Autor Wątek: [DS] Tytuły warte uwagi  (Przeczytany 6149 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:20:30 »
Grafiką. :D Ogólnie jakoś cała oprawa bardziej przypadła mi do gustu. Tak, jednak grafika mi się spodobała... Ale ogólnie sterowanie na PSP też jest dobre. Akurat na DSie jakoś obojętne było mi sterowanie stylusem, raczej wolę zwyklejsze. Jestem przyzwyczajony do gałki analogowej. :> Nie pamiętam jak było z muzyką w DSowej wersji, bo bardzo dawno grałem, ale chyba lepszej jakości jest jednak na PSP. Uwielbiam muzykę z GTA, to dla mnie ważne. ;)

Wyjście idealne jest jedno - mieć PSP i DSa jednocześnie. :]

No ale nie ze wszystkimi grami tak mam? Zelda nie jest jakaś niesamowita graficznie na DSa, a grałem w nią po 3 godziny dziennie.
No właśnie, New Super Mario Bros jest zarąbiste, trzyma klimat i Mario 2D - połączenie idealne.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:32:34 »
Ja mam obie konsole i obie lubię za konkretne tytuły ale gdyby ktoś mi kazał wybrać tą którą bardziej lubię to pokazał bym ds'a. Nie jestem fanboyem nintendo ale ds według mnie ma znacznie miodniejsze gry i ciekawsze (bardzo lubię RPG i JRPG, których na ds'ie jest od groma i pewnie przez to znacznie wolę konsolę BIG N).  Choć na psp pokazały się np. takie tytuły jak Persona lub Tales of eternia, które są wybitne według mnie (mimo, że mam przerobione psp od jakiś 6 lat to zawsze kupowałem oryginały bo czerpałem sporo radości z patrzenia na sporą kupkę opakowań).
Na ds'a największe wrażenie zrobiła na mnie gra "The world ends with you". Gra po prostu zabija system (oczywiście lubię też Laytony, trauma center itd.).

Co do "nabijania postów" to kurna mario jesteś takim hipokrytą, że aż dziąsła bolą. Od miesiąca gdzie nie otworzysz tematu na forum widać twoje posty w stylu "brawo" "aha"  "super". A co do piracenia i tego, że nikt tu nie gnoi to mam takie samo zdanie jak Rezor.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2011, 19:03:36 »
Gdzie napisałem :"aha","super" lub "brawo"?
Wiele osób wysoko ocenia grę "The World Ends With You" ;)

@EDIT:
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem moim piraceniem lub innymi postami.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:00:32 »
Mi właśnie sterowanie styluskiem w gta bardzo podpasowało :) Co do zeld, odwrotnie, tam chodzenie stylusem mi jakoś kompletnie nie podeszło, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. W golden sun dark dawn (nomen omen, mojej najdroższej gry na dsa :D) jest wybór - łazenie d-padem albo patyczakiem. Ja wybrałem bez zastanowienia krzyżak. Ale jak wiadomo wszystko jest kwestią wprawy. Za to granie w FPSy na DS jest dla mnie męczące na dłuższą metę.

marlo92

  • Gość
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:09:47 »
co do fpsów na ds to moim zdaniem także kwestia przyzwyczajenia ale muszę przyznać ze jak gram ze dwie godziny to mi dłoń drętwieje ale za to jest to bardzo dokładny system za co go lubię i uważam ze jest spoko ;p

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:12:49 »
jesli chodzi o FPSy to nie ma lepszego rozwiazania niz gra stylusem - zastepuje on po prostu myszke. to ze reka boli po jakims tam czasie granai to normalne... ale zdecydowanie jest to lesze rozwiazanie niz gra na PSP w jakigokolwiek FPSa... gdzie celuje sie analogiem....... to jest tak jakby na komputerze celowac kursorami..... na klawiaturze :P. bo chodzi wlasnie o dobre celowanie..... mi to bardoz podpasowalo i bardoz polubilem Metroida - szczegolnie w grze na multi z ludzmi z caelgo swiata.... siwetna zabawa.... no i naliczanie wygranych itd itp... no to jest siwetne i rpzebija niejedna gierke z niewiaodmo jaka grafika na PSP - dla mnei wlasnie tkaei tytuly to FAKT KTORY MOWI ZE DS JEST LEPSZY OD PSP jelsi chodzi o FPSy.... new super mario bros - obowiazkowy tytul..... GTA - to nawet nie wspominam - swietna gierka..... o zeldach nie wspomne..... to sa gry wlasnie dla DSa. warto zaopatrzyc sie w gre z GBA - warioland 4 - to jest platformer z prawdziwego zdarzenia..... rozkurwia sufity.... i skzdoa ze nie jest dluzszy i nie tka rozwiniety jak new super mario bros

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:17:33 »
Naprawdę Rezor? Jeśli chodzi o Zeldę, to sterowanie stylusem było bardzo wygodne dla mnie i sprawiało radochę. Ale ludzie są różni. To dobrze,bo jest ciekawiej na świecie. :]

@pajda, no to mi zrobiłeś chętkę na Warioland 4. A podobno już 3 jest mega. :>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:25:55 »
warioland 4 naprawde rozwala - ta gra jest piekna..... trzeba sie i chwiel zastanawoic i trzeba miec odrobine szczescia ia trzeba troszeczke ogarnaic zrecznosciowo platformera ;D genialna gra..... new super mario bros - TO ROWNEIZ GRA ktora niszczy..... przeszedlem wszystko an 100 % i to jest wlasnei piekne ze trzeba sporo posiwecic asu zeby przejsc all na 100%.

