Autor Wątek: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF  (Przeczytany 10798 razy)

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« dnia: Listopad 30, 2013, 19:00:55 »
Temat wątku dotyczy tylko i wyłącznie procesu projektowania i fizycznego sfinalizowania nieoficjalnego opakowania do nieoficjalnej konsoli GBF omawianej tutaj:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=1002.0

Chapter One
W związku z pomysłem stworzenia limitowanej konsoli GB w barwach forum, postanowiłem podzielić się moimi umiejętnościami i stworzyć nieoficjalne opakowanie. Zamierzeniem jest doprowadzenie do niskonakładowej produkcji dla zainteresowanych forumowiczów.

Chapter Two
Pobranie rzeczywistych wymiarów pudełka. Rozrysowanie w programie graficznym: rozmiar arkusza pracy A3, rozdzielczość 300dpi.


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Three

Zeskanowanie oryginału w rozdzielczości 600dpi.


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Four

Rozplanowanie projektu pudełka "na brudno".


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Five

Większość pracy już wykonana. Teraz praca nad detalami i dopieszczanie...


GBP GBF Template by NintendoPassion, on Flickr

3D render


GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

Chapter Six

Game Boy graphic design. W tej fazie wchodzimy do najtrudniejszego etapy projektu, czyli zatwierdzenia odpowiedniej oprawy graficznej. Tutaj będą dodawane pomysły ostateczny design.

1

MGB GBF by NintendoPassion, on Flickr

2

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

3

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

4

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

5

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

6

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr

7

GBP GBF by NintendoPassion, on Flickr



Wątek dotyczy tylko i wyłącznie w/w projektu.

Post modyfikowany wraz z postępem prac.

2013 NintendoPassion
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:49:10 wysłana przez Antari »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Projekt] Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2013, 00:41:41 »
Elegancko. Lecz czy to pudełko nie jest zbyt oryginalne - tzn wygląda jak oryginał, ale jest innego koloru itd. Wg mnie gabaryty tego pudełka są super i tego nie powinniśmy zmieniać, ale układ graficzny jak najbardziej. to ma być NASZA KONSOLA I NASZEGO SERWISU. Niewielkie, dyskretne loga i do tego jakiś zupełnie nowy układ graficzny - nie wiem, cokolwiek.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Projekt] Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:36:50 »
Nie sugeruj się kolorami. Najpierw chcę odwzorować pudełko, a następnie będę wprowadzał zmiany. Ten projekt można dowolnie zmieniać kolorystycznie i graficznie :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:09:33 »
Chodzi o to, żeby to było coś nowego, coś co do złudzenia nie przypomina oryginału co wprowadzałoby innych w błąd, że ktoś zrobił świetnej jakości podróbkę. Chcę po prostu uchronić nas przed tym. Owszem - te pudełka z takim minimalistycznym designem są super, ale nie możemy zrobić identycznego pudełka tylko w innej kolorystyce i  drobnymi zmianami. Musimy wymyślić własną, minimalistyczną grafikę, która będzie wprowadzona na pudełko. Kolor też jest istotnty. Wszystko musi być spójne. Co Wy na to, żeby zrobić grafikę na zasadzie - kilka konturów gameboya tak jakby leżał jeden na drugim, ale każdy w innym kolorze - np. w kolroach tęczy i na końcu jakby na wierzchu ostatni gameboy, który jest już widoczny w całości - oczywiście kontur, ale w kolorze takim jakim jest konsola wewnątrz pudełka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:49:30 wysłana przez Antari »

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2015, 13:15:16 »
Chapter Seven

Witam,

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego postu. Spowodowane nadmiarem pracy, rodziną, itp. Ci z Was, którzy mają stonkę (dzieci) wiedzą o czym mówię.
Przez ten czas nie stałem bezczynnie, lecz ciągle poszukiwałem nowych rozwiązań dotyczących opakowania do konsoli. Niestety brak znajomości poligrafii i kontaktów nie pomaga. Drukarnia, w której dotychczas drukowałem pudełka nie prowadzi już druku na wcześniejszym kartonie, który nie łamie się/nie pęka podczas zginania, a który przypomina wyglądem papier kredowy.
Niestety pomimo kilkukrotnych pytań nikt nie udzielił mi odpowiedzi co to za papier/karton. Cóż, klient jednostkowy jest uciążliwy. Jak widać poniżej pudełko z papieru kredowego 350gsm nie nadaje się do pudełka. Papier na brzegach łamie się i pęka.





