Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 119362 razy)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1040 dnia: Luty 13, 2014, 14:43:46 »
Czy warto BYŁO kupić?
Jakiś czas temu była w promocji na Amazon.co.uk (100zł z wysyłką za 3 gry na 3DS), więc można ją trafić w dobrej cenie. Ja kupiłem dosyć dawno za ~90zł i cieszyłem się że wyrwałem niezłą promocję (wtedy chodziły po 120-130zł).
Gierka całkiem przyjemna, nie tak krótka jak RE:R, raczej będziesz zadowolony.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1041 dnia: Luty 13, 2014, 16:37:40 »
"Bezbledna transpozycja" Metroida zrobila z serii zupelnie inna gre (to juz obecna Castlevania bardziej przypomina swoje poprzedniczki). Metroid i Castlevania w innej konwencji niz metroidvania to dla mnie kiepski zart.

Na tej samej zasadzie Super Metroid/Fusion/Zero Mission to zupełnie inne gry niż Metroid na NES'a. Raczej się nie zgodzę. Ekipa z Retro dokonała niemożliwego, nadała sens skostniałej serii, dopasowała do nowoczesnych standardów i uczyniła ją kultową. Jeżeli ktoś jest fanem serii Metroid i nie trawi Prime'ów to jest to co najmniej dziwne :) Głównie dlatego, że to gry robione typowo pod fanów, zwłaszcza Prime 2, który jest absolutnie nieprzystępny dla osób niemających zielonego pojęcia o sadze. Ja grałem trochę w złej kolejności bo najpierw Coruption na Wii, potem Prime 1 i 2. Najlepiej wypada moim zdaniem Prime 1, którego uważam za najlepszego platformera w jakiego grałem. Tu już nawet nie chodzi o wykonanie, tylko o przeniesienie ducha, atmosfery starych Metroidów. Udało się to perfekcyjnie :) A starowanie ruchem na Wii bije na głowę nawet mysz na PC.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1042 dnia: Luty 13, 2014, 17:54:07 »
@Antari

Mi się wydaję, że z Metroidem nie jest jak z resztą sztandarowych marek Nintendo, bo po prostu mają ja w dupie. Jak Metroid miał nie tak dawno 25 lecie to nawet o tym nie wspomnieli.
Ja nie wiem czy oni są tacy głupi (uparci) czy udają :P

(...)
Castlevania w innej konwencji niz metroidvania to dla mnie kiepski zart.

Oczywiście nie licząc pierwszych czterech i im podobnym :)
BDG ALL DAY

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1043 dnia: Luty 13, 2014, 18:10:52 »
"Bezbledna transpozycja" Metroida zrobila z serii zupelnie inna gre (to juz obecna Castlevania bardziej przypomina swoje poprzedniczki). Metroid i Castlevania w innej konwencji niz metroidvania to dla mnie kiepski zart.

Na tej samej zasadzie Super Metroid/Fusion/Zero Mission to zupełnie inne gry niż Metroid na NES'a.

Nie wiem, czy zrozumiales, wiec postaram sie ujac to nieco prosciej. Ja mowie o roznicy pomiedzy eksploracyjnej platformowce w 2D a wariacja na jej temat w konwencji FPP. Ty tymczasem porownujesz to do roznicy pomiedzy pierwszym Metroidem a kolejnymi czesciami w tej samej konwencji (ba, wymieniasz nawet remake pierwszego Metroida). Wierze, ze przez pomylke.

Widzisz, np. taki Mario czy Donkey moze miec gry w roznych konwencjach, w tym nawiazujacych bezposrednio do pierwszych, dwuwymiarowych, gier serii. I ja wlasnie na takiego Metroida oraz na taka Castlevanie czekam. Nie na ich "transpozycje".

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1044 dnia: Luty 13, 2014, 19:05:52 »
Czyli na co? Metroid 2,5D?
BDG ALL DAY

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1045 dnia: Luty 13, 2014, 20:49:48 »
No właśnie problem polega na tym że konwencja jest ta sama :) Zmianie podlega jedynie perspektywa ze środowiska 2d do 3d. Być może dlatego nie rozumiem stwierdzenia, że mamy do czynienia z zupełnie nową grą. Wszelkie cechy Metroidów 2d zostały przeniesione do środowiska 3d, a na dodatek dodano tyle nowych motywów, że głowa mała. Zdziwiłbyś się ile tam jest zbieżności i ile "platformówkowego skakania" jakbyś zagrał, bo odnoszę wrażenie, że nie grałeś :P

