Autor Wątek: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji  (Przeczytany 5425 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« dnia: Wrzesień 20, 2011, 14:56:38 »
Dla wszystkich gosci (czyt. niezalogowanych, a wiec i niezarejestrowanych) caly dzial forum ze zdjeciami kolekcji pozostaje ukryty. Jakis miesiac temu poruszylem pytalem o powody ukrywania go, ale pytanie pozostalo bez odpowiedzi. Dzis proponuje ankiete i zapraszam do rozmowy na ten temat.

Jesli chodzi o moje zdanie, to pozwole sobie zacytowac sam siebie:

blokowanie jakichkolwiek galerii spowoduje ze beda rejestrowac sie uzytkownicy, ktoryz nie beda nic pisac..... - czy to dobre? z pewnoscia wiecej uztkownikow bedzie na naszym forum. ale to kwestia dyskusyjna.

Ile osob zarejestruje sie po to, zeby zobaczyc cos, o istnieniu czego dowie sie dopiero po fakcie rejestracji? :)

Sam bylem zaskoczony po zarejestrowaniu, ze istnieje ukryty dzial o ktorym nie ma sie pojecia wczesniej. Szkoda, bo to jeden z ciekawszych dzialow, ktory mowi sporo o ludziach na forum i moze przyciagac aktywnych uzytkownikow.

Ankieta jest aktywna przez najblizszy tydzien, a wyniki sa widoczne po oddaniu glosu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:15:56 »
Dział był ukryty po to by kolekcje użytkowników nie był dostępne dla całego internetu. Ot taka pseudo blokada. Jeżeli przeszkadza nie ma problemu zlikwidować.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:10:17 »
wedlug mnie powinien byc ukryty - nie wszyscy musza ogladac nasze cuda. proste. jednakze zrobiolbym to w sposob inny - ktos niezarejestrowany widzialby temat - fotki naszych konsol. ale wchdzac w neigo wyskakiwalaby iformacja - tylko dla zarejestrowanych. ot cala filozofia. ale to moje zdanie. ten temat wlasnie jest po to zeby zadecydowac wspolnie. zacheta dla obcych zainteresowanych jest. ale tak jak inlagd zacytowal to ja ponowie pytanie - czy rzesza niezarejestrowanych uzytkownikow - ktorzy zrobili to tylko po to zeby zoabczyc nasze kolekcje bedize czyms dobrym....? (pisze o uzytkownikach, ktorzy nie beda aktywni - domniemam ze ebda niekatywni).

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:16:09 »
Jestem tego zdania co Pajda. Pamiętam, że zanim sie tu zarejestrowałem, to nie miałem pojęcia o tym temacie z fotkami. A potem nagle się pojawił, byłem zdziwiony tym faktem. A jakby był widoczny dla wszystkich, ale otwierał się tylko dla zarejestrowanych to byłoby ok.

Offline adf1985

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:24:59 »
Zdecydowanie dla wszystkich. Ja nawet rejestrując się dopiero po długim czasie zauwazyłem ten dział. Gdybym widział go przed rejestracją, a byłbym potencjalnym kolekcjonerem, to z pewnością założyłbym konto szybko i chciał włączyć się bardziej w dyskusje na forum.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:31:57 »
ale dzial - NASZE FOTKI - to juz chyba bezdyskusyjnie trzeba ukryc i dla niezarejestrowanych w ogolnie nie powijien byc dostepny. hcoiaz nei wrzucilem tam swojej fotki toi jednak jestem tego zdania ze nikt obce kto nie nalezy do forum nie powinien tgo widizec. pozdro.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:34:49 »
Zdecydowanie dla wszystkich. Ja nawet rejestrując się dopiero po długim czasie zauwazyłem ten dział. Gdybym widział go przed rejestracją, a byłbym potencjalnym kolekcjonerem, to z pewnością założyłbym konto szybko i chciał włączyć się bardziej w dyskusje na forum.

