Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 119338 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #980 dnia: Grudzień 27, 2013, 20:53:56 »
Dobra wobec prawd ogólnych i jedynych ustalanych przez GBM_fana i Kei'a nie ma argumentów :) No po prostu nie może się podobać DS lite bardziej od DSi i już. I producent też się myli podając żywotność baterii.

Zastanawiające jest jedynie to, czemu wiecznie i wszędzie piszecie swoje trzy słowa promujące DSi, choć Maciek początkowo pisał o DS Lite. To trochę tak jakbym napisał tutaj żeby lepiej się zajął Classiciem bo lepszy, baterie na dłużej starczą, lepszy plastik, szorstkość ala papier ścierny i ma większą żywotność (bo działa już ponad 20 lat). No naprawdę widać tu jakąś dziwną "fanatyzację".


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #981 dnia: Grudzień 27, 2013, 22:29:28 »
No tak już mamy, trzeba nas zaakceptować :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #982 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:53:53 »
Jesteśmy utajonym fanklubem Nintendo DSi

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #983 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:59:00 »
Wiadomo każdy ma swoje indywidualne ulubione konsole ale trochę więcej obiektywizmu panowie :) Ja mam skrzywienie na punkcie Classica, ale to nie powód żebym pisał o tym w każdym temacie poświęconym Pocket/Light/Color/Advance itd. Taka żaluzja.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #984 dnia: Grudzień 28, 2013, 17:47:09 »
A niby dlaczego mam nie promować lepszego produktu, jak nadarza się okazja? Od tego jest forum :P

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #985 dnia: Grudzień 28, 2013, 18:04:44 »
A niby dlaczego mam nie promować lepszego produktu, jak nadarza się okazja? Od tego jest forum :P

Lepszego... - jak dla kogo;)

Send from Tapatalk by Q10


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #986 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:26:00 »
A niby dlaczego mam nie promować lepszego produktu, jak nadarza się okazja? Od tego jest forum :P

Moim zdaniem od udzielania pomocy przede wszystkim, a nie promowania produktów Nintendo. Tzn. nie wiem na ile takie promowanie jest legalne i co na to Nintendo. Może sobie nie życzą?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #987 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:31:20 »
Przesadzasz... akurat mnie wcale nie rozeszło się o konkretny model DS'a tylko o cenę. Gdybym miał do wyboru nową limitkę DS lite i DSi, to wybrałbym bez wahania DS lite. A tu niestety na nowego lite'a musiałbym wybulić z 700-800 zł - jak na razie mi szkoda takiej kasy. Ale nie zaprzeczam, że jakby pojawiła się jakaś super oferta z lite'em za tę cenę to bym nie wziął :)

M4ciek >> DSi było później na rynku stąd wciąż jeszcze nowe sztuki w przyzwoitych cenach idzie znaleźć.

Wiem, ale mam sentyment do tej konsolki, bo miałem turkusowego lite'a, którego się wyzbyłem. Postanowiłem sobie kiedyś taką konsolę sprawić. Niestety ich w przyzwoitych cenach już nie ma... takie 400 pln by wg. mnie taką jeszcze było.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 23:40:08 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #988 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:32:49 »
Antari i gorzki połknęli moją prowokację. Więcej luzu :P

M4ciek >> DSi było później na rynku stąd wciąż jeszcze nowe sztuki w przyzwoitych cenach idzie znaleźć.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #989 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:42:14 »
Aj tam od razu lykneli. Fajnie sie czasem podroczyc;)

Send from Tapatalk by Q10


Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #990 dnia: Grudzień 29, 2013, 00:01:56 »
lajt ma za małe ekrany dla mnie i za "zabawkowy" jest. Ubolewam nad faktem że DSi teraz tansze niż lajt jest, ofc dlatego że chce swojego DSi opylić wiadomo : P
"Spułczuje" : <

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #991 dnia: Grudzień 29, 2013, 00:06:21 »
Szukam, piszę po sklepach z konsolami - może się te lite'y gdzieś jeszcze uchowały nowe :) Jakby co dam znać.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #992 dnia: Grudzień 29, 2013, 00:38:39 »
Może to też żależy od tego czy ktoś był na bieżąco z premierami tych konsol czy zaczął od razu od DSi lub kupował je w kolejności DSi-DSl-DSClassic itd. Ja jechałem chronologicznie i byłem na bieżąco, przeskok z DSClassic do Lite był tak kosmiczny w tamtych czasach, że konsolę otaczano wręcz kultem. Można powiedzieć, że działo się to samo co przy okazji GBA->GBA SP, co też dobrze pamiętam. Przy wydaniu reszty nowszych modeli czyli DSi, DSi XL odnosiłem już wrażenie wyłącznie zmian kosmetycznych czy cięć. Czy potrzebnych, czy nie to już sobie każdy sam odpowie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #993 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:03:24 »
Ale Antari nie miałeś przecież DSi ani DSi XL ;D

