Autor Wątek: Retro wśród dzisiejszej młodzieży  (Przeczytany 17596 razy)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2012, 15:45:46 »
Wolę już mieć bootlega niż płacić np. 80zł za grę...

80 zl za gre?! No chyba kogos powalilo, skoro mozna ja bezkarnie ukrasc.

Moment, moment... CZy to trochę nie przesadzasz!?! Wychodzi na to że nazywasz mnie złodziejem. Mówiłem już, że sprawa wygląda tak, że ogólnie jestem za oryginałami, ale jeśli w ręce trafi mi bootleg, to go przecież nie wyrzuce... Btw. Nie wiem czy zdążyłeś zauważyć, ale kradzież byłaby wtedy, gdy producent gry straciłby na tym, że nie kupiłem oryginała. A tymczasem producent nie ma nic do rzeczy, bo gry pochodzą teraz już od osbób/firm trzecich i czy bym kupił oryginała czy nie, to i tak producent nie ma już z tego żadnych zysków. Dany egzemplarz już został sprzedany przez producenta do osoby trzeciej, więc producent na tym zyskał.

PS: W stwierdzeniu "Wolę mieć bootlega niż płacić 80zł za grę" nie chodziło o to, że jeśli mam wybór "Kup oryginała za 80zł albo pirata za 10", to wybieram pirata, tylko chodziło o to, że jeśli mam już bootlega (którego imho np. dostałem z konsolą) to póki działa nie kupywałbym oryginała tylko po to by stał na półce... Co innego gdy nie mam danej gry i wybór jest między Bootlegiem a Oryginałem... Wtedy wybrałbym oryginała, albo nie wybrałbym wcale...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2012, 15:59:25 »
jeśli w ręce trafi mi bootleg, to go przecież nie wyrzuce...

No dokładnie. Wiele razy kupowałem konsole i dostawałem w gratisie jakieś piraty. Mam ich sporą kupkę. Wyrzucanie, palenie, walenie młotkiem to dla mnie taka troche pokazówka. Lepiej przywalić na siłowni w jakich worek treningowy chyba albo chwycić do łapy odkurzacz i zrobić 3 serie wokół mieszkania, rodzice będą szczęśliwi a nadmiar energii uwolniony.

1:44 :D http://www.youtube.com/watch?v=eLxJJMoBrLQ

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2012, 16:06:37 »
Myślę, że ten wielki offtop można zakończyć ;) Nie ma sensu spierać się w kwestiach bootlegów/piratów, bo to temat rzeka.

@Antari - słuszna racja. jeśli już rozładować energię to w słusznej sprawie :D A z tego typu filmikami często miałem do czynienia. Wystarczy wpisać "Smash Doctor". :)


Zatem wróćmy na tory tematu RETRO :)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 24, 2012, 17:45:07 »
Nie wiedzieć czemu ja nie podzielam i nigdy nie podzielałem wyżej wymienionej tendencji - to co "starsze i gorsze" właśnie mnie bardziej ciekawiło. Pamiętam że się u starszego ode mnie znajomego zagrywalem w coś co sądzę dziś że było klonem Atari, mimo ze my "już" (ukłon w stronę tych co wyłapią sarkazm :P) mieliśmy pegazusa.  Ale może to wynika z faktu mojego niesamowitego zamiłowania do wszelkiej maści pierdółek - nasz ojczysty język nie ma odpowiednika dla tego słowa, bo najwłaściwszym byłoby słowo "gizmo, gizmos". Te wszystkie dziwne zabawki które wyświetlały drogę pod naklejonym na ekraniku samochodzikiem, gierki elektroniczne w długopisie, czy w zegarku - to wszystko mój klimat :D a ja cóż zaczynałem jak to w polsce - od pegazusa, potem nadszedł PC i emulatory, gdy zacząłem pracować dopiero przypomniały mi się handheldy których dotąd sobie odmawiałem albo nie było okazji czy kasy, zresztą rozpisałem sie tutaj http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=301.msg10057#msg10057    jakby kogoś ciekawiło. A w nowych konsolkach dostrzegam możliwości - na taki PSP na przykład zasuwalem w gry z PSX bo nigdy nie mialem z nimi styczności i  w emulowane gry z dosa :) 

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 24, 2012, 17:52:11 »
Ja tak ogółem co do samego tematu... czyli jak to "u mnie" wygląda
Nie kłamiąc - u mnie w... dzielnicy? nie szpanuje się sprzętem czy czymś co jest super nowe, lecz nie zaprzeczę że są grupy ludzi tak zwanych no-life którzy tak naprawdę co chwilę widzę z czymś do grania ale tylko i wyłącznie typu PSP czy jakiś nie wiadomo jak wypicowany telefon. Osobiście ja jak sobie wychodzę np. gdzieś jechać to podczas samej drogi się człowiek nudzi ^^" i w tej sytuacji wyciągam swego... jak by to współczesne dzieci nazwały ogromny telewizor z klawiszami... mając na myśli klasycznego gameboya z Tetrisem najczęściej. Mam tu głównie na myśli reakcję ludzi. Co fajne, ci starsi, wyglądających na "wiekowych"? zawsze się uśmiechną ale nie w formie "haha debli i biedak" ale bardziej z czymś ala "to ktoś to jeszcze ma, i na tym gra, a za mych czasów...",  dzieci i ci nieco starsze dzieci... a także te jeszcze starsze dzieci czyli np. mój wiek to patrzą coś ala "łeee co to jest, po co Ci to, ile ma Tera pamięci..."... ale jednak miło jest usłyszeć od kogoś jak mu się użyczy na chwilę konsolkę, "to jednak jest ku**a fajne " ^^. Jednakże w moim przedziale wiekowym, ze zdziwieniem jest tużo ludzi chętnych na Pegasusa! ^^.
W skrócie... znowu się Ostry rozpisał...

