Autor Wątek: [Virtual Boy] Wasze opinie.  (Przeczytany 3470 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
[Virtual Boy] Wasze opinie.
« dnia: Sierpień 08, 2011, 11:30:02 »
Od dłuższego czasu myślę nad sprowadzeniem sobie z zagranicy Virtual Boya. Jest to spory wydatek, dlatego nie mogę się na to zebrać. Zwłaszcza, że jest to gadżet bardziej kolekcjonerski, niż pełnoprawna konsola, bo z tego co słyszałem, to na tym się grac za długo nie da, bo głowa boli po 15 minutach. Pewnie jest to prawda, bo jak oglądam film w okularach 3d to też mnie potrafi głowa rozboleć. Co myślicie o tym niewypale firmy nintendo? A może ktoś kiedyś widział to/grał na żywo?

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:34:07 »
Moim zdaniem jak jesteś kolekcjonerem i nie masz na co wydawać kasy (;P) to bierz, jeżeli chcesz tylko grać to absolutnie nie.

@EDIT: Widziałem Virtual Boy z japońską grą (nie pamiętam tego tytułu, a poza tym nie umiem odczytywać krzaczków ;D) na jakimś targu w Niemczech ok. 3 lata temu (wtedy nie interesowałem się zbytnio konsolami).Miałem zagrać ale cóż, niestety nie spróbowałem.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

marlo92

  • Gość
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:50:47 »
moim zdaniem to wcale nie jest niewypał jak na tamte lata to pewnie szokował kiedyś na niej grałem i nawet mogłem ją kupić ale dwie gry w zestawie nie przekonały mnie do zakupu byłem mały gdzieś gim podstawówka i jeszcze konsole nie interesowały mnie za bardzo teraz to bym  brał i uciekał ale jak to mówią młody głupi ;p

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:55:43 »
Rezor, z ciekawości, ile wyniesie Cię zakup tej konsoli?
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:57:56 »
Mówiąc niewypał, miałem na myśli to, że od grania bolą oczy/głowa, a tak nie powinno być. No i wszystkie gry czarno czerwony, zresztą w usa wydano gier chyba tylko ze 12-13, z czego połowa to potworki w stylu tetrisopodobnych gier, galagopodobnych, golfów itp. Ale w takie warioland na VB to bym chętnie zagrał. Niemniej posiadać ten sprzęt i przynajmniej z 5 gierek to bym chciał i może się w końcu zdecyduję na zakup jak się jakaś w miarę rozsądna oferta trafi (już takowe widywałem, ale przepuściłem).

@Mario: trudno powiedzieć, tak ze 300-400zł. Zależnie od tego ile gierek w zestawie. Widziałem już fajny zestaw z 5 grami (w tym warioland i mario tennis) za około 270zł, ale nie miał nóżek, a ja bym chciał kompletny. Choć boxy są jeszcze droższe, ale nie mam ciśnienia, że muszę to mieć już, więc cośtam pewnie kiedyś upoluję. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 12:04:53 wysłana przez Rezor »

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:01:34 »
Zaczerpnięte z Wikipedii:

"Virtual Boy - konsola Nintendo zaprojektowana przez Gunpei Yokoi, twórcę Game Boya. Miała być rewolucją w świecie konsoli jako pierwsze urządzenie tego typu oferujące grafikę trójwymiarową, jednak okazała się finansowym fiaskiem. Pierwszy raz zaprezentowano ją na pokazie Shoshinka Show w Chibi w Japonii. Konsola nigdy nie trafiła do Europy.

Trójwymiarowy obraz generowany był za pomocą zestawu czerwonych diod, oddzielnie dla prawego i lewego oka użytkownika. Aby efekt był pełny, należało przyłożyć głowę do gogli.

Używanie konsoli wymagało ciągłego patrzenia w ekran, który odświeżany był z częstotliwością 50hz i oferował tylko kilkanaście odcieni koloru czerwonego. Dłuższe korzystanie z urządzenia mogło powodować bóle głowy i inne dolegliwości (osobom, u których stwierdzono padaczkę, zalecano w ogóle nie korzystać z Virtual Boya). Ze względu na to gry na tę konsolę były wyposażone w funkcję automatycznej pauzy aktywowanej co 15-30 minut.

Na konsolę wydano 22 gry, m.in. 3D Tetris oraz Mario Tennis - większość produkcji nie opuściła Japonii"
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:03:08 »
Mario, nie musisz wrzucać tekstów z wiki.... naczytałem się o virtual boyu już bardzo dużo...

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:04:40 »
Ok,ok, chciałem tylko pokazać ile wyszło gier itd. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:53:13 »
Virtual Boy, hmmm. Wiesz co, na tą konsolę wyszła tylko jedna dosyć dobra gra - Virtual Boy Wario Land! :D Nie no, podobno gra jest całkiem fajna. Reszta to raczej kiszka... Wiesz, jeśli naprawdę nie masz co zrobić z pieniędzmi i bardzo chcesz mieć VB w swojej kolekcji, to kup. 300 zł to jeszcze nie jest jakoś bardzo dużo, 400 to jednak już trochę.

Też sobie sporo o tym sprzęcie czytałem, koncepcja wirtualnej rzeczywistości była super, no ale - nie te czasy, nie ta technologia.
Oczywiście widziałeś film AVGN o tej konsoli? Super jest. :>

Sam bym sobie chciał kiedyś kilka minut pograć na tym czerwonym diabelstwie. ;P

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2011, 12:00:39 »
Widziałem wszystkie filmy Nerda, to mój idol :) No też właśnie wspomniałem, że chciałbym mieć z wario. 400zł bym dał jakby z 10 gier było w zestawie, ale generalnie do max 300zł chciałbym sie zmieścić. Ale pewnie jeszcze potrwa zanim coś konkretnego upoluję.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2011, 13:51:37 »
Widziałem wszystkie filmy Nerda, to mój idol :) No też właśnie wspomniałem, że chciałbym mieć z wario. 400zł bym dał jakby z 10 gier było w zestawie, ale generalnie do max 300zł chciałbym sie zmieścić. Ale pewnie jeszcze potrwa zanim coś konkretnego upoluję.

Też widziałem wszystkie filmy Nerda, są super. :>

400 zł z 10 grami... Myślę, że opłaca się. Ale konsola z pudłem i papierami, tak samo gry, czy bez?

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2011, 15:06:22 »
Wario Land na VB wymiata :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2011, 15:31:56 »
Konsola raczej bez boxa, choć może się trafi z boxem. Nie śpieszę się, poczekam na dobrą okazję.

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2011, 17:03:55 »
Konsola to prawdziwy konkret, mało osób ją posiada i będzie raczej drożeć. Konsolki się niestety psują z wiekiem i migawka wolniej chodzi. Przy zwalniającej migawce efekt 3D jest coraz gorszy.  Bardzo długo siedziałem i zastanawiałem się czy ją brać, jednak za wyższe kwoty niż podajesz bo chciałem wszystko zarówno gry jak i konsola w pudełkach.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Virtual Boy] Wasze opinie.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2011, 15:01:34 »
jesli w zestawie bylo 5 gier i calosc kosztuje 270 PLN to jest to OKAZJA. normalnie virtual boy w pudle kosztuje z 600 PLN. bez zadnych gierek. ogolnie mialem te kosnole. ciekawe.... bardoz ciekawe rozwiazanie. obraz w srodku ejst czerowny.. no i co ciekawe jest ten efekt 3D... w snie wszystko ejst oddalone. tytuly tez byly ciekawe... ogolnie do 300 PLN polecam. wiecej nie dalbym za te konsole.