Autor Wątek: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 17841 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:56:21 »
Aha. Jeśli będziemy robić zamówienie to w dziale giełda>kupno jest temat - zbiorowe zamówienie i tak ma możemy takie sprawy załatwiać. Proszę więc o napisanie nowego posta w tym temacie. Electrox zwracam się do Ciebie z tą prośbą. :3.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:12:27 »
Dobrze, obiecuję, że jak wyjdę z roboty to się tym zajmę i rozpiszę już pierwszą listę, prosił bym natomiast by nie usuwać tego tematu, być może ktoś będzie miał jakiś problem. Dodatkowo można zostawić dla potomnych, nie widziałem jeszcze tego zabiegu na tak szeroką skalę :)

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:22:08 »
hmmm ciekawa sprawa, tu filmik pokazujący jak montować nonfinite....

banał totalny... ciekaw jestem czy z tej strony też tak to wygląda ? Pajda wiesz coś na ten temat ?

tutaj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=pmE3ztwCvcg

gostek odkleja folię, pod nią wsadza podświetlenie, wypuszcza dwa kabelki, pokazuje gdzie je przylutować i koniec roboty, wszystko trwa 10 min. Ciekaw jestem czy taki sam banał jest na tym cudzie z tej naszej strony ;)

Pomyślałem i zamówię jednak dwa- El3ctrox :) Z tego co czytam to dokładnie te dwa pasują tak samo pod classica i pocketa dobrze mówię ? W takim razie do jednego i drugiego bym zamontował i spokój ;)

wziąłbym jeden "white", a drugi "green". Tylko jeśli jest różnica między classic, a pocket to do classica- green i do pocketa white ;P


Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:26:57 »
Ej, kurcze może kupię jeszcze jakieś przyciski fajne, coś do budy :p no ten panel co go bierzemy jest uniwersalny.
Pajda na tej stronce jest jeszcze jakiś wzmacniacz od muzyki, wiesz może o co chodzi?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 06, 2013, 18:20:20 »
Jeżeli chciałbym podświetlenie, żeby było one klasyczne w DMG, tzn. dalej takie oryginalnie zielonkawe, to które trzeba wziąć?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 06, 2013, 18:46:14 »
Nonfinite właśnie pokazuje w tutorialu jak szybko zamontować podświetlenie i jakei to jest proste. Jednakże, nie jest to zrobione dokładnie i "czysto". Tak samo jak zobaczycie tutorial v3 - on to robi w 15 minut, a u mnie to trzeba robić kilka godzin, dlatego, że trzeba wycinać, szlifować, dopasowywać, porządnie lutować, docinać kable, tylko po to żeby to było zrobione dokładnie, estetycznie i profesjonalnie. Poza tym w środku wszystkie elementy są zamontowane tak jak w oryginale bez zbędnego ścisku lub luzu.

http://asmretro.com/diy-gear/pcb-prosound-v2
Czy chodzi o to? To nie jest wzmacniacz. To jest dodatkowe wyjście na jacka omijające oryginalny układ dzwiękowy. Dzięki temu uzyskujemy czystszy, nieznacznie mocniejszy dźwięk. Stosujągo głównie muzycy robiący 8 bitową muzykę. W tym przypadku gość przerobił oryginalny przetwornik (tą płytkę PCB, w której jest oryginalne wyjście słuchawkowe). Przerobił on to w taki sposób, że na płytce jest przetwornik tak jak w oryginale, a dodatkowo na płytce znajduje się jeszcze zupełnie osobno drugie wyjście słuchawkowe. Nie jest ono w żaden sposób połączone z układem przetwornika. Płytka PCB pełni rolę pewnego rodzaju rusztowania - żeby po prostu to drugie wyjście słuchawkowe miało się czego trzymać. Wcześniej to wyjście montowali zupełnie osobno i obecnie ludzie indywidualnie również montują drugie wyjście słuchawkowe zupełnie osobno. Zamist wyjścia słuchawkowego możemy zamontować wyjście na dużego jacka lub wyjście RCA, któro jest potrzebne muzykom do wyjprowadzenia sygnału do innych urządzeń.

mattek: białe oryginalne bez biwersji czyli z ułożeniem folii 0 stopni. Ono wtedy nie będzie takie idealnnie białe tylo takei białawo-zielonkawe

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2013, 19:05:13 »
Ale czy folia nie jest już przypadkiem ułożona w panelu? Nie stanowi to integralnej całości?

