Autor Wątek: [Wszystkie] Kitsch-Bent  (Przeczytany 3540 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[Wszystkie] Kitsch-Bent
« dnia: Lipiec 24, 2012, 00:37:55 »
Widzę, że Kitsch dodał wreszcie obiecane obudowy do DMG, których produkcji się podjął.

http://store.kitsch-bent.com/product/custom-dmg-case

Czy tylko mnie się wydaje, czy te budy mogą buty czyścić oryginałowi... spore rozczarowanie :P

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2012, 09:14:23 »
Widzę, że Kitsch dodał wreszcie obiecane obudowy do DMG, których produkcji się podjął.

http://store.kitsch-bent.com/product/custom-dmg-case

Czy tylko mnie się wydaje, czy te budy mogą buty czyścić oryginałowi... spore rozczarowanie :P

Kiedyś wspominał, że z racji praw panujących na tym świecie oryginału kopiować nie może, więc dostosował ją dla modderów. Ma więcej miejsca w środku i jest przystosowana do wszystkiego co można popełnić z DMG. Kurcze....czy tylko ja mam ochote napisać do Chin żeby wyprodukowali batch orginalnych obudów do wszystkich gb? w szczególności pocketa i GBA ?? Jeez byłoby słodko. To co jest proponowane na rynku na dzień dzisiejszy nie spełnia moich oczekiwań :(

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2012, 10:58:21 »
Niby tak, ale buda bez tych charakterystycznych dla DMG elementów typu głośnik, poziome wgłębienia z tyłu wygląda jakoś tak... biednie. Mogli trochę bardziej zaszaleć z designem i zamiast pozbawiać konsoli tych elementów dodać garść nowych i też stworzyli by coś innego. O ile brak napisu Nintendo Game Boy rozumiem, o tyle wyżej wspomnianych już nie. A poza tym wątpię, żeby Nintendo się do niego dopieprzyło. Setki ludzi handlują budami z DX i innych które wyglądają jak kopnięty oryginał i jakoś żaden z nich jeszcze nie dostał lania od Nintendo.

Plus ten kolor... szary i transparent. Rozumiem, że szary łatwiej pomalować niż np. czarny, ale dlaczego nie pokusili się o produkcję białego?! Ogółem szału nie ma. Raczej pozostanę przy oryginalnych budach.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2012, 15:40:24 »
Przeciaz ta obudowa jest czadowa: nowoczesna, ale dostosowana do klasycznych elementow, do tego modowalna z dodatkowym miejscem w srodku, a wisienka na czubku jest to, ze ma przy tym wszystkim swoj wlasny charakter.

Tak, jak mam w glebokim powazaniu wszystkie kopie-zamieniki, ktore widzialem do tej pory, tak dopicowanego classica w takiej wlasnie odslonie dodalem od razu do listy zakupow. Rewelka.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2012, 17:54:28 »
Inlagd mam nadzieję, że ostatni post był ironią :P Nie wiem czy zauważyliście, ale nawet wyrównali wcięcie w prawym dolnym rogu przedniej obudowy konsoli (koło głośnika). Teraz to prosty kwadrat - istna cegła :P

Wybaczcie, ale dla mnie design Classica to kult, a takie coś to istna profanacja :P Kitsch chciał dobrze, ale tym razem mu nie wyszło. Z całym uznaniem dla reszty jego asortymentu.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2012, 12:53:22 »
http://forums.modretro.com/viewtopic.php?p=134137#p134137

Powiem, że clear daje rade :) jakoś tak przyjaźniej ten dmg wygląda :P taki grubszy pocket :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2012, 13:56:41 »
Ogólnie do szarej obudowy to mogę napisać, że bardzo fajna. Od siebie dodałbym wytłoczenie PROSOUND obok wytłoczenia PHONES (jak robisz wyjście to wtedy ładnie się to komponuje, ale nie każdy robi), z tyłu trochę za biednie. Mógł kitsch zrobić jakieś swoje logo, na klapie. Poziome wgłębienie jest dobrym rozwiązaniem - każdy kto sobie zrobi moda, lub własną konsolę, będzie mógł tam wstawić własną, z pewnością świetnie wyglądającą naklejką. Sądzę ze właśnie wtedy minimalizm "tyłu" w duecie ze świetną naklejką będzie wyglądał bardzo dobrze. Clear - bardzo dobrze, że matowy, jak pocket. Będzie można malować od środka, że hej! :). Szkoda, że nie ma zdjęć od środka.

