Autor Wątek: [3DS & PSP] 3DS vs. PSP  (Przeczytany 16912 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:10:17 »
A RTF. i PDF. jak prze konwertować na TXT.? :)
Możesz podać stronę do pobrania najnowszego MoonShell'a?
Pobieram MoonShell,przerzucam na kartę miniSD,robię folder "Ksiazki" na karcie i przerzucam E-booki, tak?
A i jeszcze, MoonShell obsługuje znaki polskie w książkach czy trzeba usuwać ą,ć,ę itd.?
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:17:49 »
Gry na Nintendo DS wcale nie są aż takie drogie. Oczywiście mam na myśli gry z drugiej ręki na allegro/ebay itd. Sam zgromadziłem 12 tytułów, które elegancko prezentują się na półce i za każdym razem gdy na nie zerkam, przypominają mi o miłych chwilach spędzonych z tą wyjątkową konsolką. To całkiem przyjemna pamiątka. Udało mi się kupić m.in. gry, które uważam za najlepsze na ten system - (the) Legend of Zelda: Phantom Hourglass, Mario Kart DS, Nintendogs, Metroid Prime Hunters, Pokemon Platinum, Castlevania: Order of Ecclesia, Final Fantasy IV, Advance Wars Dark Conflict, Wario Ware: Touched, Trauma Center: Under Knife. Ciężko zaprzeczyć faktowi, iż są to znane i raczej "drogie", "cenione" marki. Najdroższą grą, którą kupiłem na DS była Final Fantasy IV za 80 zł na ebay. Resztę nabyłem w cenach oscylujących międzyc 30 - 50 zł. Na gry wydałem średnio 520 zł jak można łatwo obliczyć. W takim zestawieniu wygląda to na sporą sumę, lecz na zakup 1 gry miesięcznie (kupować zacząłem jakoś rok temu) za 40 zł wydaje mi się że stać każdego. Możliwe że kupię jeszcze Castlevanię: Portrait of Ruin, bo seria bardzo mi się spodobała. Mógłbym ją ściągnąć za free, pewnie. Tylko nie bardzo czuję już taką potrzebę. Nie ma tego klimatu niestety.

To samo tyczy się gier z Wii. Mamy teraz końcówkę generacji obu konsol (Wii i DS chociaż ten drugi już raczej leży w trumnie, a pierwszy wciąż ma się dobrze dzięki różowej kulce i chłopakowi w zielonej kiecce) i wydaje mi się, że to najlepszy ekonomicznie moment żeby odrobić zaległości. Gry na sprzęt Nintendo (w sklepach) w polskich realiach to kabaret. Dzisiaj pojechałem do Saturna w Katowicach przejrzeć gry na Wii. W domu wcześniej ustawiłem snajpera na aukcji z grą Metroid Other M. W Saturnie znalazłem grę po 219 zł. Na allegro gra poszła za 22 zł. Gdzie tu logika?

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:25:03 »
A RTF. i PDF. jak prze konwertować na TXT.? :)
Możesz podać stronę do pobrania najnowszego MoonShell'a?
Pobieram MoonShell,przerzucam na kartę miniSD,robię folder "Ksiazki" na karcie i przerzucam E-booki, tak?
A i jeszcze, MoonShell obsługuje znaki polskie w książkach czy trzeba usuwać ą,ć,ę itd.?

Ponawiam pytanko do GBColorSprint ;)

@Antari
Ja planuję kupić w grudniu NDS Lite za ok. 400zł (Wypaczyłem aukcje NDS Lite Mario Edition + gra New Super Mario Bros + Zasilacz + Rysik + Box + Instrukcje Nówka za 389 PLN z wysyłką), oraz Folie firmy Hori na ekran następnie w styczniu kuferek Zelda: Phantom Houraglass ,a w lutym Ez-Flash 4 oraz Acekard 2i i..kończę z kupnem konsol, może będę kupować oryginały na DS ,żeby mi sumienie nie dokuczało ;d
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:27:37 »
Tutaj jest najnowsza wersja 2.10: http://home.att.ne.jp/blue/moonlight/201002161705_moonshell210stable.exe