Więcej zdjęć tutaj: http://imageevent.com/gamescans/personal/misc

Postanowiłem zatem obrać inną drogę i poszukać czegoś innego. Temat z pewnością nie nowy, ale podejście zapewne tak. Wydaje mi się, że najlogiczniejszą opcją będzie zaadoptowanie pudełek na kasety VHS, do których GBC i GBP pasują jak ulał.

Zakupiłem na alledrogo nowe pudełka VHS w cenie około 2PLN/szt i co ważne, są one bez cypków (wystających bolców, czy jak je tam zwał). Następnie skontaktowałem się z około 20 firmami zajmującymi się termicznym, bądź laserowym cięciem pianki i Styroduru (XPS, ekstrudowana pianka polistyrenowa - używana w budownictwie do ocieplania, a w reklamie do liter 3D). Z racji, że zakupiłem około 30 pudełek, przetestowałem to na kartridżu SNES. Wykonanie wzorca ciętego laserem kosztowało mnie prawie 50PLN. Nie wspomnę już, że prawie nikt nie chciał ze mną rozmawiać o tak małym zamówieniu.
Znalazła się jednak dobra dusza. Oto jak wygląda efekt końcowy:



Album tutaj: http://imageevent.com/gamescans/personal/vhsgamesce

Od razu zaznaczam, że nie jest to tania opcja, bo wykonanie takiej pianki przy ilości 30szt to około 15zł brutto + koszty wysyłki. Tutaj zradza się osobny temat pudełek do gier na kartridże, bo ich w Polsce po prostu nie ma, ale to inny temat.

W związku z czym zwracam się do Was z zapytaniem, czy jest ktoś zainteresowany taką opcją? Od razu darujmy sobie narzekanie, że za drogo, bo zakładam, że nikt w tym temacie nic nie zrobił. Jest drogo. Ja ciągle szukam tańszego rozwiązania. Gdy takowe znajdę, odezwę się z pewnością.

Reasumując, mogę zaprojektować okładkę, wskazać gdzie kupić pudełka VHS (chociaż sami możecie poszukać), zamówić pianki i każdy może mieć takie pudełko w cenie około 20 PLN. Proszę o konstruktywne komentarze. No i oczywiście, jeżeli macie lepsze/tańsze/łatwiejsze rozwiązanie - piszcie.

Mario

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2015, 19:16:37 »
Tańsza opcja to kupić karimatę, dać do wycięcia na zwykłym ploteru laserowym i sklejeniu 2 czy 3 warstw. Wiadomo, Ne będzie tak fachowo ale pianka wyjdzie wtedy kilka złoty. Jeżeli wyślesz mi na maila plik wektorowy to mogę to w tym tygodniu przetestować.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2015, 18:21:08 »
Rozumiem, że chodzi Ci w obecnej chwili o samą piankę bo pudełko zewnętrzne już masz i nie zamierzasz rezygnować z takiej opcji (pudełka do VHS). Co do pianki nie pomogę, ale co do pudełka zewnętrznego to najprościej kupić drukarkę przystosowaną do druku na kartonie, ale przy cenie pudełka 2PLN, to nie wiem czy to opłacalne jeśli nie robiłbyś tego na skalę przemysłową.

Zastanawiałem się nad tym ażeby kupić gotowe pudełka kartonowe i po prostu drukować naklejki na te pudełka i potem je oklejać i mieć gotowe pudełko - ale to nie to samo.

