Autor Wątek: Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy  (Przeczytany 17222 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy
« dnia: Listopad 01, 2011, 19:06:37 »
Zagadnienie było już wałkowane w kilku miejscach na forum, ale przeglądając nie natrafiłem na żaden temat traktujący stricte o owym problemie. Dodatkowo w ostatnim czasie podjąłem pewne kroki mające na celu lepsze uporządkowanie gier w mojej kolekcji. A więc...

Zdecydowałem się wypróbować pewną metodę, którą pokazał mi niejaki Gimiak z forum RA laaata temu. Polega ona na przechowywaniu kartridży przeznaczonych na konsole GB Classic, Color i Advance w plastikowych koszulkach przeznaczonych na karty do gry np. MTG czy Pokemon TCG. Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Na allegro (http://allegro.pl/force-attax-koszulki-na-karty-star-wars-i1893249134.html) kupiłem kilka koszulek, zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości gdy już do mnie dotrą :)





A wy? W jaki sposób przechowujecie swoje gry? Zdjęcia bardzo mile widziane :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:02:01 wysłana przez Antari »

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2011, 19:21:56 »
Wstyd się przyznać, ale leżą w szufladzie luzem. Jak chcę jakiś wziąć to przerzucam to wszystko niczym węgiel w piwnicy. Nigdy jakoś nie traktowałem z namaszczeniem przedmiotów. Wychodzę z założenia, że to rzecz nabyta ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2011, 19:25:42 »
HAHA dokładnie xD U mnie dotychczas też wszystko leżało luzem, ewentualnie w pudełku śniadaniowym i żeby coś znaleźć musiałem "przerzucać wszystko jak węgiel w piwnicy" xD Ale w końcu zaczęło brakować miejsca na inne klamoty w pokoju i zdecydowałem się podjąć określone kroki czytaj gruntowny porządek. No i przy tym wszystkim padło też na gry na GB :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 19:53:44 »
Ostatnio od Baierosa kupiłem 4 boxy od DS'a (wersja EU, WAŻNE!) po to żeby co ważniejsze gry powrzucać w boxy wyglądające ładnie na półce :-) Jak na razie zrobiłem jeden...opakowałem grę dla mojej dziewczyny, która uwielbia Dr.Mario :)








Odpowiadam odrazu na pytania które pewnie się pojawią:
Kart nie leży luźno, jest wpięty w miejsce na gba, wyciąłem jedynie dwa taby na dole tego slota :-)
Cover art wzięty z http://www.thecoverproject.net/

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2011, 10:10:53 »
Nie od rzeczy jest zaopatrzyc sie w troche zelu krzemionkowego (silica gel), ktorego kilka malych paczek mozna wrzucic w miejsce przechowywania, zeby kiedys nie okazalo sie, ze wilgoc narobila zniszczen w papierowych elementach.

Poza tym woreczki foliowe z zylka daja rade jesli chodzi o wszelkie pojedyncze kartridze, tak jak tutaj:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=678.0

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 10:34:37 »
Tarma - świetnie to wyszło. Ale żeby zrobić tak na wszystkie gry to trzeba było by mieć masę pudełek no i miejsce na ustawienie tego.

Co do mojego przechowywania właśnie trzymam w woreczkach strunowych tak jak pokazał to na zdjęciu inlagd. Oczywiście karty są w pudełkach, potem w woreczek i do kuferka:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2011, 13:51:46 »
Inlagd a jak ty przechowujesz swoje gry na GB/GBC/GBA? Zarzucisz może jakimś zdjęciem na szybko? :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2011, 14:03:13 »
Moje gry stoja sobie grzecznie pudelko kolo pudelka w sposob najbardziej nudny i przewidywalny z mozliwych. :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2011, 15:57:22 »
Dj_Anndzia: Dzięki ^^ Miejsca mam full, cartów narazie niedużo, więc moge tak opatulić wszystkie posiadane do tej pory :-) ale o pudełka trudniej.

Ma ktoś jakiś pomysł skąd wziąć pudełka EU? (mniej modowania involved) Bo USA możnaby zamówić, ale modować to pod GB/GBC wymaga dużo czasu.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2011, 16:00:13 »
A za ile udało Ci się kupić te pudełka? Chyba zostaje patrzeć na ebay-u bo innej opcji chyba nie ma, jak gdzieś natrafisz to daj znać bo tez poszukuje do gry na DS'a.

A co użyłeś do wydrukowania okładki?, jaki papier?

