Autor Wątek: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB  (Przeczytany 4053 razy)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« dnia: Listopad 11, 2011, 14:31:14 »
O inteligencji mieszkańców USA krąży w polsce sporo legend i kawałów, nie rozwodząc się dłużej prezentuję wam moje znalezisko http://www.ifixit.com/Guide/Cartridge-Cleaning/3367/1     
Tak to instrukcja jak włożyć a potem wyjąć cardridż do GB z dobrej jakości zdjęciami i wyczerpującym opisem kolejnych kroków. :D 
A tak poza tym to stronka godna polecenia, kilka dobrych instrukcji napraw konsol, także tych starszych.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2011, 14:32:40 »
brudne panznokcie

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2011, 07:06:58 »
Zawsze powtarzałem, że Amerykanie to idioci. Ten naród został założony przez żydo-masonów i to oni zbudowali jego potęgę i do dzisiaj w nim rządzą. Potomkowie Anglików czyli dzisiejsi tak zwani "amerykanie" to ciemne masy.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2011, 08:55:06 »
Zawsze powtarzałem, że Amerykanie to idioci. Ten naród został założony przez żydo-masonów i to oni zbudowali jego potęgę i do dzisiaj w nim rządzą. Potomkowie Anglików czyli dzisiejsi tak zwani "amerykanie" to ciemne masy.

Teorie spiskowe umacniajace wlasne ego przyszloscia narodu, hehe.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2011, 16:54:23 »
To, że ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych tacy jak Washington czy Franklin byli masonami potwierdzi Ci każde oficjalne źródło historyczne. Tak samo jak to, że rewolucja amerykańska, która doprowadziła do niepodległości USA była finansowana przez Żydów. Nie są to żadne teorie spiskowe ale potwierdzone i znane fakty.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2011, 19:28:38 »
To, że ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych tacy jak Washington czy Franklin byli masonami potwierdzi Ci każde oficjalne źródło historyczne. Tak samo jak to, że rewolucja amerykańska, która doprowadziła do niepodległości USA była finansowana przez Żydów. Nie są to żadne teorie spiskowe ale potwierdzone i znane fakty.

Grunt to miec jakies wytlumaczenie dla nazywania kogos idiotami i ciemnymi masami.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2011, 23:35:33 »
Uogólnianie jest sprawą banalną, wrzucanie w szufladki i pakowanie ludzi w pudełka nazwane "idioci" "debile" etc. a także "inteligentni" "wykształceni" etc. jest sprawą prostą i nie wymagającą przemyśleń. Gdyby się tak zastanowić i użyć prostych porównań w schematach zachowań to i nasz naród wydałby Wam się "idiotami" oraz "ciemnymi masami"....przejrzyjcie sobie strony typu spryciarze a odkryjecie ile ludzi robi poradniki w stylu jak się uczesać lewą ręką, albo jak zrobić leworęczny kubek ;/ Bez żadnych miar nie można stwierdzać takich rzeczy a tym bardziej wprowadzać uogólnień...sam nie lubię USA ale to ma troszkę głębsze podłoże, umiem także wyjaśnić dlaczego niektóre decyzje podejmowane przez firmy Amerykańskie można nazwać nieetycznymi, bezsensownymi a ich poczynania bolesnymi dla reszty świata...

Nie wrzucajcie ludzi w szuflady, tylko dlatego, że nasłuchaliście się historii o "debilnych amerykańcach" wypisując potem różne teksty pod ich adresem na sprzęcie który przecież oni wymyślili (tak też tutaj  uogólniam by sprowadzić miarę do porównywalnej, narzuconej przez Was wcześniej)

Nie uważacie że po stokroć lepiej żyłoby się gdyby stereotypy umarły, a ludzie nauczyli się oceniać świat według określonych miar...samemu a nie tępo wierząc w to co przynosi plotka...gdyby ludzie zaczęli widzieć świat jako zbiór reguł i zaczął mierzyć długość rzeczy centymetrem a nie termometrem bo tak łatwiej (tak jest to porównanie) ;/

Pora wstać, przetrzeć oczka i zacząć patrzeć, myśleć, słuchać i nauczyć się konstruktywnego tłumaczenia swoich przekonań na bazie długotrwałych (tak, przy tym bolesnych) badań na dany temat....nie można stwierdzić, że woda jest za gorąca póki się tego nie zmierzy (czy to ręką czy termometrem)

Sorry za żółć....boli mnie jednak poziom stereotypów, który wciąż w niektórych żyje nadal...

