Autor Wątek: [3DS & PSP] 3DS vs. PSP  (Przeczytany 17191 razy)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 07, 2011, 03:04:54 »
Ja będę bronić PSP, nie upatrujcie tu fanbojstwa bo mam więcej sprzętu Ninny niż Sony... Ale po prostu PSP jest bardziej uniwersalne i, jakby to powiedzieć, mało problemowe -> PSP + karta pamięci = mp3, video, jpg, itp.

A DS ? -> flashcarty, przeglądarka www dramat, zalew gier pokroju "How to cook superb" "How to train Your eyes"

Sorry, ale dla mnie DS to zabawka na 10 minut w tramwaju... Bawiłem się sporo przed zakupem PSP, bo wachałem się... I przeważyło na PSP -> więcej uniwersalności, mniej kłopotów.

A z dobrych gier:

1) God of War 1
2) God of War 2
3) Syphon Filter Dark Mirror
4) Syphon Filter Logan's Shadow
5) Loco Roco
6) Loco Roco 2
7) Patapon 1
8) Patapon 2
9) Patapon 3
10) GTA VCS
11) GTA LCS
12) GTA CW
13) L.A. Rush -> niezła ścigałka
14) Ridge Racer
15) MGS
16) Medievil Resurrection -> genialne prowadzenie fabuły rodem z oryginału z psx-a
17) Lumines
18) Wipeout
19) Colin 2005, niezły jak dla mnie
20) Key of Heaven - jedyny rpg czy coś co przeszedłem i mi się podobało a nie cierpię rpg ogólnie
21) HOMEBREW !!!
22) Buzz Polskie Łamigłówki

Mam dalej wymieniać? ;)

PS: Pozatym, DS nie ma dla mnie racji bytu z 1 względu - nie zawsze lubię Allegro, a raczej Pocztę Polską. Wolę sklep. A w nim? 1 gra DS = 249 zł, 1 gra PSP = 39,90. I tyle w temacie. Polski dubbing w grach na DS-a? W snach. Jak Nintendo dalej będzie olewać Polskę i robić nowe konsole w stylu 'dodajmy tylko 3D' albo 'dajmy wielki kontroler' to wróżę im szybki spadek akcji - poczytajcie co się działo na giełdzie tokijskiej jak zaprezentowali Wii U...

PS2: Sprawa oryginalności gier -> na DS-a ciężko ocenić czy gra jest oryginalna po samym pudełku, ale po carcie też wg mnie. A na PSP problemu nie ma, bo UMD są tylko tłoczone i są niedostępną technologią dla Chińczyków, więc każde UMD jest oryginalne.

PS3: UMD Video, UMD Music -> moc !
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 03:23:56 wysłana przez MIS »
rnav spotting :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 07, 2011, 08:01:05 »
@MIS: Dobrze, ze napisales na wstepie, zeby nie upatrywac fanbojstwa, hehe.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 07, 2011, 08:01:49 »
Wszyscy macie sporo racji, ale nie zgodze się ze na psp jest mało dobrych gier, jest mase dobrych must have tytuło, choć nie wszystkie zostały wydane w europie :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 07, 2011, 09:51:59 »
@Antari, @MIS, słusznie prawicie! :D Na NDSa wychodzi za dużo pierdół, a za mało hardorowych gier. Innowacyjność konsolki ogranicza się do 2 ekranu i sterowania rysikiem... To, że technologia jest przestarzała nikogo nie obchodzi... Na Retroage już byście byli pod sądem Inkwizycji. xP

Bardzo dobrze, że w Polsce bardziej popularne jest PSP - to oznacza, że mamy "prawdziwych" graczy lubiących wyzwania, a nie gierki o gotowaniu dla casuali. ;>

Oczywiście trochę dramatyzuję, ale taka prawda. Zresztą proszę tu nie mówić, że nie ma dobrych gier na PSP, bo to nieprawda. Nie oszukujmy się, teraz jest czas odgrzewanych kotletów i na obydwie konsolki jest ich dużo. Jednak te na PSP zazwyczaj są smaczne...

UMD Video to cudo. Mam niestety tylko jeden film, ale przyznaję - pomysł był genialny. Trochę nie wypalił co prawda, ale filmy są niesamowitej jakości, tak jak piszą - jak DVD. Żaden film przekownerterowany i nagrany na kartę pamięci nigdy nie będzie miał takiej jakości jak UMD Video.
UMD Music musi być fajne...

