Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113000 razy)

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 20, 2014, 00:54:44 »
obecnie na GameBoy'u pogrywam w Donkey Kong, na xboxie360 w DMC Devil May Cry oraz dokańczam małymi krokami Dirta 3, u kumpla na PS4 gramy w FIFE 14, zostało mi jeszcze do dokończenia na xboxie: Gears Of War 3, Lego Harry Potter Lata 5-7, Batman Arkham City; a na PS3 do dokończenia The Last Of Us.
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 21, 2014, 12:56:45 »

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 21, 2014, 13:18:21 »
Retro City Rampage kupilem na Wii. Szkoda, ze Nintendo nie ma czegos na wzor cross-buy. Zrobilem migracje systemu, wiec WiiWare mam teraz na Wii U, a co za tym idzie, wszystko podpielo sie pod moje NNID. Czasem chce pograc w kieszonkowa wersje, ale niekoniecznie chce kupowac drugi raz te sama gre.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 23, 2014, 11:17:56 »
Mam to samo z grami z GB/GBC/GBA (w przyszłości DS na Wii U). Mimo, że mam gry na oryginalnych nośnikach muszę za nie płacić jeszcze raz chcąc je zobaczyć na ekranie 3DS czy Wii U. Taką mają politykę, rzesze fanboy'ów nie narzekają, więc trzeba nad tym przejść do porządku dziennego. Ja już trochę przywykłem do tych ich dziecinnych rozwiązań. Raczej nie zdarzyło mi się kupić 2 razy tej samej gry na ich systemy :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 23, 2014, 17:07:43 »
Jakiś czas temu ukończyłem TLoZ: Wind Waker HD. Tytuł kapitalny, choć jego czar odrobinę gaśnie przy magii Skyward Sworda, przynajmniej dla mnie. Oczywiście należy pamiętać, co stanowi tutaj pierwowzór - Wind Waker zdecydowanie wygrywa w kategorii oryginalności konceptu. Design jest ponadczasowy i zdecydowanie to wcielenie przygód Linka podoba mi się najbardziej - kreskówkowe, baśniowe z ciekawym rzutem na historię Hyrule i księżniczki Zeldy, bez gołych nóg Linka i białych, obcisłych kalesonów. Patent z wiatrem przemyślany, idealnie wkomponowany. Cieszą drobne usprawnienia w wersji na Wii U, jak choćby możliwość wylicytowania żagla, umożliwiającego 2x szybsze żeglowanie w dowolnym kierunku. Postacie i świat przedstawiony oraz miejscówki - zdecydowanie zapadające w pamięć. Szalenie podobał mi się pomysł z odkrywaniem poszczególnych fragmentów mapy poprzez odnajdywanie Boga Wiatru pływającego w danym "kwadracie". Na barki mojej bystrości zrzucam fakt, iż zorientowałem się o owym patencie dopiero w połowie gry, tuż przed tym gdy miałem wyrazić swoje wysoce niestosowne rozczarowanie brakiem możliwości robienia notatek na mapie. Nadal czeka na mnie Second Quest i Nintendo Gallery, więc pewnie jeszcze wrócę do tej pozycji. Zresztą pod względem bonusów Wind Waker zdecydowanie wygrywa z SS. W tym drugim bardzo szybko zrobiłem 100% ukończenia i zwiedziłem wszystko co było do zobaczenia. W Wind Wakerze odniosłem wrażenie, że nawet nie liznąłem wszystkiego co świat ma do zaoferowania. Masa sub-questów, skarbów do wyłowienia - słowem moc jest w tym tytule bardzo silna.

Wczoraj pod naporem recenzji, napływających z różnych stron, tytułu DKCR: Tropical Freeze, postanowiłem odpalić DKCR z Wii. Efekt był taki, że obudziłem się w czwartym świecie, ocierając buty z kapiącej śliny. To jest wręcz niebywałe jaką ta gra ma grywalność. Jest trudno, jest pięknie, a co najciekawsze, sporo z miejscówek zapadła mi w pamięć. Jest to o tyle nietypowe, że w przypadku większości platformerów zdarza mi się zapomnieć konstrukcję poziomów i nie potrafię jej tak z miejsca, z głowy przytoczyć. Np. z NSMB na DS nie pamiętam praktycznie nic. Oczywiście w trakcie posiedzenia najpewniej przypomniał bym sobie to i owo, niemniej w chwili obecnej - tabula rasa. W związku z powyższym, pokuszę się o stwierdzenie, że dzieło R-S, jest jednym z najlepszych platformerów minionych lat. Kto nie grał, niech żałuje, mało które skakanki dorównują tej pozycji.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 23, 2014, 17:20:59 »
Mam to samo z grami z GB/GBC/GBA. Mimo, że mam gry na oryginalnych nośnikach muszę za nie płacić jeszcze raz chcąc je zobaczyć na ekranie 3DS czy Wii U.

To troche inna bajka. Gry na nosnikach z grami cyfrowymi sie przeciez nie mieszaja. Czy Nintendo zobowiazane jest dawac komukolwiek wersje cyfrowa gry, ktora kupiona zostala na aukcji, bo oryginalna data jej wydania to rok 199X? Nie.

Kupujac Retro City Rampage na PlayStation 3, wersje Vita dostaje za darmo [lub odwrotnie, jak kto woli]. Konsole sa przeciez podpiete pod jedno konto, tak jak Wii U i 3DS. Posiadajac cyfrowa wersje gry w wersji WiiWare, powinienem wersje 3DS dostac w prezencie. Moze Nintendo dorosnie kiedys do takich pomyslow, bo u innych swietnie zdaja one egzamin.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 23, 2014, 18:16:09 »
Czy Nintendo jest zobowiązane dawać cyfrową wersji gry z Wiiware na 3DS? Nie. Płacisz za grę na Wiiware.

