Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 26580 razy)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2012, 09:16:15 »
Ja bym proponował zakup tych obudów z DX z odpowiednim wkrętakiem, pomalowanie ich przez odpowiednie osoby i rozesłanie do zainteresowanych. Byłby to zestaw zrób to sam - każdy może sobie wtedy przełożyć obudowę (dlatego zakup wkrętaka byłby dobrą opcją) i nie podniosłoby to tak kosztu przedsięwzięcia. Ceny GBC znacznie poszły w górę, a każdy z nas ma już kilka sztuk i raczej nie musi kupować kolejnej (ale może).

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2012, 10:41:39 »
Ja bym proponował zakup tych obudów z DX z odpowiednim wkrętakiem, pomalowanie ich przez odpowiednie osoby i rozesłanie do zainteresowanych. Byłby to zestaw zrób to sam - każdy może sobie wtedy przełożyć obudowę (dlatego zakup wkrętaka byłby dobrą opcją) i nie podniosłoby to tak kosztu przedsięwzięcia. Ceny GBC znacznie poszły w górę, a każdy z nas ma już kilka sztuk i raczej nie musi kupować kolejnej (ale może).

Jak dla mnie najlepsze wyjscie :-)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 26, 2012, 11:32:15 »
tja, DIY zawsze było super (dla niekumatych eng. do it yourself - zrób to sam) Ja mam jeszcze jeden artystyczny pomysł. Gdyby przeszła opcja z przezroczystym shell'em malowanym od środka pozostałby ciekawy efekt "zatopienia" widzielibyśmy że farba znajduje się o grubość obudowy pod powierzchnią. Ten efekt można by urozmaicić - mam multiszlifierkę dremla z końcówkami do graweru, mogę jakiś wzór pod spodem czy też z wierzchu wygrawerować - wyglądałoby super, tylko ktoś musiałby mi podpowiedzieć jak to potem wypolerować, żeby wyglądało profesjonalnie

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 26, 2012, 13:18:48 »
Ja wiem, że oryginalnych shelów jest szkoda i w sumie jest to dobra opcja, tym bardziej, że są one tanie. Grawerowanie jest dobrym pomysłem, ale nie wiadomo jak to wyjdzie. Według mnie malowanie loga od środka na zasadzie kilku szablonów (najpierw pomalowanie białego elementu grafiki, potem ciemniejszy zielony, itd... coś na zasadzie nakładanie mask na siebie). Na samym końcu pomalowanie całej obudowy kolorem kiwi - musi się on odróżniać od loga, żeby to się nie zlewało, ale żeby nawiązywało do siebie kolorystycznie. Musimy wziąć pod uwagę to że obudowa jest chropowata i że logo pomalowane od środka będzie troszkę jakby rozmyte, ale będzie dobrze czytelne. Tak jak soulsick pisał - efekt malowania od środka jest super - chodzi o ot że daje to wrażenie jakby pod przezroczystą obudową znajdował się jeszcze plastik o zielonej barwie. Grawerowanie w plastiku - trzeba byłoby to sprawdzić. Jest to genialny pomysł w oznaczeniu każdego z shelów - można wymyślić jakieś małe logo i na bokach od środka wygrawerować to logo, zarówno na dolnej jak i górnej części, w ten sposób otrzymalibyśmy jeszcze bardziej unikatowe obudowy C:.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 26, 2012, 14:13:48 »
To może w takim razie zamówmy każdy zainteresowany po jednej, spłodzimy coś jak kto potrafi i wybierze się wzór idealny?:P albo części z wzorów które najlepiej wyglądają :-)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2012, 14:56:35 »
a po ile te obudowy i farby? bo ja przewiduje i tak dziury w swoim budżecie....

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2012, 15:06:18 »
Jak mówię, ja mogę finansować po części zakupy. Trzeba by sporządzić listę wydatków i podliczyć wszystko - powstanie okrągła sumka i dopiero po zgromadzeniu funduszy przystąpić do operacji. Może jestem naiwny, ale wydaje mi się, że znajdą się na tym forum osoby chętne wesprzeć projekt choćby drobnymi sumami (grosz do grosza...). Dla mnie nagrodą będzie powodzenie całego przedsięwzięcia. Tyle.

Pomysł pajdy jest ok, jak mówie chodziło o burze mózgów. Ja nie znam się za bardzo na tym więc zaproponowałem sitodruk, lecz pajda rzucił na sprawę nowe światło, bo faktycznie nie było to optymalnym rozwiązaniem. Niemniej nie wiem jak wyglądałaby sprawa trwałości tych farb, czy nie schodziłyby na skutek ciepła itd. Grawerowanie wygaje się ciekawym rozwiązaniem i jakby nie patrzeć trwałym.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2012, 15:29:33 »
Niemniej nie wiem jak wyglądałaby sprawa trwałości tych farb, czy nie schodziłyby na skutek ciepła itd. Grawerowanie wygaje się ciekawym rozwiązaniem i jakby nie patrzeć trwałym.