Co do pianki - nie zastanawiałeś się, że z cienkiego kartonu mieć szablon wycięty który składa się tak, że powstaje wkładka coś w formie tej pianki, tyle że jest z kartonu, ładnego kredowego. Przede wszystkim zauważyłem, że nikt nie robi takich rzeczy z pianki tylko każdy stosuje kartonik, który jest ładnie poskładany i włożony do pudełka zewnętrznego i pełni rolę "przytrzymywacza" kardridża w jednym miejscu. Choć rozumiem, pianka to pianka i chcesz mieć pełen wypas?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2015, 19:20:51 »
Wygląda ekstra!
Zazdroszczę umiejętności graficznych, żeby tak odtworzyć pudełko. Ja wymiękłem przy próbie odtworzenia naklejki znamionowej do GBA SP. (może przez to, że bawiłem się w programie do grafiki rastrowej, bo o wektorowej nie mam zielonego pojęcia).
Koszty wiadomo, są duże przy małym nakładzie, ale może gdyby tak parę osób na forum się znalazło chętnych, to można by zrobić jakieś większe zamówienie?

P.S. Projekt robisz w Adobe Illustrator, czy jakimś innym sofcie? Pytam z ciekawości bo niebawem planuję nauczyć się tworzyć takie grafiki w Inkscape, gdyż z tego co słyszałem jest całkiem niezły i darmowy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 19:36:20 wysłana przez Wawrzino »

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2015, 18:48:36 »

Tańsza opcja to kupić karimatę, dać do wycięcia na zwykłym ploteru laserowym i sklejeniu 2 czy 3 warstw. Wiadomo, Ne będzie tak fachowo ale pianka wyjdzie wtedy kilka złoty. Jeżeli wyślesz mi na maila plik wektorowy to mogę to w tym tygodniu przetestować.


Najtańszą opcję jaką znalazłem to 20mm pianka tapicerska albo 19mm pianka akustyczna samoprzylepna. Ta druga, to koszta około 35 za 25x100cm. Wychodzi około 16 formatek, czyli koszt jakieśtam 2PLN z hakiem (nie licząc cięcia laserem). Nadal szukam tańszej opcji.
Klejenie nie wchodzi w rachubę, bo to podwaja koszty pianki i dodatkowo zwiększa ją o roboczogodziny. Już zbadałem ten temat. Skontaktuję się z Tobą niedługo, jak sprawdzę jeszcze kilka opcji. Dzięki za zaoferowanie pomocy. Serio, nie zapomnę!


Rozumiem, że chodzi Ci w obecnej chwili o samą piankę bo pudełko zewnętrzne już masz i nie zamierzasz rezygnować z takiej opcji (pudełka do VHS). Co do pianki nie pomogę, ale co do pudełka zewnętrznego to najprościej kupić drukarkę przystosowaną do druku na kartonie, ale przy cenie pudełka 2PLN, to nie wiem czy to opłacalne jeśli nie robiłbyś tego na skalę przemysłową.


Zastanawiałem się nad tym ażeby kupić gotowe pudełka kartonowe i po prostu drukować naklejki na te pudełka i potem je oklejać i mieć gotowe pudełko - ale to nie to samo.


Co do pianki - nie zastanawiałeś się, że z cienkiego kartonu mieć szablon wycięty który składa się tak, że powstaje wkładka coś w formie tej pianki, tyle że jest z kartonu, ładnego kredowego. Przede wszystkim zauważyłem, że nikt nie robi takich rzeczy z pianki tylko każdy stosuje kartonik, który jest ładnie poskładany i włożony do pudełka zewnętrznego i pełni rolę "przytrzymywacza" kardridża w jednym miejscu. Choć rozumiem, pianka to pianka i chcesz mieć pełen wypas?


Poruszając ten temat nie myślę tylko o sobie, tylko o Was. VHS to jedno z podejść. Zamówiełm coś jeszcze i odezwę się jak tylko otrzymam. Nie chcę siać zamętu, ale mam nadzieję, że się spodoba.


