Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 26742 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Witajcie! Wczoraj w trakcie rozmowy ze znanym z forum Tarmą, wpadł mi do głowy nietypowy plan stworzenia unikatowej serii nieoficjalnych, limitowanych konsolek GB Color w wersji GBForever.

W teorii modyfikacja polegałaby na zamieszczeniu loga serwisu GBForever w przestrzeni między klawiszami A, B i krzyżakiem, coś jak w modelu Tommy Hilfiger, konspekt możecie podziwiać poniżej. Proponowana metoda to sitodruk.



Konsola posiadałaby moduł naświetlający z SP v1, ponadto sprawny głośnik i inne podzespoły oraz nowy screen protector. Możnaby też pokombinować z kolorem klawiszy, żeby pasowały do koloru logo. Ogółem wszystko dostosowane do współczesnych standardów. Liczba owych handheldów to ok. 10. Konsole można by zlicytować, a z pieniędzy opłacać serwer i domene lub po prostu wysłać daleko w świat i niech geeki pokroju kaoriego30 zachodzą w głowę co to za wersja.

Niestety w trakcie planów pojawiło się wiele niewiadomych, m.in. ja byłem zdania, że najlepiej nie niszczyć sprawnych konsol i lepiej po prostu wskrzesić te padnięte i przy budowie posłużyć się zamiennikami screen protectora, shella i podświetlenia. Niestety na DX znajdziemy chyba wszystkie kolory shelli do GBC za wyjątkiem zielonego... więc Tarma wpadł na kolejny pomysł. Kupić transparentny shell i pomalować go od środka zielonym sprayem, co nada mu niepowtarzalny wygląd. Można też napisać maila do dostawcy tych bud na DX czy nie dałoby się wyprodukować jakiejś partii w kolorze kiwi. A może już są takie plany?

Wciąż w naszych głowach tli się masa kwestii niedopowiedzianych, niejasnych. Projekt byłby siarczyście zrelacjonowany na łamach portalu, ofocony. Nie ukrywam, że widziałbym to jako projekt fanów, czyli was kochani. Na forum przez te kilka lat zgromadziliśmy na prawdę masę osób z ogromną wiedzą i doświadczeniem w zakresie modyfikacji. Wierzę, że tego typu projekt mógłby na obecnym etapie rozwoju portalu wypalić. I kto wie, może jakimś pokrętnym sposobem rozsławiłby portal gdzieś dalej.

Uderzam więc do waszych poglądów na temat owego przedsięwzięcia. Co na ten temat myślicie. Jesteście pozytywnie, czy też negatywnie nastawieni. Uważacie, że to strzał w dziesiątkę, czy strata czasu, pieniędzy i energii? Bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii!
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 16:04:53 wysłana przez Antari »

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2012, 22:45:46 »
Ge-Nial-Ny pomysł!! :D

Tylko tyle mogę powiedzieć :P

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2012, 22:47:17 »
Świetny pomysł. Ja chcem tego GB!
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2012, 23:07:27 »
Świetny pomysł! Chciałbym takiego GB :>

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2012, 23:15:51 »
Ja też chcę!!! biorę to :D
rnav spotting :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2012, 23:20:29 »
A ja mam takie pytanie. Dlaczego padło na Colora a nie na przykład Classica czy Advance? :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2012, 23:27:12 »
IMHO logo lepiej będzie wyglądać na dole. Życzę powodzenia w "produkcji" :D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2012, 23:28:47 »
A ja mam takie pytanie. Dlaczego padło na Colora a nie na przykład Classica czy Advance? :)

Zobacz na Logo GBF :P jakiego gameboy'a widzisz?:P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2012, 23:30:20 »
Okej, moja ślepota <facepalm> :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2012, 23:30:24 »
A ja mam takie pytanie. Dlaczego padło na Colora a nie na przykład Classica czy Advance? :)

Po pierwsze Color jest na logo. Po drugie to generacja środkowa. Konsola centrum. Imho idealny wybór.

IMHO logo lepiej będzie wyglądać na dole. Życzę powodzenia w "produkcji" :D

Na dole tzn. gdzie? Póki co gromadzimy dane :P O produkcji jeszcze długo nie będzie mowy chyba, ale byłoby ciekawie jakby to wypaliło.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2012, 23:32:44 »
Pod przyciskami START SELECT tak jak tu:

http://www.gbforever.pl/images/gbcolor/sprzet/21/01.jpg

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2012, 23:49:01 »
Zielonej budy niestety chińczyki nie majo. :/ Jest tylko coś takiego. Trochę innych kolorów też jest.
odi profanum vulgus et arceo

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2012, 00:07:36 »
Jestem całkowice za :) Ciekawe tylko na jakie kwoty opierało by sie caly projekt :P
Colora jeszcze nie mam w kolekcji, więc jak dla mnie pomysl bomba :D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2012, 00:11:36 »
Czyli jak nie ma koloru Kiwi dostępnej w zamiennikach to albo zostaje polowanko na orginalne GBC z allegro :P albo opcja druga z farbą wewnątrz :P

Czyli coś takiego, tylko color i zieluny :P

http://thretris.deviantart.com/art/Inside-Out-Orange-Gameboy-163008481

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2012, 00:26:33 »
super pomysł. chciałabym mieć takie cacko w  kolekcji:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2012, 00:35:45 »
IMHO logo lepiej będzie wyglądać na dole. Życzę powodzenia w "produkcji" :D

Też o tym myślałem, trzeba zrobić dokładniejszy projekt i sprawdzić tą ewentualność.