DS Classic był dziwną z wyglądu konsolą, można by podejrzewać że zrobioną trochę na umyślnie (oglądając też dorobek G&W). DS lite był początkiem innej ery dizajnu ów sprzętów, zrobiono konsolkę tak jak powinno się na początku. Wydając DSi rzeczywiście tylko dopracowano cały model z wyglądu oraz wprowadzono DSi Ware, czyli początek usług sieciowych i przetarcie szlaku dla następcy. DSi XL to to samo tylko większe. 3DSy natomiast to różne wariacje na temat tego samego, po osiągnięciu kulminacyjnego punktu z DSi mogło być tylko gorzej :P 3DS Classic pokazał też iż próby są daremne, ludzie woleli coś bardziej standardowego czyli 3DS XL który przypomina erę Lite oraz DSi.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 11:16:04 wysłana przez Keitaro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #994 dnia: Grudzień 29, 2013, 18:30:10 »
Począwszy od DSi jest już tylko gorzej no ale ok, możesz mieć swoje zdanie przecież. Ja bym powiedział, że to właśnie DSi było zalążkiem stagnacji w rozwoju designu tej serii konsolek, która trwa obecnie. Dla Ciebie to był szczyt formy, dla mnie niepotrzebny w gruncie rzeczy model (2 plusy jakie widzę jedynie to dopracowany dla niektórych design i DSiware, są jeszcze jakieś?), który zahamował rozwój. Postaw laikowi DSl i DSi, to ci powie, że są niemal identyczne. Postaw NDS Classic i Lite to stwierdzi, że to różne platformy.

A DSi mam praktycznie na co dzień, a co za różnica, że nie należy do mnie. Mógłbym odkupić od kumpla za paczkę dropsów (co pewnie uczynię kiedyś, ale dla samego faktu posiadania, pewnie przeleży w boxie dekadę;). Wiem jak wygląda i miałem je w łapach wystarczającą ilość czasu żeby ocenić względem poprzednika. Gdyby była taka świetna już dawno odkupiłbym ją od niego, problem polega jednak na tym, że wygodniejszy i praktyczniejszy w podróży jest Lite, wiele razy mi to ratowało tyłek, gdy nie chciałem brać na wyjazd większej ilości konsol. Wiem, może jestem dziwakiem ale sporo czasu gram poza domem na handheldach. Tak samo praktyczniejszy od DSi jest DS Classic, z tym, że wolę design Lite'a.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 18:39:59 wysłana przez Antari »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #995 dnia: Grudzień 29, 2013, 19:52:31 »
(2 plusy jakie widzę jedynie to dopracowany dla niektórych design i DSiware, są jeszcze jakieś?),

Lepsze zawiasy, kamery które były w kilku grach wykorzystywane, przeglądarkę którą użyłem kilka razy w potrzebie. A co ma DS Lite lepszego od DSi Twoim zdaniem, poza obsługą gier z GBA i designem dla niektórych? Baterię? Moja w DSi trzyma 10h, a ta w Lite ile bo przyznam się że nie wiem i chyba nie mierzyłem. 

który zahamował rozwój. Postaw laikowi DSl i DSi, to ci powie, że są niemal identyczne. Postaw NDS Classic i Lite to stwierdzi, że to różne platformy.

Nie mówię że nie, wspominałem w poprzednim poście iż DS Classic to była brzydka konsola i mam wrażenie że zrobiona celowo w ten sposób. Ale żeby DSi zahamowało rozwój, kiedy właśnie rozpoczęło erę "rozbudowanych" OSów w konsoli to ciekawe spostrzeżenie. Jak więc powinien ten rozwój wyglądać Twoim zdaniem, gdyby nie powstało DSi?

Tak samo praktyczniejszy od DSi jest DS Classic, z tym, że wolę design Lite'a.