Co do pudełek, to drukarka odpada bo mowa o drogich drukarkach. Uwierz mi jak Ci powiem, że temat już obcykałem. Zostaje cięcie laserowe kartonu, są goście na allegro. Też badam temat. Spoko Twoja rozczochrana, ale fajnie że rzucasz pomysłami :D


Wypełnienia kartonowe to też opcja, ale nie zbyt elegancka. Pudełko jest plastikowe, więc raczej gąbka/pianka. Nie chcę stosować półśrodków ale i o tym myślałem. Zrobię kilka projektów. Również dzięki za pomysł. :D


Ja jednak obstaje przy estetyce. Raz q...a dobrze!


Wygląda ekstra!
Zazdroszczę umiejętności graficznych, żeby tak odtworzyć pudełko. Ja wymiękłem przy próbie odtworzenia naklejki znamionowej do GBA SP. (może przez to, że bawiłem się w programie do grafiki rastrowej, bo o wektorowej nie mam zielonego pojęcia).
Koszty wiadomo, są duże przy małym nakładzie, ale może gdyby tak parę osób na forum się znalazło chętnych, to można by zrobić jakieś większe zamówienie?


P.S. Projekt robisz w Adobe Illustrator, czy jakimś innym sofcie? Pytam z ciekawości bo niebawem planuję nauczyć się tworzyć takie grafiki w Inkscape, gdyż z tego co słyszałem jest całkiem niezły i darmowy.


Używam Illustratora, chociaż o ile się nie mylę to w Polsce bardzej popularny jest Corel. U nas rządzi Adobe :P
Inkscape jest super jeżeli chodzi o darmowe oprogramowanie. Próbowałem trochę i przyznam, że gdybym nie posiadał Illustratora, to z pewnością waliłbym w Inkscape. Co do moich umiejętności, to jestem samoukiem. Klikam po nocach.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:07:19 »
karimata EVA 180x50 to 12 zł więc nawet 4 warstwy wychodzą taniej. Prawie 3 razy taniej. Pianka ma 5 mm.
Zresztą tutaj bardziej chodziło mi o cenę cięcia laserem. W czymś takim tnie każda firma mająca ploter laserowy, jak dobrze trafisz to niewielkie ilości machną Ci od ręki.
No i kosztuje to grosze.
Zresztą można się też do nich zgłosić jeśli chodzi o cięcie kartonu.
Ostatnio tego się namnożyło jak grzybów po deszczu, więc powinieneś mieć coś w okolicy nawet.

http://allegro.pl/karimata-jednowarstwowa-drifter-spokey-180x50x0-7-i5569897413.html#imageset19776
Tu jest nawet bardziej pasujący kolor szary. Ta ma 7 mm więc wystarczyłyby 3 warstwy

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:52:26 »
karimata EVA 180x50 to 12 zł więc nawet 4 warstwy wychodzą taniej. Prawie 3 razy taniej. Pianka ma 5 mm.
Zresztą tutaj bardziej chodziło mi o cenę cięcia laserem. W czymś takim tnie każda firma mająca ploter laserowy, jak dobrze trafisz to niewielkie ilości machną Ci od ręki.
No i kosztuje to grosze.
Zresztą można się też do nich zgłosić jeśli chodzi o cięcie kartonu.
Ostatnio tego się namnożyło jak grzybów po deszczu, więc powinieneś mieć coś w okolicy nawet.

http://allegro.pl/karimata-jednowarstwowa-drifter-spokey-180x50x0-7-i5569897413.html#imageset19776
Tu jest nawet bardziej pasujący kolor szary. Ta ma 7 mm więc wystarczyłyby 3 warstwy


Klejenie nie wchodzi w rachubę. W każdej firmie liczą za to. Ale podsunąłeś mi inny pomysł i jeszcze tańszy: pianka tapicerska
http://allegro.pl/pianka-gabka-tapicerska-kaletnicza-t25-2cm-120x100-i4900513886.html
pianka: 13zł + wysyłka 14 za 120x100cm, wychodzi około 50szt, czyli 27/50=0,14/sztukę. Nie podoba mi się biały kolor, ale pójdę na kompromis, bo nigdy nie ruszymy z tym tematem. Teraz kwestia cięcia laserowego.