O zmianie konwencji można mówić np. przy przejściu z serii Donkey Kong (obecnie Mario vs. Donkey Kong) na Donkey Kong Country. Ale w przypadku Metroida, to stety-niestety ciągle to samo :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1046 dnia: Luty 13, 2014, 21:23:55 »
OK, niech juz bedzie ze nie gralem, nie rozumiem, albo co tylko chcesz. Nie zmieni to tylko faktu, ze nie mam radochy z trojwymiarowych metroidow, a z wczesniejszych owszem.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1047 dnia: Luty 13, 2014, 23:44:04 »
No właśnie problem polega na tym że konwencja jest ta sama :) Zmianie podlega jedynie perspektywa ze środowiska 2d do 3d. Być może dlatego nie rozumiem stwierdzenia, że mamy do czynienia z zupełnie nową grą.

Byc moze. Jesli wiec trylogia od Retro Studios nie rozni sie konwencja od dwuwymiarowego pierwowzoru, spora ilosc nowoczesnych FPS'ow nie rozni sie konwencja od NES'owej Contry. Biegniesz, strzelasz i zbierasz nowe bronie.

Rowniez uwazam, ze Prime, Echoes i Corruption to rewelacyjne gry. Ktorakolwiek z nich stawiam wyzej, niz przehype'owane Halo. Genialny klimat litrami wylewa sie z ekranu. Nie zmienia to jednak faktu, ze gry te, mimo iz osadzone sa w tym samym swiecie, znaczaco roznia sie od wczesniejszych przygod. Nie wiem czemu upierasz sie, ze tak nie jest. Wspolne cechy, charakterystyczne dla calej serii, obecne sa zarowno w 2D jak i w 3D, ale rownie dobrze moglbys do jednego worka wrzucic cala serie Ninja Gaiden, czy cokolwiek innego, w czym moglbys doszukac sie podobnych rozwiazan.

Konczac, mozna byc fanem serii Metroid w 2D, rownoczesnie nie trawiac trojwymiarowych kontynuacji. Mam kilku znajomych, ktorzy sprobowali u mnie trzeciego wymiaru na GameCube, lecz odlozyli kontrolery mowiac "To nie jest Metroid". Najwyrazniej i oni nie zrozumieli, ze konwencja jest przeciez taka sama. Oznacza to, ze odmienne bylo wszystko poza nia, wiec jesli na sile chcesz obstawac przy swoim, umowmy sie, ze to nie konwencja czyni z gry Metroida.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1048 dnia: Luty 14, 2014, 23:00:17 »
Wielkimi krokami nadchodzi Shovel Knight i chciałbym w ten tytuł zagrać korzystając z oryginalnego pada NES. Znalazłem takie 2 aukcje na Allegro i zastanawiam się, skąd oni mają nówki pady? Czy to nie są jakieś podróby?

http://allegro.pl/nowy-oryginalny-pad-nes-z-folia-jedyny-na-allegro-i3965795325.html

http://allegro.pl/pad-nes-nowy-gwarancja-i3950543696.html

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1049 dnia: Luty 14, 2014, 23:10:40 »
A tak ni z tego ni z owego lepiej kupić pada do PC za 50-60 zyla cz tego od x-boxa za 160  czy sie oplaca czy nie?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1050 dnia: Luty 14, 2014, 23:27:01 »
Pada od XBoxa mam, Wii Classic Controler + Adapter USB też, do tego jeszcze Logitech Precision. Sęk w tym, że chce zagrać w Shovel Knight na padzie od NES, bo to gra mocno nawiązująca do 8-bitowych platformówek.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1051 dnia: Luty 14, 2014, 23:30:20 »
A tak ni z tego ni z owego lepiej kupić pada do PC za 50-60 zyla cz tego od x-boxa za 160  czy sie oplaca czy nie?

Kontrolery od X360 sa bardzo porzadne. Na dodatek na pewno miales okazje na takim grac, wiec wiesz jak lezy w dloniach. Jesli jednak postawisz na kontroler bezprzewodowy, problemem moga okazac sie sterowniki do odbiornika, ktory zakupic musisz osobno.

Microsoft czesto olewa swoje wlasne wynalazki, wiec jesli korzystasz z Win 7 lub 8 w wersji x64, mozesz miec problem. O Mac'u i Linuxach nawet nie wspomne. Spory problem z konfiguracja mialem nawet pod zwyczajnym XP, o czym napisalem w podlinkowanej wyzej notce.

