Autor Wątek: Reprodukcja nalepek na tył konsoli  (Przeczytany 26123 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 31, 2013, 00:50:43 »
UWAGA!!! Piszecie o odtworzeniu naklejek do GB jakiegokolwiek. Słuchajcie robi się to drukarkami termicznymi metodą termiczną lub metodą termotransferu - dlatego są one mega wytrzymałe. Na czym to polega? Jest grafika, która w formie cyfrowej wrzucona jest do pamięci takiej drukarki - identycznie zresztą co do zwykłej. I teraz na rolce  - takiej jak do kasy fiskalnej są gotowe, o odpowiednim kształcie i odpowiednim rozmiarze naklejki. Już wycięte, naklejone na taśmę. Rolka leci i drukarka drukuje... na każdej naklejce jest to samo za wyjątkiem numeru konsoli, ewentualnie kodu kreskowego, itp. Tak są robione tabliczki znamionowe. Rolka, na której są naklejki ma gotowe naklejki - jest to specjalna folia, bardziej lub mniej twarda. Tabliczki znamionowe robione metodą termiczną mają największą wytrzymałość, dlatego też stosowane są jako oznaczenia urządzeń. Drukarki termiczne zazwyczaj stosowane do produkcji przemysłowej to drukarki firmy ZEBRA. Są różne. Każda z nich to koszt minimum 600 PLN - ta najmniejsza robiąca kody kreskowe i małe grafiki. Te największe robią największe tablice znamionowe na duże urządzenia - tunery, telewizory, odtwarzacze. I teraz zrozumcie - konsola brana do ręki kilkanaście razy dziennie, wkładana gdzie popadnie - a i tak naklejka często jest ledwo zrysowana, lub wytarta - takie efekty są termotransferu - jest on bardzo wytrzymały i nic nie może się na tę chwilę z nim równać.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 31, 2013, 07:20:30 »
Wytrzymałość potwierdzam. Mój Color był cały zasyfiały (takiego dostałem z ebaya) i nie kontaktował STARTu, więc rozkręciłem i wyszorowałem w ciepłej wodzie jakąś szczotką - obudowa piękna i czyściutka, a na naklejce brak śladów po odbytym czyszczeniu ;)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 31, 2013, 09:24:56 »
Nom, potwierdzam. Mój AGB przeszedł szorowanie i nie ma ani śladu.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 31, 2013, 20:49:48 »
Z powodu porządków na moim Dysku Google musiałem zdjąć folder z naklejkami, jakby ktoś potrzebował to pisać na PW.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:55:48 »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 01, 2013, 20:34:51 »
Nie mam pojęcia... ale jednej to raczej się opłacało nie będzie robić.

Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 03, 2013, 16:00:58 »
Prosiłeś o naklejkę GBP:

Czy jakoś pomogłem?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 03, 2013, 19:36:04 »
Może być. Podaj jeszcze jej wymiary w mm. Mam nadzieję, że szybko sesja zleci - ostatni tydzień zajęć już mam i będę się mógł tym zająć. Może uda się zrobić bazę wzorów i opracować jakąś fajną technologie na trwałe ich wykonanie.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:06:24 »
Ja bym usunął ten napis "BRIGHTER", nie pasuje to mi do oryginału. Nawet na AGS-101 takiego nie ma. Ja bym się wzorował właśnie na różnicach między AGS-001 i AGS-101. Może spróbujcie po prostu zedytować naklejki Wawrzino. Były one świetne, a przecież Wiele zmieniać nie trzeba. Gdzieś tam walnie się napis "Modified in Poland by GBForever" i tyle. W miejsce "GBForever" można by właściwie wstawić białe logo całego serwisu. Myślę, że wyglądałoby to bardzo realistycznie. Na dole jeszcze "2013 GBForever (...)". I już. Model to jak najbardziej AGB-101.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:11:02 »
Mnie tam wydaje się jednak, że taka zmodyfikowana konsola powinna mieć jakąś nazwę i się wyróżniać i naklejki trzeba będzie rozpatrywać w dwóch kategoriach: odtworzenia oryginalnych i stworzenia czegoś nowego dla modowanych konsol. Wszelkie sugestie mile widziane.

Będę musiał kształt poprawić... chyba, że to moja drukarka szwankuje. Jest trochę za szeroka wg. mojego próbnego wydruku.

Projekty Wawrzino były ok jeśli chodzi o zwykły wydruk. A, że mnie po głowie chodzą pomysły grawerowania i inne takie potrzebuję wektorowych grafik w jednym kolorze.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:23:34 »
Moje były robione wręcz "chałupniczo". Moja znajomość programów graficznych jest bardzo podstawowa, a naklejkę zacząłem robić na własne potrzeby do mojego SPka, później się jakoś potoczyło. Na co dzień mam więcej do czynienia z PCR niż PSD ;)

Właśnie ze względu na moje niskie umiejętności graficzne cieszę się, że projekt podniósł ktoś kto w tym siedzi i się zna.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:29:32 »
Będę musiał poszukać dokładniej czcionek, które zostały użyte w oryginalnej naklejce. Nigdzie nie mogłem znaleźć dokładnie takich samych (przeszukałem darmowe, komercyjne pakiety i nic... widocznie za słabo).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:32:20 »
Moim zdaniem AGB-101 i Brighter idealnie pasują. Nie wiem czy nie dodać jakiejś informacji, że wszystkie znaki użyte na nalepce są zastrzeżone dla Nintendo, należą do Nintendo itp.

