Autor Wątek: [GB Classic] Nowa produkcja na GB Classic !!!  (Przeczytany 8652 razy)

Logan

  • Gość
[GB Classic] Nowa produkcja na GB Classic !!!
« dnia: Grudzień 17, 2010, 20:32:05 »
Cześć !

Chciałem się z wami podzielić ciekawym odkryciem - mianowicie niejaki Dan Fornace pracuje nad grą na starego poczciwego dziadka GB Classica. Jest to "konwersja" gry Super Smash Bros o bardzo podobnym tytule - Super Smash Land i wiecie co ? To wygląda obłędnie !!! Poniżej kilka screenów, filmik oraz link do bloga autora na którym według zapowiedzi dziś ma pojawić się grywalne demko !

Screeny:




Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=1dmHjdUere4

Więcej info tutaj:
http://www.danfornace.com/tag/smashland/
http://www.danfornace.com/2010/12/super-smash-land-demo-coming-friday/

Anglojęzyczni niech piszą do autora i motywują go do pracy ! ;)

Na koniec mała prywata ode mnie. Dawno mnie tu nie było więc niektórzy mogliby pomyśleć, że koniec ze mną tutaj. Otóż nieee ;) Biję się w pierś z powodu mojej nieobecności, o wujku Loganie jeszcze nie raz usłyszycie ;) Zabieram się za ogarnianie forum a już (nie)długo będziecie mogli przeczytać jakieś moje wypociny więc stay tuned folks ! Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 12:15:24 wysłana przez Keitaro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2010, 21:44:48 »
Ta arena przedstawiona na screenach to zapewne z Castlevanii, rewelacja! Jak dotąd dane mi było zobaczyć w akcji tylko pojedynek Kirby vs Mario i muszę powiedzieć że animacja tego pierwszego ryje beret i naprawdę stanowi ponad przeciętną pozycji homebrew. Podobnie kapitalne tła, muzyka i ogólna stylistyka nie wspominając o losowych elementach jak np. wiatr. Zobaczymy jak z detekcją kolizji w praniu, ciekawi mnie też jakie inne postacie zostaną udostępnione graczom (na screenach widzimy jeszcze Linka, Donkey Konga i Pikachu). Obstawiam osobiście na dowolną postać z serii Castlevania, bicz w łapę i do walki! Mniam.

Offline kuribo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 15:48:47 »
Dan Fornace pracuje nad grą na starego poczciwego dziadka GB Classica.

Nieprawda. To gra na PC stylizowana na Game Boya (w sumie wystarczylo przypatrzec sie screenom). Logan nie doczytal, a Antari nie sprawdzil czym tak naprawde ekscytuje sie na stronie glownej umieszczajac tam rownie "prawdziwe" informacje.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2010, 15:53:19 »
Ciekawy news! Kto by pomyślał, że scena GB jest dalej aktywna i są tworzone na tę starą konsolkę gry... To jak w końcu jest, gra ukaże się w postaci ROMu do odpalenia na emulatorze/programatorze, czy też na PieCu?

PS: Właśnie doczytałem, że gra będzie na komputer osobisty. Smutne.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2010, 20:07:21 »
kuribo >> Przypadek - każdemu się zdarza. Zwłaszcza zmęczonym studentom wracającym na sobotę do domu, m.in. po to by robić stronę dla innych. 

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2010, 20:59:02 »
Nieprawda. To gra na PC stylizowana na Game Boya (w sumie wystarczylo przypatrzec sie screenom). Logan nie doczytal, a Antari nie sprawdzil czym tak naprawde ekscytuje sie na stronie glownej umieszczajac tam rownie "prawdziwe" informacje.

Przepraszam że się ekscytuję, przecież w regulaminie strony wyraźnie zaznaczono że ma być sztywno.  Zapomniałem też, że przecież mi płacą za pracę tutaj.

Pozdrawiam myślących

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2010, 21:54:47 »
Komentarz kuribo jest w sumie ok, tzn. grzeczny w porównaniu z tym jak nieraz potrafią trolle internetowe dogryźć. Znam to z autopsji.

@kuribo: osobiście poinformowałbym go raczej w formie PW, bez wytykania, za to w formie żartu :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:06:30 »
Słowo ''ekscytuje'' zostało użyte raczej w ujęciu pejoratywnym. Stąd moja riposta. A news już poprawiony.

