Autor Wątek: [DS Classic] Problem z "L"  (Przeczytany 2155 razy)

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
[DS Classic] Problem z "L"
« dnia: Marzec 05, 2012, 18:10:38 »
Siemka łobuzy. Mam problem ze swoim świeżutko zakupionym DS'em. Klawisz L się zacina, przez chwilę działa znakomicie, po czym zdycha na amen. Może ktoś się bawił w czyszczenie tego i mnie pokieruje. No chyba, że to jakaś sprzętowa usterka, wtedy będzie smutno.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2012, 18:25:43 »
GBM_Fan miał kiedyś doczynienia z podobnym kłopotem. Wieczorem się pojawi to pomoże. Sprężone powietrze nie pomaga?

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2012, 18:38:18 »
Szczerze to jeszcze nie próbowałem żadnych metod poza "dmuchaniem", wolałem zapytać.  Właśnie szykuję się do wyjścia. Podjadę sobie do marketu po to sprężone powietrze i zobaczę czy mi pomoże.


No niby pomogło - zobaczymy na jak długo, może faktycznie to tylko jakiś syf i wystarczyło dobrze przedmuchać dziurkę ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 20:24:33 wysłana przez Didzejek »

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2012, 21:45:34 »
Nie jest to chyba trwałe rozwiązanie, po godzince grania niedomaganie wraca, ale już nie w takiej intensywności.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2012, 22:02:49 »
A może tam coś blokuje lub jest uszkodzone w jakimś stopniu ? Zajrzeć tam lepiej?:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2012, 22:05:06 »
Klawisz "odbija" normalnie, tylko nie zawsze reaguje po wciśnięciu. Jest trochę lepiej po użyciu tego sprężonego powietrza, ale dalej czuję dyskomfort. Za rozbiórkę się nie zabieram - brak narzędzi oraz jeszcze większy brak zdolności manualnych ;)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2012, 22:08:54 »
To dziwne, raczej wątpię żeby dostał się wielki kawałek czegoś co by zawadzało i przedostało się w tych szczelinach....
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2012, 22:23:24 »
Ehh, trudno. Jakoś nie mam szczęścia do tych ds'ów. To już chyba 3 z którym mam jakiś problem.

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2012, 09:08:19 »
Dobra, inaczej. Kto potrafi to naprawić? Fakt, że ten DS jest mocno zdezelowany itd, ale po prostu już nie mam siły na kupowanie czegoś innego. Oczywiście opłacam całą imprezę, materiały, przesyłki itp. Chętni proszę o PM. Temat chyba można zamknąć bo niczego nie wnosi.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2012, 10:57:20 »
Tylko, że to nic trudnego. Jedyny problem to taki, że musisz mieć odpowiednie śrubokręty (chyba mały krzyżak w przypadku DS). Rozkręcasz, rozkładasz delikatnie i zajmujesz się tylko mikro switchem pod przyciskiem L. Możesz nasączyć czystym alkoholem np. pałeczkę higieniczną i trochę tego alkoholu wcisnąć w ten przycisk. Potem weź np. pęsetę i pokręć naście razy w lewo i prawo tym małym przyciskiem. Tam się po prostu dostał jakiś pył albo jakiś element się lekko wytarł. Trzeba to przeczyścić i tyle.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2012, 11:23:30 »
Trzeba wymienić mikroprzełącznik, który tam jest. Jego obudowa jest na stałe zmontowana. Musisz rozkręcić konsole, potem zobacz jak on wygląda. Następnie w każdym większym sklepie elektronicznym w sieci znajdziesz to co potrzebujesz. Potem trzeba to przelutować i tyle.
Kiedyś (chyba na skizo.org) przerabialiśmy ten temat również. Jeśli wielokrotne dmuchanie nic nie pomaga. Trzeba wymienić. Jak masz dobra lutownice i śrubokręt to jest to 30 minut roboty.

P.S. ten mikroprzełącznik kosztuje może 1 PLN :D

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [DS Classic] Problem z "L"
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2012, 13:01:05 »
Przedwczoraj zrobiłem tak, że strzykawką zaaplikowałem trochę alkoholu i porządnie przedmuchałem raz jeszcze sprężonym powietrzem. Puki co działa wszystko znakomicie. Ale jeśli problem powróci to zastosuję się do Waszych rad i zrobię to porządnie. Pozdrawiam