Autor Wątek: Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy  (Przeczytany 17223 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2014, 14:34:25 »
Wygląda bardzo fajnie, ale ten napis boczny "GameBoy" mógłby być ciemniejszy ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 06, 2014, 16:53:57 »
Amerykańskie SoQ :P

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 06, 2014, 17:47:35 »
Wygląda bardzo fajnie, ale ten napis boczny "GameBoy" mógłby być ciemniejszy ;)

jeszcze będę lekko je edytował, bo to głównie plik roboczy, a kolory, kontrast, jasność ciemność, to będę przy samym druku sobie ustawiał. Nie ma na razie co przyciemniać, bo z doświadczenia wiem, że wydruk wychodzi ciemniejszy niż wygląda to na monitorze ;)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline Spiner14

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 08, 2014, 01:19:30 »
Moim zdaniem, wyglądają świetnie :-)

Obecnie zbieram gry z serii: The Legend of Zelda, Pokemon, Mario, Wario, Game & Watch Gallery i Tetris, więc okładkami z tych serii jestem najbardziej zainteresowany.

Przy okazji, tak jak Antari zauważył, większość tych okładek jest w wersji ,,amerykańskiej". Czy nie byłoby to dużym problemem, żebyś opracował je także w wersji ,,europejskiej"? Byłbym bardzo wdzięczny ;-)

(Chyba będzie trzeba utworzyć oddzielny wątek na temat tych pudełek i okładek, bo zaspamujemy temat :P)

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 10, 2014, 13:11:15 »
Powiem szczerze, że przy robieniu nie zastanawiałem się nawet czy to wersje amerykańskie czy europejskie ;) Mi tam bez różnicy. Oczywiście mogę dla kogoś zrobić wersje europejskie, ale prosiłbym w takim razie o podesłanie dobrej jakości okładki ;) ja po prostu szukam w googlach i na kilku stronach z coverami i wybieram to, co ma najlepszą rozdzielczość - potem ładniej wychodzi przy wydruku ;)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 10, 2014, 19:37:52 »
Generalnie chodziło mi o to, że w projekcie wkradła się pewna nieścisłość - Wario Land posiada z przodu słoneczko okrągłe (charakterystyczne dla regionu europejskiego, Chin na GB) a z tyłu owalne (charakterystyczne dla regionu amerykańskiego). Przez to sam box jest dość niespójny z czysto logistycznego punktu widzenia.

Osobiście nie jestem fanem produktów z ameryki na konsole Nintendo. Jak dla mnie mają niższą jakość wykonania o gorszym projekcie graficznym okładek nie wspominając, ale każdy może mieć swoje zdanie. Podobnie na stronie głównej GBF w dziale recenzje gier wrzucone zostały okładki USA a nie EUR. Było to podyktowane nieco innymi względami (m.in. tym aby zachować większą jednolitość, gdyż w EU nie wyszły niektóre pozycje z USA), lecz należy to rozpatrywać w kategorii jakiegoś błędu. Obecnie raczej nie do poprawienia.

W każdym bądź razie nie ma się czym przejmować, bo wiele osób czy nawet portali internetowych nie przywiązuje do tego najmniejszej wagi i wrzuca ściągnięty z google plik o najlepszej jakości wykonania. Przykład - recenzje gier DS/3DS + okładki amerykańskie gry. Skoro portal ma swoje korzenie w europie (język używany na nim też jest jednym z europejskich), to chyba powinny być europejskie okładki. Kto wie o co chodzi, momentalnie dostrzeże, reszta nawet nie zauważy :)

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 10, 2014, 20:17:14 »
o widzisz, z tymi słoneczkami to wiedziałem, ale faktycznie, nie skapłem się :D może to pozmieniam, bo powiem szczerze, że mi akurat bez różnicy :)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 10, 2014, 21:05:16 »
Antari >> jest to nieścisłość, ale nieścisłością jest też sama produkcja takiej okładki, dodawanie słoneczka na produkt nie Nintendo, dodawanie sztucznego kodu kreskowego itd. Moim zdaniem to wszystko indywidualne preferencje użytkownika. Okładka jest do własnego użycia, jednemu więc będzie przeszkadzało że są złe słoneczka, drugiemu nie będzie przeszkadzało, a np. mi w ogóle będzie przeszkadzało że są tam jakieś słoneczka :P

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: [Wszystkie] Wasze sposoby przechowywania gier
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 11, 2014, 00:42:55 »
dla mnie najważniejsze aby jakość wydruku głównej strony okładki była jak najlepsza (bez rozmyć, pixelowatości :D itp.)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 21, 2015, 16:38:34 »
Odświeżam temat.

Czy bylibyście zainteresowani wkładkami z pianki do pudełek do kaset VHS?



Obecnie pracuje nad możliwie jak najtańszym rozwiązaniem prezentowania gier w pudełkach VHS i DVD do możliwie jak największej ilości kartridży. Zamówiłem już kilka dodatkowych pudełek.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 13, 2017, 19:42:08 »
Widzę, że odgrzebię temat.
Chciałbym bardziej podzielić się sposobem w jaki staram się chronić naklejki na cartach.
Otóż zabezpieczam je folią do wyświetlaczy telefonów. Po prostu docinam folię do wielkości naklejki i nakładam ją. W związku z tym, że folia nie zawiera kleju więc zawsze można ją ściągnąć i nie niszczy naklejki. Sposób jest o tyle dobry, że nie musimy martwić się o przecieranie naklejki podczas wyciągania gry z konsoli (co jest szczególnie widoczne u góry naklejek).

Offline Borsuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 14, 2017, 21:33:07 »
Ja na niektórych cartach mam naklejoną folią 3M, przezroczystą. Dokładnie taką samą jaką okleja się samochody,a konkretnie przezroczystą do naklejania na lampy samochodu. One podobno mają jakąś formułę zabezpieczającą klosze przed promieniami UV i tym samym przed płowieniem. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy faktycznie chroni to etykietkę przed blaknięciem, bo folia jest zaledwie od roku i nie widzę wielkiej różnicy. Natomiast na pewno mimo tego że folia ma klej to jeżeli odklejamy ją przy pomocy suszarki (dokładnie tak jak to się robi w przypadku samochodów) to nie zostaje nawet najmniejszy ślad kleju.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Wasze sposoby przechowywania gier na konsole Game Boy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2017, 15:12:15 »
Ja bym jednak się bał naklejać cokolwiek na etykiety cartów. Zresztą i tak większość z nas trzyma je zamknięte, więc raczej tak szybko nie wypłowieją.