Autor Wątek: [Commodore 64]  (Przeczytany 1630 razy)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
[Commodore 64]
« dnia: Lipiec 08, 2012, 17:01:16 »
Czy gry na kasetach na Commodore 64 da się jeszcze raz przegrac?Na przykład nagrac tam muzykę?
Oto kręcąca kokoszka:

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Commodore 64]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2012, 00:19:29 »
No oczywiście, że tak. To jest tak że na taśmie jest są zapisane dane lub muzyka. to jet tylko nośnik... nie zależy od niego czy można coś nagrać na nim czy nie.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Commodore 64]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2012, 11:53:59 »



A dzięki temu można użyć kompa albo MP3 do uruchamiania gier :) Widziałem gdzieś też przeróbkę płyty głównej tego magnetofonu, która polegała na ożenieniu tejże z discmanem :) czytaj CD-rom adapter do c64 :) gdzieś to po sieci lata ale jak znalazłem to jeszcze byłem głupi w elektronice, to też nie zapisałem gdzie :P

Offline aeddgynvael

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: [Commodore 64]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2012, 12:37:43 »
Kiedy przeczytalem ten temat to uznalem nadgrywanie kaset z c64 za profanacje, ale przeciez po jakims czasie kasety jak i plyty cd 'gubia' dane... Faktycznie rozwiazaniem moze byc zgranie wszystkiego na cd, uzycie kasetki do radia samochodowego i mozna hulac w takie przeboje jak Montezuma czy inne klasyki... Rozmarzylem sie o moim C64 z dziecinstwa... ide przegrzebac alledrogo! ;]
Btw. Wlasnie nie znacie jakis stron z mp3 do C64?
[jak to brzmi... 'mp3 do C64' :) ]

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Commodore 64]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2012, 13:15:34 »
Kiedy przeczytalem ten temat to uznalem nadgrywanie kaset z c64 za profanacje, ale przeciez po jakims czasie kasety jak i plyty cd 'gubia' dane... Faktycznie rozwiazaniem moze byc zgranie wszystkiego na cd, uzycie kasetki do radia samochodowego i mozna hulac w takie przeboje jak Montezuma czy inne klasyki... Rozmarzylem sie o moim C64 z dziecinstwa... ide przegrzebac alledrogo! ;]
Btw. Wlasnie nie znacie jakis stron z mp3 do C64?
[jak to brzmi... 'mp3 do C64' :) ]

Ja mam 3 commodore w domu:P wanna buy/swap? A co do gier to jest programik który przerabia gry na dźwięk formatu Wav :)