Wg. mnie nie ma opcji zeby farba zeszła :-) najlepiej z tego co słyszałem machnąć jakąś samochodówką do zderzaków :P Co do grawerowania to raczej laserowo niż dremelem w tak małej skali :-) zna ktoś kogoś z wyżynarką laserową xD

Antar zajmiesz się podliczeniem ile by to kosztowało wsio? żeby każdy z nas mógł przeliczyć czy ma wolne fundusze na wspomozenie projektu :-)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2012, 15:37:44 »
Farba miałaby zejść? Nie ma opcji :D Sam dużo malowałem i to zwykłym Sprayem i nigdy nic nie schodziło czy to z Padów czy z Game Boya ;) Także jak zabierzecie się jeszcze bardziej "pro" to tym bardziej nic takiego wam nie grozi :D

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2012, 15:54:32 »
Tak przyglądam się temu wątkowi , i muszę powiedzieć że jest to REWELACYJNY pomysł :) Chętnie dołożę swoją cegiełkę (finansową) do tego przedsięwzięcia. Myślę że trzeba do niego podejść jednak z pewną rozwagą i podzielić go na kilka etapów. Również aby zmniejszyć koszta, sprzedawane były by same odpowiednio pomalowane obudowy, natomiast "bebechy" GBC każy musiał by  w własnym zakresie zorganizować.  Ja osobiście widział bym to tak :

Etapy:

1) Faza projektowa - czyli przygotowanie oficjalnego projektu graficznego i TRZYMANIE SIĘ GO ! Myślę że Keitaro powinien być tutaj osobą nadzorującą pracę, chyba nie muszę tłumaczyć dla czego :)

2) Faza prototypowania - przy pomocy użytkowników forum i ogólno forumowej burzy mózgów stworzenie "prototypu" i docelowe stworzenie metody produkcji oraz wycena kosztów produkcji.

3) Finansowanie - zbiórka pieniędzy na projekt pod przewodnictwem Antariego . Aby zachęcić ludzi do dorzucania się proponował bym "upamiętnić" dobroczyńców w jakiś sposób na stronie :)

4) Zakup odpowiedniej ilość obudów oczywiście próbując wynegocjować przy takim zakupie lepsze ceny.

5) Podzielić między kilka osób obowiązki związane z produkcją i rozpoczęcie produkcji.

6) Wysyłka gotowych obudów powiązana z splendorem i chwałą spływającą na szczęśliwych posiadaczy :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 18:03:20 wysłana przez Mrocznooki »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2012, 16:04:31 »
Pomalowanie farbą od środka nie spowoduje, że będzie mogła jakkolwiek odejść od powierzchni obudowy. W gameboyu również nie wytwarza się żadne ciepło. Jedyne to to ciepło dłoni :P. Także żadne czynniki nie mogą wypływać na farbę która jest nałożona od środka. Grawerowanie laserowe? Nie wiem czy to będzie opłacalne. Trzeba się zorientować.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2012, 16:29:30 »
Przy fazie z projektem graficznym oczywiście pomogę :) To nie będzie raczej wiele pracy - co najwyżej przerobić logo właśnie na mono kolor albo coś innego.

Można by coś pokombinować właśnie z wersją transparentną i np. z zielonymi diodami. Oczywiście nie mocne światło, a bardzo delikatną poświatę gdzieś zastosować. Z możliwością wyłączenia. Plus np. zielona dioda power.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2012, 16:38:21 »
Nom bardzo dobry pomysł też z tymi diodami. Mrocznooki dobrze to wszystko opisał, ja aż tak dobrze na liczeniu się nie znam, ale tego czego mi nie brakuje to zapału, więc będę robił co w mojej mocy żeby projekt nie zgasł. Przypominał itp. Mogę być koordynatorem całej operacji. Poszczególne zespoły pracowałyby nad danymi częściami. Priorytet jak na razie to ustalenie ogólnego konceptu graficznego i metody wykonania loga.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2012, 17:53:33 »
Ja proponuje jeszcze kolorystyke jak Pokemon mini w wersji Chikorita :-)

