Autor Wątek: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)  (Przeczytany 98007 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:25:11 »
Potrzebuję fachowej wyceny.

Nie znam się kompletnie na PS2, a mam opcję kupić wersję Slim + 2 pady (uszkodzone) + Gry z poniższego zdjęcia. Wycenić wszystko mam sam.


Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #641 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:28:16 »
PS2 bez padów (uszkodzonych nie liczę) to koszt w granicach 140-200zł.
Gier dużo, ale tylko parę wartych uwagi (MK, NfS, Taito, GT3, GTA, PES6, tekken, PoP) i to też nie jakieś drogie perełki. Za gry dałbym kolejne 150-200zł. W detalicznej sprzedaży byłyby warte więcej ale zestawy zawsze schodzą za małe pieniądze.
Żeby to była jakaś okazja, to można dać z 250-300zł. 300-350 to będzie już taka normalna, rynkowa cena za tego typu zestaw.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:39:22 »
każda z gier tak mniej wiecej po 10zł jak by je chciał kupować w pakiecie czyli wart 300 zł masz 30gier to tak w pakiecie 220-250zł powinieneś wyrwać, jesli dobrze potargujesz to za te 200zł wyrwiesz a moze nawet mniej. Najbardziej wartościowa jest gta. Taito i knockout to nie znam gier. Konsola to tak 70-100zł jesli jest zasilacz sprawdz jak też laser pracuje. Karta pamieci jest w zestawie?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #643 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:54:16 »
OK, dzięki. W zestawie są 2 karty pamięci po 8MB i jakiś joystick bezprzewodowy (?) działający.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #644 dnia: Styczeń 02, 2014, 20:51:20 »
Max, jak ty slimki za 70-100zł znajdujesz to znajdź mi tak z 10sztuk, dorobię sobie na ich sprzedaży. Mamy wycenić komplet a nie rzucać cenami, które są okazyjne. Co do zasilacza, może to być model w którym już takowego nie było.
Tak jak mówiłem, gry są mało warte. Większość tytułów to takie max 5-10zł, te wymienione w moim poście to takie max 15-20.
Jeśli karty to oryginały to każdą można przeliczyć na jakieś 10-15zł, jeśli podróbki to prawie nic nie warte. Joystic, zależy jaki. Bywały niezłe bezprzewodowe podróbki, ale większość to były straszne buble (wycierająca się guma z gałek itd.). Jego jakość musisz sam ocenić.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #645 dnia: Styczeń 02, 2014, 22:12:10 »
ale to ma byc wycena do zestawu a nie cena gołej konsoli na tablicy/allegro

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #646 dnia: Styczeń 02, 2014, 23:32:17 »
Gry to same crapy, nic z tego sobie nie zostawisz w kolekcji i będziesz się musiał bawić w sprzedaż, najlepiej na sztuki po 10 zł albo 1 zł BCM (wyjątek to GTA3, Tekken 5, SSX On Tour i Prince of Persja: SoT, które imho warto sobie zostawić bo to 1sze wydania). Jak masz czas to łykaj. Jak nie - to odradzam. Generalnie to co pisze Mingan. Pady to pewnie chiński szajs :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #647 dnia: Styczeń 02, 2014, 23:37:12 »
Worms Blast jeszcze jest fajne z tej listy (multiplayer). Miło wspominam.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #648 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:01:58 »
ile wart murykański 3ds u nas ? bo bym może kupił jak mniej i przerzucił płytę główną w jakąś fajną obudowę ichnią.
"Spułczuje" : <

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #649 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:06:07 »
Excitebike na GBA ile jest warte?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #650 dnia: Styczeń 09, 2014, 21:22:03 »
Czy ktoś miał do czynienia, interesował się zakupem z PSP GO na allegro/tablicy/ebay itd.?

W jakich cenach można najtaniej wyrwać tę konsolkę?

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #651 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:20:12 »
Golasa czasem można za około 250zł wyrwać, ale szukasz jej dla siebie? Ja mam i niestety nie polecam, bardzo źle się na niej gra, nie mówiąc o tym, że po około 30minutach dłonie zaczynają drętwieć :/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #652 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:21:17 »
Excitebike na GBA ile jest warte?

