Autor Wątek: Recenzja zestawu MadCatz  (Przeczytany 3800 razy)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Recenzja zestawu MadCatz
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 16:06:28 »
Przeglądając oferty na allegro trafiłem na ciekawą aukcję, otóż proponowano na niej zestaw akcesoriów do konsoli GBA Sp za jedyne 20 zł. Pomyślałem sobie spróbuje, kupię i zobaczymy co z tego będzie, oczywiście nie spodziewałem się żadnego objawienia, bo czy porządny zestaw można kupić za niecałe 2 dyszki? Myślałem tak do dnia kiedy rozpakowałem pudełko :)



Zestaw składa się z 5 przedmiotów:

1. pokrowca
2. słuchawek
3. ładowarki samochodowej
4. gripa
5. 3 pudełek na gry

Poniżej postaram się opisać każdą z tych rzeczy oraz obiektywnie ją ocenić pod względem komfortu z korzystania, materiałów z jakiej jest wykonana oraz ogólnej praktyczności.

Pokrowiec



Jest wykonany z bardzo dobrego materiału, wydaję się bardzo solidny. Na górze jak i na dole znajdziemy haczyki potrzebne do zamocowania dodatkowej linki która jest w zestawie, dzięki czemu możemy sobie przyczepić pokrowiec do kurtki, spodni, plecaka... Kiedy go otworzymy znajdziemy tam siateczkę za którą bez problemu zmieści się parę gier. (2 - 3) Konsola w tym pokrowcu jest dobrze chroniona przed upadkiem z wysokości czy gorącą herbatą którą przypadkowo wylejemy.

Końcowa ocena: 5/5

Słuchawki



Posiadają już specjalną końcówkę umożliwiającą od razu bez żadnych przejściówek, podłączenie do konsoli. Wykonane są raczej ze średniej jakości plastiku, wyglądem na pewno nie zachwycają. Są jednak bardzo komfortowe w użyciu - lekkie i idealnie leżą na uszach. Kabelek nie jest ani za długi ani za krótki. Dźwięk który się z nich wydobywa jest bardzo czysty.

Końcowa ocena: 4+/5

Ładowarka Samochodowa



Plastik z którego jest wykonana sprawia wrażenie bardzo wytrzymałego i dobrego jakościowo. Kabel jest długi, bez problemu można grać na konsoli w samochodzie siedząc na tylnej kanapie, podczas gdy konsola ładuje się.
Nie mam do tej ładowarki samochodowej nawet najmniejszych zastrzeżeń.

Ocena końcowa: 5/5

Grip na konsolę



Byłem miło zaskoczony kiedy wypróbowałem tego gripa wraz z konsolą, myślałem że będzie to jakieś chiński tani gadżet, jednak się myliłem.  Zrobiony jest z wysokiej jakości gumy, dzięki "otworom wentylacyjnym" ręce w czasie grania nie pocą się. Konsola bez problemu wchodzi jak i wychodzi z gripa. Z wyglądu jest na prawdę super, a czy te cudeńko poprawia wrażenia czerpane z gry ? Otóż tak! i to zdecydowanie. Konsolę dzięki gripowi trzyma się komfortowo, miałem nawet wrażenie po dłużej chwili że gram na zwykłym game boy'u advance.

Końcowa ocena: 5/5

Pudełka na gry



Są w trzech wersjach kolorystycznych - białej, czarnej oraz niebieskiej. Gry leżą idealnie w pudełkach, są w nich doskonale chronione. Materiał z którego są zrobione jest bardzo dobry, nic się nie urywa ani kolor się nie zmywa. Zamknięcie pudełek jest bardzo intuicyjne oraz praktyczne. Nic dodać nic ująć!

Ocena końcowa: 5/5

Jak widać zestaw ten wiele oferuje za tak niską cenę, opłaca się wydać te 20 zł aby doposażyć swojego game boy'a. Gorąco polecam. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 23:49:11 wysłana przez Rhigavo »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 16:25:01 »
Hm. Ten grip może być ciekawy, bo niestety SP wygodny nie jest.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 23:33:28 »
Fajna, krótka i treściwa recenzja. Nice! :) Może załapie się do serwisu?
odi profanum vulgus et arceo

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2011, 13:03:41 »
Tak przy okazji. Wiecie może gdzie można kupić te pudełeczka na gry do GBA? Na eBay jest tego sporo, ale ceny trochę zaporowe, bo chciałbym kupić jakieś 30 sztuk.

