Autor Wątek: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...  (Przeczytany 2775 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
[GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« dnia: Sierpień 29, 2011, 23:48:34 »
No właśnie... Jakie gry na GBA są według Was najbardziej niedocenione? Chodzi mi o tytuły mocne, ładne, grywalne, ale jednocześnie źle wypromowane i może wydane w mniejszej ilości i w złym momencie. Czasami zdyskwalifikowane przez brzydkie pudełko albo głupi/dziwny tytuł lub po prostu wydane poza EU.

Założyłem ten temat też w celu wyłowienia nowych gier na GBA, bo moja kolekcja od jakiegoś czasu wygląda na zamkniętą...

Może ja zacznę od 2 gier, które mam w swojej kolekcji. Zachęcam do zagrania w te tytuły, bo to naprawdę dobre gry.

Ninja Five-O (Ninja Cop w EU)
Fenomenalna platformówka z wojownikiem Ninja w roli głównej. Raczej mało znana gra w polskich kręgach miłośników Game Boya. Dostała wysokie noty na Gamespot (7.9) i IGN (8.5), więc jest to pewien wyznacznik wysokiej jakości gry. Wydanie USA ma słabą okładkę i dziwną nazwę i przez to ponoć gra trochę ucierpiała. Wydanie europejskie prezentuje się lepiej, no i nazwa jakoś tak lepiej wpada w ucho ;) Grę dosyć trudno teraz zdobyć, zwłaszcza na Allegro. Na eBay jest trochę lepiej, ale trzeba przygotować kasę w granicach 100zł. Według mnie jedna z najlepszych platformówek na GBA. Ma taki retro klimat :)

EDIT: Gra jest niestety trochę droższa. Teraz sobie przypomniałem, że za samego carta dałem 160zł. Teraz na eBay ceny oscylują wokół 200zł. Swego czasu jedną sztukę wyrwałem na Allegro za 30zł w BOXie, więc wszystko jest możliwe, trzeba się tylko przyczaić ;)

http://www.youtube.com/watch?v=kKU4upMDxjY

Gradius Advance (Gradius Galaxies w USA i Gradius Generation w Japonii)
Gra z gatunku Shoot 'em up, wersja przygotowana specjalnie na konsolkę Advance. Trochę uproszczona, ale dzięki temu jesteśmy w stanie połapać się w wydarzeniach na ekranie :) Ładna oprawa audiowizualna, wysoka grywalność i arcadowy klimat. Tytuł raczej zapomniany i pomijany przez graczy, a szkoda.

http://www.youtube.com/watch?v=YaS7eiygXKE


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 19:33:15 wysłana przez Keitaro »

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2011, 00:10:21 »
Jak dla mnie - Spyro 2 Season of Flame - jeśli grałeś w 3 pozycje na psx-a to zrozumiesz :)
Driv3r - genialne 3D ! Detekcja kolizji tragiczna ale mi się podobała bardzo :)
rnav spotting :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2011, 07:35:17 »
Przede wszystkim trylogia Legend of Starfy. To, jakim cudem ten mariaz Mario i Kirbyego z wlasnym, bardzo udanym charakterem, pozostaje niezauwazany, jest dla mnie niepojete.

Swojego czasu napisalem recenzje tych gier na syzygia.pl, ale strona i tekst z czasem przepadly. Jakby ktos go jednak przypadkiem mial, to smialo mozna go wykorzystac na potrzeby GBF.

Pozniejsze czesci Starfyego na DSa nie sa juz tak udane, po Trzech czesciach na GBA seria poszla co nieco w zla strone. Co gorsze, to wlasnie jedna z gier na DSa wydano poza Japonia. Po kontakcie tylko z nia nie podejrzewalbym, ze wczesniejsze czesci na GBA byly wiele bardziej udane.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2011, 23:02:14 »
Noo... seria Legend of Starfy wygląda świetnie. Szkoda, że nikt tego nie wydał w EU/USA :( Mnie odstrasza język japoński w grze...

BTW
inlagd - > Znasz jeszcze jakieś fajne gry wydane tylko w Japonii? Najlepiej platformówki albo jakieś logiczne w których nie ma dużo tekstu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 19:39:31 wysłana przez GBM_Fan »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2011, 00:42:30 »
No dobra, zostałem sam ;D Wracamy do tematu.

Kolejna mało znana gra...

Go! Go! Beckham! (wydana tylko w EU)
Nazwa jest zabójcza, doskonały przykład jak można zniechęcić gracza do zagrania w dany tytuł. Pierwsze skojarzenie przy takim tytule to jakaś beznadziejna gra sportowa w klimacie "wannabe". Gdyby nie YT to pewnie nigdy gry bym nie zauważył. Go! Go! Beckham! to typowa (może nie do końca) kolorowa platformówka w której sterujemy piłkarzem, który (całe szczęście) nie wygląda jak Beckham. Ciężko opisać mechanikę gry, więc zobaczcie przykładowy filmik z YT:

http://www.youtube.com/watch?v=IcxnOfTPdto

Gra jest jeszcze do znalezienia na eBay i czasami na Allegro. Cena to około 30-40zł. Warto zagrać :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2011, 09:37:07 »
O Beckhamie już była gadka w temacie o rzadko spotykanych grach ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2011, 10:37:49 »
O Beckhamie już była gadka w temacie o rzadko spotykanych grach ;)

Tak, pamiętam, ale rzadka gra ≠ niedoceniona gra :)

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Niedocenione gry na GBA...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2011, 12:18:59 »
Polecam Ci przejrzenie tego artykułu . Wśród gier typowo niedocenionych jest taki tytuł, jak TMNT. Pojawił się on w ostatnich miesiącach życia konsoli GBA. Mimo to stanowi naprawdę godny polecenia produkt. Jest to standardowy beat'em up, przypominający w założeniach kultowe produkcje z tego gatunku, jak np. Streets of Rage. Świetna bijatyka chodzona dla każdego. Zagrywałem się w ten tytuł godzinami.