Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 119332 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:00:56 »
Zależy co jest dla ciebie priorytetem. Jeżeli chcesz kupić sprawną konsolę i kilka gier, żeby przetestować sprzęt to jest to dobry wybór. GB Camera to też ciekawy bajer. Język jest kluczowy jedynie w Pokemonach, reszta powinna być po angielsku (mam pewność co do Mega Mana i Tetrisa, posiadam niemieckie wersje językowe i są po angielsku).

Offline Muchovsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:17:51 »

Priorytetem są właśnie pokemony, które na allegro chodzą po 50+( :( )

http://allegro.pl/2-gra-game-boy-pokemon-i2285119384.html  oryginalna ? gba posiada blokadę regionalną ?


Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:23:57 »

Priorytetem są właśnie pokemony, które na allegro chodzą po 50+( :( )

http://allegro.pl/2-gra-game-boy-pokemon-i2285119384.html  oryginalna ? gba posiada blokadę regionalną ?

pirat niestety:( żaden gameboy nie posiada blokady regionalnej;)
polecam ten artykuł: http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=302
i ten:                         http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=400

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:33:31 »
Co sądzicie o takim zestawie ?
http://allegro.pl/game-boy-cllasic-plus-ciekawe-dodatki-i2280554529.html
Jeszcze nie dostałem odpowiedzi w jakim języku są gry
przeciez to widac z daleka ze wiekszosc gier to niemieckie wersje (m. in. pokemony)
za to mega man ladny UK standard
no i jest kamerka
moze warto
tylko ze konsola do przepierki
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:42:32 »
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40

całkowicie się zgodzę!

Offline Muchovsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:48:42 »
Dzięki za odpowiedź. Fakt totalnie zapomniałem o złotej pieczęci <face palm>
Artykuły znam i stale uzupełniam swoja wiedzę w tej kwestii.
Poprzedni post był głownie nastawiony na to blokadę :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:51:01 »
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40

całkowicie się zgodzę!
Też się zgodzę - taka jest niestety prawda :( Jedni sprzedaja po zawyżonych cenach, inni są tak zdesperowani, że się na to łapią i biorą tak drogo... :l Wystarczy looknąć na to:
http://allegro.pl/pokemon-emerald-okazja-unikat-i2278017810.html
Nawet za taki zestaw nie opłaca się dawać wiecej, niż 60-70pln :[

Offline Muchovsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:04:17 »
przeciez to widac z daleka ze wiekszosc gier to niemieckie wersje (m. in. pokemony)
za to mega man ladny UK standard
no i jest kamerka
moze warto
tylko ze konsola do przepierki
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40
możesz mi powiedzieć po czym to poznajesz ?
jedyna metoda jaką poznałem to oznakowanie kartridża (ten napis po lewej), a tego przeczytać przy tym zdjęciu nie potrafię.
Zawyżają bo mogą (niestety)

Edit:
http://allegro.pl/pokemon-ruby-version-box-mega-rarytas-i2292847861.html czy przypadkiem ceny przy premierze nie były 150-200zł ? "okładka minimalnie pogięta" (lol)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2012, 15:15:32 wysłana przez Muchovsky »

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:22:07 »
"Ceny po premierze" - Właśnie. Te gry mają już 9 lat i płacenie za nie przwie tyle co za nówkę w czasach kiedy to było nowe jest niedorzeczne. A niemca można z daleka poznać po kształcie napisu po prawej - "THIS SIDE OUT" [ENG] różni się od "HERAUSRAGENDE SEITE" [GER], ale warto zaznaczyć, że tak jak pisał Antari w niemieckich edycjach często język i tak jest angielski/jest opcja wybrania takiego języka :) Poza tym napis na słoneczku jest po niemiecku.

