Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 119335 razy)

Offline Madej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #620 dnia: Maj 08, 2013, 21:40:12 »
Heh no i tutaj już musiałbym kogoś z rodziców fatygować bo jednak 50km i te 50 minut drogi przy drogach w moim województwie :E
Jak już bym pojechał to kupić. Na 2 razy nie ma szans ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #621 dnia: Maj 08, 2013, 21:46:01 »
Pojedź i obejrzyj co to za sztuka. Wzrokowo ocenisz czy ktoś ją zmęczył czy nie, te wystawowe sztuki wcale nie muszą być zniszczone (zależy co się z nimi działo)

W Carrefourach generalnie jest wyprzedaż resztek od N i trafiają się 3DSy od 300 do 400zł. Już mam informacje o tym z 4 źródeł niezależnych. 

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #622 dnia: Maj 08, 2013, 21:59:02 »
Chętnie bym takiego 3DSa za 300-400 zł kupił. Ale jedynie nowego, bo z wystawy to podziękuję :) Popytam w Krakowie (może jutro się przejdę).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline SennseJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Piwna Recenzja
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #623 dnia: Maj 09, 2013, 23:52:07 »
Opłaca się nowa gra Elite Beat Agents z przesyłką kurierską za 80 zł?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #624 dnia: Maj 10, 2013, 00:02:43 »
EU / NTSC? Nie wiem jak nowa ale używane to do 40zł szło kiedyś dostać.. Niemieckie po 20zł.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #625 dnia: Maj 10, 2013, 01:11:40 »
Opłaca się nowa gra Elite Beat Agents z przesyłką kurierską za 80 zł?

Nieee... ta gra za 20-30zł chodzi. Czasem taniej.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #627 dnia: Maj 15, 2013, 19:09:51 »
Doom 2 cena ok ale przesyłka ostro zawyżona. Pozostałe ceny stanowczo zawyżone.

Sprzedawca raczej odradzany z uwagi na jakieś powiązania z Szalitarem aka to koto niejakiego Bogo.

Wydaje mi się, że trzeba będzie założyć jakiś temat o Szalitarze żeby ludzie wiedzieli jakie aukcje omijać.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #628 dnia: Maj 15, 2013, 19:28:42 »
Przesyłka taka sama wszędzie. Doom 2 rzeczywiście niezła, jak masz tyle to łykaj. Generalnie z bogo nie będziesz miał raczej kłopotów, jeśli chodzi o transakcje na allegro to jest on w miarę solidny.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #629 dnia: Maj 15, 2013, 19:38:58 »
10 zł za kartridż wielkości znaczka?! Ekonom? Dla mnie śmiech na sali. Wysyłałem całe konsole z pudłami i innymi gratami taniej i to priorytetem. Na samym kartridżu zarabia wystarczająco dużo. Bogo też ma swoje za uszami. Może niesłusznie, że wsadzam go do jednego wora z Szalitarem ale cóż... mam swoje słabości. Bogo wolał trzymać z Szalim niż z nami. Nie na darmo przysłowie stanowi, iż rozważnie należy dobierać przyjaciół.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #630 dnia: Maj 15, 2013, 19:46:46 »
10 zł za kartridż wielkości znaczka?! Ekonom? Dla mnie śmiech na sali.
Mnie tu chodziło o to, że na wszystkich swoich aukcjach ma takie porąbane ceny. Czasem jednak popełni jakieś promo i nawet się to może opłacać, nawet z taką przesyłką.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #631 dnia: Maj 15, 2013, 20:09:35 »
Teraz poczta zdrożała, zobacz sobie ceny ciężko coś tanio wysłać. Sam cart wysyłałem chyba poleconym priorytetem i wyszło coś pod 9zł.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #632 dnia: Maj 15, 2013, 20:17:56 »
Dziękuję za wsparcie, niestety DOOM chyba mi nie podejdzie, natomiast NES CLASSICS jest zbyt drogie, względem ebaya nawet. Kupiłem za to Warioland 4 w bardzo ładnym stanie za 25 pln uważam, że nie jest to zbyt drogo. 

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #633 dnia: Maj 15, 2013, 20:18:15 »
Teraz poczta zdrożała, zobacz sobie ceny ciężko coś tanio wysłać. Sam cart wysyłałem chyba poleconym priorytetem i wyszło coś pod 9zł.
nie wierze
zawsze placilem ponizej 5zl

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #634 dnia: Maj 15, 2013, 21:44:01 »
Też wydaje mi się to sporo przesadzone. Chyba, że ceny poszły w górę od marca. Pamiętam że około 04.03.2013 wysyłałem jedną paczkę, a dokładniej grę na 3DS'a w pudełku (czyli gabarytowo jak z 8 gier na GBA lub więcej) to płaciłem dokładnie 4,50 zł i to za priorytet, chyba nawet polecony. Tyle wychodzi za gabaryt A. Za B płaci się 7,30. Koszt koperty to kwestia 10 groszy max lub nawet mniej, gdyż kupując hurtowo (a gdy prowadzi się profesjonalną działalność gospodarczą to chyba się tak kupuje), to wychodzi naprawdę tanio. No chyba, że kupuje koperty w placówce poczty gdzie nalicząją sporą marżę - 1,30 płaciłem ostatnio. Ale to radze włożyć między bajki :)

Choć jak mam być szczery liczenie gabarytu B za przedmiot wielkości kartridża na GBA to jest zwykłe oszustwo, które powinno być karane.

