Autor Wątek: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)  (Przeczytany 4025 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« dnia: Styczeń 25, 2012, 21:28:47 »
Mała ankieta. Mam nadzieję, że admini mnie nie zjedzą :D

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:04:15 »
:( Jako jedyny na razie zagłosowałem na nie. IMHO na takim (póki co ;P) małym forum shoutbox nie jest potrzebny.
odi profanum vulgus et arceo

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:14:06 »
GBM_Fan Ty proponujesz coś takiego? Ale po co Ci shoutbox. Informacje w nim giną a chodzi przecież o tworzenie bazy informacji. Jestem zdecydowanie na nie i na pewno nie będę korzystał z tego.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:19:16 »
W shoutbox'ie można pogadać o pierdołach. W pewnym sensie może to zapobiec offtop'owaniu w tematach, a przyczynić się "integracji" użytkowników, hehe... Ale ja tam nie wiem... Na innych forach praktycznie się nie udzielam, tylko tutaj. Jak na razie teoretycznie niczego mi nie brakuje ^^;

Można wystartować z shoutbox'em na próbę, jeśli już. Zapewne można go w każdym momencie usunąć (?).

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:21:53 »
Nic w nim nie ginie, zapewniam. Ludziki przeważnie wypisują tam rzeczy dla których szkoda tworzyć nowy temat lub zaśmiecać istniejący. Byłem członkiem for z shoutboxem i nic w nim złego nie widziałem. Ankietę wrzuciłem z ciekawości, ostatnie zdanie i tak należy do adminów :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:40:40 »
Wyniki ankiet uznawane są za wiążące gdy w głosowaniu wzięło udział 50% użytkowników mających prawo oddania głosu na forum ;)

Ja jestem na nie, bo moim zdaniem są ważniejsze sprawy do poprawienia, dodania na forum. Ale głosujta jak chceta. Świat się kończy bo internet upada, niczym za czasów wojny palony jest nasz dorobek kulturowy - książki zastąpiono jedynie danymi :) Więc w sumie wszystko mi już jedno z shoutboxami i innymi...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:44:44 »
Teraz to ankieta skazana jest już na klęskę :) A był moment, że było 6:0 :) Ehh...

Offline Pawian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:48:12 »
Ja jestem na tak, lepiej spamować na shoutboxie niz w innych tematach :)

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:55:08 »
A z tego co wiemy ludzie lubią rozmawiać "nie na temat" (=^・ェ・^=)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:01:43 »
@GBM_fan: Żartowałem tylko z tymi wynikami hehe ;)

Implementacja każdego nowego rozwiązania wymaga przemyślenia całej sprawy. Shout rozwiąże część problemów ale wygeneruje garść nowych jak np. to, że będą w nim zamieszczane linki do promocji, załatwiane transakcje czy wrzucane śmieszne filmiki, ciekawe linki.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:30:16 »
Jestem za, czasem krotkie pytanie, luzna dyskusja, bez zasmiecania forum

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:59:16 »
Implementacja każdego nowego rozwiązania wymaga przemyślenia całej sprawy. Shout rozwiąże część problemów ale wygeneruje garść nowych jak np. to, że będą w nim zamieszczane linki do promocji, załatwiane transakcje czy wrzucane śmieszne filmiki, ciekawe linki.