PS. Btw, robimy jakieś wspólne zamówienie? :D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2012, 14:40:03 »
Zróbmy zamówienie w Chinach na obudowy takie żeby się kitsch pokitschał :P np. transparent GBA + Cyan buttons/bumpers :P. Albo pomęczmy go o pocketowe obudowy bo mi dwa leżą w paskudnym stanie :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2012, 16:40:04 »
Ja na pewno tego nie zamówię dla siebie :P Nie wiem jak to się może wam podobać, no chyba, że chodzi mniej o wygląd a bardziej o funkcjonalność przy modowaniu. Chociaż zgodzę się, że transparent wygląda ciut lepiej niż Grey. Nie czaje czemu wyrównał tą powierzchnię koło głośnika i zamiast poziomych wgłębień z głośnika zrobił jakieś dziurkowane... plus tył konsoli pozbawiony charakterystycznych pasów :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:56:19 »
Wiesz Ant, obudowa na razie wygląda surowo bo nie ma buttonów, nie ma screen protectora i z tyłu nie ma naklejki. Sądzę, żę nawet jakby się wstawiło taka naklejkę jak w pocket'cie, to cały tył wyglądałby o niebo lepiej. Poza tym uważam, że to typowy case dla muzyków, prosty, łatwiejszy w utrzymaniu, łatwiejszy do modyfikacji, a z pewnością łatwiejszy do pomalowania. Oryginał zawsze będzie lepszy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2012, 18:57:31 »
Dla mnie niepokonanym rozwiązaniem jest tabliczka znamionowa oryginalnego DMG, czyli... no właśnie nie wiem co to za technika. Ale napisy są jakby wyryte w plastiku tworzącym konsolę. Nie żadne naklejki, które z czasem schodzą i trzeba na nie uważać w trakcie czyszczenia. Nie wiem czemu odeszli od tego rozwiązania no ale cóż...

Poza tym uważam, że to typowy case dla muzyków, prosty, łatwiejszy w utrzymaniu, łatwiejszy do modyfikacji, a z pewnością łatwiejszy do pomalowania. Oryginał zawsze będzie lepszy.

