Autor Wątek: 3DS XL  (Przeczytany 13575 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 16, 2013, 10:20:55 »
@Antari - Ale z tego co wiem to na Europę i USA zapowiadają go dopiero teraz :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 16, 2013, 11:26:35 »
Mnie tylko ciekawi, czy bedzie sie dalo wygodnie grac w Monster Huntera bez CPP. No, ale to sie okaze juz niedlugo.

Mam to "dziadostwo" i mam spore obawy co do "komfortowej" gry w MH za pośrednictwem CPP. Bez CPP to już w ogóle nie ma mowy! Za tydzień wychodzi demo w eshopie więc będę testował w praktyce. Ale póki co jestem niestety na nie ;( Cała ta konstrukcja jakoś dziwnie mi leży w łapach, a na dodatek podejrzanie ciężko dostać się do klawisza L. Możliwe, że powyższe jest efektem tego, że przyzwyczaiłem się do rozlokowania klawiszy na Classic Controlerze Pro z Wii. W każdym bądź razie, to demo będzie takim ostatecznym testem, czy warto się bawić w ekhm mobilnego MH czy lepiej inwestować w Wii U. Nota bene świetny bundle zapowiedzieli na marzec :)

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 17, 2013, 10:37:00 »
Mam wieści!!! Wróciłem właśnie z ferii, a konkretnie z miejscowości zwanej Livigno. Był tam sklep który jakimś cudem wcześniej przeoczyłem, nazywa się Open games i ma chyba wszystko. Nowe wersje XL oraz chyba każdą możliwą grę na ds/3ds (i nie tylko) oraz mnóstwo akcesoriów.

Jak ktoś aż tak krytykuje wersje 3ds xl to znaczy, że nie miał z nią większej styczności, ja też byłem bardzo źle do niej nastawiony i za nic jej nie chciałem. To, że ją mam wynikło z przypadku (długa historia i nie zamierzam wam jej przybliżać) ale gdy ją mam już jakiś czas to się do niej bardzo przekonałem.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 17, 2013, 12:10:33 »
Jak ktoś aż tak krytykuje wersje 3ds xl to znaczy, że nie miał z nią większej styczności, ja też byłem bardzo źle do niej nastawiony i za nic jej nie chciałem. To, że ją mam wynikło z przypadku (długa historia i nie zamierzam wam jej przybliżać) ale gdy ją mam już jakiś czas to się do niej bardzo przekonałem.

Jak ktos jest zadowolony z plamki wielkosci stodoly, to znaczy, ze nie mial z dobrymi wyswietlaczami wiekszej stycznosci.

Jak ktos jest zadowolony z pojedynczego analoga, to… etc., etc.

Przyklady mozna mnozyc w zaleznosci od tego, co kto sobie ceni i co kogo w oczy kole.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 17, 2013, 21:32:55 »
Nie twierdze, że ta konsola jest idealna i owszem brakuje drugiej gałki, ekran jest trochę słaby ale nie aż tak, jedynie uważam, że przesadzacie i nie jest tak źle.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 18, 2013, 01:16:05 »
Inlagd przesadzasz :P Konsola oprócz wad ma też zalety. Z relacji ludzi, których opinię cenię słyszałem, że efekt 3D jest łatwiejszy w dostrzeżeniu w modelu XL, co jednak jest kwestią dość subiektywną. Z kolei obiektywnie można stwierdzić, że konsola lepiej emuluje gry z DS'a. 3DS Classic z uwagi na różnice w rozmiarach i rozdzielczościach ekranu w stosunku do DS, wyświetla gry z DS lekko rozmyte. XL wyświetla nieskalowany obraz pośrodku ekranów przez co mamy tu do czynienia z idealną kopią. Jeżeli ktoś nie lubi mieć 10 konsol w domu, to fajna opcja żeby zamknąć dwie generacje w jednej maszynce.