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:23:39 »
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40

całkowicie się zgodzę!
Też się zgodzę - taka jest niestety prawda :( Jedni sprzedaja po zawyżonych cenach, inni są tak zdesperowani, że się na to łapią i biorą tak drogo... :l Wystarczy looknąć na to:
http://allegro.pl/pokemon-emerald-okazja-unikat-i2278017810.html
Nawet za taki zestaw nie opłaca się dawać wiecej, niż 60-70pln :[

czy ja wiem czy się nie opłaca? Spójrz na ceny na ebayu, jeżeli jest to org to nawet można spokojnie 150 ziko dać. No ale tak zauważyłem, że osoby z tego forum polują tylko na mega okazje ; ) a nie patrza na realna wartość sprzętu. Nothing personal just my opinon ;d
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:28:37 »
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40

całkowicie się zgodzę!
Też się zgodzę - taka jest niestety prawda :( Jedni sprzedaja po zawyżonych cenach, inni są tak zdesperowani, że się na to łapią i biorą tak drogo... :l Wystarczy looknąć na to:
http://allegro.pl/pokemon-emerald-okazja-unikat-i2278017810.html
Nawet za taki zestaw nie opłaca się dawać wiecej, niż 60-70pln :[

czy ja wiem czy się nie opłaca? Spójrz na ceny na ebayu, jeżeli jest to org to nawet można spokojnie 150 ziko dać. No ale tak zauważyłem, że osoby z tego forum polują tylko na mega okazje ; ) a nie patrza na realna wartość sprzętu. Nothing personal just my opinon ;d
Spójrz na to tak - 150pln to cena gry w dniu jej premiery, zafoliowanego egzemplarza. Nie opłaca się dawać tyle za niemal 10-cio letnią grę, w dodatku używaną - nawet jeśli jest to jakiś tam super hicior. Poza tym za 150pln kupisz GBA SP i to nie jest wcale megaokazja tylko normalna cena rynkowa, a może nawet trochę zawyżona. Nothing personal just my opinion ;d

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 21, 2012, 16:07:01 »
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40
aaa i pokemony moim zdaniem zadne nie sa warte 50zl i to po prostu amatorzy zawyzaja ceny
jedynie za emerald i fire red mozna dac 50zl
no moze za crystale bym dal 40

całkowicie się zgodzę!
Też się zgodzę - taka jest niestety prawda :( Jedni sprzedaja po zawyżonych cenach, inni są tak zdesperowani, że się na to łapią i biorą tak drogo... :l Wystarczy looknąć na to:
http://allegro.pl/pokemon-emerald-okazja-unikat-i2278017810.html
Nawet za taki zestaw nie opłaca się dawać wiecej, niż 60-70pln :[

czy ja wiem czy się nie opłaca? Spójrz na ceny na ebayu, jeżeli jest to org to nawet można spokojnie 150 ziko dać. No ale tak zauważyłem, że osoby z tego forum polują tylko na mega okazje ; ) a nie patrza na realna wartość sprzętu. Nothing personal just my opinon ;d
Spójrz na to tak - 150pln to cena gry w dniu jej premiery, zafoliowanego egzemplarza. Nie opłaca się dawać tyle za niemal 10-cio letnią grę, w dodatku używaną - nawet jeśli jest to jakiś tam super hicior. Poza tym za 150pln kupisz GBA SP i to nie jest wcale megaokazja tylko normalna cena rynkowa, a może nawet trochę zawyżona. Nothing personal just my opinion ;d

Tak, tak samo możemy polemizować, że ps2 kupisz za 130 używke slimke, a gry są po 150 nowe niektóre xD.. Gry kosztują czasem równowartość konsoli, albo i nawet więcej nie oszukujmy się ; P
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 21, 2012, 17:09:48 »
mam ruby w boxie i z tego co pamietam to dalem za nie okolo 40zl
szafiry kupilem za 25 bez boxa
green leaf za 40 i koles chcial dorzucic box ale nie mogl go znalezc :/
wiec jak widzisz w tej cenie mozna sobie kupic pare pokemonow jesli sie dobrze poszuka
bo wiem ze sa i lepsze okazje

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 21, 2012, 17:59:12 »
mam ruby w boxie i z tego co pamietam to dalem za nie okolo 40zl
szafiry kupilem za 25 bez boxa
green leaf za 40 i koles chcial dorzucic box ale nie mogl go znalezc :/
wiec jak widzisz w tej cenie mozna sobie kupic pare pokemonow jesli sie dobrze poszuka
bo wiem ze sa i lepsze okazje

Można, bo są idioci : ) sam kupiłem raz za 5 zł pokemony red w box :D Szkoda, że je opchnąłem za stówe.. teraz żałuję : /
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:12:39 »
Ale też trzeba czasem brać poprawkę na ceny ebayowe np. Raz że to inny rynek niż Polski lokalny, dwa że ceny są również często jedynie widzi mi się sprzedających. Znam takich wiele przykładów "drogich gier" np. The Dark Spie na DS (wydana na rynek USA wyłącznie). Gra w USA słabo się sprzedała i w gamestopie po 5$ się pozbywali nadwyżek (komplet z audio cd itd.) Natomiast ceny jej na eBay prawie zawsze są bardzo wysokie (80-150zł), głównie u sprzedawców którzy oferują wysyłkę do EU. Przez to generalnie tytuł uchodzi za drogi. Co ciekawe jak ktoś tanio grę w końcu wystawi bo i to się zdarza, to wcale nie schodzi od razu i można ją kupić sporo taniej w licytacji (40-50zł). Tak samo ta pozycja jest tania u sprzedawców którzy wysyłają tylko na USA.

Natomiast wiek gry nie ma nic do ceny moim zdaniem. Rzadka pozycja to rzadka pozycja, im starsza tym droższa zasadniczo powinna być.

Pokemon Ruby mi również nie wydaje się żadną rzadką pozycją, często pojawia się tanio. Sam sprzedawałem za 29zł taki cart. Prędzej czy później się pojawi tanio, czy to w wyniku niewiedzy sprzedającego czy w wyniku małej chwilowej podaży na ów pozycję.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 21, 2012, 19:52:36 »
Szalitar z tymi pokami to różnie bywa, ty sprzedałeś za red 100, a ja rok temu miałem problem ze znalezieniem kupca za 30.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 21, 2012, 20:03:08 »
Spójrz na to tak - 150pln to cena gry w dniu jej premiery, zafoliowanego egzemplarza. Nie opłaca się dawać tyle za niemal 10-cio letnią grę, w dodatku używaną - nawet jeśli jest to jakiś tam super hicior.

Pewnie, że się opłaca :) Moja najdroższa gra kosztowała mnie 300zł i to na zwykłego Classica, sam cart. A to, że mógłbym go sprzedać za nawet 500zł to już inna sprawa. Zresztą takie myślenie jest nieźle ograniczające kolekcjonera. Ale gdybym miał 16 lat to pewnie myślałbym podobnie :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 21, 2012, 20:53:52 »
Ale gdybym miał 16 lat to pewnie myślałbym podobnie :)

Ręce opadły.

Ja wydałem na Pokemon FireRed 229 zł. Mogę pokazać paragon z 2004 jak ktoś chce. Na Sapphire nie pamiętam dokładnie ale też powyżej 200. Tyle w temacie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 21, 2012, 21:21:09 »
Ręce opadły.

Ja wydałem na Pokemon FireRed 229 zł. Mogę pokazać paragon z 2004 jak ktoś chce. Na Sapphire nie pamiętam dokładnie ale też powyżej 200. Tyle w temacie.

Nie każdy w wieku 16 lat jest w stanie sobie pozwolić na takie zakupy :) Przynajmniej ja nie mogłem.  Rączki do góry ;P

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 21, 2012, 21:57:37 »
Szalitar z tymi pokami to różnie bywa, ty sprzedałeś za red 100, a ja rok temu miałem problem ze znalezieniem kupca za 30.

No widzisz, a teraz jakbym chciał kupić to nie ma ;D
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^