Autor Wątek: Ciekawe modyfikacje konsol Game Boy  (Przeczytany 38908 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Ciekawe modyfikacje konsol Game Boy
« dnia: Lipiec 08, 2011, 14:47:49 »
Jak w temacie. Apeluję o zamieszczanie w miarę możliwości zdjęć, tutoriali, linków do sklepów oferujących wybrane podzespoły itd. Można nawet pochwalić się własnoręcznie zrobionym concept artem, który zamierzacie w dalszej perspektywie urzeczywistnić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:11:28 wysłana przez Antari »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:43:36 »
kontynuujac temat szybek - 1,60$, podsiwetlenie 15$, kabelki + ganiazda chinch + gniazdo jack - 2$, gameboy 20$, wylacznik podsiwetlenia - 1$, malowanie + robocizna powiedzmy 30$. w sumie mamy 69,60$ co daje po aktualnym kursie dolara = 208 PLN. do tego dochdoza jakeis koszty przesylki i inne. w tamtym linku gosc sprzedaje konsole z tymi wszystkimi modami (wliczylm w to koszty robocizny ktore sa UWAGA!! prawie takie same jak suma pozostalych) i wcyhodzi na to ze u mnie nawet z robociazna 210 PLN< a u niego 330 PLN. czyli za robocizne licyz sobie 60$ czyli 180 PLN - no to troche za duzo.... tym baridzje ze RCA to wiercenie dwoch dziurek, trzecia dziurka na jacka, czwarta dziurka na wylacznik.... lutowanie tego - a prosoundy to nic innego jak kable od tych gniazd do potencjometra sily dzwieku.... jakby sie urpzec to mzoan to zrobic w 30 minut. biorac pod uwage fakt ze policzylem w kosztach podswietlenie za 15$ czyli triple led - ktorego zamontowanie jest jezcze banalniejsze - czyli tylko odrywamy tasme od wyswietlacza i wkladamy panel i lutujemy kabelki.... no i pozostaje malowanie.... zadnych tutaj specjałów nei widze - tylko kolor ogolny plus napisy z szablonow.... i na koniec przyklejenie szybki... za ta robote 180 PLN to troche duzo.... ja juz dawno dawno temu proponowalem komus moda za niecale 200 PLN ,z prosoundem, podswietleniem, wylacznikiem... rpzy tym ze ja daje konsole.... nikt o nic nie musi sie martwic , cyzli ktos po rpsotu kupuje ode mnie konsole....zmodowana. takze strasznei dorgo licza sobie za zmodyfikowane konsole, to juz lekka przesada w moemencie gdy wszyscy znamy ceny podzespolow i sposob montazu tego...za te pienaidze mozna juz dorwac konsole z tym iwszysstkimi modami + scalak wewnatrz konsoli sterujacy zmiana koloru podswietlenia :).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:42:25 »
Pajda a słuchaj miałbym pytanie, czy jakbym ci wysłał (na swój rachunek oczywiście) konsolę + triple led'a to ile by kosztowało zamontowanie go w twoim wykonaniu? Potem odesłałbyś konsole do mnie i byłby wypas. Kiedyś gadaliśmy o tym. Wiem że montaż jest banalny ale nie mam w domu lutownicy nawet, a poza tym wolałbym oddać konsole w ręce profesjonalisty.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:45:06 »
Nic dodać nic ująć , pajda cały temat ogólnie uznawanego modowania GB zawarł w swojej wypowiedzi :) Także wszystkie te modyfikacje są dostępne w dośc przystępnej cenie dla zwykłych śmiertelników , wystarczy nie bać się lutownicy . Inną kategorią są poważniejsze modyfikacje które naprawdę robią wrażenie : Gameboy Advance w obudowie Gameboya   / Gameboy VGA Adapter