Mało tego prawdopodobnie prowadząc działalność gospodarczą opierającą się na wysyłce, jeżeli ma się podpisaną umowę z PP, to koszty wysyłki są jeszcze niższe.

Podsumowując licząc 10 zł za list ekonomiczny ma się przebite ponad 100% na samej wysyłce. Nie licząc nawet zysku z przedmiotu, który i tak ma względnie rynkową cenę.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 21:53:33 wysłana przez Antari »

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #635 dnia: Maj 15, 2013, 22:13:45 »
Nie no, 9zł wyjdzie Ci jeśli karta wyślesz paczką a nie listem. Ostatnio jednemu z użytkowników wysyłałem ps vite i duża paczka, priorytetowa, ubezpieczona, kosztowała mnie 12zł.
Antari, co do prowadzenia działalności i tanich wysyłek, trzeba dziennie wysyłać naprawdę dużo listów by dogadać się z pocztą na jakieś sensowne zniżki. Ale wydaje mi się, że Bogo jest na tyle konkretny, że jak z nim pogadasz to spokojnie dogadacie się co do niższych kosztów wysyłki.

Przy okazji, (przepraszam, że w tym temacie) ostatnio zauważyłem coś, co jest dość przykre. Regularnie gnębiliśmy Szalitara za jego machloje, i słusznie. Bogo też oberwał za to, że niby miał wysokie ceny (no stosunkowo wysokie, ale cały czas przypominam, że prowadzi działalność). Ostatnio oglądałem sobie allegro i znalazłem u Bogo pewną grę, która mnie zainteresowała. Nie kupiłem jej jednak, bo miała za wysoką cenę jak na ten tytuł. Po jakimś czasie u nas na forum pojawił się ten sam tytuł, drożej niż u tego "złego" sprzedawcy.
Nie chcę nikogo obwiniać, bo nie taki jest mój cel. Każdy sprzedaje za tyle ile chce, nikt od nikogo nie wymaga działalności charytatywnej. Chciałem tylko pokazać, że powoli ale sukcesywnie zdycha nam ta solidarność sceny retro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #636 dnia: Maj 15, 2013, 22:33:16 »
Jeżeli mnie jeszcze wzrok nie myli w linkach do aukcji bogo, które podał El3ctrox pisze "List polecony ekonomiczny - 10 zł". Poza tym kto wysyła kartridż do GBA paczką? To może od razu słoniem albo żyrafą?

Poza tym w przypadku Bogo i Szalitara nie chodziło TYLKO i wyłącznie o wysokie ceny. Te, jak już pisałem wiele razy są akceptowalne, gdy np. przedmiot posiada niezwykłą wartość z uwagi na stan wizualny; kupujemy kompletny zestaw od pierwszego użytkownika, rzadką limitowaną wersję, niebywale zadbaną konsolę itp.

Problem w przypadku dwóch panów był taki, że żadna z powyższych przesłanek nie została spełniona. Oferowali kompletne zestawy np. AGS-101, które w rzeczywistości były kombinowane, łączone z rożnych konsol żeby zwiększyć wartość zestawu. Konsole GBC/GBA z wymienianymi obudowami też się zdarzały. A wszystko skrzętnie ukryte za kurtyną kłamstewek czy to w tytule aukcji, czy opisie. Opisy aukcji nigdy nie zawierały informacji, że coś było kombinowane, co było wielokrotnie powodem nieprzyjemności u kupujących po dotarciu do nich przedmiotu. Dodatkowo kombinatorstwo i naciąganie w stylu "zdjęcie aukcji nie przedstawia licytowanego przedmiotu, sam kart". Już o wpadkach z brakiem wysyłania przedmiotu, gdy kupujący wybrał najtańszą opcję i zwalenie winy na PP nie wspominam...

No i później wielka afera, bardacha i oburzenie na forum, że ktoś śmiał się domyślić ich niecnych podstępów i jeszcze to udowodnił. Chamstwo! Warcholstwo!

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #637 dnia: Maj 15, 2013, 22:44:54 »
Keitaro dobrze gada. Handluje trochę na allegro, dlatego pocztę odwiedzam regularnie. Ceny LISTÓW poszły do góry jakoś 2 miesiące temu. Zmieniła się też rozpiętość wagowa. Dlatego wychodzi teraz ok 9zł za list polecony priorytetowy w kopercie hmmm 25cmX25cm pow. 350g. Paczki pozostały bez zmian. Mala paczuszka ekonomiczna do 1kg kosztuje 9,5 a idzie tyle samo... Pracowałem kiedyś jako "dostawca paczek" w PP więc wiem jak to jest z tymi ekonomicznymi i priorytetami;)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #638 dnia: Maj 16, 2013, 04:42:02 »
Keitaro dobrze gada. Zmieniła się też rozpiętość wagowa. Dlatego wychodzi teraz ok 9zł za list polecony priorytetowy w kopercie hmmm 25cmX25cm pow. 350g.

HE ??? Ja w takim liście wysyłam sprzedane gry na PS3 i płacę 4,50 za polecony priorytet. Waga listu 370g zawsze przeważnie.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #639 dnia: Maj 16, 2013, 09:37:03 »
To chyba Pani w okienku nie widzi gabarytu :) Co się teraz nie wysyła to zawsze gabaryt B dają.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/