Autor Wątek: OUYA - czyli czwarta konsola?  (Przeczytany 2688 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
OUYA - czyli czwarta konsola?
« dnia: Sierpień 09, 2012, 00:21:52 »
Zakładam ten temat z powodu tego że nikt go nie założył :D
OUYA - bo tak będzie się nazywać "coś" a dokładniej KONSOLA która będzie kolejnym rywalem dla już nam znanych firm tzn.[i Nintendo, Sony i Microsoft[/i]... Przypadkiem się na to natknąłem...
http://technopolis.polityka.pl/2012/ouya-czy-potrzebna-nam-kolejna-konsola
Nie będę się o tym rozpisywał skoro jest to w linku wyżej jednakże moje pierwsze paczenie:
z tego co przeczytałem, będzie to konsola dla twórców. Brzmi fajnie ale jednak system na Androidzie? Nie lubię tego systemu więc dalej pisać nie będę :3
Co do tworzenia gier na konsoli, żeby ktoś nie myślał że to pierwsza taka konsola! Przykładowo Sony i jego Net Yaroze.
Menu konsoli przypomina Menu Start Windows'a 8. Współpraca z OnLive - to będzie ciekawe.
Wgląd: sama konsola - eee GameCube w gładkiej odsłonie? Pad - xbox.
Nie ukrywam że nie wyobrażam sobie by to "coś" zdominowało PS3 czy Xbox'a jak sami piszą, lecz prawdopodobna cena 99$!? ... może być ciekawie, ale jeżeli będzie to kolejna konsola-komputer... zostaję przy Sony i Nintendo : ]

A Wy co sądzicie?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: OUYA - czyli czwarta konsola?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:21:19 »
fajna konsolka, pod warunkiem, że ktoś to szybko hacknie...po co? po to żeby można było emulować i odpalać XMBC. Wtedy powinna się rozejść jak świeże bułeczki :). Fajnie by było to wrzucić w jakieś wszystkim znane opakowanie (typu GC), więc otwarty system z XMBC + możliwości moddingu i niska cena, która zostawia więcej w kieszeni na gry etc.....jak dla mnie dobry pomysł. Jest jeden problem....żyjemy na świecie, w którym era wojen konsolowych już minęła i zostali Ci którzy przetrwali...czy serio będą mieli siłę na to żeby z nimi walczyć? Konsolkom chińskim takim jak dingoo albo podróbki PSP z Androidem się udało bo spełnili marzenia użytkowników o przenośnej konsoli z otwartym oprogramowaniem, więc szansa jest dość duża, ale czy nie za późno?:) Osobiście czekam na tą konsolkę :) zobaczymy co z niej wyrośnie :)

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: OUYA - czyli czwarta konsola?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2012, 19:48:08 »
bardzo fajna konsola . szczególnie gra na maszynach dedykowanych przez internet , co nie wymaga mocnego sprzetu w domu . na Pc jest to juz dostepne.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: OUYA - czyli czwarta konsola?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:03:06 »
na Pc jest to juz dostepne.

W sensie OnLive, czyy...?

~Setny post x.x

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: OUYA - czyli czwarta konsola?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:38:30 »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: OUYA - czyli czwarta konsola?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:18:05 »
To znaczy, o tym wiem x] właśnie OnLive z czego innego nie znam, więc nie do końca wiedziałem o co chodzi bogo.