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 07, 2011, 11:19:03 »
Jak się ma super card mini sd to wystarczy gry na gb/gbc przekonwertować do formatu *.gba i na kartę. Nie trzeba miec na karcie emulatora. z ezflash jest więcej pie*dolenia się.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 07, 2011, 11:39:50 »
@Rezor: No ok mogę wymienić: Final Fantasy IV: The Complete Collection, Patapon, Patapon 2, Patapon 3, Locoroco, Locoroco 2, Locoroco Midnight Carnival, Metal Gear Solid: Peace Walker, Metal Gear Solid Portable Ops (plus), Metal Gear Acid, Metal Gear Acid 2, God of War: Ghost of Sparta, God of War: Chains of Olympus, Syphon Filter: Logan's Shadow, Syphon Filter: Dark Mirror, Syphon Filter: Combat Ops, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Grand Theft Auto: Vice City Stories, WipEout Pure, WipEout Pulse, Tekken: Dark Resurrection, Tekken 6, Valkyria Chronicles II, Dissidia 012 Final Fantasy, Dissidia Final Fantasy, Crisis Core: Final Fantasy VII, Jeanne d'Arc, Daxter, Lumines, Lumines 2, Killzone: Liberation, Ratchet & Clank: Size Matters, Disgaea: Afternoon of Darkness, Disgaea 2: Dark Hero Days, MotorStorm: Arctic Edge, LittleBigPlanet, Half-Minute Hero, Ace Combat X: Skies of Deception, Ultimate Ghosts 'N Goblins, Shin Megami Tensei: Persona, Persona 2: Innocent Sin, Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable, Tactics Ogre: Let Us Cling Together, Burnout Legends, Burnout Dominator, Ridge Racer, Echochrome, Kingdom Hearts: Birth by Sleep, The 3rd Birthday, SSX On Tour, SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 3, Monster Hunter Freedom, Monster Hunter Freedom 2, Monster Hunter Freedom 3, Monster Hunter Freedom Unite, BlazBlue, BlazBlue II: Continuum Shift, Guilty Gear Judgment, Cladun: This is an RPG, Silent Hill Origins, Castlevania: The Dracula X Chronicles, Soulcalibur: Broken Destiny, Star Ocean: Second Evolution, Naruto: Ultimate Ninja Heroes 2, Angry Birds, Harvest Moon: Hero of Leaf Valley, Harvest Moon: Innocent Life, Knights in the Nightmare itd. -> 69 tytułów.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 07, 2011, 11:43:37 »
Dlatego w Polsce PSP lepiej się sprzedaje ponieważ połowa jak nie więcej nabywców to dzieciaki z gimnazjum/podstawówki dla których liczy się tylko grafika, masz ds'a ? jestem frajerem bo wygląda to jak rozkładane lusterko no i grafika jest do dupy a przecież ona się tylko liczy. Drugim powodem są też na pewno ceny gier, chociaż jeśli się chce to i grę na ds'a idzie tanio wyrwać, nie patrzcie na ceny w empikach itd. kto tam kupuje ? ja zawsze się obkupuje tylko na allegro i sporo tym sposobem zaoszczędzam.

@Mis

Pomijając to że połowa gier które wymieniłeś to kontynuację typu pataton 1 & 2, GOW 1 & 2
Przykro mi czarować, ale na PSP jest mało bardzo dobrych gier.
Wipeout, Colin 2005, Buzz Polskie Łamigłówki ? uważasz je za dobre gry ? ja szczerze po 5 minutach je usunąłem z karty pamięci. Tak proszę dalej wymieniać bo jakoś mnie nie przekonałeś do tej bogatej biblioteki dobrych tytułów na PSP.

EDIT: Również nie chcę mi się komentować listy Antariego, ale połowa gier to śmieci. Ale każdy ma swój gust, nie chce nikogo moją opinią urazić.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 07, 2011, 11:54:55 »
Również nie chcę mi się komentować listy Antariego, ale połowa gier to śmieci. Ale każdy ma swój gust, nie chce nikogo moją opinią urazić.

Haha no to niestety nie udało się xD

Nie no, wiadomo każdy ma swój gust i gra w to w co lubi. Moja lista obejmuje tytuły najwyżej oceniane na PSP (wystarczy wejść sobie chociażby na metacritics i poczytać), dodałem też kilka interesujących moim zdaniem pozycji dla przerzedzenia. Po odjęciu kontynuacji pokroju Patapon 1,2,3 itd. zostaje jakieś 30-40 gier/serii (tak jak pisałem wcześniej).

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 07, 2011, 12:12:23 »
Najlepiej kupić obydwie konsole ;d

Gościu od DS'a odpisał:

Witam,

Konsola jest nowa, nowiuteńka, na ekranach jest folia, co mam jeszcze

dodać?, wysylka z zagranicy nie mam ich na miejscu, te co były już poszły

pozdrawiam
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 07, 2011, 13:59:38 »
Również nie chcę mi się komentować listy Antariego, ale połowa gier to śmieci. Ale każdy ma swój gust, nie chce nikogo moją opinią urazić.

Haha no to niestety nie udało się xD

No niestety. :<


Rhigavo, spokojnie, ja tak tylko żartowałem. Nie miałem zamiaru urazić posiadaczy DSów. ;) Sam chcę kupić tą konsolkę. Tu Cię zadziwię - nawet na niej grałem! I to nie 10 minut, ale 2 tygodnie, bardzo często... Po prostu nie rajcuje mnie aż tak jak PSP, kwestia gustu.
Zrobiło się gorąco...

