Autor Wątek: Pomoc w zakupie Wii  (Przeczytany 3638 razy)

Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Pomoc w zakupie Wii
« dnia: Marzec 18, 2012, 19:09:42 »
Witam serdecznie. Planuję zakupić Wii  i mam kilka pytań na które odpowiedzi są różne w zależności od tego gdzie szukałem, pomyślałem, że tu uzyskam jasnej informacji.

Zauważyłem, że czarne kolorystycznie konsole są tańsze, czy ma się to jakoś do blach/przerabiania itp ?
Blokada regionalna - wiem, że takowa jest, czy są sposoby zdejmowania jej bez narażania się Nintendo?
Chce mieć możliwość grania przez sieć, gry tylko oryginały (nie zamierzam konsoli przerabiać)

Te regiony w sumie najważniejsze gdyż już chciałem licytować wersję NTSC ze względu na więcej pozycji wydanych w Stanach niż europie.

Za pomoc z góry dziękuję.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2012, 19:42:15 »
Zależy czy interesujesz się zakupem nowej konsoli czy używanej. Na pewno godne polecenia są modele sprzedawane wraz z Wii Remote Plus. Niedawno Nintendo wypuściło nowe Wii pozbawione wstecznej kompatybilności z NGC, które dodatkowo muszą leżeć w poziomie... tego raczej nie polecam.

Jeżeli masz możliwość to raczej inwestuj w NTSC. Ja bym tak zrobił, ale kupiłem PAL, a wiadomo - mądry polak po szkodzie... Mają ładniejsze/logiczniejsze wydania gier, co uwidacznia się m.in. w grzbietach pudełek. No i tak jak pisałeś, mają bogatszą bibliotekę tytułów.

Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2012, 20:11:54 »
Myślałem bardziej nad używką do 100$ jako, że jest około 10 tytułów które chce od razu do niej zakupić, nie pozostaje mi dużo pieniędzy na samą konsolę. W czarnej wersji kolorystycznej.
Awaryjność tej konsoli chyba nie jest aż tak wysoka ?


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2012, 20:29:45 »
Awaryjność Wii w jakiejkolwiek wersji kolorystycznej jest praktycznie zerowa. Nie ma żadnej różnicy między czarnym a białym kolorem w kwestii wytrzymałości itd. Jedyne co może paść w Wii to laser, który można naprawić w kulturalny sposób w domowych warunkach za pomocą Wii Lens Cleaning Kit, który przeczyści soczewkę lasera. Więcej na ten tematu tu -> http://www.retroage.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2087&Itemid=157

Ja jestem userem czarnej wersji kolorystycznej Wii i bardzo ją sobie cenię. Dość powiedzieć, że pierwotnie, jeszcze pod nazwą Revolution, konsola była prezentowana właśnie w tej barwie :)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2012, 21:21:21 »
Czarne są mniej lubiane niż białe bo nie ma przeróbki pozwalającej na granie w kopie nagrane na płytach a jak wiemy łatwość piracenia jest sprzedawcą systemu. Innych różnic nie znam. Sam używam czarnej wersji i nie zauważyłem żadnych zmian względem białej poprzedniczki.

Ja bym brał PAL ze względu na to, że w Ameryce (nie wiem jak teraz bo może mam przestarzałe wiadomości) nie wydano najlepszych gier na tą konsolę a mianowicie Last Story i Xenoblade (w 2 tytuł zagrywam się od świąt).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2012, 21:27:14 »
Czarne są mniej lubiane niż białe bo nie ma przeróbki pozwalającej na granie w kopie nagrane na płytach a jak wiemy łatwość piracenia jest sprzedawcą systemu. Innych różnic nie znam. Sam używam czarnej wersji i nie zauważyłem żadnych zmian względem białej poprzedniczki.

Ja bym brał PAL ze względu na to, że w Ameryce (nie wiem jak teraz bo może mam przestarzałe wiadomości) nie wydano najlepszych gier na tą konsolę a mianowicie Last Story i Xenoblade (w 2 tytuł zagrywam się od świąt).

To ciekawe, bo ja nie słyszałem, że czarnych się nie da przerobić. Wydali w jednakowym czasie czarną wersję z Wii Remote + i białą, więc czyżby dodali w czarnej coś "jeszcze"?