Pomysł fajny, niezła pamiątka za ileś lat by to była również :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2012, 01:23:39 »
Jest też możliwość negocjacji z chińczykami. Można popytać, może przemyślą i wypuszczą budy GBC w wersji kiwi.

Wiadomo, pomysł pewnie podlegał będzie ewolucji i nawet te 10 sztuk może nie wypalić :P Na pewno jedną sztukę by się ofociło i wstawiło do galerii jako taki bonus :D Więc każdy by mógł sobie oblookać jak to wygląda.

NeYo pytał o kwestie finansowe. Ja to widzę tak. Większość rzeczy np. sito, zlecilibyśmy jakiejś profesjonalnej firmie. Budy można też kupić. Przy całości nie trzeba jakoś specjalnie dłubać, chyba, że w grę będzie wchodziła wymiana głośnika czy coś. Z naświetlenia ekranu można zrezygnować ostatecznie bo to nie jakiś mega priorytet tak myślę. Oczywiście wymiana screen protectora konieczna = zakup. Jeżeli w grę wchodziłoby sprejowanie transparentnego shella to już jakaś robocizna będzie.

Na pewno w grę wchodziłaby jakaś ściepa, bo inaczej wątpię że cokolwiek wypali bo jak na 1 osobę koszty będą spore. Trzeba by ustalić jasne zasady gry. Żeby w ogóle brać udział w grze trzeba wpłacić wpisowe. A potem po zmontowaniu wszystkiego i tak zapłacić za swój model. Kasę ze sprzedaży można by przeznaczyć na opłatę serwera i domeny na przykład. WIN - WIN. Tu liczy się idea bardziej, ja swojego modelu mógłbym się zrzec nawet. Pytanie ile znajdzie się osób z tak wielką pasją, żeby to wprowadzić w czyn. Trzeba by zakopać swój prywatny interes i starać się myśleć outside the box. Dostrzec las a nie pojedyncze drzewo. Pewnie ktoś mnie o komunizm posądzi :P

W każdym bądź razie ja mogę rzucić nie wiem 100 zł? Moge zbierać rok po trochu kasę (bo wątpie, że szybciej damy radę z tym) i absolutnie nic z tego nie chce. Żadnej konsoli, podzespołów, nic. Jak mówiłem tu chodzi o coś więcej.

Co by można zrobić od razu? Na pewno wszyscy ci, którzy posiadają zdolności graficzne mogliby popracować nad ogólnym konceptem w jakimś programie graficznym. Ja nie mam umiejętności, nawet głupiego loga nie potrafię poprawnie rozlokować, więc tutaj odpadam. A wiem, że na forum są ludzie zdolni, mogący na prawdę wznieść ten projekt na wyżyny.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 01:34:49 wysłana przez Antari »

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2012, 01:26:30 »
a To o czym ja mówiłem żeby pominąć Kiwi hunt :P



Tylko że zielona farba ;)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2012, 02:34:56 »
To trochę słabo wypada wg mnie ;) Lepiej trzymać się "szablonu" unikatowych wersji, czyli zwykły case w niezwykłej odmianie :D Ale to tylko moje indywidualne zdanie :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2012, 03:21:21 »
Prześledziłem cały temat. Ogólne założenia są jak najbardziej trafne. Ale realizacja z GBC jest niemożliwa. Konsultacje z producentem są nietrafione. Nikogo z nas nie będzie pod tym względem nikt słuchać. Kupno oryginalnych shelów w kolorze zielonym - nietrafione. Nikt nie zużyje tego rzadkiego koloru na tę modyfikację. Co pozostaje to kupno zamienników w kolorze przezroczystym i malowanie tego od spodu kolorem zielonym. I to byłaby najtrafniejsza opcja. Ale malowanie od środka kolorem zielonym i malowanie od zewnątrz loga jest kwestią testów. Dokładnie dwóch testów. Czyli pomalowanie loga na zewnątrz i druga opcja - pomalowanie loga od wewnątrz i potem pomalowanie całości od wewnątrz w kolorze zielonym. Wtedy będziemy mieli nowe spojrzenie na to co tka na prawdę lepiej wygląda. Sitodruk nie wchodzi w grę. Po pierwsze sitodruk to metoda, która pozwala na nałożenie tylko jednorazowo warstwy jednego koloru na powierzchnię. Potem można zrobić inny sitodruk o innych kształtach żeby nałożyć innej barwy sitodruk..... to jest bez sensu, bo w przypadku loga GBF byłoby to około 7 sitodruków.... to jest zupełnie nieopłacalne. Należy rozważyć również istotę kupna shelów ale gameboya klasycznego. ponieważ on ma zewnętrzna obudowę gładką i wszelkie loga malowane od zewnątrz byłyby idealnie widoczne i nie podlegałyby czynnikom zewnętrznym - np. ścieranie. Musimy wziąć pod uwagę również sytuację, w której reprezentujemy prestiż naszego serwisu. Kupując shele z dealextreme obniżamy prestiż całego przedsięwzięcia. Natomiast mając np 10 gameboyów transparentów klasycznych i malując od środka logo plus całość na zielono w dodatku wykonując to bardzo profesjonalnie uzyskamy wspaniały efekt. Oczywiście przedstawiłem swoje argumenty i nie narzucam nikomu swojej woli. Jednakże przedstawiłem również jasne argumenty za i przeciw pewnym pomysłom. Najłatwiejszym pomysłem byłoby zorganizowanie 10 zielonych GBC i zrobienie sitodruku, ale w formie jedynie loga o pewnym kształcie i jednolitym kolorze (bo inaczej się nie da, chyba, że sitodruk byłby dwukolorowy, ale wiąże się to z wykonaniem dwóch sitodruków o odmiennym kształcie).