No i nie wiem czy do końca legalne jest nadawanie CE na nalepkach bo w sumie nikt tego nie badał po kontem zgodności z określonymi dyrektywami :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:36:34 »
Ja też dawałem wcześniej skany Maćku ale nie wiem czy przeglądałeś temat od początku. Może ci się przydadzą. Wersja EU i JPN. Wymiary to 5,5cm x 2,5cm.


Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:38:21 »
Antari, na to też jest sposób ;)


Odnośnie czcionek: miałem dokładnie ten sam problem.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:42:51 »
Z tego wynika, że wziąłem oryginalne, europejskie CE. Nie obawiałbym się o znaki / prawa autorskie itd. bo przede wszystkim nie działamy tym na szkodę Nintendo :)

Odnośnie czcionek: miałem dokładnie ten sam problem.

Jak się zgodziło duże 'G' to znowu małe nie pasowało. Albo 'a' było inne. Ogólnie nie ogarniam co to za font.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:44:36 »
znalezione na wiki:
Cytuj
Zasady umieszczania znaku CE

Wytwórca produktu sam umieszcza na nim znak CE, ale musi uprzednio przedsięwziąć odpowiednie kroki. Jego obowiązkiem jest przeprowadzenie kontroli zgodności, stworzenie dokumentacji technicznej i podpisanie deklaracji zgodności EC. Taka dokumentacja musi zostać udostępniona na żądanie odpowiednim organom.

Importerzy produktów muszą zweryfikować, czy wytwórca spoza UE przedsięwziął niezbędne kroki i czy dokumentacja może być udostępniona na żądanie. Importerzy powinni również się upewnić, czy kontakt z wytwórcą może zawsze być ustalony.

Dystrybutorzy muszą być w stanie wykazać władzom krajowym, że postępowali z należytą starannością. Muszą również posiadać zaświadczenie od wytwórcy bądź importera, potwierdzające iż przeprowadzono odpowiednie pomiary.

Jeśli importer bądź dystrybutor sprzedaje produkty pod nazwą własnej marki, przejmuje tym samym obowiązki producenta. W takim wypadku musi posiadać wystarczające informacje na temat projektu i procesu produkcji danego produktu, jako że przejmuje on odpowiedzialność prawną za umieszczenie oznakowania CE.

Istnieją określone zasady regulujące procedurę oznakowania:

    Produkty, które są przedmiotem niektórych dyrektyw UE, muszą zostać oznakowane sygnaturą CE, zanim będą mogły być wprowadzane na rynek

    Wytwórcy muszą na własną odpowiedzialność sprawdzić, które dyrektywy UE odnoszą się do ich produktu

    Produkt może być wprowadzony do obrotu, jeżeli jest zgodny z postanowieniami wszystkich odpowiednich dyrektyw i jeśli procedura oceny zgodności została odpowiednio przeprowadzona

    Producent sporządza deklarację zgodności WE oraz umieszcza oznakowanie CE na wyrobie
    Jeżeli określono w dyrektywie (*ach), upoważnienie osoby trzeciej (notyfikowanej), musi ona być zaangażowana w procedurę oceny zgodności

    Jeżeli oznakowanie CE jest umieszczone na produkcie, może on nosić dodatkowe oznaczenia tylko pod warunkiem, że mają one inną wymowę, nie są mylące i nie wpływają na zatarcie czytelności i widoczności oznakowania CE

My nie jesteśmy wytwórcami konsol (bo to do nich odnosi się logo CE, a nie do samej naklejki), oryginalnym wytwórcą jest Nintendo.

P.S. Proponuję trochę sprzątnąć ten temat i posty o naklejkach przerzucić do odpowiedniego wątku, bo rozmawiamy o jednym w dwóch tematach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2013, 20:51:44 wysłana przez Wawrzino »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:51:56 »

My nie jesteśmy wytwórcami konsol (bo to do nich odnosi się logo CE, a nie do samej naklejki), oryginalnym wytwórcą jest Nintendo.

Ale my ją modyfikujemy i nie jest zgodna ze swoją pierwotną specyfikacją, która spełniała warunki na CE :)

P.S. Proponuję trochę sprzątnąć ten temat i posty o naklejkach przerzucić do odpowiedniego wątku, bo rozmawiamy o jednym w dwóch tematach.

Popieram. Można też wydzielić temat o zamówieniu z Chin. Bo mamy 2 tematy o podświetlaniu GBA.

Problem generalnie jest zawsze a im bardziej błaha rzecz, tym więcej wrzasku. Kilka lat temu zdjęli strony z napisami do filmów, ludzi którzy tłumaczyli je z j. angielskiego. To działało na szkodę producenta? Tłumacze też chyba nie byli twórcami filmów?

Nie chcę nikogo demotywować, po prostu póki co skupmy się na tym co jest do zrobienia, a później będziemy dumać co zamieścić na portalu a co tylko na forum.

Dokładnie. Potem można się zastanawiać.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:52:45 »
Problem generalnie jest zawsze a im bardziej błaha rzecz, tym więcej wrzasku. Kilka lat temu zdjęli strony z napisami do filmów, ludzi którzy tłumaczyli je z j. angielskiego. To działało na szkodę producenta? Tłumacze też chyba nie byli twórcami filmów?

Nie chcę nikogo demotywować, po prostu póki co skupmy się na tym co jest do zrobienia, a później będziemy dumać co zamieścić na portalu a co tylko na forum.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:10:10 »
Chciałem zapytać czy działasz jeszcze coś z naklejkami? Bo w przyszłym tygodniu przybędzie do mnie GBA bez naklejki i fajnie by było, gdybym mógł mu coś do plecków przykleić.