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 24, 2012, 18:07:05 »
Cytuj
i nie sprawiłem sobie GBA tylko dlatego, że nie mam w co grać. Nie! Mój brat miał GB Classic i chciałem pójść w jego ślady, a że akurat się złożyło, że kolega miał na sprzedaż GBA za 30zł to tym lepiej!

U mnie z Pocketem było wręcz odwrotnie :D Chciałem kupić Advance, ale znajomy nie miał akurat, lecz miał Classica i Pocketa. To wziąłem pocketa :)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2012, 23:39:27 »
A ja myślę, że szanować należy każdego zdanie!
A o gustach się nie dyskutuje.
Mam 4 letnią córcię:) która wręcz katuje nintendo ds lite z new super mario bros ale... uwaga! ostatnio przerzuciła się na ... Super mario land 2 6 coins!
Takie rzeczy trzeba po prostu lubić i zaszczepiać kolejnym pokoleniom.
Wybór będzie należał do nich...

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 25, 2012, 09:33:37 »
Ja się do końca nie zgodzę ponieważ ja doskonale wiem że "młodzi ode mnie" nie mieli GameBoy'ów więc jak mogą ocenić coś na czym nie grali? nawet nie do końca chodzi o gameboy'e ale bardzo często widzę to np. u siebie gdzie czasem jakieś dzieci kłócą się co lepsze - xbox czy ps3 - założę się że żaden nie miał do czynienia z dwoma na raz konsolami ;p

To tylko młe zdanie ^^

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 25, 2012, 22:08:35 »
Jako, że urodziłem się w momencie największych przemian ustrojowych, w rok po obaleniu bariery przedzielającej Berlin na 2 odrębne części oraz rozmów smutnych panów w pstrokatych garniturach zasiadających przy okrągłym stole, dane mi było zaznać powoli wkraczających na rodzimy rynek kapitalistycznych rozrywek. Oczywiście pierwsze doświadczenie konsolowe miałem z Famiclonem w postaci Pegasusa IQ-502 , niemniej jednak w obiegu znajdowały się już powolutku transportowane do nas zza Odry GameBoye, więc już jako dzieciak w wieku przedszkolnym zdawałem sobie sprawę z istnienia owej maszynki. Podsycany dodatkowo byłem różnymi reklamami zamieszczanymi w czytywanej przeze mnie wówczas prasie specjalistycznej (Kaczor Donald). Szybko u sąsiada miałem też styczność z PSXem, N64 widziałem tylko w pewnym komisie z grami video w moim mieście, o Saturnie nie słyszałem. Idąc naprzód na linii czasu Dreamcasta zobaczyłem w salonie gier, PS2 oraz GBA w Empiku w szklanej gablotce. Jakieś 8-9 lat temu udało mi się z długo odkładanego kieszonkowego nabyć drogą kupna egzemplarz PS2 (miał być GBA SP w NESowej wersji, taki właśnie był w Empikowej gablotce, lecz ktoś wcześniej zrobił sobie świetny prezent, a więcej nie mieli niestety). Od tamtego czasu jestem już mniej więcej na bieżąco z rynkiem konsolowym, często kupuję, wymieniam, sprzedaję, dzięki czemu mam ze wszystkim do czynienia, lecz kolekcjonować nic już nie zamierzam.
PCty pomijam, bo z nimi też przez większość życia mam jakieś obycie. Tak więc uważam retro sprzęty za część mojego dzieciństwa, lecz widzę co teraz producenci konsol mi oferują i coraz trudniej jest mi zatrzymać oko nad starsze produkcje. Zdecydowanie wolę jednak obecne generacje.
Retro mogę umieścić w moim myślowo-wspominkowym muzeum, jednak oczywiście czasem eksponaty muzealne też trzeba odkurzać :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 25, 2012, 22:25:46 »
Cytuj
GBA w Empiku w szklanej gablotce