Antari - a wejdą tam gry w pudełkach plastikowych do tych foli? I czy są większe tez do zakupienia takie folie?
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2011, 16:13:40 »
@Dj_Anndzia: Niestety nie ma szans żeby weszły razem z plastikowymi pudełkami. Mam w domu takie folie i sprawdzałem. Dodatkowo pojawia się tego typu problem, że całość jest dość opięta i ta folia chyba będzie się wyginać... no zobaczymy jak to wygląda jak mi dojdzie. Na allegro raczej nie ma większych ale w sklepach hobbystycznych pewnie można takowe nabyć.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2011, 16:35:20 »
Antari jak Ci dojdzie to pokaż jak to wygląda mniej więcej, to może wtedy też się skusze na taki wynalazek:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2011, 19:21:03 »
Bard w Katowicach/Krakowie/Wrocławiu (chyba) i w Poznaniu działa i ma na sprzedaż takie koszulki na karty (interesuję się karciankami i stąd informacje) za 1zł lub 1,50zł (polecam te droższe). Rozmiar wynosi 3x3 czyli 9 miejsc w jednej koszulce. Myślę ,że jak można tam wcisnąć nawet 8-10 kart to spokojnie cart w pudełku wejdzie ale nie daję pewności. Z innych sklepów polecam jeszcze Rebel i ISA. Można kupić u tych sklepów rzeczy oczywiście poprzez internet.

Pozdrawiam. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2011, 22:43:26 »
Dj_Anndzia- Tak jak mówiłem ubiłem deal z Baierosem :-) taniutko to wyszło bardzo :-) a w razie coś możemy przy następnym forumowym zamówieniu zamówić z ebay'a paczkę z 10 albo 20 :-) tylko że tam mają wersje US :P jak jeszcze GBA wchodzą tam bez modowania, tak GB/GBC to męka, i trzeba dużo się wżynać w boxa (różnica między US a EU oprócz koloru, to odległość między slotem na gba a DS, w EU wystarczy żyletką wyciąć dwa małe taby podtrzymujące gba i GB/GBC się mieszczą na luzie, w US trzeba ciąć slot na DS :( ). A papier to jakiś zwykły papier który mi wcisnęli w punkcie ksero :-) dużo daje sam sleeve :-). Mam też pomysł jak boxować gry na n64 :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 23:03:15 wysłana przez Tarma »

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2011, 23:17:26 »
Tarma - jestem za wspólnym zamówieniem:) Jak nie znajdą się europejskie, mogą być i czarne:) A ten papier to jest śliski?:P Wybacz ze tak wypytuje, ale mam jedna gre na DS'a i jest bez karta bo koleś wyrzucił;/ I chciałabym też cover  zrobić:)

To pochwal się tym pomysłem na N64:P A myślałeś nad grami na SNES i NES?:>
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2011, 23:56:07 »
(różnica między US a EU oprócz koloru, to odległość między slotem na gba a DS, w EU wystarczy żyletką wyciąć dwa małe taby podtrzymujące gba i GB/GBC się mieszczą na luzie, w US trzeba ciąć slot na DS :(

Kolejny argument ZA wyższością wydań europejskich nad amerykańskimi ;)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2011, 01:32:32 »
Dj_Anndzia-

Co do papieru to każdy się nada na to ;) serio, najważniejsze to dorwać punkt xero w którym mają dobrą jakość :P (najlepsze są te gdzie drukują i oprawiają prace mgr. ;p)

http://allegro.pl/pudelko-na-6-plyt-dvd-przezroczyste-matowe-10szt-i1900963423.html
Ten case po wyjęciu miejsc na płyty w teorii powinien zmieścić N64, NES, SNES....są narazie dwie niewiadome:

1) Czy ten case ma sleeve za który można włożyć cover
2) Czy trzeba modować żeby cart nie latał w pudełku :P

Sprawdziłbym ale koleś zabił mnie kosztem wysyłki...wiec poprostu nie opłaca mi się zamówić jednej sztuki do testów :P

Poszukam alternatywnego sellera ;-)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 19, 2011, 11:35:03 »
Obiecane zdjęcia:

















Gry na GBA mają o wiele więcej luzu niż te na GB/GBC, więc myślę, że bez trudu wejdą w pudełkach ochronnych. Problem pojawia się tylko z grami na GBA gdyż ze względu na właśnie zbyt dużo wolnego miejsca gry zwyczajnie wypadają gdy się przewraca poszczególne strony. Co ciekawe gry z Infrated pokroju Robopona idealnie pokrywają się z długością jednej przegródki, bałem się że będą wystawać :)

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2011, 20:04:59 »
Ja trzymam w zwykłym pudełku razem z kasetami i CD/DVD.

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 19, 2013, 00:11:37 »
Odkopuję zapomniany temat, ale natrafiłem na ciekawy sposób przechowywania cartów.

Użytkownik forum thecoverproject.net o nicku g0sub wpadł na prosty, ale w swej prostocie genialny (i co ważne estetyczny) pomysł. Otóż użył on najzwyklejszych, przezroczystych pudełek na kasety magnetofonowe. Dla poszczególnych tytułów zaprojektował odpowiednie okładki zbliżone do oryginalnych. Efekt moim zdaniem co najmniej zadowalający.

Cena takiego projektu raczej nie przyprawi nikogo o bankructwo, a niewielkim nakładem pracy (zaprojektowanie lub użycie gotowych szablonów dla okładek i wycięcie kawałków plastiku przeznaczonych na kasetę) można mieć całkiem ładnie prezentującą się na półce kolekcję gier.

Kilka zdjęć:









Link do tematu na forum The Cover Project:
http://www.thecoverproject.net/forums/index.php?topic=5827.0






Powinni jeszcze przygotować wersję dla Antariego ze schludnymi biało-czarnymi grzbietami :P.