP-2000 będziesz miał problem, bo to rozchwytywany model. ;) Najprędzej znajdziesz jednak na allegro, chyba mają jeszcze nowe. W sklepach stacjonarnych typu Empik, Media Markt na pewno nie znajdziesz, mają tylko model 3000.
Ewentualnie jakieś resztki w hipermarketach się znajdą, ale dosyć małe są na to szanse.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:37:19 »
Podobno wersja 3004 ma paski na ekranie, czy to prawda? :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:19:23 »
Jest chyba różnica w wielkości pixela między wersjami 2000 i 3000. Sam posiadam 2000. Grałem chwile na 3000 - jest po prostu inaczej, ani lepiej ani gorzej moim zdaniem, kwestia preferencji.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2011, 18:55:58 »
Czyli nie ma żadnych różnicy pomiędzy 2000 ,a 3000? Tzn. w 3000 są głośniki nad ekranem raz jest wbudowany mikrofon.A ktoś wie ile kosztuje PSP 3004 Piano Black z grą Jak Dexter? ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2011, 19:17:35 »
Posiadam już 2 lata psp 3000 i śmiało mogę ci polecić ten model, kumpel ma 2000 i mogłem sam porównać jak to wygląda na zywo, plusy mojego wyświetlacza to żywsze kolory i wyostrzejszy obraz ( czasem widać te linie i krawędzie obiektów wydawają się poszarpane), a na 2000 kolory bardziej stonowane i bladsze, ale obraz taki lekko rozmyty, co może wydawać się gładsze i estetyczniejsze. Jeżeli chodzi o jakośc obudowy, to górą psp3000, wgłębienia na krzyżaku itp, ogolnie w modelu 2000 czuć gorsze wykonanie niż w fat czy w moim modelu. Możesz obecnie kupić za 499 zł nawet nówke, ja bym ci radził kupić jakiś inny niż czarny, sam posiadam model 3004 vibrant blue i jest zajebisty :D Pozdrawiam :)