Autor Wątek: Sugestie na temat strony i forum  (Przeczytany 54953 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 20, 2013, 15:34:45 »
Sugeruję zmianę hosta, bo te pady i lagi przestały być śmieszne.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 20, 2013, 15:46:25 »
Mam ostatnio dobre doświadczenia z hostpark.pl. Przenieśli mnie na szybszy serwer jak zgłosiłem, że trochę hosting kuleje (przede wszystkim zapytania do bazy trwały długo) i odkąd jestem na nowym serwerze wszystko śmiga tak, że się nie mam do czego przyczepić.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 24, 2013, 15:27:26 »
Przez ostatnie 3-4 dni przez pół dnia nie mogę dobić się na forum. Ten hosting trochę sobie w kulki leci.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 24, 2013, 15:28:44 »
Przez ostatnie 3-4 dni przez pół dnia nie mogę dobić się na forum. Ten hosting trochę sobie w kulki leci.

Myślałem, że tylko ja to mam. Na 7 dni w tygodniu miałem 4 zgony forum, takie prawie całodniowe.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 24, 2013, 17:26:43 »
Nie tylko Ty.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 24, 2013, 18:29:20 »
Potwierdzam
Przez fakt że nawet sporadycznie wchodzę na stronę wiem że to się dzieje co najmniej raz na dwa dni.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 24, 2013, 19:18:18 »
Potwierdzam. Dziś przynajmniej od 13-tej do 14-tej nie mogłem się dostać.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 24, 2013, 20:33:15 »
Dokładnie. Ostatnio to prawie przez cały dzień nie szło się dostać.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 24, 2013, 21:56:54 »
Pisali nie dawno o tym że mogą być jakieś problemy, ale nie pamiętam kiedy dokładnie. Trzeba by maila poszukać.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 24, 2013, 22:13:24 »
Pisali nie dawno o tym że mogą być jakieś problemy, ale nie pamiętam kiedy dokładnie. Trzeba by maila poszukać.

Pytanie tylko za co płacicie. Ja bym dawno przeniósł wszystko na inny host, bo to nie pierwsze i zapewne nie ostatnie problemy z tym aktualnym. Korzystam z usług KEI i z linuxpl.com, śmiało mogę polecić. Druga opcja zdecydowanie tańsza. Przerwy techniczne są bardzooo rzadko, a jak już są to w godzinach nocnych. Poza tym mają zawsze aktualną wersje PHP, baz danych itp. Nie rozumiem waszej polityki siedzenia na jakimś zagranicznym serwerze skoro polskie są tanie i bardzo dobre. Roboty z przeniesieniem chyba zbyt wiele nie będzie, a strona i forum na pewno na tym zyska. Teraz to nie dość, że często całkowicie pada to jeszcze jak już zacznie działać to czas reakcji ma tragiczny. Czasem rezygnuje z wysłania wiadomości, bo się doczekać nie mogę.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 24, 2013, 22:36:32 »
Roboty z przeniesieniem nie ma żadnej, bo polskie hostingi w ramach wyboru ich usług oferują przeniesienie za darmo (choć zrobienie to samemu to chwilka). Linuxpl też polecam, bo miałem do czynienia z ich usługami - włączali mi co tam chciałem na serwerze, kontakt dobry - całkiem fajny hosting.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 24, 2013, 23:58:22 »
Generalnie to jest tak - znajdź mi hosting, który zagwarantuje ci pod zastaw nerki niezawodność 365/h. Korzystasz z takiego a nie innego hostingu więc go polecasz. A ja znajdę 10 innych osób, które cenią sobie ten, na którym obecnie stoi GBF. I czego to dowiedzie? Myślę, że niczego.

Odnoszę też wrażenie, że sporo osób w tym temacie tylko czeka na najdrobniejsze potknięcie ze strony technicznej żeby wpiąć przysłowiową pinezkę w temacie hostingu. Polecam robić jakieś tabele z zestawieniem awarii w przeciągu roku, może to w czymś pomoże.

Albo wiem, możemy się tak umówić, że wypłacisz mi jakąś okrągłą/chorą sumkę jak po przeniesieniu GBF na linuxpl.com pojawi się choć minuta braku dyspozycyjności. A ja będę tylko siedział i F5 stronę. Fun, fun, fun!

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 25, 2013, 07:39:38 »
Żartujesz? Prawie całodniowy downtime, kilka razy w miesiącu jest w tych czasach niedopuszczalny.

Gdyby to była minuta, czy nawet pięć to nikt by się w tym temacie nie odezwał.

BTW - nie trzeba F5, są narzędzia do badania nieprzerwalności usług i nigdy nie doświadczyłem takich długich awarii na hostach, z których korzystam.

Na dzień dzisiejszy oferuje się 99,5% uptime w skali roku.100% to już chore ceny... ale wydaje mi się, że gbf spadło już poniżej tych 99,5%.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 25, 2013, 08:37:14 »
Ja nie mam niestety żadnej gwarancji że następny host będzie lepszy. Ten ma taką zaletę iż był też po znajomości, choć ten kontakt mam bardzo słaby obecnie. Lagi mogą wystąpić bo host jest po drugiej stronie półkuli ziemskiej, choć ja ich nie obserwuję.

