Autor Wątek: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 2656 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3565
  • DMG
I. Etap - Projektowanie.

Zaznaczam, jest to nadrzędny (i zarazem najtrudniejszy) etap dla powodzenia całości projektu. Wspólnymi siłami uzgadniamy w jaki sposób powinna wyglądać ostatecznie konsolka. Jedyną kwestią, która nie podlega dyskusji jest model handhelda - GB Color. Wszelkie inne sugestie na temat koloru, materiału tworzącego, metody zamieszczenia loga portalu na konsoli absolutnie każdy może zgłaszać w temacie dyskusyjnym. Projekt można wykonać nawet prowizorycznie, nawet w MS Paint. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości projektów przystąpimy do sporządzenia ankiety, która wyłoni zwycięzcę.

Postęp - 0%


II. Etap - Zderzenie z rzeczywistością.

Szukamy wszelkich kanałów dojścia do części składowych konsolki, w wypracowanej przez nas wizji z wcześniejszego etapu. Nie ma rzeczy niemożliwych, każdy komponent będziemy w stanie pozyskać przy odrobinie samozaparcia. Dyskutujemy nad zasadnością określonych providerów, przy założeniu równoważności ceny i jakości wykonania. Dokonanie ostatecznej decyzji i na jej podstawie wykonanie kosztorysu z dokładnym określeniem ile wynosi produkcja 1 konsolki.

Postęp - 0%


III. Etap - Konstruowanie prototypu.

Jedna, (ewentualnie dwie; jedna od strony artystycznej i druga elektronicznej) wytypowana osoba konstruuje prototyp według wytycznych wypracowanych w etapach I i II, a następnie prezentuje wynik na forum w postaci fotorelacji. Jeżeli całość ostatecznie sprosta oczekiwaniom, przystępujemy do finalnej części.

Postęp - 0%


IV. Etap - Gromadzenie funduszów do produkcji masowej.

Zbiórka pieniędzy, którą wydaje mi się rozsądnie będzie podzielić na 3 części. Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest (wnioskując z wypowiedzi użytkowników forum) aby każdy we własnym zakresie wszedł w posiadanie bebechów z konsoli GB Color (ekran, układ scalony). Pierwsza część zbiórki to osoby zainteresowane wyłącznie wyprodukowaniem modelu dla siebie - płacą jedynie za obudowę, umieszczenie loga, ewentualnie diodę, wysyłkę. Druga część to osoby zainteresowane wyprodukowaniem konsoli dla siebie, jak również charytatywnym wsparciem dla całości projektu. Płacą one kwotę wysokości kosztów produkcji swojego modelu/modeli powiększoną o drobną, niesprecyzowaną na chwilę obecną kwotę (zostanie ustalona na bazie kosztów wyprodukowania 1 sztuki handhelda). Trzecią część zbiórki stanowią osoby zainteresowane wyłącznie wsparciem finansowym projektu. Logicznym pytaniem jakie się nasuwa w tym miejscu jest, co rozumiemy przez pojęcie "wsparcie dla całości projektu"? Planowane jest wyprodukowanie około 5 dodatkowych modeli, które zostaną sprzedane na danym serwisie aukcyjnym. Kwota uzyskana w ten sposób sfinansuje opłatę serwera i domeny w tym roku.

Postęp - 0%


V. Etap - Produkcja masowa.

Kupione obudowy, klawisze, wysyłane są do 1 osoby, która wysyła je z kolei do zakładu zajmującego się utrwaleniem loga GBForever, bądź dokonuje owego zabiegu samodzielnie. Fakultatywnie, w tym samym czasie osoby zainteresowane ewentualną wymianą diody Power na zieloną, przesyłają swoje "gołe" konsole do 1 osoby, która dokonuje owego zabiegu. Ów krok poprzedza zakup i wysyłka do owej osoby zielonych diod. Oczywiście istnieje możliwość samodzielnej instalacji, jeżeli ktoś posiada powyższe umiejętności. Następnie obudowy z gotowymi logami, klawisze i wnętrza konsol są przesyłane do ich prawowitych właścicieli, którzy sami składają w całość poszczególne części. Pieniądze, jakie te 2 osoby utraciły na skutek wysyłania towaru, zostaną przekazane im z ogólnego funduszu, zgromadzonego w poprzednim etapie.

Postęp - 0%


VI. Etap - Sprzedaż konsol, na pokrycie działalności portalu.

Zamieszczenie szczegółowej relacji na łamach portalu z owego przedsięwzięcia, niezamierzona reklama portalu ;)

Postęp - 0%


==================================================================

Zaznaczam, że powyższy temat nie jest przeznaczony do dyskusji. To ogólne wytyczne, zgromadzone w jednym miejscu po to aby ułatwić realizację poszczególnych etapów. Postęp, będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany przez administrację.

Dyskusja na temat wszelkich aspektów projektu prowadzona jest w poniższym temacie na forum:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=1002.20
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:08:34 wysłana przez Antari »