Cięcie termiczne nie jest aż tak dokładne, ponadto aby wyciąć otwór wewnętrzny trzeba się wciąć z zewnątrz czyli przecinamy formatkę, a tego nie chcę!
Z laserem jest taka sprawa, że trzeba wiedzieć jaką moc dostosować aby nie spalić/stopić pianki. Niektóre firmy nie chcą robić na czyimś materiale. Znalazłem jedną. Muszę mu wysłać próbkę.


Zatem, zakładam że kwestia pianki rozwiązana i pal licho z kolorem. Pianka kupiona. Kiriki-kun mówiłeś, że masz dojścia do cięcia laserem. Jak wyślę Ci kawałek pianki to jesteś w stanie zająć się tym tematem?
Jeżeli jest na forum ktoś, kto ma dojścia do cięcia laserowego pianki to również proszę o sygnał.


Przepraszam za chaotyzm, piszę szybko i pod wpływem zmęczenia. Mam nadzieję, że w miarę kumato.

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:46:50 »
Ja mam w pracy laser.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2015, 07:58:15 »
Ja mam w pracy laser.

Może więcej szczegółów? Jaki? Do czego? Gąbkę już zamówiłem, czy chciałbyś spróbować zrobić próbkę formatki?

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:42:33 »
LaserPro SpiritGX. Tnie i graweruje drewno, papier, pleksę, pcv, folię, karton, gumę i inne. Graweruje też szkło. Jeśli chcecie, mogę zrobić próbę.


Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2015, 10:03:06 »
@drakon


Super!


Proszę Cię zatem wykonaj próbkę na piance o grubości 20mm, powiedzmy 120x190mm z jakimś otworem w środku. Właściwie rozmiar nie gra roli, chodzi o sprawdzenie jakości cięcia i ogólnego wyglądu. Jeżeli wyjdzie jak mam nadzieję, to prześlę Ci plik do konkretnego wycięcia i gdy otrzymam piankę jestem gotowy Ci ją wysłać.
Czy pasuje Ci takie rozwiązanie?

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2015, 10:09:48 »
Muszę tylko sobie taką piankę załatwić...

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2015, 16:23:54 »
Muszę tylko sobie taką piankę załatwić...

Poczekaj, jak dostanę gąbkę to wyślę ci kawałek. Najlepiej będzie pracować na tym samym materiale. Pasuje?

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2015, 16:47:27 »
Jasne. Pisz na pw dalej jak coś.

Jeszcze jedno, bo ponownie przeglądałem temat. Co do łamania się kredy na krawędziach - foliowałeś te arkusze po wydruku?
Bez foliowania zawsze będzie Ci się łamać, nawet jak przelecisz to na bigówce, to po jakimś czasie się wytrze... Po zafoliowaniu jest ok.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2015, 09:11:21 wysłana przez drakon »

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2015, 23:02:39 »

<frustracja>

Nie, nie foliowałem. Skontakuję się z Tobą na PM.


Generalnie to mam problem z drukarnią. Mieli taki karton (wyglądął jak bristol) który nie pękał na brzegach. Teraz go nie mają. Ogólnie to są jacyś dziwni, i nie chcą mi powiedzieć co to jest. Już przestałm pytać, bo czyję że mnie olewają.


Sam nie wiem z kim już rozmawiać.


</frustracja>

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2015, 16:34:30 »
Passion, ale to powiedz mi, Ty robisz teraz pudełko pod kardridż czy pod konsolę? Wcześniej wspominałeś o pudełku po VHS, a teraz piszesz o kartonie. Pianka bardziej chyba pasowałaby do pudełka od VHS. Czy do kartonu też? Trochę się pogubiłem. Jaki masz teraz ogólny zamysł? Możesz nam to usystematyzować? Wiadomo, że środek to będzie pianka. A dalej?