Autor Wątek: [GB Micro] Jedna z moich konsolek zaliczyła glebę...  (Przeczytany 2794 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
[GB Micro] Jedna z moich konsolek zaliczyła glebę...
« dnia: Lipiec 31, 2010, 14:56:00 »
:)

No jak w temacie. Wypadła mi konsola z łapek i poleciała na ziemie (dokładnie na kafelki) z wysokości około 1m. Przy okazji jeszcze ją podbijałem rękoma, bo próbowałem ją złapać :D. Oprócz malutkiego zadrapania na rogu to nic jej na pierwszy rzut oka nie jest. Gierki działają i ogólnie wszystko śmiga. Teraz dziwne pytanie: czy uszkodzona konsola może w jakiś sposób uszkodzić kartridż? Pytam, bo włożyłem do konsolki nowe Mario vs. Donkey Kong i... zwis (czyściutkie styki). Nie wyciągałem kartridża, ale zrestartowałem konsolkę i gra poszła.

Logan

  • Gość
Odp: [GB Micro] Jedna z moich konsolek zaliczyła glebę...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2010, 15:05:22 »
Zwis był na 99% winą konsolki a nie gry. Bardzo mało prawdopodobne jest żeby konsola uszkodziła grę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Micro] Jedna z moich konsolek zaliczyła glebę...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2010, 22:38:32 »
W razie czego możesz kupić specjalne urządzenie do czyszczenia styków w konsoli, ale raczej na 100% upadek konsoli nie miał nic wspólnego z tym ''zwisem''. Może przypadek?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Micro] Jedna z moich konsolek zaliczyła glebę...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2010, 23:28:15 »
Styki są czyściutkie, czyszczone alkoholem izopropylowym :).

Możliwe, że przypadek, bo właśnie jestem po godzinnej sesji z Castlevania: CotM i wszystko śmiga :).