Wątpię żeby tak było. A nawet gdyby ktoś tam wrzucił link do promocji to się nic nie stanie. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie czyta tematu z okazjami/promocjami od początku, a zagląda tylko na ostatni wpis. Transakcji nikt tam też nie będzie finalizował, bo od tego jest PW i tematy w kategorii Giełda i wszyscy raczej o tym wiedzą. Jakieś filmiki może się też tam czasem znajdą, ale będzie to naprawdę znikome zjawisko. Większość wie do czego służy shoutbox i że informacje tam zawarte po prostu znikają po jakimś czasie, więc ktoś kto będzie chciał zwrócić uwagę na coś fajnego, na pewno zamieści to w stosownym temacie. Dla mniej wtajemniczonych można stworzyć jeden dodatkowy punkt w regulaminie do czego służy shoutbox i tyle.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2012, 01:10:44 »
Jestem za. Na jednym forum, na którym także jestem o tematyce poświęconej Pegasusowi jest Shoutbox i świetnie się tam sprawdza. Zawsze można wyrazić swoje aktualne myśli nie bojąc się przy tym posądzenia o spam ;) Poza tym w niczym to nie będzie przeszkadzało. Jeśli ktoś nie chce niech nie czyta ;)  jak najbardziej tak!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2012, 01:18:46 »
Boję się takiego zjawiska:

A: www.promocja.net
B: woaaaaa
C: ale moc!
D: ^.^
E: Ktoś wie czy to oryginał?
F: imho tak
G: Niezła promocja
H: Może opchnie poza akcją za 40
I: nice
J: Ktoś chce kupić SEGE?

etc.

Tego typu wymiana zdań w shoucie trwająca z 5 min. Po czasie link wrzucony przez "A" zniknie, jestem przekonany, stanie się to w przeciągu paru godzin. Owszem, w temacie "promocje" raczej nikt nie przegląda pierwszy postów, lecz 2 ostatnie strony chyba tak. Niektóre z tych "promocji" mają dłuższą datę ważności np. z uwagi na fakt, że aukcja kończy się za x dni. A odnośnie filmików i innych ciekawostek - wiem, że jakby był shout to bym je tam wklejał zamiast zamieszczać w odpowiednim temacie. Dla mnie rozwiązanie średnie, bo większość tygodnia w roku akademickim jestem bez internetu i sporo by mnie w ten sposób omijało. Posunąłbym się nawet dalej - już mnie sporo omija, a w ten sposób ominie mnie jeszcze więcej :P
Ale oczywiście to tylko moje zdanie, ukształtowane na kanwie pewnych moich osobistych ograniczeń. Może faktycznie dla userów spędzających tu sporą ilość czasu shout byłby dobrym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 01:26:42 wysłana przez Antari »

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:24:51 »
Oczywiście że nie =)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2012, 19:20:46 »
Anto dobrze prawi, ja się zgadzam z tym postem w pełni. Generalnie co do offtopów -> po co? Mało wam nudnych codziennych dyskusji w szkole / pracy? :P Ja wchodzę na fora o grach by pogadać o grach hehe.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2012, 09:02:26 »
Cytuj
Jestem za, czasem krotkie pytanie, luzna dyskusja, bez zasmiecania forum

Jestem za, czasem można zadać szybkie pytanie jak ktoś jest na forum i otrzymać szybką odpowiedź, nie zaśmiecając forum, a przy tym uniknąć zakładania wielu tematów, które nie są związane z GB. Choć widać po przyjęciu "góry" że pomysł skazany raczej na nicość ;) Z drugiej strony jakbym miał wybierać to wolę częstsze aktualizacje na głównej bo ostatnie 2 miesiące to stanowczo za dużo. Forum się widzę rozwinęło, ale za to główna trochę stoi...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Shoutbox, tak czy nie (ankieta)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2012, 13:24:03 »
@Bodzio: Sesja itd. ale nie martw się - I'm on it :)

@GBM_fan: Trochę o tym myślałem w wolnym czasie i doszedłem do wniosku Shout byłby funkcjonalny gdyby np. istniał w nim jakiś filtr zapisujący wszystkie linki jakie się na nim pojawiły w przeciągu np. 2,3 tygodni (lub mniej). Klikałoby się w zakładkę i pojawiałaby się lista samych linków. Ale szczerze, nie wiem czy takie coś istnieje. Potrzeba matką wynalazków, ale ja wam w programowaniu tego nie pomogę bo się na tym nie znam :P Może gdzieś jest jakiś gotowiec :P Szukajta.