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2011, 19:51:55 »
dokladnie, to chodzi o wlozenie czegos co doda gameboowi troche wiecej zycia - to tak jakbys do plyty glownej wlozyl na kabelku diode - na plycie glownej jest mase puknktow w ktrych jst prad potrzebny do zasilenia diody.... a prosound - 3, 4 kable do gniazda ddatkowego i tyle.... inna kwestia pozostaje sposob wykonania tego.... ja np ze swoim modem wylacznika - troszeczke poswiecilem czasu. musialem to wszystko wymierzyc, musialem dopasowac, nie moglem tego spieprzyc bo i naczje i obudowa i suwak z innej konsoli moglyby sie nadawac do smieci - w ty mejst cala rzecz - tka jak Antarii powieidzal - wielkeij filizofii w tym nie ma, ale jakos wykonania to juz wyzsza szkola jazdy... kazyd moglby przylutowac dwa kableki.. ale zeby to wykonac tak jakby to zrobila fabryka to juz co innego. ja wlasnie oferuje tkaie mody - rozkrecasz konsole a tam nei widac moda..... tutoriale ktore oferuje nonfinite i inni to fuszera robiona na szybko - balagan elektorniczny w konsoli..... sicazki na konsoli i rezystory sa ladnie poukladane, to czemu kabelki nie milaby byc rowneiz porzadnie rpzytlutowane. ja tutoriale nonfinie troszeczke zmodyfikowalem - mianowicie po glebszej analizie ukladu scalonego gameboya i sicezek biegnacych do diody, ktora sie wylutowuje w celu rpzylaczenia pdosiwetlenia... wykorzystalem te sciazki - nie ma tam zbednych kablekow. rezystor tez jest wlutowany na plyte glowna..... przez ktory biegnie prad do podsiwetlenia.... w triple nie trzeba juz tego wylutowywac tlko kable bezposrednio a plyte glowna, bez wycinania..... plastiku. to jest latwe i szybsze... ae zeby to wygladalo prozadnie tez mzoan kable puscic pewnie jakos inaczej...

antarii nie ma problemu. rzucisz jakeis siano na dorba wódke i bedzie zrobione....:D

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2011, 11:32:37 »
łał, to jest piękne :D

http://moddedbybacteria.freeforums.org/viewtopic.php?f=6&t=949

Pajda umiałbyć coś takiego? ;)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:01:33 »
I to jest bardzo przyzwoita cena za konsolkę z takim modem: http://allegro.pl/gameboy-classic-zmodyfikowany-unikat-stan-bdb-i1708448227.html

:D

Teraz zauważyłem - to od Ciebie Rezor, prawda?

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:54:54 »
Jaro - bez najmniejszego problemu. nawet wykonalbym to ebz tych srubek na obudowie.... :D, kazdy element jest odlaczony od plyty glownej i za pomoca kabelkow polaczony spowrotem...... to cala filozofia tej konstrukcji. msuze przyznac ze ten mod w linku jest zrobiony strasznie niechlujnie - przeciez tam daloby sie zrobic to sto razy ladniej.... bez tego klejenia, bez tych obrzydliwych srubek.... no i daloby sie ladniej szybke zrobic... gosc chyba na szybko to robil....

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:44:42 »
Mnie w tym modzie zastanawia jak rozwiązał kwestie krzyżaka. Od zewnątrz widać że to krzyżak z DMGa a w SP są mikroswicze (cyfrowe przyciski a nie analogowe) . W środku widać tam kawałek uciętej dodatkowej płytki, przyciski A i B oraz Start i Select  to chyba dołożone swicze z dwoma kabelkami i podpiętym sygnałem do oryginalnych przycisków ?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2011, 22:27:34 »
Możliwe że użył cześci z GBA, tam klawisze były chyba inaczej montowane niż w SP.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2011, 00:33:14 »
to prostsze niz myslicie. kwalek ucietej pltyki to kawalek plytki ze zwyklego klasika.... kazdy przycisk ma dwie sciezki na plytce... to tak jakby szla jedna sciazk i byla przerwana i przycisk jest czyms w rodzaju lacznika tych dwoch sciezek (tutaj wlasnie GUMKA z TYM CZARNYM PRZEWODZACYM GOWNEM OD SPODU). dzieki temu ze sciezka zaczyna przewodzic tzn ze obwod jest zamkniety i przewodzi prad to wysyla sygan i np jest ruch w konsoli w lewo - obwod zostal zamkniety nna krzyzaku w lewo.... i teraz jak to zostalo polaczone z plytka z SP..... na plycie SP jest identycznie - sa dwie sciezki ktore maja miedza soba przerwe - jesli sie je zetknie to wtedy jakby wcisnelo si przycisk... i teraz od jedne jz tych sciezek prowadzic sie kabelek do jednej sciezki na tej ucietej czesci od klasika, a drugi kabelek prowadzi sie od drugiej sciezki na plycie SP do drugiej sciezki ucietej plyty klasika..... w ten sposob sciezki na ucietej plycie kasika zacyzan przeowdzic impuls elektryczny...... i gdy tam te sciezki sie polacza to tak jakby wcisniety zostal przycisk..... i to cala filozofia.... tytlko polaczenie kabelkami... proste jak, hmmm ( :P), drut.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 01:41:56 wysłana przez Tarma »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2011, 11:19:00 »
hehe, w tym ostatnim filmiku gosciu ma dobre wejscie - makro na elektornike i podniosłą muza! :D.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2011, 00:48:00 »
http://www.youtube.com/watch?v=-n-iORmV3Qk