Całe zdanie w 3 linii - odpowiedź brzmi tak. :)
Niestety dalej nie wiem, czy uruchomi FTF. i PDF. ale bardzo prawdopodobne, że PDF. będzie działał. Czy są polskie znaki, tego też niestety nie wiem. Ja używałem stareńskiej wersji 1.71, tam nie było. Musisz sprawdzić. ;)

Bardzo słusznie, oryginały rlz! :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:32:17 »
Dziękuje Ci serdecznie! Powiedziałbym "Kocham Cię!" w przenośni ,ale zabrzmi to trochę dziwnie xd
Pozdrawiam! Oryginały kupię tylko i wyłącznie gier, które mi się spodobają i będą moimi Must-Have.
DS Lite,GameCube są to konsole ,które sobie zostawię (DS'a nawet nie kupiłem a Gacek nawet nie doszedł xd) i już kończę z konsolami.Mam do przegrania prawie 500 gier z GB,GBC,GBA i DS xd i Jeszcze ze 50 na Gacka, więc chyba skończę grac jak będę miał ze 40 lat xd
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:38:17 »
Ależ nie ma za co. Miłego grania i rzeczywiście pohamuj z zakupami, bo kupowanie bez grania to też niedobrze. ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:39:58 »
Kupiłem dopiero GB,GBP,GBC,GBA i na każdej grałem i nawet przeszedłem WarioLand II ;d
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:42:22 »
1/550 - Achievement unlocked :P

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:06:12 »
Propo dsa, to trzeba uważąć na podróbki, ostatnio dużo aukcji po 370 zl za nowe i to limitowane edycje, czy to zelda czy pokemon czy mario. Co według mnie jest niemożliwe, widziałem te same zestawy na ebayu z HK.  Jak by kiedyś kupować to na co uważać??... Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, albo wii albo ds.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:29:18 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:51:14 »
Na Allegro jest sporo NDS tak zwanych refurbished czyli używanych konsol odnawianych przez chińczyków. Takie konsole później są sprzedawane jako nowe po okazyjnych cenach :/ Na szczęście takie odnawiane konsole charakteryzują się kilkoma szczegółami, więc można się przed tym uchronić jeśli posiada się prawdziwe zdjęcia sprzedawanego towaru.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:52:46 »
Napisałem do gościa.Zdjęcia dam tu, niech wypowiedzą się eksperci ;d
Refurbished podobno nei ma napisów i naklejek z tyłu ,więc poprosiłem ofkoz o te zdjęcia i zobaczę.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 06, 2011, 23:13:52 »
Można kupić bez problemu obudowy z napisami i nawet naklejkami. Czekamy na zdjęcia.

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 06, 2011, 23:54:40 »
Wersje refurbished można przede wszystkim poznać po tym że posiadają naklejoną folie na górną część obudowy oraz posiadają tylko jeden rysik. Kolejna sprawa to bez wątpienia długość gwarancji, która w normalnym przypadku powinna wynosić 2 lata. Biorąc powyższe pod uwagę już teraz mogę stwierdzić Mario_77 że Twoja upatrzona konsola to zwykły refurb.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 07, 2011, 00:01:31 »
Tak samo sprzedawcy z niektorych aukcji takich dsow, dodają gry rożne gratis do wyboru, typu najnowsze poki, czy inne nowości, oczywiście wszystko bez real zdjec, czyli mozna sie domyslac ze gry to piraty :/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 07, 2011, 00:33:31 »
Jeżeli nadal się wachasz to pozwól że dołożę w tym temacie swoje 3 grosze.

Postawmy sprawę jasno, PSP otrzymało głównie kotleciki z dużych konsol z paroma wyjątkami takimi jak Loco Roco, Patapons ... Nie skłamie jeśli powiem że w PSP liczy się głównie grafika, natomiast NDS innowacyjność i ciekawe rozwiązania. Miałem obie konsolę i muszę przyznać że bardziej interesujący wydaje mi się DS. Na PSP możesz dodatkowo sobie pooglądać filmy, zdjęcia w dobrej jakości, to jest taki sprzęt bardzo multimedialny. Nie będę Ci nic narzucał, sam zdecyduj co wolisz.

