Autor Wątek: nds lite bateria?  (Przeczytany 2236 razy)

Offline kekeke

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
nds lite bateria?
« dnia: Październik 21, 2012, 09:32:39 »
Mam parę pytań.
Ile powinna trzymać bateria gdy gra się przez internet bo mnie trzyma około 2h wydaje mi się że to troche  za mało. Grając samemu też nie ma szału od 3 do 4godzin na najwyższym podświetleniu.
Już od dawna patrząc na to miałem zamiar kupić baterie ale nie wiedziałem za jaką cenę najlepiej kupić.
Na allegro jak patrzałem to baterie są tak w przedziale od 20zł do 50zł.
np;  http://allegro.pl/nintendo-ds-lite-akumulator-2000mah-i-wkretak-i2699307310.html
Ta bateria jest niby pojemności 2000mAh a oryginalna ma 1000mAh chce wiedzieć za ile najlepiej kupić baterie żeby coś z niej nie wyciekło i nie uszkodziło mi konsoli.
Czy te 2000mAh coś da.

Z góry dzięki.

Offline Lychee

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Historyczno sztuczna
Odp: nds lite bateria?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2012, 11:12:35 »
Gram na najniższym podświetleniu i bateria trzyma o wiele dłużej niż te 4 godziny. Pewnie nawet do 8 ale nie jestem pewna bo nie zdarza mi się aż tyle grać, i ładuję zazwyczaj raz na tydzień lub rzadziej. A baterii nie wymieniałam od zakupu czyli od 5 lat.
Na innym forum była liga Mario Kart, gdzie w ciągu dnia toczyłam kilka pojedynków i bateria trzymała o wiele dłużej niż te 2 godziny gry przez internet, więc Twoja jakaś taka padnięta jest.

Offline kekeke

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: nds lite bateria?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2012, 13:16:30 »
No dobra dzięki ale czy opłaca się kupić tą baterie co podałem w linku powyżej czy lepiej odłożyć kase na lepszą.   

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: nds lite bateria?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2012, 13:22:35 »
Jak chcesz kupić nieoryginalną baterię to musisz[/b] liczyć się z tym, że coś z niej może wycieknąć albo bateria może się zepsuć, spalić się... jak w chińskich telefonach. 2000 mAh niby oznacza, że masz dwukrotnie większą pojemność akumulatora, ale ja tam wątpię. Zresztą twoja bateria może być po prostu zużyta, dlatego tak krótko wytrzymuje.

Jeśli o mnie chodzi, to kupiłbym po prostu oryginał:
http://allegro.pl/bateria-do-nintendo-ds-lite-1000mah-lodz-sklep-i2697544918.html
Droższy bo droższy, ale masz gwarancję że się nic nie stanie. No ale jak wolisz...

Offline kekeke

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: nds lite bateria?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2012, 14:27:14 »
No i chyba tak będzie najlepiej kupić oryginalną baterie i mieć spokój na dłuższy czas.
Bez ryzyka że coś się spali czy wyleje :-)