GBM_Fan >> Jak masz pewny host, o takich samych parametrach, możliwościach robienia pełnego backupu / automatycznego backupu plików z panelu admina, w podobnej cenie, ma za to kto zapłacić (bo do końca roku obecnego servera GBFu daleko), chcesz przenieść - to możemy to rozważyć. Mi przerwy nie przeszkadzają osobiście, ani obecnie nie mam na tę akcję czasu.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 25, 2013, 08:40:47 »
M4ciek ma racje. Antari podchodzisz do sprawy w sposób dość zabawny. Mało wymagający z Ciebie klient, nie ma co. Dla mnie jeden dzień zgonu serwera bez wytłumaczenia ze strony firmy hostingowej jest niedopuszczalny. Nie wyobrażam sobie postawić np. strony firmowej na czymś takim. To jakieś wasze ziomki, że ich tak bronicie? Odnoszę wrażenie, że nawet gdyby strona działała w kratkę to dla administracji będzie to i tak "dopuszczalne". Poza tym nie kumam co złego w tym, że użytkownicy forum zauważają problem z działaniem strony i piszą w tym temacie? Może od razu go zamknijcie :D

Ja nie mam niestety żadnej gwarancji że następny host będzie lepszy. Ten ma taką zaletę iż był też po znajomości, choć ten kontakt mam bardzo słaby obecnie. Lagi mogą wystąpić bo host jest po drugiej stronie półkuli ziemskiej, choć ja ich nie obserwuję.

GBM_Fan >> Jak masz pewny host, o takich samych parametrach, możliwościach robienia pełnego backupu / automatycznego backupu plików z panelu admina, w podobnej cenie, ma za to kto zapłacić (bo do końca roku obecnego servera GBFu daleko), chcesz przenieść - to możemy to rozważyć. Mi przerwy nie przeszkadzają osobiście, ani obecnie nie mam na tę akcję czasu.

No tak, genialne myślenie "obecny host jest do d***, ale nie mam pewność czy kolejny nie będzie gorszy". No mistrzostwo :D

Widzę element spychologii przejawia się nawet na forum. Nie pozostaje nam nic innego jak mieć nadzieję, że host się poprawi albo Kei znajdzie trochę więcej czasu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 25, 2013, 08:44:04 »
Napisałem już w poście co myślę. Nie bronię tego co jest, ale wiem że może być gorzej bo nie mam lepszych pewniaków. Dlatego jak chcesz możemy to obgadać i działaj.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 25, 2013, 08:54:13 »
Dajcie znać ile generujecie ruchu miesięcznie. Bo jeśli mniej niż 50GB to hosting nie wyniesie więcej niż 50zł rocznie, co raczej nie będzie problemem gdybyś ogłosił zbiórkę wśród userów forum. Sam bym się na pewno dorzucił, bo często tu zaglądam.

Generalnie wszędzie gdzie jest cPanel / DirectAdmin są backupy we wszystkie możliwe sposoby... automatyczne, manualne, z poziomu CRON - czego dusza zapragnie.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 25, 2013, 16:47:26 »
Bo admini nie mają nic lepszego do roboty jak tylko zmieniać hosting co tydzień z uwagi na to, że wystąpiły jakieś zakłócenia. To jest dopiero zabawne i przypomina takie miotanie się z jednej strony na drugą. Czasem z deszczu pod rynnę. Znam takie osoby, które zmieniają operatora sieci komórkowej rok w rok, bo wiecznie coś nie pasuje. I wiecznie są niezadowoleni. Spryt godny pozazdroszczenia. 

Tak jak myślałem - żaden z was nie jest w stanie zagwarantować, że na polecanym przez siebie hostingu nie wystąpią zakłócenia (już się bałem, że jednak ktoś pod wpływem emocji zdeklaruje coś innego :)

Tak jak pisałeś, GBF to nie jest strona firmowa, więc jak kilka razy w roku zostanie wyłączona na kilka dni to naprawdę nie rozpłaczę się z tego powodu i nie stracę fortuny życia. Ja problem dostrzegam ale go nie wyolbrzymiam. Bez problemu udostępnię co trzeba i niech osoby zainteresowane przenoszą. Wiele razy pisałem już że problem własności na tego typu portalach jest dla mnie śmieszny. Mogę się zrzec wszystkiego i być tutaj pospolitym userem. To samo tyczy się tekstów. Jedyne na czym by mi zależało, to to żeby portal działał i teksty nie zostały usunięte, reszta (kto się pod czym podpisze) mnie nie interesuje.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 25, 2013, 16:53:32 »
Niby tak, tobie nie przeszkadza, ale mnie jest smutno jak mi się forum nie ładuje :(

Jak się okres rozliczeniowy skończy dajcie znać i zrobimy zbiórkę i rozeznanie w ofertach. Chętnie pomogę :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 25, 2013, 17:02:07 »
Miło słyszeć, że mamy tak oddanych userów :D

Chciałbym, żeby to się udało, ale w większości przypadków kończy się na deklaracjach, a jak przychodzi co do czego to na placu boju zostaje Kei i Ant (w kwestii zagadnień technicznych i merytorycznych) oraz kilka osób, które wspiera nas finansowo np. Pajda, Chaykin :)

Koniec okresu rozliczeniowego jest oznaczony zawsze pod poniższym linkiem.

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=1047