Autor Wątek: [Xperia Play] Warto?  (Przeczytany 2103 razy)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
[Xperia Play] Warto?
« dnia: Styczeń 15, 2013, 19:58:41 »
Ostatnio podczas rozmowy z kolega (z forum o TCG [tez lubi konsole,ale te nowsze]) rozpoczal sie temat o Sony Xperii Play :) . Zaczelismy rozmawiac na temat jego dobrych jak i slabych stronach. W koncu mozna na nim odpalac rozne emulatory, a potem przelaczyc i pograc w Minecrafta/GTA 3 :D . Jako, ze ostatnio u mnie w klasie nudno mysle nad sprawieniem sobie tego konsolofonu (w koncu mam juz n-gage i jestem zadowolony z zakupu) chcialbym sie Was spytac czy warto wydac na niego 500+ zl?
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:53:07 »
Jestem posiadaczem Sony Xperia Mini Pro, a to to samo co Play tylko w innej obudowie i bez rozsuwanego kontrolera. Ma ten sam procek, grafikę itd.
Moim zdaniem warto. Wszystkie najnowsze gry chodzą, a testowałem bardzo dużo. Były to m.in. Asphalt 7, GTA III, GTA Vice City, Modern Combat 4, Need For Speed Most Wanted, Minecraft i wiele, wiele innych. Telefonik radzi sobie świetnie, układ graficzny jest bardzo wydajny, a procesor kręci się do 2Ghz jeżeli zabraknie Ci mocy. Sam chciałem kupić, ale stwierdziłem, że przyda mi się bardziej klawiatura QWERTY niż pad :P
Emulatorki też śmigają - FPse, N64oid jak i te starsze czyli My Boy! czy GENPlusDroid - wszystko działało w 100% speedzie. Jednym słowem - bardzo dobry telefon za nieduże pieniądze. No i pady są obsługiwane przez dużą ilość gier jak GTA. W emulatorach mamy pełną konfigurację przycisków.
Do Twoich wymagań jest idealny ;)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:55:07 »
Hm... a mi na zwykłej Xperii Play, GTA ViceCity miało lagi (ALE na świeżym sofcie) + jakość... ... ... za taką cenę czasem lepszy sprzęt dorwiesz... ale to tylko moja opinia.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:57:37 »
Do Vice City polecam OC do 1,8Ghz - dostaje niezłego kopa i śmiga bardzo dobrze ;)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:58:27 »
Mattek, a tam mini pro to x10? :D bo sie zastanawiam nad jakas xperia,  bo nudy na lekcjach jak...
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:02:49 »
Nie, co Ty. x10 to szajs.
Moja to Xperia Mini Pro sk17i. Dałem 550zł.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:06:23 »
Hm tak mysle, ze z qwerty i tak nie korzystam :D , tylko serio laguje? da rade tam podkrecic procek?
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:14:23 »
No mówię.
Laguje na stockowym taktowaniu, a że Playka ma ten sam procesor (jak i wszystko inne) co sk17i - możesz podkręcić procesor do 2Ghz.

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2013, 21:50:16 »
Ja sie wypowiem na temat podkręcania,a konkretnie że lepiej nie podkręcać do 200% wstępnego taktowania,na ogół spokojnie można do ~30% a powyzej tej granicy istnieje juz dosyc duże ryzyko ze nawali,pomijając duzo szybsze zużycie.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Xperia Play] Warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2013, 22:26:10 »
Zależy. OC do 2Ghz nie wszędzie się udaje bo telefon się restartuje. Poza tym to OC nie jest jakieś niebezpieczne...