BTW
Zobaczcie jaki koleś ma sposób na trzymanie gier GBA:
http://www.youtube.com/watch?v=72wI1-PWAkk

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 14:56:32 »
BTW
Zobaczcie jaki koleś ma sposób na trzymanie gier GBA:
http://www.youtube.com/watch?v=72wI1-PWAkk

Świetna sprawa, szkoda tylko że na ich stronie skupiają się głównie na grach przeznaczonych na rynek USA. Osobiście jestem dość restrykcyjny jeżeli o to chodzi i kupuję tylko gry dla Europy :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2011, 15:05:20 »
Ale Metroid Fusion masz ver USA :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2011, 15:15:51 »
Haha no tak, tyle że ja nie akceptuje pudełek w wersji USA, zwłaszcza brzegów (grzbietów) i czarnych pudełek (wolę białe w wersji EUR). Jeżeli chodzi o gry to w sumie wszystko mi jedno.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2011, 18:43:29 »
O w mordę epicka sprawa! Tylko właśnie jak z kosztami może sam bym się skusił. Tylko gdzie drukować te okładki żeby tanio było hmm..

Co do wersji to europejska okładka pudełka na DS rożni się tylko szerokością grzbietu, więc można by to łatwo zmodyfikować i zrobić coś ala EUR wydania na DSa z trójkącikami itd. Choć ja osobiście bym nie patrzył na to czy cart USA czy EUR by się w pudełku znajdował hehe, sam ma i takie i takie i nawet nie umiem powiedzieć jaką grę w jakim wydaniu posiadam. 

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2011, 19:56:31 »
Ja bym był chętny na takie pudełka! ;)
I na szybki też...

Może dałoby radę złożyć zamówienie u 1 sprzedawcy na np. 25 różnych szybek i z 100 pudełek to całe forum by się obdzieliło ;)
rnav spotting :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2011, 21:29:24 »
Pomysł z pudełkami jest fajny, ale jak się zrobi 30-40 takich pudełek to kolejna zawalona półka :P

Ja wpadłem na własną mini wersję, czyli kupno tych małych pudełeczek z miejscem na naklejkę. Zrobiłbym sobie takie małe naklejki z tytułami gier w jakiejś ładnej oprawie graficznej. Potem nawet gdybym wrzucił wszystko do jednego pudła to nic mi się nie poniszczy i łatwo będzie znaleźć gry po naklejkach. Oczywiści znając siebie to bym to ładnie poukładał :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2011, 21:44:52 »
Pomysł fajny ale zbyt kosztowny jak dla mnie w realizacji. 10 takich pudełek na gry na DS na ebay kosztuje z 20 zł około. Ja posiadam 20 gier czyli 40 zł by poszło na same boxy a co dopiero mówić o kosztach druku w odpowiedniej jakości tych okładek i na odpowiednim papierze. Wyszło by drugie tyle = 80 zł. W tej cenie to ja mam nową grę :P

@GBM_fan: Dokładnie hehe najważniejsze żeby było widać gdzie co jest :) Zrób kiedyś jakieś zdjęcie gdy gry będą już posegregowane :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2011, 22:38:57 »
Pewnie, że zrobię :) Problem w tym, że najpierw muszę zdobyć takie pudełeczka. Nie dość, że mają dotrzeć z Chin to jeszcze pewnie napromieniowane będą :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 00:49:10 wysłana przez GBM_Fan »

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2011, 20:44:43 »
Mały up (koło się zbliża więc się uczę :)

Tak na szybko robiłem, w ramach przerwy - wygląda nieźle:

http://tnij.org/psx1

Okładki drukowane w 600 DPI na laserówce cz-b, papier ksero.
rnav spotting :)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2011, 21:15:49 »
nieźle to wygląda ;)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Recenzja zestawu MadCatz
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2011, 22:05:12 »
Myślałem że gorzej będzie ;d
rnav spotting :)