Autor Wątek: [GB Advance] Programatory  (Przeczytany 7756 razy)

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
[GB Advance] Programatory
« dnia: Październik 18, 2010, 18:14:40 »
Może ktoś napisać czym różnią się programatory GBA: EZ Flash IV i Super Card Mini SD? Który się bardziej opłaca?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 18:08:10 wysłana przez Keitaro »

marlo92

  • Gość
Odp: Programatory GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2010, 18:23:38 »
tu masz artykuł  o Super Cardzie  http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=131
posiadam go i nie narzekam ale jak bym jeszcze raz kupował to wybrał bym EZ Flash IV nie wiele dopłacisz a będziesz zadowolony ;]

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Programatory GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2010, 18:36:04 »
A dlaczego Ez Flash jest lepszy?

marlo92

  • Gość
Odp: Programatory GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2010, 19:03:00 »
więcej gier odpala (kompatybilność chyba bliska 100%), gry chodzą płynnie nie wolniej nie szybciej ,lepsza oprawa graficzna głównego menu oraz solidne wykonanie. Co do SC SD jestem z niego zadowolony bo mój egzemplarz był solidny i używam go do  emulowania starych gier na GBA sp i fajnych programów ale to raczej na NDS lite. Choć nie powiem ze jest zawsze super bo mój kumpel kupił takiego samego jak ja i dawał go ze 3 razy na gwarancje miał problem z softem bo mu się pieprzył co parę miesięcy ale to raczej rzadki przypadek.Wiec wybór należy do Ciebie  ale też w dużym stopniu ma znaczenie do czego będziesz go używał.Ja raczej gier na nim nie instaluje chyba że ową grę posiadam oryginalną to wtedy zamiast ''niszczyć'' carta wgrywam rom na kartę sd i pykam nocami i dniami ma to też dużą zaletę że mogę sobie pograć w dużo gier bez noszenia ze sobą niezliczonej ilości cartów wystarczy mieć programator a gry sobie leżą w domu chronione przed złem tego świata ;d

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Programatory GBA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2010, 08:50:45 »
Powiem tak - miałem do czynienia z Super Cardem przez kilka miesięcy. Najbardziej denerwowało mnie to, że gry często dostawały zadyszki (nawet kilkanaście klatek na sekundę w 'szybkich' tytułach!), ba! potrafiły się również zawiesić. Przykładem jest chociażby Advance Wars 2 czy Wario Ware. Jednym z minusów jest też brak normalnego zapisu stanu gry. Trzeba naciskać określoną kombinację klawiszy, aby odpalić tzw. quick save. Wiąże się z tym duży pobór energii - ja akurat miałem zwykłego GBA i baterie siadały po dwóch, trzech godzinach zabawy. Ogólnie rzecz biorąc, SC to typowa 'chińszczyzna' i nie polecam nikomu. Człowiek może tylko stracić nerwy ;] Lepiej dorzucić te trzy, cztery dychy i cieszyć się produktem możliwie najwyższej jakości - EZ-Flashem 4.

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2010, 15:00:39 »
Kupiłem EzFlasha i mam problem: gry mi się nie zapisują. Żeby się zapisywały trzeba coś ustawić w opcjach EzFlascha? 

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2010, 15:36:06 »
Wiesz, miałem podobny problem. I wcale nie jest to wina programatora. Raczej chodzi tutaj o pliki *.sav, których pewnikiem nie wrzuciłeś do folderu zatytułowanego SAVER na karcie pamięci. Najlepiej w programie EZ 4 Client wejdź w 'Config' (na dole), a później w sekcji 'Send Path' ustaw po prostu "napęd' karty. W moim przypadku wygląda to tak:



'I' to inaczej nazwa urządzenia (czytnika kart) w moim komputerze.

Po prostu odpowiednie pliki *.sav od danych tytułów muszą znajdować się zawsze w folderze SAVER na MiniSD. I zawsze muszą nazywać się tak samo.

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2010, 17:30:06 »
Zrobiłem tak jak napisałeś, ale niestety nie pomogło.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2010, 18:55:21 »
Pamiętaj, że u Ciebie nazwa urządzenia nie musi się nazywać tak, jak u mnie ^^. Przed zagraniem upewnij się, że od każdego pliku z grą, np. Metroid Zero Mission.gba w folderze SAVER musi być plik Metroid Zero Mission.sav (czyli to samo, tylko z innym rozszerzeniem). Jeżeli tak jest, a zapis w dalszym ciągu nie działa - nie mam pojęcia w czym leży problem. A jaką w ogóle masz kartę? Proponowałbym jeszcze sformatować MiniSD w trybie FAT i ponownie spróbować.