Logan

  • Gość
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2010, 20:04:36 »
Po raz kolejny biję się w pierś. Daliśmy się "nabrać" podjarani projektem. Nie tylko my więc Danny wystosował małe sprostowanie JEDNAK mamy 2 powody do zadowolenia:

- Danny napisał w komentarzu że gdy ukończy prace nad wersją PC (gra powstaje w game makerze) chętnie poszuka kogoś kto przeniósłby projekt na GB więc może i nikła ale jest nadzieja.
- Autor stylizuje swą produkcję na klasycznego GB więc docenia nasz ukochany sprzęt - jest to powód do radości.

Przepraszam za zamieszanie, pod wpływem pozytywnych mocji zdarza się nawet najlepszym, chociaż ja się do takich jeszcze nie zaliczam ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2010, 11:57:44 »
a jednak opcja jest ze powstanie na gameboya. fajnie jakby wyszedl kardridz... nowy powidzmy w kolorze zielonym - takicgo chyba jeszcze nie bylo co? ;> w japonii chyba jeszcze powstaja jakeis produkcje? (w sensie nowe kardridze?) :>>>

Logan

  • Gość
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2010, 13:12:27 »
Demko sprawdzone, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne ;)

Offline kuribo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2010, 20:58:19 »
Mimo wszystko wydaje mi sie, ze niektorzy probuja w tym temacie zrobic z tej gry wiecej niz to, czym naprawde jest. Na razie mamy do czynienia z nieukonczonym projektem gry na windows. Przeniesienie kodu z game makera na game boya to osobna i malo prawdopodobna historia. Caly projekt to tez nic unikatowego, sprobujcie pare dni temu wydanego ninja senki (nabieram watpliwosci czy ktos tu sie w ogole orientuje w tym, co sie dzieje na swiatowej scenie gb):

http://ninjasenki.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2010, 21:37:18 »
Tak, przyznaje się - nie orientuję się w światowej scenie Game Boy. Mało wiem na ten temat i ogólnie jestem ''gupi''. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

A tak nawiasem, fajnie jakby ktoś kto się orientuje posłużył czasami doświadczeniem, może nawet został newsmanem, czy coś w tym guście. News z Super Smash Land był swego rodzaju testem, nigdy wcześniej nie wrzucaliśmy tego typu newsów ze względu na taką a nie inną politykę serwisu. Jak widać test pokazał, że nie warto o niczym wspominać bo redakcja nie wie wszystkiego i się nie orientuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 21:43:50 wysłana przez Antari »

Offline kuribo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2010, 21:58:15 »
Tak, przyznaje się - nie orientuję się w światowej scenie Game Boy. Mało wiem na ten temat i ogólnie jestem ''gupi''. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

A tak nawiasem, fajnie jakby ktoś kto się orientuje posłużył czasami doświadczeniem, może nawet został newsmanem, czy coś w tym guście.

Najpierw leczysz swoje kompleksy ze atakujac kogos za krytyke i wskazywanie bledow, a potem chcesz zeby ktos dzielil sie czasem, wiedza czy doswiadczeniem? Z tego, co czytam, to wolisz zeby smarujac wazelinka zachwycac sie serwisem, przymykajac oczy na braki i bledy. Nie szukaj newsmana, tylko psychologa.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:47:00 »
kuribo >> Wskazywanie błędów jest ok. Tylko nie rozumiem dlaczego zaczynasz przygodę ze stroną od wskazywania błędów i sporej krytyki, a przede wszystkim chodzi o ton z jakim oznajmiasz że nikt się tu w niczym nie orientuje. Na końcu przechodzisz do wycieczek osobistych i piszesz o kompleksach Antariego.. Przecież chyba panowie się nie znają?

Adres IP wskazuje na starego znajomego z Syzygii, racja? Trzeba budować a nie burzyć :)



Logan

  • Gość
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:52:36 »
Mimo wszystko wydaje mi sie, ze niektorzy probuja w tym temacie zrobic z tej gry wiecej niz to, czym naprawde jest. Na razie mamy do czynienia z nieukonczonym projektem gry na windows. Przeniesienie kodu z game makera na game boya to osobna i malo prawdopodobna historia.

Jak napisałem w powyższych postach - autor stylizuje "nieukończony projekt gry na windows" na gry znane z GB Classic i według mnie jest to powód do zadowolenia. Przytoczyłem też to co napisał autor gry i zauważyłem że nadzieje są nikłe.

Caly projekt to tez nic unikatowego, sprobujcie pare dni temu wydanego ninja senki (nabieram watpliwosci czy ktos tu sie w ogole orientuje w tym, co sie dzieje na swiatowej scenie gb):

http://ninjasenki.com/

A co ma ninjaseki do sceny GB i orientowania się w niej ?? Grze bardziej stylistyką do NESa i znanej z tejże konsoli serii Mega Man. Ale co tam, ja się nie znam...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:53:45 »
Potwierdzanie zarzutów przeciwnika nazywasz leczeniem kompleksów? Ciekawa teoria, no nie powiem.
Osobiście byłbym skłonny komplekasmi nazwać ukrywanie własnego nicka pod innym nickiem, mylę się Inlagd?