W przeciwieństwie do Sony, Nintendo traktuje swoje platformy oddzielnie. I trudno się im dziwić, bo taki biznes się kalkuluje. Nie ważne, że to kpina w żywe oczy, ważne, że ludzie biorą. To, że Sony robi inaczej, jest tylko i wyłącznie ich dobrą wolą.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #907 dnia: Marzec 01, 2014, 11:52:59 »
Jestem krok od ukończenia COTM, została mi druga forma Draculi.

I teraz pytanie do was (z racji tego, że nie lubię zaglądać do solucji w internecie a wolę popytać, żeby dostać małą podpowiedź/radę):

*UWAGA SPOILERY

Co się dzieję z Draculą jak zaczyna migać? To znaczy, że jestem na półmetku do pokonania go? Czy dalej?
BDG ALL DAY

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #908 dnia: Marzec 01, 2014, 13:59:42 »


Potęga nostalgii, potęga gameplayu :) Po co skakać goomb'om po głowach jak można porządnie przyłożyć komuś z "bara" ;D Kapitalna gra, jestem na końcu czwartego "świata" (piracka łajba).

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #909 dnia: Marzec 04, 2014, 18:22:32 »
Odswiezam sobie Yoshi's Island na GBA przed nowa odslona Yoshiego na 3DSa. Dawno nie gralem i musze przyznac, ze gra zestarzala sie w moich oczach, ale zrobila to bardzo przyzwoicie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #910 dnia: Marzec 04, 2014, 21:24:30 »
Ja mam kaca growego po 999 i nic mnie nie wciąga. Czemu takich gier jak 999 jest tak mało na rynku? Czemu Ever 17 kosztuje 300 dolarów :F

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 05, 2014, 12:44:31 »
DKC:R pokonany, zdobyłem 1 orba bananowej świątyni i wróciły wspomnienia związane z tą pozycją. Jak kapitalnie są te poziomy przemyślane! Ten szalony pęd i milisekundy na reakcję :D Co ciekawe przeszedłem ten poziom o wiele szybciej niż za pierwszym razem gdy masterowałęm tytuł na 100%. Jednak skill gdzieś tam pozostał :D

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 05, 2014, 14:57:05 »
Ja mam kaca growego po 999 i nic mnie nie wciąga. Czemu takich gier jak 999 jest tak mało na rynku? Czemu Ever 17 kosztuje 300 dolarów :F
No niestety ciężko z visual novel na zachodzie... Ale niedługo premiera Steins;Gate po angielsku! ;) Wersja cyfrowa kosztuje 39,95$. Na PS Vitę ostatnio pojawiła się Danganronpa, a wersja PSP została przetłumaczona przez fanów.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 05, 2014, 16:54:50 »
Vita kusi coraz większymi rarkami. Że choćby wspomnę niedawno wypuszczoną część serii Broken Sword o podtytule The Serpent's Curse. Oczywiście fanboy'e Nintendo tego nie dostrzegają ;) O Danganronpa: Trigger Happy Havoc nie wiedziałem, dzięki za kolejny powód do zakupu Vity :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 05, 2014, 16:57:13 »
Gram w Diablo 3 oczekując na dodatek :]
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #915 dnia: Marzec 05, 2014, 18:10:41 »
Obecnie  Batman Orgin . Po 3 godzinach robi się nudny . Zobaczymy później jak będzie .

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #916 dnia: Marzec 05, 2014, 21:04:12 »
No niestety ciężko z visual novel na zachodzie... Ale niedługo premiera Steins;Gate po angielsku! ;) Wersja cyfrowa kosztuje 39,95$. Na PS Vitę ostatnio pojawiła się Danganronpa, a wersja PSP została przetłumaczona przez fanów.

Plus to co wydaje Aksys ostatnimi czasy. Nie są to może VN wymarzone ale na bezrybiu..

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #917 dnia: Marzec 05, 2014, 21:25:48 »

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #918 dnia: Marzec 05, 2014, 21:32:02 »
inlagd
czy wg ciebie gra jest warta 4$? wiele osob krytykuje ta gre, ze miala potencjal, a wykonanie bardzo przecietne i pozostawia wiele do zyczenia
sam chcialem zagrac, ale krytyczne recenzje skutecznie mnie do tej pory od tego powstrzymywaly

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 05, 2014, 22:12:00 »
Na 3DSie w eShopie kosztowalaby 2x tyle i nikt by sie nie zastanawial. Kupuj, bo to intrygujaca gra. Bardzo przemyslany roguelike-like w kosmosie z porzadnym klimatem. Powierzchownie prosty w mechanice, ale to pozory. Kilka poprawek by sie co prawda zdalo tu i owdzie, ale widac, ze developer chetnie zbiera opinie i juz zapowiedzial kilka oczekiwanych usprawnien oraz rozbudowe gry.

Po pierwszej grze stwierdzilem ze to jakas lipa, po drugiej ze straszna losowosc, po trzeciej ze prostacka mechanika, po czwartej ze za duzo czasu trwa wlaczanie nowej gry po game over, po piatej ze to, a po setnej ze tamto. Zauwaz miedzy wierszami, ze mimo wytykania bledow ciagle chcialem grac od nowa. ;)

Odradzam natomiast jesli ktos nie lubi roguelike. Albo niespodziewanego game over, bo mu sie jakis zaginacz czasoprzestrzeni zepsuje i wyladuje bez paliwa na drugim koncu galaktyki…