marlo92

  • Gość
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:31:21 »
jak już jesteśmy przy fpsach to śmiało mogę polecić serię Call Of Duty bo masę godzin przy niej spędziłem no a GTA też wartę uwagi mi akurat bardzo przypadło do gustu ;p

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:34:16 »
tak - call of duty tez calkiem mile w graniu, duzo akcji i ogromna dynamika, ale czasami tendencyjne akcje - wyjscie zza rogu i strzelanie, ale to kilak razy sie zdarzylo - nie zepsulo to ogolnej mojej oceny :).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 07, 2011, 23:27:18 »
Tak, nie da się zaprzeczyć że strzelanki ogromnie kuleją na PSP i tutaj DS ma ogromną przewagę. Nawet przy rewelacyjnym MGS: Peace Walker były widoczne problemy z odpowiednim rozkładem klawiszy i i tak nie wszystko działało idealnie, i trzeba było się przyzwyczaić do nowej perspektywy. O FPS'ach stricte pokroju MoH nawet nie wspominam... Wszystkiemu winna jest absencja drugiego analoga, który rozwiązałby kwestię manipulacji kamerą. W jednej bijatyce brakowało mi też R2 i L2, nie jest źle to bo raczej niszowa pozycja. W zasadzie należałoby napisać popularno-niszowa bo sporo osób ją "zaliczyło" (i te osoby raczej nie odczują tego braku) a mało osób gra w nią na wysokim poziomie.

Offline Mystic

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:57:29 »
Rune Factory 2- ta gierka troche godzin z mojego cennego życia mi odebrała, więc polecam ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DS Tytuły warte uwagi.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2011, 00:51:07 »
BOMBERMAN 2 !!!!! konkret! :D. swietna gra.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS Classic] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:41:42 »
Przed chwilą pograłem w pożyczonego The Dark Spire na DS. MEGA GRA! Jest klimat, jest niesamowity gameplay i rewelacyjna muzyka oraz grafika. Praktycznie większość wydarzeń w grze musimy ożywić oczami wyobraźni, ale dodaje to takiego smaku, że oderwać się nie można. Na liczniku mam na razie 30min gry, trochę mało żeby napisać coś więcej, ale pierwsze wrażenie jest piorunujące :)

Polowanie na własną sztukę rozpoczęte :D

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [DS] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:24:52 »
Kurcze trochę późno się zebrałeś. Jakiś rok temu można było je tanio wyrwać (ja za 40zł swoje na ebau wyrwałem). Uwielbiam tę grę ale po jakimś czasie trochę trąci monotonią.
Jeśli masz programator to polecam Ci homebrew ,,lone wolf ''. Świetna darmowa paragrafówka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 17:32:12 wysłana przez mingan »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:55:40 »
No wiesz, za DS zabrałem się miesiąc temu :) A to 40zł za nówkę, czy używaną? Mam teraz na celowniku sztukę za 80zł z przesyłką, używana, ale stan niemal idealny. Pewnie się skuszę, bo widzę, że na eBay ceny zaporowe.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2012, 19:14:02 »
GBM_Fan super iż Ci się spodobała ta pozycja :) To jedna z najważniejszych unikatowych pozycji na DS moim zdaniem (fana ATLUSa) Super klimat, świetna grafika. Strona producenta również warta odwiedzenia http://www.atlus.com/darkspire/ Najbardziej nie mogę odżałować iż utworu Town Classic na soundtracku brakuje http://www.youtube.com/watch?v=-22p1Tgae-Q

W wolniejszej chwili postaram się wypisać nieco ciekawych gier na DSa które udało mi się odkryć w gatunku RPG.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2012, 19:37:34 »
Hehe, co ciekawe grę wybadałem po przeczytaniu TEGO wpisu na forum ;D


Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [DS] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:28:35 »
Keitaro jak będziesz to pisał to jak chcesz to możemy to stworzyć razem bo już niejedna gra za mną :)
Uwielbiam RPG a DS jest w nie urodzajny.
Najlepiej jest wejść na stronę Atlusa i grać we wszystko po kolei (no może oprócz knights of nightmare, które podobno jest świetne ale niestety cena jest zaporowa a podobno mechanika gry jest niezwykle trudna do ogarnięcia).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Tytuły warte uwagi
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:34:35 »
Hehe no ATLUS na DS to istne perełki wypuścił. Tylko że tak jak piszesz - wszystkie są bardzo ale to bardzo drogie. KINa za 100zł można już znaleźć, kiedyś widziałem też sam cart za 25zł poszedł. Tylko trzeba uważać bo ta gra była podrabiana.

Gry wypiszę w wolnej chwili, bo chcę o każdej chociaż kilka słów czym się charakteryzuje. Ale czekam też z niecierpliwością na Twoją liste, a nuż coś przeoczyłem z DSowej biblioteki. Grałeś w mniej znane niby średnie pozycje również? (Rondo of Swords, Glory of Heracles?)

Ale miło mnie zaskoczyłeś że grasz w te pozycje a na dodatek KUPUJESZ je. Bo uczciwi gracze na DS w Polsce to za przeproszeniem nie występują.

ATLUS moja milość (wstydziłbym się takich fot, ale praca praca i nie ma czasu / siły na lepsze)

http://gbforever.pl/temp/IMG_1920.jpg
http://gbforever.pl/temp/IMG_1918.jpg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 20:40:54 wysłana przez Keitaro »