Autor Wątek: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF  (Przeczytany 10941 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2021, 13:29:42 »
Witam i odświeżam. Chciałbym wykonać pudełko zupełnie białe wielkościowo identyczne z tym od gier do DMG. Mam szablon Donkey Konga, ale chodzi mi o całkowicie biały szablon tylko z czarnymi liniami lub nawet tylko z konturem, żeby wiedzieć jak wyciąć z arkusza kartonu. Oczywiście potrzebowałbym jeszcze konkretna pełną nazwę obowiązującą na rynku kartonu z którego wykonane są pudełka do gier. Pewnie jest to jakaś tektura gładka z jednej strony. I oczywiście na jakim wielkościowo arkuszu najlepiej wydrukować takie pudełko A4? A3? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2022, 07:49:16 »
Witam i odświeżam. Chciałbym wykonać pudełko zupełnie białe wielkościowo identyczne z tym od gier do DMG. Mam szablon Donkey Konga, ale chodzi mi o całkowicie biały szablon tylko z czarnymi liniami lub nawet tylko z konturem, żeby wiedzieć jak wyciąć z arkusza kartonu. Oczywiście potrzebowałbym jeszcze konkretna pełną nazwę obowiązującą na rynku kartonu z którego wykonane są pudełka do gier. Pewnie jest to jakaś tektura gładka z jednej strony. I oczywiście na jakim wielkościowo arkuszu najlepiej wydrukować takie pudełko A4? A3? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.



Kiedyś robiłem. Trochę pewnie wyszedłem z wprawy od tego czasu.


Robiłem to i to. Pianka bardziej do pudełka VHS. Spełnia funkcję unieruchomienia kartridża, ale bez profesjonalnego wycięcia jest mniej estetyczna.


Własnoręcznie robiona wkładka kartonowa jest najprostsza i najtańsza. W A4 prawdopodobnie sam wydrukujesz i zaoszczędzisz na drukarni.


Miałem zamysł, wzorce, zapał. Później przyszło życie...


Suma sumarum, nie jestem fanem robienia pudełek z "części" (z dwóch kartek A4) bo to kijowo wygląda i pudełko nigdy nie jest dobrze spasowane. Rozmiar 350gms A3 rozwiązuje wszystko, ale trzeba znaleźć drukarnię która to wykona.


W drukarni której byłem mieli taką Konica Minolta która to robiła, ale jak pisałem wcześniej, w pewnym momencie odmówili. Przypuszczam że druk był zbyt ryzykowny dla sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych i odmówili.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2022, 07:56:08 »
Witam i odświeżam. Chciałbym wykonać pudełko zupełnie białe wielkościowo identyczne z tym od gier do DMG. Mam szablon Donkey Konga, ale chodzi mi o całkowicie biały szablon tylko z czarnymi liniami lub nawet tylko z konturem, żeby wiedzieć jak wyciąć z arkusza kartonu. Oczywiście potrzebowałbym jeszcze konkretna pełną nazwę obowiązującą na rynku kartonu z którego wykonane są pudełka do gier. Pewnie jest to jakaś tektura gładka z jednej strony. I oczywiście na jakim wielkościowo arkuszu najlepiej wydrukować takie pudełko A4? A3? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.


Papier kredowy 350gsm A3 to minimum. Ale wówczas masz biały tył, który od razu odróżnia repro od odryginału.


Jest coś takiego jak tektura powlekana, np z której robi się tubki to pasy do zębów, i taki odpowiednik byłby najlepszy, tylko nie szukałem. Przykład http://polish.bmpaper.com/sale-13149115-250gsm-400gsm-61-61cm-coated-duplex-paper-board-for-toothpaste-boxes.html

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2022, 12:39:20 »
O kurde, dawno Cię tu nie widziałem NintendoPassion! Pamiętam, że sporo dobrego w temacie reprodukcji pudełek robiłeś.
Jeszcze siedzisz w temacie retrokonsol?