Pytałeś się w jednym z postów czy wersja 3K ma paski, owszem ma, ale nadrabia to bardziej nasyconymi kolorami, różnicę możesz zobaczyć na dołączonym obrazku.

Podam Ci tutaj parę gierek które przegrałem na obu konsolach i uważam je za pozycje bardzo dobre.

PSP:

- GTA VCS/LCS - takie gta na małym ekraniku, grafika pięknie się prezentuje, vcs z tego co pamiętam to nawet całe przeszedłem ;)
Patapon/Loco Roco - gry na swój sposób innowacyjne, aczkolwiek nie spędziłem przy nich jakoś dużo czasu, ale trzeba to powiedzieć - są bardzo dobre.
God of War - totalny must-have, przepiękna grafika, gra pełna akcji, no po prostu stary dobry Kratos.
Metal Gear Solid - znowu super grafika, gra również nastawiona na miłą akcję, więcej o niej nie napiszę ponieważ akurat tego tytułu nie ograłem, ale gra wydaję się bardzo fajna

NDS:

Castlevania - super klimacik, ciekawi bossowie, każdy fan castlevanii odnajdzie się w tych nowszych wersjach na ds'a
Mario Kart - tytuł nastawiony na multi, kolejny must-have.
Advance Wars - super gra strategiczna, fajny klimat, dużo jednostek bojowych, po prostu cudo!
Metroid: Prime Hunters - znowu nacisk na multi, chociaż single też daję radę. Twórcy jednak dopracowali na maxa multi dzięki czemu idzie przegrać duużo godzin bez jakiejkolwiek nudy tak samo jak w MK.
Zelda - udana kontynuacja, tak pokrótce - stara zelda w nowej oprawie (stara znaczy jara ;d)

Inne tytuły: trauma center, profesor layton, mariany, warioware: touched i wiele wiele innych, zdecydowanie więcej pozycji godnych uwagi jest na ds'ie niż na psp gdzie gier bardzo dobrych jest jak na lekarstwo.

O 3DS nie piszę bo już na początku odrzuciłeś wizję kupna tej konsoli - owszem nie ma na razie dużo dobrych gier, ale sytuacja ciągle ulega zmianie, jest dobra Zelda: OoT, imo dobre RE: Merc w które się zagrywam (4 dni i 20 h nabitych O.o, tytuł na multi), DOA: Dimensions/SSF IV oraz dodatkowo we wrześniu wychodzi StarFox, gierka bardzo dobra. Na inne gierki typu Kid Icarus, MGS, Mario Paper trzeba będzie poczekać, ale ja osobiście mam czas ;p

PSP 3000 vs PSP 2000


PSP 3000 ma bodajże jeszcze domontowany mikrofon do rozmów przez skype oraz powłokę antyodblaskową.

Tutaj masz tabelkę czym różnią się poszczególnie wersję PSP.



Na koniec dodam że miałem też PSP GO, ale uważam to za gorszą wersję tradycyjnego PSP, ze względu na niewygodne trzymanie w czasie gry (mały rozmiar) oraz braku UMD (lubię mieć pudełka z grami na półce).

To tyle w tym temacie, mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem. :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 07, 2011, 01:45:00 »
@Rezor: Ja będę uparcie bronił PSP, bo to naprawdę rewelacyjny sprzęt, ogromnie niedoceniony przez światową społeczność graczy. DS wygrał głównie dzięki poparciu casuali, hardkorowcy zostali odłogiem więc przerzucili się na sprzęt, na którym wszyscy grają. Wiadomo, że trochę w tym miejscu generalizuję, bo w życiu PSP był okres w którym gier było jak na lekarstwo, co też w pewien sposób przyczyniło się do klęski. Więcej nie znaczy lepiej, Sony zdecydowało się inwestować w jakość nie ilość wychodząc na przeciw polityce wydawniczej konkurencji. Na DS owszem znane franczyzy nie zawodzą, ale spory odsetek dostępnych pozycji stanowią totalne buble pokroju "My Diary" "My Pony" "Barbie and new motherfuckin toy".