Zależy czy komplet. No i stan. BOX w ładnym stanie myślę, że coś koło 40-45zł. Sam cart 20-25zł.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #653 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:37:30 »
Golasa czasem można za około 250zł wyrwać, ale szukasz jej dla siebie? Ja mam i niestety nie polecam, bardzo źle się na niej gra, nie mówiąc o tym, że po około 30minutach dłonie zaczynają drętwieć :/

Na allegro właśnie widzę już modele w przedziale 200-300 zł ale z pakietem gier w pamięci lub na karcie i są to opcje KT. Myślę, że można by przygarnąć kiedyś jakąś sztukę za 200 zł w ładnym stanie, najlepiej w kolorze białym z boxem. Konsola raczej dla samego faktu posiadania, bo ograłem już wszystko to co mnie interesowało na PSP. Bardzo podoba mi się design GO i zawsze to było jakieś tam marzenie żeby ją mieć. Teraz zobaczyłem, że ceny poszły w dół.

Pytam bo mam zagwozdkę czy jest opcja kupić jeszcze taniej za powiedzmy 150 zł w jakiejś mega promocji? Czy trafiają się takie okazje np. na allegro. Pytam analogicznie do rynku GB, na którym od czasu do czau można wyhaczyć np. AGS-101 za śmieszne pieniądze.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #654 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:58:29 »
Excitebike na GBA ile jest warte?

Zależy czy komplet. No i stan. BOX w ładnym stanie myślę, że coś koło 40-45zł. Sam cart 20-25zł.

Golas i dzięki, daje mi to jakiś pogląd bo muszę się go pozbyć :)

Offline Hawkins006

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #655 dnia: Styczeń 09, 2014, 23:46:43 »
No niby w dziale zakupu, ale w sprzedaży nie widziałem tematu o wycenie, więc piszę tu.

Od jakiegoś czasu w mojej szafie zalegają Code Break do gier z GB, GBC (brak wcięcia na włącznik GB, więc działa tylko na GBC i GBA) oraz Pro Action Replay do GBA. Ile takie cuda są warte?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 23:59:44 wysłana przez Hawkins006 »

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #656 dnia: Styczeń 10, 2014, 00:06:07 »
Antari, ja Ci podałem taką najniższą cenę "normalną" (te za 200 to często jakieś dojechane są). Sposobem, który ja zawsze stosuję gdy kupuję tego typu sprzęt, to wybranie ofert ze swojej okolicy i rozesłanie wiadomości w stylu "dzień dobry, proponuję 150zł z odbiorem osobistym. Byłby Pan zainteresowany taką ofertą". Czasem ludzie nie odpowiadają, czasem wyklinają od idiotów itd. ale zawsze się znajdzie ktoś kto odpisze, że spoko i poda adres odbioru :)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #657 dnia: Styczeń 10, 2014, 12:35:33 »
Dobry pomysł, ale niestety PSP Go chyba nie ma na tyle, żeby przebierać w ofertach z okolicy. Dawno nie śledziłem tego działu, ale wydaje mi się, że powinieneś Antari z miesiąc poobserwować go po prostu i popatrzeć, jakie oferty się pojawiają. Z tego co kiedyś patrzyłem to ceny PSP Go były zwykle sporo niższe od np. 3004, więc za 200zł w boxie w fajnym stanie powinieneś coś znaleźć, ale chyba okazyjnie. Nie wydaje mi się, żeby za 150 coś wpadło, no chyba, że w licytacji, ale to jest nie do przewidzenia bo często w licytacjach ludzie się nakręcają i dają nawet więcej niż nieraz jest cena w opcji kup teraz.

Offline happy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #658 dnia: Styczeń 13, 2014, 23:40:00 »
Witam!

Trzymam swojego grajka i zamierzam jeszcze długo, ale jestem ciekawy na ile obecnie wyceniacie taki zestaw?

Game Boy Classic, bez tylnej klapki, stan idealny. Żadnego obstukania, ubytku materiału, wyświetlacz praktycznie zero rysek.

Do tego gamemate:





I nie działająca (kabelek trzeba by przylutować) lupoświecałka:





(To zdjęcia poglądowe, stan lupy jest lepszy, torby też)

I Gra Tetris.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)
« Odpowiedź #659 dnia: Styczeń 14, 2014, 15:15:07 »
Pewnie za jakieś 70 zł sprzedasz zestawik.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie