Autor Wątek: [Game Boy Advance SP] Bad linie ???  (Przeczytany 2415 razy)

marlo92

  • Gość
[Game Boy Advance SP] Bad linie ???
« dnia: Październik 05, 2010, 16:32:20 »
Witam niedawno kupiłem GBA Sp z uszkodzonym ekranem ale nie zbitym zalanym czy czymś podobnym. Ekran posiada tak jak by bad linie problem znany z GB classic. Stan ekranu bardzo dobry taśma też nie powyginana ani nie nacięta czy pęknięta. Sprawdzałem go na dwóch dobrych GBA SP i to samo wiec w grę wchodzi uszkodzony wyświetlacz i nic innego. Moje pytanie brzmi więc czy da się to naprawić  może ktoś z szanownych Kolegów z forum miał taki problem i wiej jak temu zaradzić z góry dzięki za pomoc .

FOTO



PS :ten błysk w prawym górnym rogu to oczywiście lampa błyskowa ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Game Boy Advance SP] Bad linie ???
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2010, 12:05:54 »
wyswietlacz nie jest uszkoidzony - uszkodzona jest taśma i nic inengo. tasma wychodzi bezposrednio z wyswietlacza i tam jest do wyswietlacza klejona. taśma nie musi byc tez pęknieta czy powyginana czy rozcięta, czy rozerwana.... wystarcza mikropęknięcia i mame efekt taki jak na zameiszczonym obrazku. niestety wyswuietlacze maja klejona tasme do wyswietlacza a nie montowana na gniazdo lub na pin (w komorkach czesto tak sie zdarza) wiec caly wyswietlacz jest do wymiany. w nintendo DS czesto takie rzecy sie zdarzaja - jesli wyswietlacz bylby dupniety to nie wyswietlalby nic. ja na przyklad mialem tak uszkodzona tasme w DSie ze wyswietlal tylko co druga linie... gdy poruszylem tasma to swyetlal wsyzstkie...te wyswietlacz sie nie psuly (chyba ze byly pękniete)... czesciej tasma ktora byla wystawiona na czeste zamykanie i otwieranie klapy.