Czyli front clear, tył Kiwi + guziki Kiwi od Kitsha :-)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2012, 18:00:19 »
W takim razie projekt zaczyna nabierać realnych kształtów :)  Proponuję podpiąć w tym dziale temat w którym rozpisany został by wstępny plan działań ( coś na kształt tego co napisałem wyżej) z zaznaczeniem w którym aktualnie etapie się znajdujemy i linkiem przy każdym etapie do odpowiedniego wątku na forum odnoszącego się do niego.  Ten temat może zostać jako taki ogólny temat związany z projektem , gdzie każdy zainteresowany mógł by wypowiedzieć się ( oczywiście lekki oftop był by dozwolony z zachowaniem rozsądku) . Należało by założyć oddzielny temat odnoszący się do projektu graficznego  gdzie każdy zainteresowany mógł by wrzucać swoją propozycję (jeżeli jest tylko w stanie niech wrzuca przykładową pracę) . Dla ułatwienia pracy forumowiczom , Keitaro mógł by podrzucić logo GBForever w jakimś skalowalnym formacie . I możemy startować , NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI :P

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 26, 2012, 18:11:07 »
jestem ciekawa co z tego wyjdzie:) super pomysły macie. Jakieś wstepne projekty i kosztorysy się przydały. I jak to wyjdzie? Jeśli uda się jeden model, to będzie produkcja dla użytkowników i na sprzedaż?
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2012, 19:46:32 »
Świetny pomysł!!! Co do farby to mój ojciec, który pracuje w drukarni powiedział, że sitodruk nie powinien schodzić. Jeśli chodzi o samą konsolę to ja zdecydowanie jestem za GBC i to dokładnie takim jak w pierwszym poście. Taki byłby po prostu dla mnie idealny :) IMHO jeśli zmienicie przyciski albo pomalujecie Go od środka, to konsolka będzie wygladała jak samoróbka, nie jak oficjalny limit, np. TH - W Jego przypadku też jedyne co zrobili to dodali logo ;] Koszty - Rozumiem, że 100zł, które podał Antari to tylko obudowa i klawisze? Wątpię, aby komuś chciało się szukać samych bebechów i potem jeszcze składać to do kupy martwiąc się o to, aby kurz nie dostał sie pod ekran.... Ewentualnie bebeszki można wyjąć z jakiegoś sprawnego zniszczonego... A obudowa? Moim zdaniem kupowanie z DX itp. również może spowodować różnice. Czy obudowa chińska nie jest wykonana z gorszej jakości plastiku? Na takim logo mogłoby wyjść gorzej. A co Wy na taki pomysł, żeby np. wysłać do Antariego swoje, oryginalne GBC Kiwi i na nich zostałoby nadrukowane logo? Wiem, że nie każdy chciałby "marnować" swój ori egzemplarz, ale no. Ten z pierwszego posta wygląda zupełnie jak oficjalny... Owszem, jeśli puścić taki w świat, to może i by zareklamował stronę. Tym bardziej, że to najlepsza strona o GB jaką widziałem ^^

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 27, 2012, 09:22:12 »
Bart, wszystko właśnie zależy jak to zrobimy i jakiej jakości farb użyjemy, ja bym się nieraz na malowańca nabrał, jak dobrze pomalowany.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2012, 09:48:36 »
Dzisiaj wszystko postaram się rozpisać co do tej pory postanowiliśmy. Proponuję kontynuować rozważania na temat wyglądu konsoli, bo kwestia wizualnej prezentacji jest teraz KLUCZOWA. Później się będziemy zastanawiać ile co kosztuje i czyją ofertę sprzedaży wybrać.

Jak do tej pory mamy do wyboru albo liczyć, że znajdziemy gdzieś zielone shelle do GBC (napisać do chińczyków czy jest szansa że kiedyś je będą dystrybuować) albo spróbujemy wykorzystać to, co mamy czyli transparentne shelle + manipulacje z zielonymi diodami. W przypadku transparentnego koloru grawerowanie logo w mono bardziej mnie przekonuje niż malowane. Tyle ode mnie.

Wydaje mi się, że rozsądnym rozwiązaniem byłaby jeszcze jakaś solidna burza mózgów na temat wyglądu np. do końca następnego tygodnia wszyscy poważnie się zastanawiają, rzucają różne skrajne pomysły i później wybierzemy kilka pomysłów i zorganizujemy np. ankietę. Zobaczymy, który pomysł cieszy się największym poparciem, bo ja nie chce nikomu nic zarzucać.

@Bart: Zamienniki bud nie różnią się aż tak bardzo od oryginałów. Trzeba mieć wyższe poczucie estetyki, ja tam zasadniczych różnic nie dostrzegam. A bebechy można wziąć z jakichś uszkodzonych konsol. Pomijając kwestię, że wolałbym nie niszczyć oryginalnych konsol, to jeszcze pomyśl ile czasu zajmie nam znalezienie takiej ilości konsolek w tej edycji.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2012, 09:55:04 »