Jeśli chodzi o montaż na stronie jest mały tutorial:

http://asmretro.com/tutorials

Jak ktoś nie widział, to podstawiam pod nos :D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2013, 19:30:56 »
Electrox napisalem kilka postów wcześniej cyzm się różnią panele. Popatrz co napisałem o foliach. LUDZIE czytajcie wskazówki, które piszę!!! Nawet w tym linku co podałeś jak byk widać folię polaryzacyjną, która jest osobno i którą trzeba zamontować samemu. Jest to lepsza opcja dlatego, że folię można zamontować w pozycji 0 stopni lub 90 stopni i tym samym mieć normalne wyświetlanie lub zinwertowane. Ja to wszsytko przerobiłem już 20 razy ze starszymi panelami, z nowszymi i idea się nie zmieniła!!! Wszystko idzie w kierunku łatwości montażu, wielkości podświetlenia i równomierności podświetlenia - a to już jest osiągnięte. Kiedyś jak były właśnie panele jednodiodowe to równomierności podświetlenia nie było tak idealnej jak teraz.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:04:05 »
Dobra Panowie to montujemy zamówienie i tyle w temacie ;P kto chce zgłasza się, robimy zrzutę, bo pod koniec czerwca wyjeżdzam z kraju i miło by było jakbym mógł zrobić to przed wyjazdem ;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:37:16 »
Pajda, przepraszam ale czytam forum z doskoku w pracy i nie wszystko przyswajam jak należy. Jutro założę ten dział w grupowych zamówieniach, dzisiaj jestem styrany jak koń po westernie. Zastanawia mnie ta modyfikacja z "jackiem", wcześniej o tym nie słyszałem. Apropo tych kolorków, czy nie wpływa to na bolące oczy? Dobrze by było chociaż raz przejść Super Mario Land;p Jakie masz u siebie dotychczas kolory paneli?
@matizc jutro rozpiszę listę, zrobię może tabelkę i pomyślimy co dalej, możemy oczywiście zamówić, ale nie wiem czy ktoś jeszcze się nie skusi.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:13:45 »
Ja mam dwa czerwone. Robiłem w zasadzie wszystkie i we wszystkich przypadkach jest podobnie. Ja teraz biorę te kolory, które najlepiej będą wyglądać w biwersji bo w tym modzie nie wszystkie kolory dobrze wyglądają, a takiego moda chcę robić. Ogólnie gram w zeldę, tatris DX oraz Donkey Konga tego klasycznego. W każdą grę jak już to gram wieczorami i gra się bardzo dobrze, ale z biwersją powinno być jeszcze lepiej - lepszy kontrast i piksele nie wyglądają tak blado. Co do forum to lepiej się nie śpieszyć i czytać wszystko dokładnie. Polecam również metodę szukaj bo w dziale SPRZĘT były już pewne rzeczy omawiane kilkukrotnie. :3.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:40:41 »
Pajda, na Facebooku ASM znalazłem zdjęcie plecków tego backlighta:



Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:13:56 »
El3ctrox pamiętaj o mnie, ze biorę dwie ;P white i green ;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:27:50 »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:38:19 »
O cholera....

http://mikejmoffitt.com/wp/?p=123

Poświęcił SP, ale efekt fajny. Szkoda tej czarnej ramki wokoło - mogłoby być 1:1.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:41:09 »
Nie wiem, dla mnie to fenomen. M4CIEK widziałeś wykonanie? Przecież to jest utopia!

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:43:02 »
W sumie byłbym to w stanie zrobić... ale duużo lutowania, klejenia i zabawy. Projekt na dłuższą wolną chwilę. Efekt końcowy godny podziwu.

Kupa roboty z tym, a moim zdaniem efekt słaby. Plamka na ekranie SP jest mniejsza, więc wokół wyświetlanego obrazu i tak jest czarna obwódka. Kabli i kleju na kilometry dosłownie.

Ale podświetlenie super :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 12:07:41 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:00:48 »
Kupa roboty z tym, a moim zdaniem efekt słaby. Plamka na ekranie SP jest mniejsza, więc wokół wyświetlanego obrazu i tak jest czarna obwódka. Kabli i kleju na kilometry dosłownie.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DMG-001 | GB Classic backlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:23:54 »
Zgodzę się. Z estetyką wykonania nie ma to nic wspólnego. Można to było zrobić lepiej. Jestem przeciwnikiem wszelkich klejów ponieważ montowanie podzespołów na klej to tak jak zespawanie ze sobą dwóch elementów - żeby je rozłączyć trzeba je przeciąć/złamać/rozerwać. Wyświetlacz mógł spokojnie przykleić taśmą dwustronną. Resztę też można przykręcić za pomocą śrubek, tylko od środka obudowy trzeba przykleić plastikowe słupki z dziurami na wkręty.