Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25385 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2010, 00:56:47 »
Hmmm w sumie nie mam zdania co do tego, mi się podoba jak są save razem z grami. Ale na konsoli to też nie jest złe rozwiązanie, jeszcze jak backup można na pc będzie można zrobić..

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2010, 16:27:56 »
http://www.my3ds.pl/2010/09/18/gamestop-zna-date-premiery-nintendo-3ds/#comments

No proszę... To może jednak TEN rok ^^ Gwiazdka może być interesująca! : )

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:11:29 »
Miejmy nadzieję :D Mała szansa ale jeśli.. to zamawiam. Podobno ta wersja z E3 to jeszcze nie jest końcowy wygląd. Prawda to?

Offline Butcher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Łaa, Brzdęk, Ka-Boom
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:21:49 »
Na E3 mówili, że prace wciąż są kontynuowane i, że wygląd może się zmienić, ale publika była tak zadowolona, że chyba nie doczekamy się wielkiej rewolucji.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:22:53 »
Z zaufanych źródeł wiem, że to już końcowy design konsolki a ukazać ma się w marcu 2011. Obstawiam jednak, że w Japonii ekskluzywnie ;) Co do wyglądu nie mam zastrzeżeń aczkolwiek wolałbym aby ukazała się na tegoroczne święta.

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:38:59 »
A wgl. to jest data premiery w USA i Japonii? Może to wcale nie znaczyć że Europa doczeka się 3DSa w tym roku.

EDIT:

No i chyba miałem rację...
http://www.my3ds.pl/2010/09/24/3ds-poza-japonia-dopiero-w-2011-r/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 22:08:51 wysłana przez Dawildo »

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:57:35 »
Nie edytuje, bo i tak by nikt tego nie zauważył, a jest kilka nowych ciekawych rzeczy. ;D

Najważniejsze - Nintendo 3DS trafi do sprzedaży 26 lutego 2011 roku w Japonii, do Europy i USA zawita w marcu. Cena - ujawniono na razie tylko japońską - to 25 tysięcy jenów (ok. 880 złotych). Dla porównania Nintendo DS XL kosztuje w Japonii obecnie około 19,500 jenów, w Polsce 799 złotych. Konsola będzie kompatybilna wstecz tylko z DS-em, gry z Game Boya i Game Boy Advance pobierać będzie można wyłącznie za pośrednictwem internetu z sieciowego sklepu Nintendo i systemu Virtual Console.

Więcej info: http://www.cdaction.pl/news-15048/nintendo-3ds-data-premiery-nowe-funkcje-tytuly-startowe.html

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2010, 16:42:41 »
Czyli 1000zł u nas na wstępie, a pewnie w MM z 1200zł lol.

Logan

  • Gość
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:33:01 »
Magiczne 999 lub zapewne 1099 z grą.

Najs.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:38:27 »
Ja tam dalej jestem swojego zdania iż lepiej tkwić w przeszłości niż w teraźniejszości (wszystkie konsole i gry można tanio dostać itd.) Tylko trzeba nauczyć się myśleć inaczej i nie przejmować datami wydania danego produktu. Czyli nie dążyć do nowości i nowinek, bo to tylko w naszej psychice jest że nie potrafimy cieszyć się czymś z przeszłości tak jak nowinkami. Dochodzi tu też aspekt iż człowiek jest "zwierzęciem" stadnym, a biegnąc za nowinkami najłatwiej zjednać się z tłumem.

Taki mały offtop. Ja pewnie kiedyś i 3DSa sobie sprawię ale poczekam raczej na kolejne jego odsłony i kiedy cały ten sprzęt spadnie z cen. Tak jak teraz można za przyzwoite kwoty kupić gry DSowe (aczkolwiek i ich ceny zaczęły iść w górę ostatnio) 

A jak ktoś rozważa zakup DSa nowego teraz, to fakt możliwe warto poczekać na 3DSa i go kupić.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2010, 20:39:53 »
Coś w tym jest ale z tym ''zwierzęciem stadnym'' zgodzić się do końca nie mogę :) Nie można tak generalizować i wrzucać do jednego worka ludzi grających w hity z przeszłości (w domyśle ludzi światłych, doświadczonych) a do drugiego małolatów fascynujących się nowinkami (czytaj osoby posiłkujące się nowinkami w celu zdobycia akceptacji w oczach kolegów ze ''stada'').

Są też ludzie, którzy zwyczajnie idą z duchem czasu, grali w hity z poprzednich generacji i generalnie naturalnym następstwem rzeczy jest przesiadka na nową generację gdyż na starą nie wydaje się już gier. Naturalnym kontrargumentem będzie że przecież mogą zaliczać gry z dolnej półki, te które zostały do przejścia jeszcze. No ok, ale nie każdy ma na to ochotę, a przecież głupotą by było zmuszać się do gry w coś co cię ani trochę nie kręci w imię jakiejś tam idei. Zwłaszcza gdy nowa generacja aż pęka od hitów. Owszem średniaki też mogą być bardzo kuszące, np. ja w tym roku niemal całkowicie uzupełniłem kolekcje gier na ps2, no ale szczerze gdybym miał fundusze potrzebne do kupna LCD i ps3, na pewno nie odważyłbym się na taki krok.