Też sobie przypomniałem! :D Pamiętam jak u mnie w empiku był w takiej gablotce GBA w kolorze bodajże fioletowym :)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 02, 2012, 22:57:47 »
Ja mam 12 lat [w listopadzie 13] i w wieku przed przedszkolem gdy mieszkałem gdzie indziej miałem pegazusa[trochę dziwne, 7 lat temu pegazus :D]i zagrywałem się bez pamięci,potem komputer i nagle zonk! dostałem gb pocket srebrne ten bez diody,lecz,niestety nie wczułem,dlatego że miałem tylko jedną gre : Alladyn.Bardzo dobra,ale gdybym dostał coś w stylu pokemon to bym się wciągnął ale nie było mi dane.Jakiś rok temu go wyciągnąłem i chwile pograłem i odłożyłem,trafił gb na strych[byłem tam żeby znaleźć ale nie znalazłem].Potem kolega który ma psp wspominał, jak to miał GBA SP w 1 klasie [w innym mieście] i jaksie i jak to cała szkoła się pokemonami wymieniała,no i zainteresowałem się gameboyami, i najprawdobodobnie pod koniec roku szkolnego kupie sobie GBA SP [jak zobaczyłem u tego kolegi GBA SP (niestety bez ładowarki to nie zagrałem) to wydał mi się taki malutki:]]
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2012, 20:43:23 »
Ja jestem inny, bo wolę bardziej grać na starszych konsolach niż tych dzisiaj obecnych. I tak tym sposobem nadal katuję pierwszego Xboksa, niedawno też nabyłem PS2 i naprawiłem DC. Mam też GBA SP.I jakoś nie ciągnie mnie do tych dzisiejszych gier, bo "to już nie to samo co kiedyś". W Shenmue mogę grać wiele razy i mi się nie znudzi. Podobnie z tymi statycznymi Residentami. A GBA to głównie logiczne gry oraz 2D RPG'i:)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 04, 2012, 01:32:16 »
Podobnie z tymi statycznymi Residentami.

Ehh skąd to znam :) Sam dzisiaj katuję pierwszego Residenta na PSX w wersji Director's Cut Dual Shock Version (także full wypasik).

Mi do szczęścia potrzebny tylko PSX, porządny pad i wolny czas :)

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 04, 2012, 15:11:26 »
Katuję akurat wersję na Dreamcasta, muszę upolować jeszcze trójkę, ale za tanio to ona na allegro nie chodzi. Względem PSX'a ma ona galerię, odtwarzanie filmików w menu oraz szkice, które się odkrywa wraz z postępem gry. Fajny dodatek. Ma też przełącznik 50/60Hz.

W jedynkę nie grałem.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 04, 2012, 15:29:23 »
Żałuj że nie grałeś w jedynkę :D

Ja nie wiem czemu, ale na PSX'ie odczuwam ten "feeling" gry...

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 04, 2012, 15:36:00 »
Na psx'a mam tylko jedną płytę RE2 (Leon), zaś na DC dwie płytki ponadto chodzą one w 60Hz. Ale pierwszy raz w RE2 oraz RE3 grałem na PSX'ie. Z kumplem sobie tłumaczyliśmy te pliki przy użyciu tradycyjnego słownika hehe :). Do wersji na DC nic nie mam. Jakoś drastycznie te wersje się miedzy sobą nie różnią.

RE1 miał remake na gamecube'a i dla tej gry byłbym skłonny zakupić GC. Może kiedyś.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 11, 2012, 14:24:38 »
Mam 15 lat... i lubię retro... umiem uszanować ludzką pracę ;) jak przyniosłem swego SP'ka do szkoły z grą DM: Sempai Legends to odrazu, że chuyowa grafa, że kijowe itp. ale odpowiadałem ,,sam jesteś chuyowy'' i tak się kończył bal :D . W tych konsolach jest coś co mnie uspokaja co pozwala porobić coś na lekcjach itp :D
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 12, 2012, 08:23:31 »
Mam 15 lat... i lubię retro... umiem uszanować ludzką pracę ;) jak przyniosłem swego SP'ka do szkoły z grą DM: Sempai Legends to odrazu, że chuyowa grafa, że kijowe itp. ale odpowiadałem ,,sam jesteś chuyowy'' i tak się kończył bal :D . W tych konsolach jest coś co mnie uspokaja co pozwala porobić coś na lekcjach itp :D

Bo dziś dla większości liczy się grafika, nie feeling. Ja nigdy nie zapomnę wielogodzinnych sesji w liceum w Advance Wars i to na jednej konsoli.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 12, 2012, 08:27:56 »
Ja pewnie bym się nawet nie odważył pójść do szkoły z tym, zatem in plus. Co do grafiki to wystarcza mi w zupełności ta, którą oferuje pierwszy Xbox. Ale grafika wcale mnie zniechęca do gier na Dreamcasta, PSX'a czy właśnie GBA. Harvest Moon wciągnął na max, co mnie obchodzi grafika. No chyba że framerate mocno kuleje. Ale w gier na GBA aż tak bardzo tego nie widać.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Retro wśród dzisiejszej młodzieży
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 12, 2012, 08:47:40 »
Ostatnio gdy kupiłem sobie GBA SP i zagrałem przy włączonym podświetleniu w Raymana to ojciec powiedział ,że nie wierzy aby taka konsolka sprzed 10 lat mogła wyświetlić takie kolorki. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC