Autor Wątek: Kradzież materiałów  (Przeczytany 4451 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Kradzież materiałów
« dnia: Sierpień 01, 2010, 21:00:51 »
Nietypowa sprawa, dlatego postanowiłem się was poradzić.

Otóż niedawno przypadkowo przeglądając grafiki w google natrafiłem na tę oto ''stronę'' Szkoły Podstawowej nr. 1 w Białej Podlaskiej.

http://sp1bp.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=503&Itemid=81

Moją uwagę przykuł artykuł którego OLABOGA jestem autorem!

Pierwsze co nasunęło mi się na myśl: WTF? Mało tego na stronie znajduje się niemal połowa moich artów z GBZ, co oznacza poniekąd materiały z GBF. Nikt nie pytał. Nic.

http://sp1bp.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=32&Itemid=81

Nie wertowałem szczególnie ustawy o prawie autorskim lecz moim zdaniem takie działanie jest karygodne i na upartego napisałbym do nich (jest kontakt) i postraszył drogą sądową czy policją. Generalnie sprawa lekko mi zwisa gdyż GBZ is dead lecz gdybym nadal tam działał lekko by mnie to wkur... gdyż fotki są linkowane z serwera GBZ czyli zawsze troche transferu im zżera.

Co sądzicie? Napisać?

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:10:11 »
Napisz koniecznie! Twoje teksty - Twoje! Jakieś szczeniaki z podstawówki pewnie wrzuciły, napisz do admina strony którym może jest kompetentny nauczyciel... A jak w ciągu 7 dni nie usuną to sądem postrasz - internet może i jest wirtualny ale kradzież jest kradzieżą ;)
rnav spotting :)

Logan

  • Gość
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:12:14 »
Ty się jeszcze pytasz ??
Napisz do nich, postrasz. Sprawę zawsze możesz zgłosić tu:

http://www.interpatrol.pl/

Kilka razy zgłaszałem tam różne sprawy - skuteczność 100% !
Nie pytali o zgodę itp. nie przeglądałem dokładnie ale nie widziałem "źródła" skąd czerpali artki, to normalna kradzież !!!

Edit: nie doczytałem że interpatrol się zawiesił bo stracili sponsora...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:19:26 »
Jest spora szansa że to właśnie jakiś (nie)kompetentny pedagog - jak byłem w podstawówce na informatyce nie uczyliśmy języka html, podobnie mój 13 letni brat więc wątpię żeby takie 7-12 letnie dzieciaki poskładały do kupy te arty... chyba że kopiowały ze źródła strony. Chociaż z drugiej strony wszystko jest możliwe i młode pokolenie przerasta stare stopniem i szybkością informatyzacji wielokrotnie.

Wiesz zgłosić można ale hmm, na stronie z twojego linka pisze że zawiesili działalność w styczniu...

EDIT: Postraszyć mogę, gorzej jak ów nauczyciel okaże się nonkonformistą i powie że ma ''wyjebane'', co wtedy? Przydałby się właśnie ktoś do pomocy.

OldDirtyBastard

  • Gość
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2010, 14:26:39 »
Wiesz, paragrafów na coś takiego nie brakuje w kodeksie, więc możesz go nawet postraszyć konsekwencjami cywilno-prawnymi...

W momencie publikacji ów artykułów prawa doń zostały zastrzeżone, zazwyczaj jest tam wzmianka o kontakcie z autorem przed jakimkolwiek wykorzystaniem (nie wspominając już o skopiowaniu), skoro nikt się z Tobą nie kontaktował jest to zwykła kradzież wartości intelektualnej (oczywiście tutaj problemem jest ew. wartość przedmiotu kradzieży i motywu jakim kierował się sprawca).

Wydaje mi się, że powinieneś spróbować skontaktować się z jakimś administratorem tej stronik (albo nawet webhostem, jak to nie przyniesie skutku), bardzo możliwe, że całość uda się załatwić polubownie i za porozumieniem stron, ale na pewno nie można tak tego zostawić, a na komisariat też nie pójdziesz, bo w naszym kraju by Cię wyśmiali za takie zgłoszenie :/

parę wartych przeczytania linków:

http://webfan.pl/plagiaty-w-sieci-nie-poplacaja/

http://webinside.pl/news/5721

http://www.plagiat.pl/webplagiat/main.action



Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2010, 15:01:07 »
Cytat: Stopka z GBZ
'Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony.'
Antari dlaczego Ci to zwisa? Przecież te materiały bedą też na GBforever :] Ja bym napisal, i tak pewnie Cię oleją ale liczy się sam fakt.
Najgorsze, ze podpisali je swoim nickiem! Redaktorzy z bożej łaski ;o

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2010, 16:50:31 »
Najbardziej podobał mi się tekst na końcu każdego arta ''Podziękowania dla GameBoyZone.vdl.pl'' - w domyśle podziękowania za robotę głupiego - wy piszcie a my będziemy z tego korzystać za FREE xD

Zwisa mi dlatego, że ja o transfer już nie muszę się martwić tam. Co nie zmienia faktu, że lekko mnie poirytowało i bynajmniej wartość przedmiotu sporu nie jest taka mała. Nad artami chociażby ''Jak odróżnić podróbę...'' spędziłem masę czasu, sporo mnie to kosztowało nerwów i delikatnie mówiąc wkur.... mnie że ktoś kradnie moją pracę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2010, 11:39:44 »
A oto i odpowiedź:

Cytuj
''Witam jestem administartorem strony sp1bp.pl . Artukuły, które zostały zaczerpnięte z Pana strony były wykorzystane przez uczniów i umieszczone na łamach kącika uczniowskiego  włśnie przez nich. Bardzo przepraszam za to niedopatrzenie. Jeszcze dzisiaj zostaną usunięte. Mam prośbę o przesłanie mi skopiowanych tytułów artykułów, które pochodzą z Pana strony. Nie znam dokładnie tej strony, a nie chciałabym jakiegoś przeoczyć i nie usunąć. Jeszcze raz przepraszam, a ja osobiście w okresie powakacyjnym wyjaśnię tą sprawę z uczniami. Pozdrawiam''
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2010, 12:26:50 wysłana przez Antari »

Logan

  • Gość
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2010, 11:53:05 »
Elegancko !

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2010, 12:26:58 »
Moja odpowiedź: (materiały już są usunięte)

''Witam. Widzę, że artykuły zostały usunięte, więc nie ma konieczności podawania ich tytułów. Sprawa dotyczy teoretycznie jednej osoby - niejakiej Anny Salwin, wczoraj przeglądając natrafiłem także na skopiowany przez nią artykuł (obecnie usunięty) pochodzący z bloga tematycznego mojego kolegi - karawana.eu, odnośnie innych materiałów będących na stronie się nie wypowiem gdyż nie wgłębiałem się dokładnie w ich treść.

Dlatego też, proszę wyjaśnić tę sprawę z uczniami po okresie wakacyjnym i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje, gdyż jak się domyślam za pracę w ''Kąciku Uczniowskim'' uczniowie otrzymują pewne gratyfikacje, beneficjenty w postaci lepszego zachowania, oceny czy większej ilości punktów dodatkowych. Dlatego też wydaje mi się, iż ich praca powinna być samodzielna, a nie polegająca na metodzie ''kopiuj, wklej'' z innych portali tematycznych.

Pozdrawiam''

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2010, 16:59:30 »
Inne artykuły growe na tej stronie pochodzą w części z serwisu eska games -.-
rnav spotting :)

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2010, 18:35:40 »
Lamerstwo należy tępić w każdym wieku a zwłaszcza u siusiumajtków z mlekiem bananowym pod nosem, nie ma zmiłuj. Następnym razem dwa razy pomyślą zanim coś skopiują.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:15:29 »
gdzie jest ta szkola? zaraz pojeidzemy i ja spalimy :P

Logan

  • Gość
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:32:15 »
Na każdym artykule trzeba postawić krzyż - bo krzyża nikt nie ruszy !

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:45:20 »
gdzie jest ta szkola? zaraz pojeidzemy i ja spalimy :P

W Białej Podlaskiej, to jak robimy im wjazd do szkoły? Pałki, kije samobije, łańcuchy i maczety, kosy i scyzoryki Mc guyvera! Wychodzimy na takiej k*rwie że ich zmiatamy z powierzchni ziemi.

http://www.youtube.com/watch?v=TjI4WldMGEQ

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Kradzież materiałów
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2011, 19:37:49 »
Temat już stary ale chciałbym jeszcze coś dodać:

Antari, twoją rolą mogłaby być postawa tego gościa od "tłumaczenia zasad" (z filmu w/w) najazdu na biedną szkółke pełną małych Nesquików :D