Pozdrawiam

"Polak", "wieśniak", "debil", "alkoholik"

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2011, 00:12:29 »
zgadzam sie. stereotypy i szufladkowanie to zly nawyk. tak samo jak amerykanie tak i polacy sa szufladkowani przez innym i przez samych siebie. ale to zadna prawda..... nawet w najmneijszym stopniu. ile razy wdzi sie na ulicy totalny idiotyzm, ale pojedynczej jednostki, a ile razy przejawia sie inteligencja rowneiz pojedynczej jednostki. jedna osoba zachowa sie jak kretyn a druga zachowa zdrowy rozsadek.... to kazdego indywidualna sprawa. nie mozna rowneiz od rauz wnioskowac - np, typowy polak - nawali sie, komus wpieprzy, cos ukradnie.... itd itp. tak samo jest u ruskich, w ameryce, w niemczech..... to przejawy jednostkowe.... gdyby nie bylo suzfladkowaniem stwierdzenie ze - tylko idioci wrzucaja do jednego wora caly narod tylko dlatego ze cos glupiego zrobil jeden czlowiek... to nie napisalbym ze to idioci :P. a to dowodzi ze czasami niestety trzeba zaszufladkowac, cos, kogos..... ale to chyba w na prawde powaznych kwestiach, a nie ze jak jednej sie upil to caly narod pije do upadlego. tu po prsotu chodzi o nie dorabianie do niewinnych ludzi dziwnych durnych teorii... a co sie robi za pomoca plot.... lepiej porozmawiac z sasiadem o tym co dzis zrobi na obiad, a nie jakie auto trzeci sąsiad kupil i skad ma na to pieniedze, co nie? ;>

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2011, 13:55:43 »
Tak samo jak wielu ludzi uważa Niemców za "zuo" przez Hitlera...
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2011, 14:31:31 »
Nie Mario;) chyba nie. Stereotyp Niemców co do Hitlera już dawno przepadł(tak mi się wydaje)  Przynajmniej w moich kręgach , w których się obracam tam Niemcy są opisywani jako leniwi, zarozumiali  (to z autopsji przyjaciela, który był tam na szkoleniu przez parę tygodni.) Ale wiadomo przecież że są ludzie i są ludzie. Osobiście już dawno się odciąłem od stereotypów z wyjątkiem Japończyków i Muzułmanów. Jeżeli chodzi o pierwszych to są szaleni momentami:) Chodzi o te ich programy tv itd.(np: Funky Forest...) ale z drugiej strony z tego co pamiętam bardzo dużo pracują dlatego potrzebują jakiejś odskoczni.  A co do drugiej grupy...to nie jest stereotyp do końca, po prostu oceniam obiektywnie to co robią.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2011, 18:14:41 »
ja uważam niemców za zło po tym ostatnim zjeździe chuliganów. zresztą, niemcy są źli już przez to, że oddychają:P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2011, 16:39:02 »
Hehe art dobry. Były takie w planach jeszcze za kadencji poprzedniej wersji portalu. W ogólnym rozrachunku górę wziął zdrowy rozsądek i inne nieco bardziej "potrzebne" problemy.

Wbrew pozorom to nie takie proste zagadnienie (wkładanie kartów do slotu) i nie wiem czy wszyscy wiedzą czemu miała służyć np. blokada w GB Pocket/GB Classic.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2011, 21:27:07 »
Mnie też śmieszy w amerykańskich gameboyach ten napis "WARNING!" na klapce. Jest to dodatkowa naklejka z ostrzeżeniem, jakby dwa paluszki miały kogoś zabić. Mam tak na amerykańskim GBA. Również na amerykańskim SP mam naklejkę na klapce od baterii z ostrzeżeniami. W wersjach europejskich nigdy się z tym nie spotkałem.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2011, 21:32:48 »
Razor tutaj ewidentnie widać kogo trzeba ostrzegać:) Szkoda że to taki ciemny naród:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2011, 22:47:13 »
No nie wiem koleżanki i koledzy :P Yano pokazywał mi ostatnio artykuł, opisujący historię kobiety, której chińska ładowarka do telefonu urwała pół twarzy o.O Może Game Boy też potrafi?

A odnośnie tego zabezpieczenia, (bo nikt nie podjął tematu to muszę błysnąć wiedzą sam przed sobą) to spotkałem się z kilkoma grami m.in. Super Mario Land 2: 6GC, które mają pewną wadę. Mianowicie gdy np. na GB Color (który nie posiada tej blokady na karty) wyciągniemy grę na chama w trakcie gry to skasowaniu ulegnie stan gry, który wcześniej zapisaliśmy :P To oczywiście tylko przypuszczenia ale być może Nintendo zbyt późno zorientowało się, że takie coś istnieje i postanowiło po prostu dodać blokadę aniżeli starać się naprawić usterkę. Z taką blokadą nie ma mowy żebyśmy wyciągnęli kart z GB Classic czy Pocket w trakcie gry. W grach na GB Color i Advance tę wadę usunęli.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2011, 21:09:59 »
w pocket'cie nie ma blokady C:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2011, 23:35:10 »
A to pardon, ME FAIL :) Jak zwykle zresztą, chciałem się popisać a nie wyszło.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Bolszoja technika czyli skomplikowana obsługa GB
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2011, 10:28:45 »
haha, nie no, jak sie pisze ciagiem i mysli sie akurat o caloksztalcie slusznosci sprawy to jakies tego typu drobnostki nie sa wielkim grzechem. no ale teraz pytanie..... czy w pocket'cie jak sie wyciagnie karta przy wlaczonej konsoli (mowie o kartach wymienionych wyzej) to czy sejvy sie skasuja? mzoe ktos to sprawdzi?