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2022, 15:06:27 »
O kurde, dawno Cię tu nie widziałem NintendoPassion! Pamiętam, że sporo dobrego w temacie reprodukcji pudełek robiłeś.
Jeszcze siedzisz w temacie retrokonsol?


Ja na GBF zaglądam. Reprodukcje robiłem kiedyś.


Jak większość, zajęty jestem mocno, a wolny czas staram się spędzać na długich spacerach, co by o świeżym powietrzy nie zapomnieć.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2022, 11:05:04 »
NintendoPassion - dzieki wielkie za sugestie. Milo ze wpadasz czasami. Generalnie chcę zrobić pudełko w rozmairze oryginalnego pudełka na grę GameBoy, z oryginalną wkładką kartonową, albo z kupowaną wypraską plastikową. Są obecnie takie dostępne i są dość tanie. Pudełko nie bedzie reprodukcja. Będzie to nowy projekt pudełka, ale musi byćw takim samym wymiarze. Projekt raczej bedzie nawiązywał do stylu retro, ale więcej nie mogę nic zdradzić. Temat jest bardzo rozciągniety w czasie (z takich samych powodów jak Twoje). Mam nadzieje ze wszsytko dojdzie do skutku.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2022, 17:15:42 »
Mam templatkę A3, którą kiedyś zrobiłem ze zeskanowanego pudełka. Dla porównania oryginał po lewej i mój custom po prawej.









Daj znać czy taka templatka w krzywych Cię interesuje?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 01, 2022, 00:41:21 »
No pewnie, że mnie interesuje!!! Tylko mógłbyś mi przybliżyć nieco całość? W czym projektować? Jak to robić? Ogólnie mi to opisz, tak żebym mógł jakoś się pobawić ;)

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 01, 2022, 19:22:00 »
No pewnie, że mnie interesuje!!! Tylko mógłbyś mi przybliżyć nieco całość? W czym projektować? Jak to robić? Ogólnie mi to opisz, tak żebym mógł jakoś się pobawić ;)


Temat woda, ale postaram się uprościć. Od razu wspomnę, że opieram się na własnych doświadczeniach, i nie mówię że są idealne bądź jedyne. Każdy ma swój styl pracy i możliwości.


1) Pierwsze pytanie, to czy miałeś styczność z wektorami i z którymś z programów. Jeśli nie, i nie chcesz płacić, to pobierz Inkscape i pobaw się nim trochę.
2) a drugie, to czy masz zamiar drukować w domu cz w drukarni? Jeśli w domu, to jaką masz konkretnie drukarkę? A jak w drukarni, to czy mają możliwość druku na papierze 300-350 gsm2 cyfrowo. Idealnie byłoby wiedzieć na czym też konkretnie drukują.


Musisz pracować w wektorach, więc ja nie masz Illustratora, to polecam darmowy Inkscape, ale płatny (ale tylko raz, bez subskrypcji Affinity Designer). Pracowałem po trochu na każdym i ten ostatni jest mega super.
https://inkscape.org/
https://affinity.serif.com/en-us/

Daj znać, i jak będę wiedział gdzie stoisz to dam Ci znać co dalej.


Tak mniej więcej wyglądał plik źródłowy do pudełka MGS. 'Wyglądał' bo ni uja nie mogę pliku znaleźć.
http://imgur.com/BS5mCHO
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2022, 19:32:21 wysłana przez NintendoPassion »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2022, 19:00:02 »
Wydrukować mogę w drukarni na czym tylko można. Mam w pobliżu drukarnię, która drukuje małe partie za małe pieniądze. Druk cyfrowy to wiem. Ale ponoć są takie wydruki, że drukuje się cyfrowo i następnie jest nakładana taka cienka warstwa błyszcząca - zabezpieczająca. I na czymś takim by mi najbardziej zależało.

Co do oprogramowania to musiałbym poświecić na to trochę czasu, którego nie mam jak każdy z nas. Pewnie z czasem to ogarnę w wolnej chwili... Projekt musi być prosty i przejrzysty. Raczej w klimacie lat 80/90-tych. Czyli zdjęcia na pudełku z tyłu, a z przodu jakaś rzucająca się w oczy grafika...