PS: A masz w ogóle zaznaczoną opcję Add Save Patch?
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 19:06:19 wysłana przez tomcio »

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2010, 20:35:50 »
Sformatowałem kartę (firmy Kingston) i myślałem, że wszystko jest w porządku, tzn. save w Wariolandzie 4 działały bez zarzutu. Gdy pograłem w Wario Ware save tej gry działały, aż do czasu gdy znowu odpaliłem Wariolanda, wtedy save do WW nie znikły całkowicie, lecz cofnęły się w okolice początku gry (przeszedłem dalej).
I tak za każdym razem save W4 pokonywały save z WW. Działo się tak do czasu, gdy odpaliłem Zeldę: MC, wtedy save Wariolanda cofnął mi się tak, że zacząłem od momentu tak jakbym dopiero zrobił save i w ogóle nie grał.

W czym tkwi problem? Może to wina tego, że Ez flash zachowuje zapisy tylko do jednej gry jednocześnie, ale wtedy wszystkie gry prócz jednej nie miały by żadnych save-ów. O co tu chodzi? Proszę o pomoc.
     

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2010, 19:12:10 »
Na pewno wszystko zrobiłeś dokładnie tak, jak to opisałem w poście wyżej?

Słuchaj, a gdzie kupowałeś tego EZ Flasha? Jeżeli w sklepie Nano, to spróbuj skontaktować się ze sprzedawcą i powiedz mu co i jak. Być może wymieni Ci na inny egzemplarz, albo po prostu udzieli łopatologicznej pomocy. Masz u niego dwunastomiesięczną gwarancję na programator przecież.

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2010, 19:59:18 »

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2010, 01:42:40 »
Może to i głupie, ale spytam. Nie naciskasz przypadkiem L przy włączaniu konsoli?
odi profanum vulgus et arceo

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2010, 15:34:39 »
nie

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2010, 15:44:52 »
Na aukcji jest napisane, że masz dwa miesiące gwarancji. Poza tym sprzedawca udziela pomocy w razie jakichś kłopotów. Może warto do niego się zgłosić i powiedzieć, co i jak?

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2010, 21:28:17 »
Czy to normalne, że mój Ezflasch nie czyta gier na gb i gbc?

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2010, 13:57:24 »
Problem z save'ami mam już rozwiązany (przerzucałem gry bezpośrednio z dysku, zamiast przez EZ4Client), ale teraz mam problem z dwiema grami:
1. Chu chu Rocket - po załadowaniu gry z programatora wyświetla się czarny wykrzyknik na białym tle. Nie mogę tego w żaden sposób przyśpieszyć. Po minucie gra zaczyna normalnie działać, ale gdy potwierdzam wybór języka, konsola reaguje po ok. 10s. Później gra działa normalnie, lecz pod koniec każdego poziomu, gdy myszy wchodzą do przeznaczonego dla nich "domku" , ostatnia mysz zatrzymuje się i wchodzi do środka dopiero po kilkunastu sekundach. Przy każdym uruchomieniu gry wszystko dzieła tak samo.
Na emulatorze czarny wykrzyknik można bez problemu przyspieszyć. Później gra działa jak powinna, a przy każdym następnym uruchomieniu wykrzyknika nie ma w ogóle.
2.Lady Sia - po załadowaniu jest czarne tło, nic się nie dzieje

I jeszcze jedno pytanie: EzFlasch 4 czyta gry z serii NES Classic.

Bardzo proszę o pooc.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2010, 14:17:01 »
Jeśli gry tak samo zachowują się np. w emulatorze Visual Boy Advance to jest to wina romów. Spróbuj ściągnąć inne wersje. Polecam stronkę Romhustler.

Pytania dotyczącego gier z serii NES Classic nie rozumiem. Gry z serii NES Classic to normalne romy na GBA, więc programator nie powinien mieć z nimi problemu. Chyba, że chodzi Ci o romy typowo z NESa, wtedy musisz użyć programu PocketNES.

Offline matix14x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2010, 14:34:04 »
Właśnie w tym problem, że na emulatorze wszystko jest w porządku, a na gba jest problem.

A jeśli chodzi o "Classic NES Series" po załadowaniu wyświetla mi się komunikat: "GAME PAK ERROR. TURN THE POWER OFF". To samo dzieje się na emulatorze, ale słyszałem, że Visual Boy Advance nie czyta gier z tej serii.

Gry ściągam właśnie z Rom Hustler

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [GB Advance] Programatory
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2010, 15:53:03 »
Też mam problem z odpaleniem tej serii gier. Czytałem na Sieci, że został wydany jakiś patch, ale niestety nie mogłem go znaleźć nigdzie.