Padłem...chce takie coś u mnie na ścianie <jawdrop>

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2011, 08:31:00 »
To już dosyć stare, ciekawostką jest to że ten wyświetlacz pobiera aż 1kW prądu

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:15:42 »
Bo się składa z paneli po ileś led na panel, każdy z nich ma własną płytkę do kontroli ledów, do tego to nie jest odpalane na gbc tylko na płytce z fpga jesli dobrze zrozumiałem opis, więc nie dziwota że taki prądożerca z niego :P ale i tak...chciałbym mieć możliwość podłączenia gba do TV. Przejsciówek do podłączania pod TV jest chyba całe 3 z czego wszystkie 3 uważane za rare albo semi rare więc nie da rady :P a na gamecubie pewnie to nie to samo ;-)

To wzamian za to, że wrzuciłem stary wszystkim znany content:

http://www.gameboy-advance.net/flash_card/qbus_gba_joystick.htm

Taka mała ciekawostka :-)

http://www.youtube.com/watch?v=_E-wSpCEXi4

a tutaj ktoś wykombinował że linker od f2a na usb moze przemienić naszego GBA w pada :-)

Tarma

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:35:45 »
W gry z GB można grać na SNESie, a z GBA na Gamecube. Kilka dni temu dokupiłem właśnie przystawkę uruchamiającą gry z GBA na gacku, a wczoraj doszedł kabel który zmienia naszego GBA w pada (na ekranie w niektórych grach pojawiają się dodatkowe informacje). Tak więc to jedne z lepszych usprawnień ;)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:56:11 »
Tak, tylko że mam już kilka konsol pod TV i narazie nie chce i nie mam miejsca na więcej ;-) skupiam się tylko na gb, dlatego snes/gacek odpadają w tym momencie :P ale dzięki za porade :-). Coprawda jak zobacze GC w wersji Panasonic jap only to nie ma bata jest moja ;p pomimo tego ze ma tyle mozliwości awarii ze głowa mała :P i z częściami do tego jest problem :P

marlo92

  • Gość
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:15:11 »
W gry z GB można grać na SNESie, a z GBA na Gamecube. Kilka dni temu dokupiłem właśnie przystawkę uruchamiającą gry z GBA na gacku, a wczoraj doszedł kabel który zmienia naszego GBA w pada (na ekranie w niektórych grach pojawiają się dodatkowe informacje). Tak więc to jedne z lepszych usprawnień ;)


a skąd masz taki kabel co zmienia GBA w pada jakiś sklep internetowy ??

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:58:33 »
W gry z GB można grać na SNESie, a z GBA na Gamecube. Kilka dni temu dokupiłem właśnie przystawkę uruchamiającą gry z GBA na gacku, a wczoraj doszedł kabel który zmienia naszego GBA w pada (na ekranie w niektórych grach pojawiają się dodatkowe informacje). Tak więc to jedne z lepszych usprawnień ;)


a skąd masz taki kabel co zmienia GBA w pada jakiś sklep internetowy ??
Kupiłem ten:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370520250042&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Opis działania:
http://www.retroage.net/index.php?option=com_content&task=view&id=193&Itemid=122
Jeszcze nie testowałem ;)