W sumie może to i lepiej. Przynajmniej będzie można eksperymentować na zamiennikach a nie na oryginałach :)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2012, 20:32:35 »
No w sumie to cały case wygląda goło i wesoło :P Taki pusty. Lecz myślę, że zda to egzamin jeżeli chodzi o modding. Na pewno lepiej i z czystym sercem jest testować coś na nieoryginalnej obudowie, czyż nie ? Tak samo zastanawiam się nad tym, dlaczego Panowie z "N" zrezygnowali z tych tabliczek. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Kiedy ostatnio czyściłem DMG, nie musiałem się martwić o zniszczenie. Jeździłem po tym szczotką ryżową i nic się nie działo, a kiedy robiłem to samo z GBA - tu już musiałem uważać. Być może chodziło o bród, który rzeczywiście wchodzi między napisy, a nawet szpileczką ciężko to usunąć. Co do obudowy - myślę, że nadaje taki inny wygląd i być może rzeczywiście po dodaniu tego, czego brakuje, prezentowałaby się lepiej ;)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2012, 02:19:35 »
Heh nie wiem czemu ale jak wszedłem na tą stronę ze zdjęciem to zresetował mi się laptop a nigdy podobnej sytuacji nie miałem ;D Co do tej budy to chciałbym ją zobaczyć złożoną do kupy już z wnętrznościami. Z przyciskami i ekranem na pewno wyglądałaby ładniej. A tak wogóle to jak on to zrobił? Wyprodukowanie formy wtryskowej do czegoś takiego kosztuje astronomicznie drogo i bez masowej produkcji jest kompletnie nieopłacalne.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2012, 11:22:05 »
Na miliard procent miał wejścia do wyprodukowania formy. Frezarki CNC robią teraz wszystko. Pytanie skąd miał projekt obudowy w Cadzie? Albo zrobił sam, albo zrobił mu ktoś. To jest tutaj istotą. Później produkcja to tylko forma i wtrysk. Linie produkcyjną znalazł, która mu zrobiła powiedzmy 200 sztuk jednorazowo. I teraz trzyma to chłopak w domu, będzie potrzebować więcej to zrobi więcej. Produkcja nie idzie cały czas w milionowym nakładzie. Btw. znalazłem kilka firm wykonujących formy wtryskowe (nietypowe, do niskich nakładów). Ciekawe ile kosztowałyby takie dwie foremki?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2012, 11:40:55 »
Dumałem kiedyś długo nad tym jak przyspieszyć proces robienia projektu do frezarki....i wpadłem na pomysł zrobienia skanera 3d (poradników jest masa na instructables między innymi). Wrzucilibyśmy przez to np. pocketa i heja :) potem to tylko przetworzyć do postaci formy i wysłać gdzieś gdzie mają frezarke. Gorzej będzie z odlaniem tego...chyba że jakaś mega forumowa sciepa na wtryskarkę stołową ;-) (800-1500zł)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2012, 11:54:09 »
Sądzę, że krótka seria w jakimś przemysłowym zakładzie nie byłaby aż taka kosztowna... Powiedzmy ze 100 sztuk. A właścicielem formy dalej bylibyśmy my. Lecz pozwolę sobie zauważyć, że nie tak dawno mieliśmy robić colora z logiem forum.... i co  tym projektem? A wcale nie był taki wymagający...

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2012, 16:02:39 »
Trzeba go przywrócić do życia ;-)

a tak btw....gdybyśmy robili zamówienia to ja chce to:
http://www.ebay.com/itm/New-Green-Full-Housing-Shell-for-Nintendo-Gameboy-Pocket-GBP-Repair-part-/221081580082?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33797d3232

O,o

EDIT:
http://www.spriceangels.com/Game-Boy-Series_139_1.htm

ponoć można zaufać tej stronie a ma więcej rzeczy niż DX :)

A tutaj rozpiska zaufanych site'ów:
http://forums.redflagdeals.com/websites-similar-dealextreme-monoprice-763221/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2012, 16:10:33 wysłana przez Tarma »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2012, 17:17:39 »
Wiesz, nie byłbym taki pewien:


Nawet poprawnie nie potrafią napisać wyrazu "Advance" tylko jakieś Advanced. Dodatkowo mają obudowy do jakiegoś GameBoy'a SP :D Wiem, czepiam się no ale takie błędy...

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:53:05 »
Wiesz, nie byłbym taki pewien:


Nawet poprawnie nie potrafią napisać wyrazu "Advance" tylko jakieś Advanced. Dodatkowo mają obudowy do jakiegoś GameBoy'a SP :D Wiem, czepiam się no ale takie błędy...
Słuszna uwaga mattek. Ja od siebie dodam, że nazwę "GameBoy" pisze się osobno - "Game Boy" :P

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Kitsch-Bent
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 02, 2012, 08:27:36 »
Bo to jakiś fake prawdziwej strony PriceAngels:
http://www.priceangels.com/promotion.html?siteID=3Nghr3o.R5A-A5bvxkkvJa0_jlLOSZPQZw
ta ma dodane "s" przed nazwą.
Z PriceAngels zamawiałem wiele razy i nie było problemów.