Paradoksalnie jakby się zastanowić to z grubsza absolutnie każda gra z Nintendo DS z innowacyjną Zeldą na czele przegrywa w przedbiegach z Pataponami na PSP. Jedyne co Nintendo nam zaoferowało to pakiet odgrzewanych kotletów aka znanych marek wzbogaconych o nowy sposób interakcji - dotyk. Patapony to zupełnie nowy, niezależny twór omijający szerokim łukiem stereotypową sylwetkę PSP. Graficznie nie modne 3D, lecz kapitalne 2D o niecodziennej stylistyce. Gameplayowo? Pokażcie mi na czym ta gra jest wzorowana, bo ja absolutnie nigdy nie grałem w grę muzyczną, w której sterujemy za pomocą bębnów małą armią chodzących oczek wyposażonych w liczne narzędzia zniszczenia. Wiadomo, gry muzyczne są z nami od lat... ale takie coś... naprawdę jestem pod wrażeniem.
A Zelda na DS hmm, fajnie było dmuchnąć w konsolę w celu wywołania wiatru, wytarcia kurzu itd. Sterowanie Linkiem o wiele bardziej intuicyjne i wygodne za pomocą Touch Screena, ale tak szczerze, czy pod względem grywalnościowym ruszyło coś do przodu od czasów Okaryny/Wind Wakera? To nadal ci sami bossowie, ten sam schemat zdobycia nowego itemu i wykorzystania go w walce z szefem. Nie zrozumcie mnie źle, impact jest potężny, gra ogromnie miodna i wciągająca.

Do czego zmierzam. Na DS nie tyle gry są innowacyjne co sposób sterowania w nich. Dostajemy praktycznie to samo co parę lat temu na stacjonarkach/handheldach wzbogacone o nowy sposób sterowania. Nie spotkałem się na DS z grą przebijającą innowacyjność Pataponów z PSP. Dla mnie to najważniejsza gra tej generacji handheldów. Scribblenauts było ciekawe i dość oryginalne (wizualnie i koncepcyjnie) ale jak dla mnie zabrakło powera i miodu. Moim zdaniem zabrakło tego subtelnego balansu między grą a interaktywnym programem przez co tytuł sprawia bardziej wrażenie dziwnej aplikacji. 999, też zaskoczyło, tyle że w naszym pięknym kraju gra nie jest dostępna i należy bawić się w import. Gra zaplusowała dojrzałą historią i ciekawym sposobem prezentacji, ale czy można przypisać jej nietuzinkowość?

Oczywiście to tylko moje zdanie i mój punkt widzenia, nie musicie się z nim zgadzać. Kocham twory niecodzienne i niezależne, gdy mam przyjemność dostrzec wyjątkowość, to ją doceniam :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 01:51:12 wysłana przez Antari »

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 07, 2011, 01:54:45 »
Pomijając że dobrych gier na PSP jest bardzo mało, taki Patapon czy Loco Roco to dwa ciekawe wytwory na całą bibliotekę gier na PSP a to chyba za mało, a reszta to same nudne konwersje i parę fajnych gier.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 07, 2011, 02:06:01 »
Należałoby sprecyzować ile pozycji kryje się pod pojęciem bardzo mało i konwersja. Jak dla mnie kilkadziesiąt (od 20-40 tak na szybko licząc) świetnych gier to całkiem spora liczba. I nie mam tu na myśli żadnych konwersji. Jeżeli za takową uznać np. serię MGS czy GoW to co drugą pozycję z DS'a z hydraulikiem i Linkiem trzeba by nazwać konwersją bo przedstawia produkt, który wcześniej obserwowaliśmy na konsoli stacjonarnej.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 07, 2011, 02:11:34 »
Podaj mi proszę listę tych 20-40 gier na PSP, czekam... Jestem bardzo ciekawy co kryje się u Ciebie pod pojęciem "świetna gra". ;p

Zauważmy ile było konwersji gier na ds a ile na psp ;]