A odnośnie 3DS, to ja obstawiałem bodajże 1500 czyli blisko :) Dorzucą kartę pamięci made by Nintendo o pojemności ''zawsze za małej'' i będzie jak mówiłem xD

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 29, 2010, 21:00:49 »
No ja wiem że jest też trzecia strona medalu, ale tych osób jest znacznie mniej niż pozostałych dwóch grup, tak mi się wydaje. Mając 20 parę lat praktycznie każdy ma spore braki jeśli chodzi o rozmaite platformy z lat 90 i 80. Zwłaszcza że ów konsole u nas w Polsce były drogie i trudno dostępne. Ale fakt są hobbyści tylko-gracze, 30 letnie osoby dziś mające to wszystko już "za sobą" Ta grupa nie mająca tyłów jedyne wyjście jakie ma to droga w przód.

Choć mimo to ciężko mi uwierzyć że w przeszłości nic już kompletnie znaleźć nie można. Tyle gier na świecie powstało :) To samo dotyczy filmów czy anime.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 29, 2010, 21:49:41 »
Tak, ale przyznasz że trudniej się je pozyskuje niż nowości reklamowane przez media. Po prostu ciężko się do nich dokopać, zwłaszcza że obok mamy łatwą alternatywę podkręcaną przez reklamy, sztuczne budowanie hype'u i promocje w internecie. Nie każdy jest geekiem jak np. ja i będzie się dokopywał do różnych dziwadeł na GB Classic typu ''Adventure Island'', niektórzy po prostu stawiają na to co aktualne i bynajmniej nie jest to dla mnie pójście na łatwiznę. Po prostu inna droga, równie słuszna co moja. Chociaż ja jestem z nowościami za pan brat. No ale to już jest niezdrowe i budowane na wielu wyrzeczeniach :P Nie polecam. xD

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:23:21 »
Ja tam sądzę, że granie, konsole etc. są czysto związane z hobby, rozrywką, miłym spędzaniem czasu, a nawet i sztuką czasami. Natomiast nie sądzę, że fajnym jest dzielić Graczy na tych co idą z hypem lub nie. Sama czułabym się trochę urażona, bo gram i na GB, i na N64, i na PS3 z LCD. Na 3DSa czekam niecierpliwie, i chooolernie byłabym szczęśliwa mogąc go nabyć tuż po premierze. Przy tym nie ujmuję grafice poprzednich generacji stawiając je obok tych nowych.
Najważniejsze jest, że lubimy grać na konsolach i podziwiamy pracę ludzi, dzięki którym je mamy. Jakikolwiek podział na grupy etc. nie ma tu najmniejszego sensu : ) Natomiast czy coś jest łatwiej dostępne bądź nie, nie obchodzi kogoś kto właśnie to docenia.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:41:25 »
Chodziło mi głównie o fakt iż starsze jest tańsze. O to iż można mieć taką samą przyjemność z zakupu nowej retro konsoli co kupno current gena. O to że można tak samo cieszyć się z zakupu konsoli DS w 2010 roku co ktoś w roku 2005. Kwestia podejścia :)

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:46:58 »
Niektórzy nie są tak cierpliwi jak Ty ; ] Poza tym ja lubię wiedzieć o tym co dzieje się teraz, więc... 3DS musi być mój ; ] Przy tym nie rezygnując z kochanego retro : )

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:26:45 »
ja tez na bank kupie 3DSa, bo zawsze scena na poczatku rusza pełna para - powstanie n bank masa homebrew. tka samo bylo z DSem, na pcozatku wszyscy robili homebrew, a teraz to scena slabo wyglada... praktycznie nic nie powstaje oprocz kolejnych softow do programatorow. poza tym te gry na 3DSa - sam miod... moc konsolki tez spowoduje ze powstanie masa portow z Pceta - chociazby heroes of might and magic 2 lub nawet 3. i masa innych girek - starcraft spkojnie moglby popwstac.... quake 3... itd itp. no moc konsolki na pewno temu spostalaby, ale czy oby na pewno bedzie mozna tworzyc homebrew? crackerzy z pewnoscia to obejda. nie chodzi o romy tylko o soft homebrew - porty gier darmowych, o programy darmowe ktore spowoduja ze 3 DS to bedzie mocne urzadzenie. pozdrawiam.

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 05, 2010, 19:19:12 »

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 05, 2010, 20:16:34 »
Oja, oja. Dodatkowo wzbogacony o efekt 3D? Po prostu cud, miód i orzeszki : )

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2011, 22:05:05 »
Stary topic, a premiera w EU coraz bliżej. A propo blokady regionalnej, wie ktoś czy także będzie dotyczyć gier z ds'a?? ( gry na 3ds to wiadomo, ale nigdzie nie mogłem znaleść info właśnie czy blokada będziee też obejmować stare gry z dsa..)