Autor Wątek: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)  (Przeczytany 98016 razy)

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #580 dnia: Wrzesień 10, 2013, 16:50:12 »
Hej. Posiadam Eternal Darkness na GC w stanie tak bdb+/idealny czyli komplet opakowanie+gra+reklamy/instrukcja tylko opakowanie ma malutka dziurkę. Ile gra jest warta i ew. na co mógłbym ja zamienić? Na GC oczywiście. Jakby ktoś był chętny przy okazji to zapraszam na pw.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #581 dnia: Wrzesień 10, 2013, 20:03:11 »
Kiedyś śledziłem temat i generalnie na licytacjach ten tytuł schodził za +/- 50 zł. Czasami mniej czasami więcej. Otwór w boxie jednak zaniża trochę wartość.

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #582 dnia: Wrzesień 24, 2013, 00:03:36 »
A ile warte jest Wario 4 na GBA, oryginalne ale sama dyskietka? I drugie pytanie - Donkey III w pudełku i z instrukcją, wszystko używane ale w niezłym stanie?
Dzięki za odpowiedzi :)
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #583 dnia: Wrzesień 24, 2013, 15:39:43 »
Dla mnie rozsądna cena za Wario Land 4 sam kart to 30 zł.

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #584 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:19:39 »
Pokemon Sapphire - ang. sam kart, Metroid Fusion ang. sam kart. Tak +/- ?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:31:41 »
Pokemon szafir 70-100 zł. Zależy od stanu. Jak dasz niższą cenę to sprzedasz szybciej, ale jak najbardziej do wyciągnięcia jest te 7 dych. Emeraldy będą droższe od Ruby / Sapphire, bo są nieco poprawioną wersją.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 28, 2013, 13:06:05 »
Dzięki za szybką odpowiedź! Ale to za samego karta aż tyle?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 28, 2013, 13:08:50 »
Tak, jeśli znajdzie się kupiec. Cena 10-13 funtów jest całkiem normalna na eBay. W Polsce też bywa, że się w takiej cenie sprzedają. Tym bardziej, że regularnie po 50 zł są wystawiane piraty.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 28, 2013, 13:13:47 »
Marka pokemonów trwa i mówi do ciebie wprost, że jak masz parę wersji (nawet tych starszych) to masz więcej pokemonów, przedmiotów, profitów itd. Poza tym nie ma żadnych remake'ów Ruby/Sapphire/Emerald co powoduje, że pokemony z tych wersji są rzadkie, a przez to gry które też są rzadkie, są drogie.

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:33:58 »
normalnie, mam gdzieś jakieś piraty z 3 geny, dostałem do konsoli, całkeim dobre podróby, jak ktoś ma o tym jedynie blade pojęcie to by się dał złapać, ale moje prawilne poczucie przyzwoitości nie pozwala mi ich wcisnąć jakiemuś dzieciakowi na allegro, chociaż jakby napisać ze to pirat i opchnąć za 3 dychy ? : P
"Spułczuje" : <

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 28, 2013, 23:32:25 »
To nie typowy pirat jak np. skopiowana płyta CD. To podrobiona gra z podrobionymi znakami towarowymi. Ma tu zastosowanie prawo własności przemysłowej i:

Art. 305. Nielegalne używanie znaku towarowego
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


Twój wybór, szkodliwość mała... ale ktoś się przyczepić zawsze może i jeśli sprzedawca pirata się na kupującego wypnie po zakupie, to kupujący ma na niego niezłego bata.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 29, 2013, 16:39:07 »
Ja mam całe pudło takich gier, które wpadły mi jakimś cudem w zestawach z różnymi konsolami. Myślę, że najlepszym wyjściem jest je po prostu zachować i nie wprowadzać  z powrotem w obieg. Do niszczenia nie namawiam, bo nie jestem aż tak radykalny.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:58:45 »
Kupować coś po to by zniszczyć? (nawet jeśli w zestawie to częściowo za to się buli)
Hm... proponuję kupić, wziąć kamerę, nagrać jak się roz...niszczara dany przedmiot i mieć +x wejść :F
A to tylko taka pseudo rada : ]

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 29, 2013, 21:05:13 »
Szczerze mówiąc, to sam nie wiem co z tym robić. Część dodałem jako gratisy do sprzedawany rzeczy. A np. takie pokemony wystawiłem od 1zł robiąc dokładne zdjęcia i całkiem nieźle się sprzedały - kupujący nie miał pretensji, że pirat... gra działała i pewnie tylko o to mu chodziło.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 29, 2013, 21:29:51 »
Ja mam 2 piraty na DSa, które mam zamiar efekciarsko rozwalić na YT i podróbę Pokemon Emerald, które sprzedam od złotówki lub wyjmę baterię i użyję jej w jakiejś innej grze.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #595 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:30:29 »
Hm, a tak zapytam, czy sprzedawanie piratów jako gratis w zestawie np. do konsoli, jest legalne? Bo w końcu nie sprzedaję piratów tylko je dodaję. Chciałbym znać Waszą opinię.

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #596 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:41:48 »
Hm, a tak zapytam, czy sprzedawanie piratów jako gratis w zestawie np. do konsoli, jest legalne? Bo w końcu nie sprzedaję piratów tylko je dodaję. Chciałbym znać Waszą opinię.

Jeśli kupujący wie co bierze, to nie mam obiekcji. Gorzej jak ktoś ewidentnie ściemnia i liczy, że upłynni gówno za dobrą cenę.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #597 dnia: Wrzesień 29, 2013, 23:09:35 »
Hm, a tak zapytam, czy sprzedawanie piratów jako gratis w zestawie np. do konsoli, jest legalne? Bo w końcu nie sprzedaję piratów tylko je dodaję. Chciałbym znać Waszą opinię.

Wykroczenia, o których wcześniej wspomniałem ścigane są na wniosek poszkodowanego (czytaj Nintendo). Więc kupującego czeka niezła przeprawa, by sprzedawcy pirata zaszkodzić. Ale dla chcącego nic trudnego.

Oddanie jako 'gratis' to wprowadzenie do obrotu :)

Jeśli kupujący wie co bierze, to nie mam obiekcji. Gorzej jak ktoś ewidentnie ściemnia i liczy, że upłynni gówno za dobrą cenę.

Uważam podobnie. Może nie od razu pisać, że PIRAT. Ale można wspomnieć, że bootleg, dokładnie udokumentować fotami. Jeśli ktoś zada sobie minimum trudu i 5 min pogoogluje to będzie wszystko wiedział.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #598 dnia: Wrzesień 30, 2013, 00:27:29 »
Zawsze istnieje pytanie, czy bardziej zależy nam na tych kilku zł więcej, czy poprawie kondycji tego rynku w PL. Wiem, że brzmi to dość górnolotnie ale jeżeli nie zaczniemy zmian od siebie, to nigdy do poważniejszych rzeczy tu nie dojdziemy.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #599 dnia: Wrzesień 30, 2013, 21:39:08 »
Właściwie dla mnie nie ma różnicy czy kolekcjonerzy sprzedają piraty, bo... ?odyn Staszek, który kupowoł sobi gry na Gambaje w latach 99-02 nie pomyśla se ,,ach ci wspaniali zbirocze tych kunsol takżeby nie zrobili, winc ja też okażem szlachetność". ?ODYN!