Autor Wątek: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2  (Przeczytany 4982 razy)

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
[PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« dnia: Maj 15, 2012, 22:33:21 »
Chciałem pograć w tytuły z PS1 na PS2 ale okazało się ze mogą być zapisane tylko na karcie z PS1, pożyczyłem ale konsolka w ogóle jej nie widzi(karta jest oryginalna). Można coś z tym zrobić?

McMarycha

  • Gość
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2012, 02:07:12 »
Gra jest oryginalna ?
Spróbuj wyjąc karte do ps2 i zostaw tylko tą z ps1 i posprawdzaj w innych portach

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2012, 02:11:52 »
Gra jest oryginalna i poza tym wcześniej zrobiłem już wszystko co napisałeś, ale to nie dało efektu dlatego założyłem temat. Na karcie jest prawdopodobnie zapisana gra w NTSC a moje PS2 jest PAL'owskie. Jutro spróbuje odpalić kartę na PS1, wyczyścić kartę i sprawdzić na PS2 ale coś czuje że  może nie dać żadnych efektów.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2012, 09:07:13 »
U mnie działa bez problemów nawet jak jest wetknięta w drugim porcie karta od PS2. Wydaje mi się że wersja gry (NTSC, PAL) nie ma różnicy, poza tym że możesz nie wczytać save'a z wersji PAL odpalając grę NTSC. Nawet PALowskie gry mogą ze sobą być nie kompatybilne, na angielskim Abe's Exodus nie wczytasz save z niemieckiej wersji tej gry. U mnie czasami pomaga poruszanie kartą, bo nie zawsze załapuje.

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2012, 11:19:26 »
A karta na pewno sprawna? Przeczyść jej styki, albo przynajmniej przedmuchaj. Jak masz rozdzielacz padów z czytnikiem memorek to możesz też sprawdzić przez niego czy działa.

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2012, 12:58:42 »
Słyszałem, że czasami są problemy, nawet z oryginalną kartą sony. Sam miałem niegdyś taki problem i pomogła tylko karta http://allegro.pl/karta-pamieci-psx-1mb-warez-3027-super-jakosc-i2340256734.html ponoć jest w 100% kompatybilna z każdym ps2, a polecił mi ją znajomy z innego forum.

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2012, 14:07:16 »
Wow!;) Dzięki panowie za zaangażowanie w rozwiązanie problemu. Ruszałem kartą, rozkręcałem, czyściłem i nic. Ale chyba kupię kartę podesłaną przed Medalist.

McMarycha

  • Gość
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2012, 14:15:31 »
Broń Bożę nie kupuj podróby, kup oryginalną SONY bo z tych podrób  mogą Ci znikać save'y

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2012, 14:55:34 »
A jeżeli znowu jej nie odczyta PS2? Mimo wszystko chyba kupię tę od Medalist, 10zł to nie majątek a  mam straszne ciśnienie na granie w gry z PS1.

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2012, 14:56:32 »
Broń Bożę nie kupuj podróby, kup oryginalną SONY bo z tych podrób  mogą Ci znikać save'y
Od niezliczonych czasów używam kart oryginalnych i podróbek. Nigdy, ale to nigdy nie zniknęły mi save' y, z żadnej. Nie sugeruj, że proponuje koledze jakieś badziewie. Na ps2 slim oryginalna karta psx NIE DZIAŁA. A karty od warezu używam od lat.

McMarycha

  • Gość
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2012, 16:02:57 »
No cóż ja jednak na miejuscu kolegi bym kupił oryginał, zawsze to większa jakość.
A co do podrób to  mogę je jedynie polecić do FMCB ale nie do save'a

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2012, 16:05:16 »
No cóż ja jednak na miejuscu kolegi bym kupił oryginał, zawsze to większa jakość.
A co do podrób to  mogę je jedynie polecić do FMCB ale nie do save'a

Używałem podróbkę karty pamięci do Gacka, działała wyśmienicie. Nie zawsze podróbki są złe. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

McMarycha

  • Gość
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2012, 16:18:52 »
Ale rynek był i jest bardziej zaśmiecony kartami do psx niż gc więc  wiesz... Sądzę ze te 20zł za oryginalną karte to nie dużo

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2012, 16:26:11 »
Ale jeżeli karta Lukasowi nie działa na PS2 to może spróbować z podróbką, Medalistowi działa. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2012, 18:52:26 »
Na moim PSone oryginalna karta pamięci od Sony nie działa, nie działają też wibracje w padzie (wina konsoli, nie pada). Działają za to memorki nie oryginalne. Ja jednak jestem zrażony do używania nieoryginalnych akcesoriów, bo potem są tylko problemy z portami. Na PS2 pewnie może być podobnie.

Jednak save z nieorygalnych memorek nie znikały mi nigdy. A miałem nawet te mające po 8 stron co dawało w sumie 120 bloków na zapisy.

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2012, 21:10:39 »
Ja z kolei posiadam niemal wszystkie rodzaje akcesoriów do ps2 i...większość jest nieoryginalna. Zamęczyłem już 3 pady sony (w jednym siadły wibracje, w drugim przyciski a w trzecim wtyczka), kartę do ps2 muszę przyznać mam oryginalną i sprawuje się znakomicie, ale jeżeli chodzi o psx sprawa ma się trochę inaczej, co do oryginalności lub nie danych kart. A najbardziej chyba jestem zadowolony z bezprzewodowego pada od Hamy, maleństwo, ale daje radę :)

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [PS2] Karta pamięci z PS1 na PS2
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2012, 07:29:46 »
U mnie padły porty w trzech konsolach PlayStation, co się objawiało nie działaniem oryginalnych akcesoriów, od tamtego momentu zakupuję do konsol tylko oryginalne akcesoria. Niezależnie czy to PSX, PS2, DC czy Xbox.