Podobnie XL rozwiązuje problem w kwestii śliskości zewnętrznej i wewnętrznej części obudowy. Dodatkowo ludzi, którzy jak ja cenią jednolitość, ucieszy fakt, że wnętrze wreszcie zostało utrzymane w jednym kolorze.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 18, 2013, 10:07:32 »
Zgodzę się z Antarim, wszystko co napisałeś jest w 100% prawdą. Myślę, że można doszukać się więcej zalet ale i też wad. Konsola nie jest idealna jak wszystko z resztą i nie można do niej tak krytycznie podchodzić ale i nie powinno się przesadzać z jej wychwalaniem, bo jednak ma wady.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 18, 2013, 10:28:09 »
Nie no nie mowie, ze to jest zly sprzet; sam bylem bardzo krytycznie do XL nastawiony, a mimo to po szybkich ogledzinach w sklepie odebralem go na tyle lepiej od normalnego 3DSa (ktory byl ogromnym krokiem wstecz w designie), ze przygarnalem biala wersje. Ale mimo to widze wiele negatywnych rzeczy zarowno w samej konsoli, jak i w obecnej polityce Nintendo (np. Cave Story w eShopie? Nieee, ale w zamian moge sobie sciagnac przypisane do konsoli "duze" gry w cenach znaczaco wyzszych niz wersje pudelkowe w sklepie na polce…).

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 18, 2013, 16:09:55 »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 18, 2013, 18:32:00 »
Jak ktos jest zadowolony z plamki wielkosci stodoly, to znaczy, ze nie mial z dobrymi wyswietlaczami wiekszej stycznosci.

Jak ktos jest zadowolony z pojedynczego analoga, to… etc., etc.

Przyklady mozna mnozyc w zaleznosci od tego, co kto sobie ceni i co kogo w oczy kole.

Hehe no dokładnie się z tym zgadzam. Co człowiek to wymagania. Jeden woli matową obudowę estreeta, drugi wielkie ekrany i pikselozę, a trzeci woli grać na emu bo tam lepsza grafika niż na konsolach. Dla kogo kogo, dla tego kogo.

3DS Classic z uwagi na różnice w rozmiarach i rozdzielczościach ekranu w stosunku do DS, wyświetla gry z DS lekko rozmyte. XL wyświetla nieskalowany obraz pośrodku ekranów przez co mamy tu do czynienia z idealną kopią. Jeżeli ktoś nie lubi mieć 10 konsol w domu, to fajna opcja żeby zamknąć dwie generacje w jednej maszynce.

Zaraz zaraz, chyba to nie do końca tak jest. 3DS Classic pozwala na wyświetlanie gier z 3DSa w dwojaki sposób - skalowane (obraz zajmuje cały dolny ekranik) bądź 1:1 (czarna ramka wypełnia pozostałe piksele) W drugiej opcji obraz jest niewielkich rozmiarów z uwagi na małą plamkę w 3DS Classic przez co ciężko się gra.

Czy na 3DS XL jest jakoś inaczej? Czy po prostu tak samo z tym iż obraz w drugiej opcji czyli 1:1 wygląda lepiej bo plamka jest większa -> czyli bliższa oryginałowi znanemu z DSa.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 18:40:43 wysłana przez Keitaro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 18, 2013, 19:42:41 »
Nie wiem
nie wiem nic.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 18, 2013, 19:54:04 »
Obraz jest większy ale zachowuje proporcje (i jest dobrej rozdzielczości :))

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 18, 2013, 21:01:50 »
Nie wiem
nie wiem nic.

Antari, nie spamuj, bo dojedzie do tego, że będę Twoje wpisy usuwał ;D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 18, 2013, 22:25:46 »
Nie wiem
nie wiem nic.

Antari, nie spamuj, bo dojedzie do tego, że będę Twoje wpisy usuwał ;D

Albo dostane bana jak admini na forum RA od moderatorów forum xD

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 23, 2013, 19:47:45 »
ochłap, byłem tam, dwa lata temu! Wspaniały sklep, ale wtedy jeszcze 3DS'ów nie było. Pamiętam DSi XL na 25'cio lecie Mario, figurki Mario i Luigiego i chyba jakieś DS lite :) Będę tam w przyszłym roku, obadam, zobaczę :D

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 24, 2013, 09:23:44 »
ochłap, byłem tam, dwa lata temu! Wspaniały sklep, ale wtedy jeszcze 3DS'ów nie było. Pamiętam DSi XL na 25'cio lecie Mario, figurki Mario i Luigiego i chyba jakieś DS lite :) Będę tam w przyszłym roku, obadam, zobaczę :D
Miło, że nie tylko ja tam byłem. W przyszłym roku też jadę i może znów coś fajnego przywiozę :)