Xenoblade wydadzą w USA, premiera 6 kwietnia 2012. Last Story owszem jak na razie tylko w Europie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2012, 21:50:14 »
Ale już Tales of Symphonia: Dawn of the New World w wersji NTSC jest sporo tańsze, tak samo Fire Emblem Path of Radiance (GC)


Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2012, 00:45:52 »
Last Story też ma premierę zapowiedzianą na kiedyś tam w 2012. Jednak na PAL się nie skuszę, łatwiej jest mi kupować gry w stanach a język ten sam.


Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2012, 18:40:50 »
Nie krzyczcie na mnie, że post pod postem, zależy mi żeby ktoś to zobaczył.
Znalazłem ciekawą rzecz która w sumie rozwiązałaby mój problem w 100 procentach.

http://www.sklepe.pl/wii-datel-free-loader-pal-wii-gra-p528.html

Pytanie brzmi czy to jest całkowicie legalne i czy Nintendo nie ma nic przeciwko takim gadżetom.
No i oczywiście czy to działa.
Gdyby się okazało, że tak to nie musiałbym macać się z zakupem konsoli NTSC wystarczyłaby PAL a gierki ze stanów.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2012, 18:46:25 »
Program który zmienia nawet chwilowo oprogramowanie konsoli chyba legalnie tego nie robi. Tak mi się wydaje - aczkolwiek nie mam pojęcia jak to jest realizowane programistycznie. Trzeba by poczytać o ów urządzeniu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2012, 19:41:33 »
To będzie coś w rodzaju Swap Magic do Wii. Pewnie "programik" umożliwia też odpalenie kopii zapasowych gier.

Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2012, 21:11:49 »
Rozumiem, zostało mi jeszcze ostatnie pytanie.
Czy blokada regionalna dotyczy także wstecznie kompatybilnych gier z GameCube ?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2012, 21:13:04 »
Chyba dotyczy aczkolwiek mogę się mylić.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2012, 22:48:23 »
Dotyczy w 100%. Nie odpalisz gry NTSC NGC na Wii PAL i na odwrót.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2012, 16:52:54 »
Te nowe dostawy w sklepach, gdzie wii jest pokazane na boxie w poziomie ( np. niebieska wersja olimpijska) są już bez kompatybilnosci z GC ?? Prosze o odp :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2012, 17:00:04 »
Niestety, nie odpalisz na nich gier z NGC.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 10, 2012, 17:18:25 »
Niestety, nie odpalisz na nich gier z NGC.
Tak, dokładnie. Generalnie nie wiem do kogo skierowana jest ta "Family Edition" skoro juz oryginalne Wii nastawiane jest pod kątem "popierdółkowatych gier rodzinnych". To jest taka wersja okrojona, moim zdaniem nikomu niepotrzebna... Coś takiego jak PSP E-1000, ale to miało większy sens.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 10, 2012, 19:18:25 »
Wiesz, dla osób, które kupują konsolę z zamiarem gry w dedykowane platformie pozycje, to nie jest zły deal. Sporo gier przeportowali z NGC na Wii via Metroidy czy RE4, które z ruchowym sterowaniem są przyjemniejsze w kontrolowaniu. Nowych gier na NGC już nie kupisz w sklepach, a sporo osób kupuje Wii jako prezent dla dzieci. Kilkulatki nie będą przesiadywały na forach, allegro i szukały jakiejś okazji cenowej. Granie w gry z NGC na Wii wymaga też dokupienia dodatkowego pada od NGC. Moim zdaniem już lepiej kupić NGC z padem i kilkom grami, niż próbować posiąść to wszystko na Wii. 4 różne pady do 1 konsoli to dla mnie przesada, tylko po to żeby móc zagrać we wszystko. Kupując NGC i Wii masz 2 różne, kompletne systemy do kolekcji.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Pomoc w zakupie Wii
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 10, 2012, 19:32:22 »
Lepiej bo by zagrać w gry z NGC na Wii jeszcze trzeba mieć memorkę. Czyli memorka, pad i gra. Czyli co zostaje czego nie kupujemy - samej konsoli z zasilaczem.

Na Wii jest bogata biblioteka gier plus VC, wsteczna kompatybilność nie jest tutaj aż tak wymagana. Ewentualnie można poszukać używanych konsoli z przedostatnich linii motion plus (konsole z grą oraz napisem Wii Sports Pack Resort na pudełku, sprzedawane pod koniec ubiegłego roku jeszcze)