Autor Wątek: [GB Advance] Problem z Super Cardem.  (Przeczytany 2684 razy)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
[GB Advance] Problem z Super Cardem.
« dnia: Grudzień 23, 2010, 23:16:33 »
Witam.

Sprzedałem na Allegro nagrywarkę SuperCard, osoba która kupiła programator twierdzi, że jest on uszkodzony. Czy możliwe, że programator który był zapakowany w pudełku uległ uszkodzeniu podczas transportu (bo jak dla mnie to troche nierealne)?   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 12:20:23 wysłana przez Keitaro »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2010, 01:54:14 »
soft byl na karcie? bo moze osoba, ktora go od ciebie kupila nie potrafi tego odpalic? a moze sama go uszkodzila? ty sprzedawales sprawny? i sprawny poszedl od ciebie do neigo. jesli byl dobrze zapakowany to nawet jakby tym rzucali to nic nie mogloby mu sie stac... zapytaj czy paczka lub opakowanie przesylki bylo zniszczone?

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:08:29 »
Soft był wgrany na kartę pamięci, którą wysłałem razem z Super Cardem. Był sprawny, zapakowany w pudełko oryginalne, owinięty folią w kopercie z bąbelkami, i w dodatku owinąłem kopertę papierem szarym. Być może osoba która to kupiła, od razu wsadziła karta do konsoli, nie czekając aż nabierze temperatury pokojowej - czy w taki sposób mogłaby uszkodzić?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2010, 13:56:35 »
O tym pomyślałem. Mogło dojść "zmrożone", albo w wyniku niskiej temp. coś walnęło. Ostatnio miałem dwa przypadki (w firmie) zostawienia laptopa w samochodzie w mrozie. W pierwszy przypadku padł dysk, w drugim matryca.

Rok temu jak kupowałem pierwszego GB Micro to też doszedł tak zmrożony, że musiałem 3-4h czekać aż nabierze temp. Niestety ta sztuka ma dziwnie nierównomierne podświetlenie wyświetlacza i wydaję mi się, że to właśnie w wyniku tego zamrożenia mogło się stać.

marlo92

  • Gość
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2010, 17:35:36 »
mi kiedyś SC SD pad z dnia na dzień a najlepsze było to że rzadko go używałem i był prawie nowy ale gwarancja wszystko załatwiła ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2010, 15:14:39 »
nintendog skontaktuj sie z typem ktoremu to sprzedales i cos pokombinujcie: pierwsze neich karte SD wlozy do innego urzadzenia. dwa przeczyscic styki w programatorze. trzy - ewentualnie na nowo zformatowac karte SD w aparacie cyfrowym i wrzucic na nia nowy soft. cztery ewentualnie sa programy do spradzania kart SD. jesli programator jest walneity a nie karta SD to pozamiatane (i jesli czyszczenie stykow nic nie pomoze).

odnosnie GB micro i nierownomiernego podsiwetlenia - mur beton padla jedna dioda w panelu podiswetlajacym - mozna to wymienic i bedize cacy ;D, chyba ze wyswuietlacz w GB micro to jednolita bryla z panelem podswietlajacym - tzn metalowa obudowa w ktorej jest panel pdowietlajacy a z wierzchu jest wyswietlacz. i prawdopodobnie tak jest. al ot nei problem tylko trzeba byc delikatnym i trzeba otworzyc to wyjac panel pdosiwetlajacy, wylutowac malutka diode i wlutowac tam inna podobna i tyle... i bedize grala muzyka. pozdro.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:30:41 »
pajda -> Raczej nie ma sensu. Nierównomierne podświetlenie jest tylko w lewym górnym rogu i nie ma to większego wpływu na wyświetlaną grafikę. Najbardziej jest to widoczne przy ciemnych kolorach.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2010, 02:09:10 »
nie no jasne, ze nie ma co sie z tym bawic, w sumei to bylaby tylko kwestia posiwecenai sporo ilosic czasu na zrobienie tego... a jsli to malo widoczne, to moze to zmeinaic rowneiz posatc rzecyz, mzoe to byc wina rowneiz plastiku, ktory moze byc powiedzmy zle spasowany... jdynie spalona dioda moze byc jedna z bardizej proawdopodobnych przyczyn, ktora mzoa nasuwac metody naprawy, jakie ktos wedlug checi chcialby podjac... sam chyab tez nie zabieralbym sie za to... szkdoa rozkrecac konsoli... pozdro.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:07:24 »
Osoba która kupiła Super Carda, mówi że raz udało się jej odpalić, oraz twierdzi, że bateria jest padnięta, dlatego programator nie działa - czy to możliwe?

Jeśli to bateria, to czy dostane ją gdzieś indziej niż na allegro? Czytałem gdzieś ostatnio, że można je dostać u zegarmistrza - czy to prawda? Jaki to jest rodzaj baterii?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 12:15:26 wysłana przez nintendog »

marlo92

  • Gość
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:08:39 »
co do baterii jak jest padnięta to raczej SC powinien działa bo ona jest tylko o zapisów gry tak mi się przynajmniej zdaje bo ja mam wersję SD bez baterii . W moim mieście zegarmistrz ma od groma różnych baterii więc raczej nie powinno być z tym problemu u Ciebie a typ baterii  będzie chyba taki samy jak w zwykłym kardzie lub numer powinien być podany na baterii ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Problem z Super Cardem.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:49:38 »
ale sekunde. poczekaj. gosc mowi - RAZ MU SIE UDALO ODPALIC.... tzn ze dzialalo i mu sie shrzanilo (bateria padla)...reszta to nie twoja broszka. albo sam cos spieprzyl, ablo bateria padla, no ale to nie twoja wina i sprzet nei jest urzkodzony. na baterie wplywu nie masz. baterie niech gosc sam wymienia i neich nie kreci, bo najpierw mowi ze nie dizala pozneij mowi ze RAZ odpalilo.... a pozniej powie ze w oogle jest zepsute i zebys zwrocil kase... niech mowi dokaldne co bylo, pzoa tym jka bateria? w czym? w programatorze? jesl itam jest bateria to u kazdego dorbze zaopatrzonego zegarmistrza to dostaneisz.... pzoa tym on to dostanie. keidys w pirackim karcie do GBA ( bo tylk ow nich chyba jest  bateria), wymienialem baterie. lecz ta baterie kupowale mna allegro za 2 PLn od sztuki. zreszta to ejst bateria ktora ma 3v wiec kazda inna o takim samym pradzie ebdize dobra. u zegramistrza sa duracelle takei wieksze plaskie okragle 3v kosztuja cos 8 PLN. pozdro.