Autor Wątek: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora  (Przeczytany 2536 razy)

Offline jachuk1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
[gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« dnia: Październik 20, 2012, 20:53:14 »
Siemka. Jest to mój pierszy post i założony temat więc się przedstawie. Nazywam się Jan (jasiu janek), mam 13 lt i pochodzę z Kołobrzegu.Niedługo przyjedzie do mnie gb pocket w wersji bez diody led. Jak możecie się domyśleć szukam odpowiednie obudowy i szybki (ważna bez wcięcia na diode led).Gdzie można takie zakupić. Znalazłem taką bude http://www.ebay.com/itm/New-Blue-Full-Housing-Shell-for-Nintendo-Gameboy-Pocket-GBP-Repair-part-/320995933535?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4abcd93d5f#shId. Dobra ona jest. Jak z jakością. I czy jest jakiś tutorial jak rozebrać konsole i załozyć nową bude. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2012, 21:20:06 »
Link, który podałeś jest do obudowy z diodą. Poza tym nie wiem, czy warto płacić 50zł (pewnie tyle wyjdzie z przesyłką) za obudowę kiedy za 60-70zł można wyrwać Pocketa w bdb stanie. IMO gra nie warta świeczki.

Tutoriał raczej niepotrzebny, bo jak zaczniesz rozkręcać Pocketa to sam stwierdzisz, że konstrukcja konsolki jest prosta. Jedynie musisz uważać na taśmę prowadzącą z mobo do wyświetlacza i na sam wyświetlacz, który trzeba odkleić od obudowy (ja to robię delikatnie podważając ekranik scyzorykiem).

Offline jachuk1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2012, 21:26:33 »
Co do obudowy to przesyłka jest za free. To może jak odświerzyć zajechaną obudowę z zdrapanym lakierem. I jak z tą szybką jest dalej.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2012, 21:31:42 »
Pomalować, szybkę wymienić :) Chociaż jak to dobita sztuka problem możesz mieć też z buttonami. Często są tak zajechane, że nie działają albo działają bardzo źle. W takim przypadku ta obudowa zamiennik może się nadać.

Offline jachuk1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2012, 21:36:17 »
Chyba się zdecyduję na tą budę. Wygląda solidnie. Najgorzej że nie mogę znaleźć szybki bez led.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2012, 08:07:22 »
Twój gameboy to wersja USA, srebrny, ze srebrną szybką bez diody jak się domyślam? Może to być również srebrny z czarną szybką lub złoty z czarną szybką... Wszystko to wersje USA. Takiej szybki-zamiennika nie kupisz osobno. Jedyne co możesz zrobić to odkleić ją od obudowy starej i nakleić na nową obudowę, o ile też szybka nie jest zajechana.

Offline jachuk1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2012, 14:53:27 »
Tak to jest srebny ze srebną szybką. Napisałeś że odzielnie jej nie kupie więc można kupić całą obudowe?



Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [gameboy pocket] wymiana obudowy i scren protectora
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2012, 17:27:39 »
Obudowy nowej, oryginalnej bez bebechów nie kupisz. Kupisz tylko całego gameboya... takiego jak ten Twój, ale nowszego/w lepszym stanie. Najlepiej sprzedaj go jeśli jest sto procent sprawny. Kup sobie żółtego lub zielonego. Bardzo ładnie wyglądają.