Biorac to pod uwage, lepszym rozwiazaniem moze byc np. DualShock 3. Do polaczenia go z komputerem wystarczy Bluetooth i latwe do znalezienia sterowniki, dostepne dla wymienionych systemow operacyjnych.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1052 dnia: Luty 14, 2014, 23:43:52 »
Sęk w tym, że chce zagrać w Shovel Knight na padzie od NES, bo to gra mocno nawiązująca do 8-bitowych platformówek.

Kup sobie NES'o-podobnego pada USB, i problem z glowy. Kupujac oryginalnego i tak musisz go albo zmodyfikowac, albo zakupic [lub samemu zrobic] konwerter. We wszystkich przypadkach cena bedzie wyzsza, chyba ze nie wiem o jakiejs super-taniej i bezbolesnej metodzie podlaczania NES'owych padow do PC, ktora nie wymaga posiadania plyty glownej z LPT.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1053 dnia: Luty 15, 2014, 00:21:44 »
Morden, do bezprzewodowego pada od X360 są dostępne sterowniki na stronie Microsoftu.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1054 dnia: Luty 15, 2014, 07:55:32 »
No fajnie, ale ja pytałem się o te aukcje na Allegro, nie co sądzicie o moim pomyśle :P

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1055 dnia: Luty 15, 2014, 10:05:32 »
Morden, do bezprzewodowego pada od X360 są dostępne sterowniki na stronie Microsoftu.

No patrz. Faktycznie. A ja przez caly ten czas szukalem sterownikow na stronie Sony. Owszem, sterowniki sa, ale nie dzialaja jak powinny. Przede wszystkim, nie ma dedykowanych sterownikow dla Win 8. Teoretycznie sterowniki z Win 7 powinny dzialac, ale jednym dzialaja, a innym nie. Nawet pod samym Win 7 sa problemy.

Cytuj
No fajnie, ale ja pytałem się o te aukcje na Allegro, nie co sądzicie o moim pomyśle

Bez fotki bebechow ciezko powiedziec, czy to na 100% oryginaly, ale nowe kontrolery do NES'a to zadna egzotyka. Kilka lat temu zalapalem sie na wyprzedaz przy okazji likwidacji sklepu z grami i akcesoriami. Kontrolery wszelakie sprzedawano wtedy hurtem, na kartony. Handlarze sie obkupili i wszystko poszlo na aukcje, na sztuki. Tu moze byc podobnie, choc jak mowilem, bez zdjecia bebechow nie masz pewnosci.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1056 dnia: Luty 15, 2014, 10:59:22 »
No patrz Morden, mi na lapku z Win8 pad działa bez żadnych problemów, wręcz plug&play. Dedykowane sterowniki od XP u mnie też spełniają swoją rolę. Na 7 nie testowałem nigdzie, bo nie mam dostępu do tego systemu.


Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1057 dnia: Luty 15, 2014, 13:06:30 »
No patrz Morden, mi na lapku z Win8 pad działa bez żadnych problemów, wręcz plug&play. Dedykowane sterowniki od XP u mnie też spełniają swoją rolę. Na 7 nie testowałem nigdzie, bo nie mam dostępu do tego systemu.

Gratulacje. Kontroler X360 na kablu USB moglbym ewentualnie nazwac plug & play, ale z Xbox 360 Wireless Gaming Receiver [bo o nim mowa, nie o samym kontrolerze] zawsze mialem problem. Sama instalacja sterownikow przebiega pomyslnie, lecz akcesoria nie chca sie synchronizowac. Jedynym rozwiazaniem jest kilkukrotne instalowanie sterownikow w kilku wersjach, w roznej kolejnosci, az w koncu zacznie dzialac. Na laptopie z Win 8 x32 udalo mi sie zainstalowac przy pierwszym podejsciu, ale na wszystkich innych systemach mam problemy. Microsoft moglby zbadac problem i wypuscic aktualizacje, ale po co, skoro teraz na tapecie mamy Xbox One.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1058 dnia: Luty 15, 2014, 19:39:20 »
Ja cały czas mówię o bezprzewodowym padzie z tymże odbiornikiem. Teraz zaczną wspierać pada od XO, ale taka jest naturalna kolej rzeczy.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1059 dnia: Luty 15, 2014, 20:50:38 »
Czy warto kupić kompletne europejskie Final Fantasy Tactics Advance za 100zł z wysyłką??
Dodam, że box i papierologia w ładnym stanie :)