Autor Wątek: [GBA] Klon GBA  (Przeczytany 3809 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[GBA] Klon GBA
« dnia: Kwiecień 30, 2012, 12:34:23 »

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2012, 12:51:01 »
Moim zdaniem warto przełożyć całą sprawną płytę główną z normalnego GBA z np. walniętym ekranem i mieć świetną konsolę do grania [backlight, guziki cyfrowe, bateria do ładowania] :D

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2012, 13:11:06 »
Tak, tylko nie wiadomo czy ten ekran podepniesz pod płytę główną z GBA, czy ta bateria będzie współpracować z resztą itd...

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2012, 14:27:44 »
Ale po co bawić się w przekładanie? Toć to jedno i to samo :P Tyle że Chińskie :)

Jeśli ktoś ma oryginalnego Advance, to zawsze może mieć też Chińczyka, na którym by grał, a oryginalny Advance stał by na półeczce ^^

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:11:21 »
Jakis czas temu było to na allegro za ponad 100zł oraz podrobki sp za 60zł bodajze. Ciekaw jestem czy moze posłuzyc jako zrodło podswietlenia/ekranow do gb

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:14:33 »
Ale po co bawić się w przekładanie? Toć to jedno i to samo :P Tyle że Chińskie :)

Jeśli ktoś ma oryginalnego Advance, to zawsze może mieć też Chińczyka, na którym by grał, a oryginalny Advance stał by na półeczce ^^

Nie jest identyczny, nawet nie jest blisko bycia identycznym....no chyba ze mowa o obudowie (chociaz i ta ma wiele zmian) Sam produkt to emulator gier emulujacy miedzy innymi gba (ponoc bardzo dobrze), odpala filmy, ma baterie taka jak w SP. Ale sa i minusy, rozmiar ekranu sie nie zgadza a co za tym idzie widac pikseloze, guziki sa bardzo twarde i trudno sie je wciska. Podłącza się go uzywajac kabla ext do USB, ale cos musieli powalic bo sie szybko te maszynki upalaja i jedyne co was wtedy moze powitać to White Screen of Death. Ekran jest podświetlany a nie naświetlany i jeśli mi się dobrze wydaje ma inną taśmę od ekranu (łączącą z płytą główną).  Konsolka odpala też orginalne carty gba....ale nie widzi save'ów a w niektórych przypadkach je usuwa. Obsługi kartów gb/gbc brak.

Jako ofiara do czesci zamiennych nie....jako konsolka do tyrania może być dobra...ale ceny nie schodza w polszy ponizej 250zl/szt.

To by bylo na tyle...sam sie interesowalem ta konsolka i odpuszczam zakup bo nie ma sensu...lepiej zainwestowac w SP i EZflash jak ktos musi miec filmy i mp3, bo żywotność baterii jest ta sama.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:25:40 »
Święta racja. W stu procentach popieram. Źródło podświetlenia za 250 PLN to żadne źródło. Ale czy cena to aby na pewno 250 PLN? Aha jeszcze jedna sprawa: czy da się tę konsolę flashować? Może wina w upalaniu konsoli leży w tym, że soft jest badziewny, ale ja się na tym zupełnie nie znam. Jednakże sam fakt, że odpala i bardzo dobrze emuluje gry GBA jest interesujący.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:40:36 »
To by bylo na tyle...sam sie interesowalem ta konsolka i odpuszczam zakup bo nie ma sensu...lepiej zainwestowac w SP i EZflash jak ktos musi miec filmy i mp3, bo żywotność baterii jest ta sama.

Owszem ale zwróć uwagę, że nie bez przyczyny wydali GBA a nie SP. Wielu osobom wygodniej leży w łapach ta oto konsolka. Dajcie mi backlight z AGS-101 w środku GBA, transparentny case + cyjanowe guziczki A,B,L,R, Start, Select i nigdy już nie ruszę GBA SP (v1, v2) :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:51:23 »
To też racja. GBA swoją ergonomią przewyższa SP. Istotą włożenia ekranu od SPv2 byłoby zorientowanie się które piny odpowiadają za które piny w zwykłym ekranie od GBA.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:57:39 »
To też racja. GBA swoją ergonomią przewyższa SP. Istotą włożenia ekranu od SPv2 byłoby zorientowanie się które piny odpowiadają za które piny w zwykłym ekranie od GBA.

No ale niestety trzeba by poświęcić jakiegoś GBA SPv2 (AGS-101) na tę operację. Albo polować na uszkodzone modele ale ich jest raczej jak na lekarstwo.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2012, 16:11:58 »
To by bylo na tyle...sam sie interesowalem ta konsolka i odpuszczam zakup bo nie ma sensu...lepiej zainwestowac w SP i EZflash jak ktos musi miec filmy i mp3, bo żywotność baterii jest ta sama.

Owszem ale zwróć uwagę, że nie bez przyczyny wydali GBA a nie SP. Wielu osobom wygodniej leży w łapach ta oto konsolka. Dajcie mi backlight z AGS-101 w środku GBA, transparentny case + cyjanowe guziczki A,B,L,R, Start, Select i nigdy już nie ruszę GBA SP (v1, v2) :P
Proponowałem takie coś już w innym temacie :) Dla mnie bomba :D Ekran w v2 - cudo. Wszystko oprócz ekranu w GBA - cudo. Kombonacja sama pcha się do głowy :P A bateria do ładowania to niekeniecznie najlepsze rozwiązanie. Jak jestes gdzieś alej od "cywilizacji" to paluszki są niezastąpione :D Ale rzeczywiście, trudno by było zdobyć takiego "dawcę 101" :l

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2012, 23:59:49 »
Ta, popieram w 100%. Nawet jak znajdziesz takiego AGSa 101 to i tak jak coś spieprzysz to jedynie na śmietnik się nadaje. Taśmy są delikatne i do tego trzeba cierpliwości itd. Fakt, GBA jest najwygodniejszy.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2012, 20:16:31 »
ma ktoś namiar na taką konsolę???
z miłą chęcią kupię:)
zwykły GBA z podświetleniem to coś dla mnie:D

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2012, 21:45:44 »
Dam sobie głowę uciąć, że jeszcze miesiąc temu taki klon był na dealextreme. Teraz jakoś znikło :/

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2012, 22:52:12 »
Wydaje mi się, że też widziałem go na dealu. Na pewno gdzieś z mięsiąc temu pojawił się na allegro, trzeba czekać ;)

McMarycha

  • Gość
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2012, 05:52:49 »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA] Klon GBA
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2012, 13:10:43 »
Ta, to co przypomina SP też widziałem...