Szkoda że kolejny już raz zaczynasz w loży szyderców, ja pierwszy podałem rękę wysyłając PM na forum Syzygii ale jak widać pomimo tylu lat nadal chowasz do mnie jakąś urazę, a co ważniejsze, ten wyimaginowany ''konflikt'' jest ważniejszy dla ciebie niż hobby. Szkoda.

Offline kuribo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 24, 2010, 07:03:24 »
kuribo >> Wskazywanie błędów jest ok. Tylko nie rozumiem dlaczego zaczynasz przygodę ze stroną od wskazywania błędów i sporej krytyki, a przede wszystkim chodzi o ton z jakim oznajmiasz że nikt się tu w niczym nie orientuje. Na końcu przechodzisz do wycieczek osobistych i piszesz o kompleksach Antariego.. Przecież chyba panowie się nie znają?

Adres IP wskazuje na starego znajomego z Syzygii, racja? Trzeba budować a nie burzyć :)

Wskazywanie bledow konczy sie jak widac. Napisalem w sumie trzy posty, z czego w jednym wskazalem na blad, w drugim zasugerowalem kanal RSS, a w trzecim skomentowalem ironiczna wypowiedz Antariego i podalem link do wartej uwagi gry stylizowanej pod kazdym wzgledem na gb color (to info specjalnie dla Logana ktory nie widzi zwiazku). Wychodze z zalozenia, ze wiecej daja nie zawsze wygodne konkrety niz koleczko wzajemnej adoracji, chociaz wiem ze to niezbyt popularny poglad.

Potwierdzanie zarzutów przeciwnika nazywasz leczeniem kompleksów? Ciekawa teoria, no nie powiem.
Osobiście byłbym skłonny komplekasmi nazwać ukrywanie własnego nicka pod innym nickiem, mylę się Inlagd?
Szkoda że kolejny już raz zaczynasz w loży szyderców, ja pierwszy podałem rękę wysyłając PM na forum Syzygii ale jak widać pomimo tylu lat nadal chowasz do mnie jakąś urazę, a co ważniejsze, ten wyimaginowany ''konflikt'' jest ważniejszy dla ciebie niż hobby. Szkoda.

Huh? Chyba sobie cos mylicie. Nie wnikam w szczegoly, to nie moja broszka.

Logan

  • Gość
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 24, 2010, 09:18:11 »
Ze strony (http://pixeltao.ca) autora gry Ninja Senki:

Cytuj
Ninja Senki is an action platform game inspired by classic NES games such as Ninja Jajamaru-Kun and Mega Man. You play the game as Hayate, the shurikenjutsu master, who embarks on a quest to avenge the death of Kinuhime, the princess of his clan.

Tak. Gra jest wzorowana na GB Color mimo iż sam autor mówi, że wzorował się na czymś innym. Jestem tak zajęty klepaniem Antariego i innych po tyłku w naszym wesołym kółeczku wzajemnej adoracji, że tnie dostrzegam związku.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nowa produkcja na GB Classic !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:07:47 »
Wychodze z zalozenia, ze wiecej daja nie zawsze wygodne konkrety niz koleczko wzajemnej adoracji, chociaz wiem ze to niezbyt popularny poglad.

Cóż za hipokryzja, przypomnę w tym miejscu kółeczko wzajemnej adoracji na Syzygii, w którym jak mniemam nie przeszkadzały ci pewne rażące moim zdaniem błędy, jak choćby ilość gier na GB Classc http://syzygia.pl/index.php?dz=2&&mod=gal&&kon=gb czy inne, mógłbym wymieniać długo. Jak widać znudziło się życie na ''wygnaniu'' i pora zaatakować kolejny serwis pod banderą starego wroga. Smutne.

Huh? Chyba sobie cos mylicie. Nie wnikam w szczegoly, to nie moja broszka.

Wydaje mi się że doskonale wiesz, ''co sobie myślimy''. Osobiście znam wyłącznie jedną osobę ze Szwecji o takich ''poglądach'' i takiej kulturze wymiany poglądów. Zresztą pytałem już na R-A i zostało to już oficjalnie potwierdzone.

PS. Ja skończyłem, to moje ostatnie słowa w tym temacie. Nie będę dalej dorzucał do ognia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 11:14:58 wysłana przez Antari »