albo się jestem kolekcjonerem albo nie, więc czy ktoś zobaczy ten dział przed czy po to jeden but że tak powiem.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:56:21 »
A ja jestem za tym, żeby tylko było widoczne dla zarejestrowanych użytkowników. Nie chciałabym żeby ktoś obcy który wszedł na chwile zobaczyć zdjecia w jakiś sposób je wykorzystał (np. chwalił się gdzie indziej że to jego, czy obojętnie do czegoś innego). Jeśli ktoś naprawdę się będzie fascynował konsolami to po prostu dołączy do fanów i się zarejestruje. rejestracja jest bezpłatna wiec chyba to w niczym nie odstrasza, i go tym bardziej zmotywuje żeby zobaczyć kaski innych.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2011, 00:22:56 »
Jeżeli dałoby się tak zrobić to dział i tematy powinny być widoczne dla wszystkich, a już przeglądanie tematów (w tym i fotek) tylko dla zarejestrowanych. Jeżeli się nie da - otworzyć dla wszystkich.
odi profanum vulgus et arceo

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:04:18 »
Argumenty za ukrywaniem nie przekonuja. Takie ukrywanie nie chroni przed niczym ani do niczego nie zacheca.

Jesli jednak mialoby tak pozostac, to pomysly pajdy i Chaykina sa jak najbardziej dobre i godne zastosowania (goscie powinni przynajmniej wiedziec o istnieniu i rozmiarach ukrytego przed nimi dzialu).

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:56:28 »
tak dokladnie, sam fakt ze sa dospene tylko dla zarejestrowanych moze swiadczyc o tym ze jest tam cos w sumie najcenniejzego dla wsystkich uzytkownikow - cyzli ich kolekcje :D i ze jest tego sporo.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2011, 12:43:08 »
Mi to ogółem ryba, raz wrzucona rzecz do neta i tak w nim zostaje, nieważne czy dział ukryty czy nie.

Opcja z chowaniem tylko fotek wydaje się być złotym środkiem, a na pewno da się to zrobić bo już nie raz widziałem taki patent na forach. ;p

A jak ktoś ma wątpliwości czy jego fota nie jest gdzieś używana to www.tineye.com ;p

Offline wudu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • initiald fansubs
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2011, 21:53:08 »
Dałem dla wszystkich, bo mnie osobiście wkurza, jak muszę się logować żeby podejrzeć jakiś wątek...
A jak ktoś ma wątpliwości czy jego fota nie jest gdzieś używana to www.tineye.com ;p
Google do tego lepszy.


Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2011, 16:40:37 »
Ankieta zakonczona: 13 za upublicznieniem calego dzialu i 10 przeciw. Pojawil sie tez pomysl na pokazanie calego dzialu i zawartych w nim tematow, ale ukrycie zawartosci. Niniejszym oddaje glos administracji. ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2011, 20:24:07 »
to mzoe odpowiem na przydatnosc tej antkiety: ilu jest uzytkownikow? skoro zaglosowalo tylko 23 osoby? ;D:D:DDDDD. niemniej jednak jestem za tym co zaproponowalem i kliku osobom sie to spodobalo: czyli to co inglagd napisal - pokazanie działow i tematow ale ukrycie zawartosci :).

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:34:19 »
to mzoe odpowiem na przydatnosc tej antkiety: ilu jest uzytkownikow? skoro zaglosowalo tylko 23 osoby? ;D:D:DDDDD.

Wiesz, w sumie to taka sama jak wszystkich ankiet i wyborow: nieglosujacy sami zrzekaja sie wplywu na cokolwiek. Ponadto warto policzyc aktywne osoby i tematy w dziale o ktorym mowa.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2011, 20:33:24 »
Pojawil sie tez pomysl na pokazanie calego dzialu i zawartych w nim tematow, ale ukrycie zawartosci. Niniejszym oddaje glos administracji. ;)

I tak zostanie zrobione, o ile jest to możliwe

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2011, 08:54:51 »
Pojawil sie tez pomysl na pokazanie calego dzialu i zawartych w nim tematow, ale ukrycie zawartosci. Niniejszym oddaje glos administracji. ;)

I tak zostanie zrobione, o ile jest to możliwe

Czyzby okazalo sie niemozliwe?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ukrywanie dzialu ze zdjeciami kolekcji
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2011, 17:34:15 »
No ja nie znalazłem takiej możliwości. Może ktoś lepiej obeznany w SMF wie coś na ten temat?