O_o Naprawdę tak uważasz, tylko dlatego że DS Classic ma obsługę gier GBA? Skoro jakość ekranów nie jest ważna dla Ciebie i wolisz DS Classic od DSi podpowiem że praktyczniejszy od niego jest sam GBA. Masz paluszki więc przenośność nie skończoną i obsługę gier GB, GBC i GBA ;)

A DSi mam praktycznie na co dzień, a co za różnica, że nie należy do mnie. Mógłbym odkupić od kumpla za paczkę dropsów (co pewnie uczynię kiedyś, ale dla samego faktu posiadania, pewnie przeleży w boxie dekadę;). Wiem jak wygląda i miałem je w łapach wystarczającą ilość czasu żeby ocenić względem poprzednika. Gdyby była taka świetna już dawno odkupiłbym ją od niego, problem polega jednak na tym, że wygodniejszy i praktyczniejszy w podróży jest Lite, wiele razy mi to ratowało tyłek, gdy nie chciałem brać na wyjazd większej ilości konsol. Wiem, może jestem dziwakiem ale sporo czasu gram poza domem na handheldach.

Jak ładny stan to już dawno powinieneś wziąć ale dla mnie, chętnie przytulę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #996 dnia: Grudzień 29, 2013, 23:23:04 »
Ale żeby DSi zahamowało rozwój, kiedy właśnie rozpoczęło erę "rozbudowanych" OSów w konsoli to ciekawe spostrzeżenie. Jak więc powinien ten rozwój wyglądać Twoim zdaniem, gdyby nie powstało DSi?

No wolałbym jak za czasów GBA - wkładasz grę i grasz. Proste jak budowa cepa i sie sprawdzało. Dziś blokują ci konsole jak nie będziesz grzeczny i nie zrobisz pierdyliona upów, które nie mieszczą się na standardowej karcie pamięci. Do każdej gry update'y, plus Miiverse, awatarki, wiadomości, adnotacje. W DS lite było jeszcze prosto. Ale wchodzimy w temat OS'ów a mnie głównie chodziło w tym względzie o stagnację w wyglądzie konsoli. Można to nazwać też stabilizacją designu, zależy jaki kto ma stosunek :)

Kompatybilność wstecz to dla mnie spora karta przetargowa Lite'a często wkładałem 1 grę w slot na GBA, drugą w slot DS i jechałem w teren. Podręczne to było i czytelnie, ale to chyba przyzwyczajenie od czasów GBC/GBA. Jak ktoś się na tym wychował to naturalne, że jak mu to zabiorą zaczyna brakować. Lite jeszcze się bronił chociaż biblioteką z GBA (w której cenie kilka pozycji np. Metroida), a DSi to już konsola czysto pod generację DS. Oczywiście jak grasz w domu to po prostu sięgasz po inny model handhelda i grasz. No ale nie każdy tak gra. Lite jest też o tyle niezwykły, że mogłeś zamknąć ponad 20 lat elektronicznej rozgrywki w jednym systemie. W slocie na GBA można było emulować gry z GB/GBC/GBA (które ma się w oryginale:) na programatorze, grać w oryginalne gry z GBA na kartach, a w slocie na DS gry z DS'a. Mimo wszystko całkiem nieźle, lubię taką kompleksowość. To samo tyczy się obecnie 3DS'a (Classic?), który obsługuje gry z DS'a. Najpewniej w kolejnym modelu (3DSi ktoś wątpi?) wsteczna kompatybilność zostanie porzucona.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 23:32:44 wysłana przez Antari »

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #997 dnia: Grudzień 29, 2013, 23:49:19 »
to ja dorzuce swoje 5gr
3ds 3ds xl i 2ds obsługują gry z ds`a
Konstrukcja gba i to było piękne wkładasz i grasz bez ładowania i zaisywana przez 2 minuty to jest piękne jak można grac i rozkoszowac sie grą bez przeszkadzajek czy długich ładowań przy których sie tylko rozkojazamy

Wątek: ja sam Kiedys myslałem nad kupnem ds lita ale fala podróbek skutecznie mie zniechęciła i kupiłem dsi + okazyjnie ds classic za grosze w swietnym stanie. Z dłuszej perspektywy dobrze ze mam jeszcze gba sp bo jakoś gry z ds`a do mnie nie trafiaja a przy gba spędziłem wiele godzin

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #998 dnia: Grudzień 30, 2013, 00:02:02 »
Dobra, zmieńmy temat :D

Nowy srebrny GB Micro za 330 zł. Zbyt szybko się jednak pozbyłem ostatniego, wypada mieć GBM. Chyba warto, co?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #999 dnia: Grudzień 30, 2013, 00:28:32 »
Rzeczywiście nowy, czy "nowy nieuRZywany"?

Jeśli to pierwsze to brać od razu, a jeśli drugie to obejrzeć jak wygląda i brać jeśli rzeczywiście będzie taki ładny ;)