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:11:35 »
Sorry ale jak piszesz mi o prawdziwych graczach bo mają PSP a nie Ds'a to po prostu .. no właśnie ;p



Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:40:31 »
Nie no ja jestem spokojny hehe :) Mam zbyt duży dystans do siebie i do świata :P

Mam w swojej kolekcji i DS, i PSP więc wyrażam swoje zdanie jako kilkuletni już użytkownik obu systemów. Uważam po prostu że obie mają sporo do zaoferowania jako handheldy i nie można żadnego z nich szufladkować i przekreślać już na wstępie. DS może być o lata świetlne w słupkach dalej niż PSP, ale to nie zmienia faktu i na jednej i na drugiej platformie jest sporo bardzo dobrych tytułów bardzo różniących się od siebie. Nie ma tu jednoznaczności, najlepiej jest mieć je obie :)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 07, 2011, 15:15:05 »
Owszem, oba systemy są świetne co do tego nie mam żadnych wątpliwości, aczkolwiek i tak gdybym teraz miał wybrać bez wachania w moje ręce wpadłby ds ;p

Zresztą sprzedaż obu handheldów pokazuje kto króluje ;) no pomijając Polskę bo to dziwny kraj pod tym względem.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 07, 2011, 19:55:54 »
Powoli zaczyna robić się nerwowo w tym temacie, gusta i preferencje dają znać. Załagodzę trochę...
Moja konsola młodości to psx. wychowałem się na tym, od zawsze sony, choć sentyment  miałem do produkcji nintendo od zawsze ( klasyki z pegazusa z pod szyldu nintendo) I nigdy nie traktowałem nintendo jako czegoś drugiej kategorii w branży, raczej jako coś nie osiągalnego dla mnie w tamtych czasach ( dostępność i cena) I jako wierny fan marki Playstation jednak zahaczyłem o systemy Big N ( GC, Gameboye), a nawet zahaczyłem o forum takie jak to. Mała ilość ludzi i właśnie brak fanbojstwa tutaj i obszerne kolekcje userów z pogranicza rożnych platform mnie tu zaciekawiły. Dlatego wku*wiają mnie tematy POKROJU VS !! obecne wszędzie w sieci pełno tego gówna... na forach pełno "dumnych" użytkowników i maniaków gier, którzy mają klapki na oczach i sądzą ze w małych społecznosciach są "vipami" czy jak do cholery to nazwać. To wszystko jest śmieszne, dlatego nie chciałbym tego tutaj. Koniec pieśni :) Teraz wracać do życia, do fur, do kobiet, do piwa a nie tracić czasu na dyrdymały pokroju co lepsze. Jestem przykładem człowieka, że normalnie da się podejść do tego tematu po ludzku, nie wpadając w skrajności :) Konsole mają łączyć, nie dzielić !!
Zawsze mam oczy na to forum :) choć rzadko pisze.



Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:29:57 »
Konsole mają łączyć, nie dzielić !!


PSP to nie konsola.

Hahah, żartuje. :p

Również proponuję zakończyć ten temat, każdy ma swoje gusta, nie można komuś narzucać swojego zdania. :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:54:12 »
Antari, pełne mądrości są twe słowa. Obie konsole mają swoje słabe i mocne strony. Ja uważam, że zarówno na jedną i drugą brakuje tzw. HITów. jest co prawda po pare świetnych tytułów, jednakowoż nie jest to taka liczba jak np. na PS2 czy nawet gacku. Nawet GBA miał więc hitów niż DS czy PSP. Na DS mam kilka gier, ale już zebrałem prawie wszystkie te, które mnie interesują, podczas gdy na GBA wciąż nie moge zaspokoic swych potrzeb. Na PSP (choć go nie posiadam) tez nie ma wielu tytułów, które by mnie kręciły.

marlo92

  • Gość
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:18:41 »
z tymi konsolami tak bywa że nigdy wszystkim graczom się nie dogodzi każda ma swoje plusy i minusy a w dodatku różnią się od siebie prawie wszystkim najlepiej jak już wcześniej ktoś pisał kupić dwie i problem z głowy tylko znów nasuwa się pytanie którą  wybrać jako pierwszą ;p ja wybrałem DS-a bo mam sentyment do Nintendo i tak naprawdę muszę się przyznać  że uwielbiam konsole z pod znaku N może jestem fan bojem ale dobrze mi z tym i się tego nie wstydzę. Zbieram wszystkie konsole i na wszystkich gram ale Nintendo to mój rodzynek wiec ta marka zawsze ma pierwszeństwo  w moich zakupach ;p

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:20:07 »
dlatego warto isc do lumpexu i wyrwac pegazusa z goal3 i miec wszystko w dupie. ;D.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 07, 2011, 23:16:43 »
Pajda mądrze prawi! Polać mu! :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: 3DS vs. PSP
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:09:24 »
A potem zrobimy GBforever party i będziemy popijać browary i ciorać w goal 3 :D To idealna gra na imprezy :D